Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

Nakupil som za 464. Kam to este moze padnut, ked zacali 330? Nakupovat treba utorok(ak to pada,max stredu,ja som to spravil v stredu a cakal co sa stane vo stvrtok). V piatok burzy idu hore.

post-1625-0-02801700-1584715527_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=48&t=24360&p=134980#p134980

 

Ludia si zatipovali kam pojde Sp index. teda svet. Jeden dal,ze uz minimum bolo, a jeden opravil svoj tip a tiez uz si mysli,ze to minimum bolo. Ja som za 500 euro kupil minimum,podla nich, ale chcel by som aby to slo este dole aspon o 20% ci viac, stale mam 7000 euro v dlhopisoch(80%).

 

Ma to este kam klesat aj o 50%. teda ,ze by tomohlo ist k 1250. Tak na tri krat by som kupil pri 2100, 1800 a pri 1500.

post-1625-0-45761700-1585341690_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akcie a indexy ešte pôjdu dole, kľúčový bude apríl a situácia sa mení každým dňom. Preto nechcem tipovať, či sme už na dne a výkyvy smerom na dol budú už len kozmetické. Všetko bude záležať od toho, aká bude miera prepúšťania vo firmách. Ak to bude celkovo len niekoľko málo percent, tak 10% prepady na trhoch už by nemali byť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes  som dokupil aj zene a sebe do 50% akcii. Ja neviem co to tie akcie v Alianzi. To nie su indexi a skacete hore  dole. Vtom fonde aj aktivne aj nakupuju a predavaju nejaky majetok, Ja neviem ale co je iste sme zo zenou 50:50 V akciach dlhopisoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak nenakupil a teraz to rastie . Urobil velmi dobre ked to predal,ale mal aj nakupit. Ci teraz neviem.

 

 

Predal vsetko vo velmi dobrom case - ale ak nenakupil a to vybehne na tie iste hodnoty - nic neziskal. Ja som kupil aspon za 50%.

Predal velmi dobre. Ak sa bude tlamit a nenakupil ked to bolo dole moze mu to byt jedno,mozno aj prerobi.

post-1625-0-07131600-1586460920_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som predal 50% co som mal v akciovom fonde. Som 100% v dlhopisovom. neviem ci dnes bol ten spravny cas. Ale uz sa na to nechcem pozerat. Budem dokupovat ak to bude padat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som po dvadsiatich % nakupoval a predaval. Na viac som nemal odvahu. Nikdy som neprerobil,ale ani prilis nezarobil(mozno za rok 10%). Ja som na dne kupil akcie. Ale za dvadsat % ,nedavno za 30% . Uz som z toho unaveny,tak som to predal, nechce sa mi to sledovat. Myslim,ze to bude padat. a potom ak to padne o 20% zacnem po 20% nakupovat.  Dnes je cena 0,0531.

post-1625-0-01115400-1587067467_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja predam za dnesnu hodnotu, 3,15% plus je dax a 1,62% Sp 500. Nemal som uz nervy sa na to pozerat kazdy den. A kazdu hodinu. Myslim ,ze bude to padat, prvy nakup spravimza 20% pri cene ako naposledy minimum, a potom budem cakat, ci ako situacia sa bude vyvijat.

 

Myslim,ze to pojde dole,ale ak by to slo hore,mam vankus a dokupim,mozno o tyzden do dva mesiace,ci polroka. Dnes neviem a ocakavam,ze to pojde dole. To co som dal naposledy ,to je moj ucet 1200 euro(predal - celkovy ucet je asi 2500 dnes,2012 som tam mal 800 euro,zacal som platiti odvody,preto to narastlo), ale ja to hybem aj zo zeninym. Celkovo asi 5000(za obchod, celkove spolu mame cez 10 000) a nechcem to dojekafrat. Chcem zarobit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stále pozerať na to, ako sa to hýbe, je prvá chyba investora. II. pilier je dlhodobý proces, kam budeš posielať peniaze ešte minimálne 20 rokov. Tak nerieš, čo sa hýbe počas 3 týždňov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tie 3 tyzdne,je sanca zarobit. Vcera ze som predal,ako vzdy som to spravil instinktivne a mozno vyjde to zle,alebo ked bude sanca nakupit a to nespravim. Teda sledovat to budem nadalej.

Ako doteraz somsa hral 500 eurami, to som niekedy prehral aj na tenise, dal som asi 300 euro na Cibulkovu ,ze prehra. Vyhrala to 6:0, 6:2. Za hodinu som prisiel o 300 eur,ale v ten den som sa nasmial,na svojej blbosti. A zo mna co sa kamarati nasmiali.

 

Ja som este nikdy nevidel okrem statnej spravy kde ti padaju huluby upecene do papuly. Teda nechapem, ze si myslis,ze tu ti to bude padat.

 

---------------

Corona za nami nieje, mozno aj som mal plan predam to ked nemci uvolnia obmedzenia.

 

Nechcelo sa mi na to cakat. 

Dnes Usa malo asi blizko najviac spocitanych a isto najviac mrtvych. Tam aj mesiac nebudu uvolnovat pravidla Mozno v New Yorku. Dnesne cisla 32 000 nakazenych a 2500 mrtvych,kludne o par dni to mozu byt dvojnasobne cisla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som sa pozrel po dlhšej dobe na stav, mám tam sekeru 400€ oproti maximu, čo som mal. Ale vzhľadom na ten prepad to nie je zlé, viem že som bol v oveľa hlbšom mínuse. Okrem odvodov od zamestnávateľa + 75€ dobrovoľný príspevok, som tam hodil stovku, niekedy začiatkom marca. Škoda, že som neustriehol ten okamih, keď okolo 23. marca to bolo na dne, ale dnes by bol každý múdry. Vtedy nikto nevedel čo ešte bude. Teraz očakávam skôr stagnáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Realne som to pisal vstredu aj urobil obchod, a cenu mam 0,0532. Co bola vo stvrtok, v piatok to slo hore o 3% to nemam, vtedy by som mal 0,0542(iste byto bolo lepsie). Vpondelok a dnes uz budu ine ceny. Dax  -3% .Mozno o dva tyzdne budem nakupovat. Pozno o dva mesiace.

 

Pozeram ze som to pisal stvrtok pred polnocou. A nemyslim,ze by som klamal v tom prispevku,nemal som dovod. SMS mi prisla 16.04.o 20:12,vtedy somdal prikaz na obchod. Zaujimave je to,ze ja mam stvrtkove ceny - teda je to akoby hned. Ja som si myslel,ze to je ,resp. ze kupim to co bude zajtra.

 

Resp.stale to tak bolo, vstredu bola hodnota a ja som ju videl 0,0531. Vo stvrtok sa velmi nezmenila. Ak som zadal prikaz zmeny, mam tu hodnotu, ja sa ju dozviem az piatok,ci pondelok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • game odopol túto tému
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 9 mesiacmi...

Každý rok v závere sumarizujem, ako dopadol účtovný rok a pozerám, že druhý pilier, napriek pandémii, mal hody. Výnosy sa zvýšili o niečo 50%, priemerný mesačný výnos bol vyšší ako pravidelné mesačné vklady (posielam si ešte aj dobrovoľné príspevky, ktoré sú viac ako dvakrát vyššie ako povinné platby z odvodov). Ak by sa zachoval tento trend (čo však určite nie, lebo s narastajúcou istinou je čoraz zložitejšie mať taký vysoký výnos), tak za 20 rokov mi fakt "hrozí" švajčiarsky dôchodok. Nebyť diletantskej vlády Fica, ktorá niekedy v roku 2013, či kedy to bolo, presunula úspory z akcií do dlhopisov, tak to mohlo byť ešte lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov