Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

V zakone mam aj pravo na bezblatne skolstvo a zdravotnictvo................... a mame ho???????

V zakone mame vela veci pravo a dodrzuje sa makove...........(hruby domaci produkt)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat

Co zabezpecis rucenim DSSiek za majetok fondov? Pisal som o tom, ze podla mna je system dostatocne zabezpeceny a rucenie majetkom DSSiek sa nic nevyriesi, lebo nakolko o niekolko rokov bude majetok naakumulovany vo fondoch o hodne vyssi ako skutocny majetok DSSky. A za co ti vlastne ma rucit DSSka? Za spreneverenie penazi vo fonde? Ake spreneverenie? Ved to nie je BMG. A ty vies, ze ten tvoj ucet je u depozitara?

 

Cat, ja si myslim, ze si poplietol nejakych hypotekarnych maklerov, ktori predavali pofiderne produkty o ktorych sa nam tu ani nesniva. Osobne cat, precital som si o tom uz kadeco, aj vypocul, takze hadam ma nebudes podozrievat, ze nedokazem rozlisovat medzi vecami. Podla mojho nazoru je narabanie s peniazmi ludi v II.pilieri zabezpecene dostatocne a rucenie majetkom DSSky by nevyriesilo nic.

 

Co sa pokesu cien akcii a dlhopisov a nasledne dochodkovej jednotky, to je druha vec. Vela ludi, co sa zaobera investovanim na trhu spomina, ze prave toto je najlepsi cas na vstup na trh. Ja skor odhadujem, ze dalsi prepad hodnot asi nebude, skor sa to bude pohybovat na terajsich urovniach. Niektori ivestori nakupuju akcie zdravych podnikov, ktore mozu mat po prekonani krizy ovela rychlejsi rast (to len tak na okraj)

 

Preco si myslis, ze ocakavam ze II.piler ma na dochodku spasi? V nejaku exkluzivitu v neho neverim, ale je to lepsie ako odvazat peniaze statu. A navyse viem si to tam "kocirovat" aj sam... Ale to ja uz nebudem prezradzat.

 

A horekovat nad tym, ze je kriza vo vztahu ku tejto teme mi pripada ucelne iba v dvoch rovinach. Ci vystupim, alebo este ostanem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je pravda ze pokjal bude vymierat narod co sa tu deje socialna poistovana by nestihala platit dochodky to je pravda to suhlasim, len sa bojim ze z penazi z 2 piliera tiez nic neuvidm to je este dlha doba zakoni sa zmenia no neviem ale som skepticky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wysky,

prečo nechceš pochopiť, že aj dôchodkové fondy investovali do amerických krachujúcich spoločností? Väčšina dôchodkových fondov mala akcie skrachovanej Lehman Brothers... A to napriek tomu, že podľa teba ani jedna akcia sa nekúpi bez súhlasu štátu... A preto aj v tomto týždni zaznamenali dôchodkové fondy stratu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cat

Stat dozera, aby sa neinvestovalo do spekulativneho kapitalu. Okrem toho, rastove fondy nie su 100% akciove....

 

Nikde som nepovedal ani nenapisal, ze dochodkove fondy nemaju v portfoliu aj akcie americkych firiem ci bank.

 

Inak, vsetky akciove indexy klesly, pocnuc NASDAQ...

 

Väčšina dôchodkových fondov mala akcie skrachovanej Lehman Brothers...

A koľko akcií skrachovanej LB mali v portfóliu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata,

nemiešaj zato priveľmi investovanie do akcií amerických bánk so špekulatívnym kapitálom ...

 

aj ty keď máš peniaze v nejakom podielovom fonde, môžeš mať akcie niektorej americkej banky, ani o tom nevieš ... chceš získať podiely, navýšiť svoje imanie, tak kdesi investovať musíš ... či už na ruskom trhu či na americkom

prípadne nedávno kdesi ponúkali akcie nejakej indickej banky .... chápeš, čo chcem povedať ?

investovanie je riskantný podnik

 

 

vrátime sa k II. pilieru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...

Tak to vcera parlament a predovsetkym vladna koalicia "zabetonovali". Oni si neuvedomuju, ze ak DSSky budu musiet doplacat z vlastneho, ak budu cisla zhodnotenia v minuse, znamena to aj to, ze ludia ani z II.piliera nemusia vystupit... Ved naco... :lol: ?!

 

No a kedze nemusia vystupit, tak svoje peniazky neprevedu do rozpoctu, s ktorymi tato vlada pri jeho zostavovani tak "prezieravo" pocitala. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wysky, ako úspešný sporiteľ II. piliera, ktorý tam už vrazil nekresťanské prachy a ktorému stiahla DSSka nekresťanské prachy za hovno, schvaľujem všetky kroky vlády.

Vláda zatiaľ všetky kroky spravila len v prospech sporiteľa, len ideologický nános bahna v očiach niektorých občanov im to nedovoľuje vidieť. A čuduj sa svete, sú to občania, platiaci z minima alebo tí, za ktorých tam platí štát.

 

Ak máš pocit, že im treba platiť viac, tak zasponzoruj svoju DSSku a nemôžeš mať s tým problém. Iniciatíve sa medze nekladú a pozitívne príklady priťahujú. Buď príkladom! Takto len vodu kážeš a víno piješ. :lol:

 

A nezabúdaj, môžu hovadsky dobre zarobiť, keď budú zhodnocovať prostriedky sporiteľov a nie systematicky viesť ku strate. Minulý týždeň opäť zaznamenalii stratu na hovado.

 

http://hnonline.sk/c1-35655020

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes s najväčšou pravdepodobnosťou argentínska vláda zruší druhý dôchodkový pilier - dôvodom sú straty penzijných fondov. II. pilier bol zavedený pred 14 rokmi.

No čo zrušili to? Ináč v prípade Argentíny ma to neprekvapuje, tam už je celkom bežné že pár rokov prosperity vystrieda niekoľko rokov úpadku, strieda sa to tam ako na hojdačke.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cat

takze suhlasis aj s tym, ze vlada pocita s peniazmi z II.piliera v statnom rozpocte, aj ked tie peniaze este nema, lebo su zavisle od predpokladaneho poctu sporitelov, ktori II.piler opustia? To snad nemyslis vazne... :) A sucesne zabednia II.pilier tak, ze sa odchod z neho ani neoplati...Minimalne pre tie papierovacky... :lol: No tomu sa povie "hospodári". To je ako keby som ratal s vyhrou v sportke a sucasne nepodal tiket. Ale ty samozrejme s tym suhlasis... Uz mi dalej ani nepis...

 

a nie systematicky viesť ku strate.

Ako systematicky DSSky vedu v sucasnosti podla Cata ku strate nazorne ukazuje tento graf.

 

http://openiazoch.zoznam.sk/Produkty/DF/detail.asp?TID=DFCR1

 

Ide o vyvoj v jednom fonde jednej DSSky..

 

Cato, nesir demagogiu... Nic si nepochopil za tie roky, nic...

 

A nezabúdaj, môžu hovadsky dobre zarobiť, keď budú zhodnocovať prostriedky sporiteľov

Tak nech im tvoji oblubenci "rozviazu ruky" nech mozu obracat peniaze na ovela spekulativnejsich obchodoch....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi tak nejak... Otvorili II.piler a ocakavaju odchod isteho poctu sporitelov sporitelov spat. No a s ich peniazmi uz rataju... Este sa to neudialo a oni s tym uz rataju. Je to ako podat si tiket a ratat uz ratat s peniazmi z vyhry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, ja sa takými dzurindovčinami nezapodievam.

 

Ten graf si strč niekam, je za konzervatívny fond Axy (kde je so mnou minimum ľudí). Vygugli si, ako dopadol vyvážený a najmä rastový a tam ste všetci nastrkaní, čo prd platíte).

 

Ja som v konzervatívnom a dostávam výpisy, je to hlboko pod výnosom aj najslabšej banky. V banke som v násobku úspešnejší. Hentakou hlušinou ma nekŕm. Pre mňa II. pilier znamená niečo úplne iné ako pre teba. Ja ho nepotrebujem.

 

Tak nech im tvoji oblubenci "rozviazu ruky" nech mozu obracat peniaze na ovela spekulativnejsich obchodoch....

Netrep, pri tej super kontrole a pri minime prostriedkov v akciových fondov stačil nakúpiť akcie Lehman Brothers a Madoffove toxické deriváty, ktoré najviac prispeli k strate. Wysky, ty len opusti finančníctvo, lebo prídeš aj o gate :lol:

 

To Axel:

Zrušili... na sporiteľa po 15 rokoch to vychádzalo asi 350 doláčov dôchodku na rok. To je tak na jointa alebo viagru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten graf si strč niekam, je za konzervatívny fond Axy (kde je so mnou minimum ľudí). Vygugli si, ako dopadol vyvážený a najmä rastový a tam ste všetci nastrkaní, čo prd platíte).

1.Ide o zhodnocovanie uspor a nie systematicka cesta ku strate ako uvadzas.

 

2.Ja nie som nastrkany v rastovom. Minulom roku som presiel z rastoveho do konzervativneho v case, ked sa dalo este za drahsie predat a lacnejsie kupit. A cakame teraz na dalsi vyvoj.

 

Netrep, pri tej super kontrole a pri minime prostriedkov v akciových fondov stačil nakúpiť akcie Lehman Brothers a Madoffove toxické deriváty, ktoré najviac prispeli k strate.

Ku tomuto sa je zbytocne vyjadrovat. Dostali by sme sa niekde inde ako je tema.

 

A po Ficovej novele budu DSSky musiet riskovat este viac, aby si vobec na seba zarobili. Este aj NBSka odkazala vlade, ze to co navrhli a schvalili, DSSkam nestaci.... :lol: A Pociatek zadal NBSke domacu ulohu. Dopracovat ich analyzu, zrejme podla potrieb vlady... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dnes poukazem na farizejstvo ministerstva socialnych veci(resp. vlady). V spravach na markize, bola sprava kde spom.ministerstvo predklada navrh aby odpocitatelna polozka pre III. pilier sa zvysila pri tejto forme sporenia na dochodok z 12 000 na 24 000Sk.Vlastne ide o 800 eur usporis(DSS, zivotn.atd.) a potom na dani usporis nieco nad 70 eur.

 

Medzi II.pilierom a III. pilerom, ako ja nezucastneny v III. nevidim rozdiel, vraj len treti ma vacsie poplatky, a bez prispevku zamestnavatela su to vyhodene peniaze. Ale treti ministerstvo socialnych veci podporuje, chce aby bolo zaujimave, ma zaujem aby si ludia setrili. Preco? ked sme mali kampan na vystupenie z II.? Preco im uz nevadi podporovanie kapitalistov - financne spolocnosti?

 

Dalsia zaujimava vec, zivnostnik, ktory je zucastneny v III.pilieri si neznizi nie len danovy zaklad, ale usetri aj na odvodoch do socialnej poistovne, proste vymeriavaci zaklad si znizi o tu sumu. Zamestnanci nemaju tuto moznost, ale ti zase maju prispevky od zamestnavatela(ti stastnejsi - v statnej sprave?).

Nezda sa vam to schizofrenicke? Raz od podobneho sporenia odhovaraju a raz to podporuju, raz im chybaju prostriedky a druhy krat nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ako je to s druhým pilierom? Zdá sa, že sa oplatí všetým, úplne všetkým.

 

Myslím, že našetrené peniaze sa môžu zdediť - v prípade ak sa nedožijete odchodu do dôchodku - tak peniaze, ktoré ste si šetrili do II. piliera zdedia po vás vaši potomkovia. Musíte však zomrieť pred odchodom do dôchodku. Nie je to bohvieaká alternatíva, ale matematika nepustí.

 

Momentálne sa do dôchodku odchádza vo veku 62 rokov. Priemerný vek dožitia mužov na Slovensku nie je nejako extra vysoký (do 70 rokov). Už je isté a nespochybniteľné, že odchod do dôchodku sa bude neustále predlžovať, nie je vylúčené, že okolo roku 2040 to môže byť okolo 70-tky (v Nemecku uvažujú nad touto hranicou už teraz!!!). Čo to teda znamená? Že väčšina mužov sa dôchodku ani nedožije, nemusia mať starosti ako vyžijú z almužny a to čo im zostane zdedia ich deti. Takže II. pilier rozhodne odporúčam. Pre mužov sa II. pilier oplatí. Samozrejme, netreba zabúdať, že ide len o štatistický priemer dožitia. Priemerný vek sa bude mierne predlžovať. A kto sa plánuje dožiť 115 rokov tak záleži už len na ňom ako bude dodržiavať zdravý životný štýl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buducnost socialneho statu.

Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy predstavil plány reformy tamojšieho dôchodkového systému, ktorá so sebou prináša mimoriadne veľké politické riziká, keďže má siahnuť na jeden z hlavných pilierov sociálneho štátu.

http://spravy.pravda.sk/sarkozy-sa-pusta-do-riskantnej-dochodkovej-reformy-fh7-/sk_svet.asp?c=A100215_195256_sk_svet_p23

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Záujem mladých ľudí o vstup do druhého dôchodkového piliera je podľa ministra práce Jozefa Mihála (SaS) veľmi nízky. "Pri súčasnom nastavení podmienok, keď mladí vstupujú do 2. piliera dobrovoľne, sa pre tento vstup rozhodne menej ako desatina mladých," konštatoval Mihál.

zdroj

 

 

takže ja som v tej menšine ? ale dúfam že som sa dobre rozhodol ... šak už som tam nejaký ten róčik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som skor povedal, ze je to kvoli tomu, ze vacsina mladych ma bohuzial cely dochodkovy system v P, a pri nastupe do prveho zamestnania ani netusia, ze si musia do isteho terminu zvolit DSS, alebo skoncia v soc. poistovni.

Ten system je ucelovo takto postaveny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov