Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

stacilo pol roka aby mali isto vyssi dochodok ako z I.piliera

 

Kopirujem seba. oni to isto viac budu mat - lebo stat im berie teraz a vbuducnosti viac(a drasticky a to sme v roku 2012). Doteraz to nebolo.

 

Preco si myslim, ze ani ten co ma prijem mozno 600 euro a ma nasetrene 6000 bude na tom lepsie ako v I.pilieri. Lebo aj ten s 2000 prijmom aj ten 600 prijmom sa budu skladat na prijem trebars 350 ,alebo aj nizsie. Resp -aj na takho co nikdy neplatil ziadne odvody. Ale ak spravia minimalny dochodok ´Tak ten bude len jeden a to mali to budu plakat aj ti 600 eurovi. lebo oni si nemali sancu nasporit - nemyslim v II.pilieri.

 

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Chcem sa opytat:

 

Stevke doslo koncom roka, minuleho, ze ci sa chce prihlasit do druheho piliera.

 

Ak neda info do urciteho datumu tak ju Socialna Poistovna sama prihlasi niekam.

 

Chcem sa opytat ze ako treba napisat ak nechceme ? Treba pozhanat nejake tlacivo zo Socialky alebo staci normalne vo worde napisat Ziadost ?

 

Dik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak neda info do urciteho datumu tak ju Socialna Poistovna sama prihlasi niekam.

 

Kam?? Toto je dosť podstatná informácia.

 

Ináč celý tvoj príspevok pôsobí dezorientačne a nelogicky. Ja akurát viem, že Slovenská poisťovňa posielala poštou informácie čo treba spraviť ak niekto chce vystúpiť alebo vstúpiť do II. piliera a nie či sa chce prihlásiť do II. piliera. Takže napíš čo to vlastne Števke prišlo a najmä kto je odosielateľ. Potom ti bude poradené aké tlačivo potrebuješ zo "Sociálky" :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kam?? Toto je dosť podstatná informácia.

 

Ináč celý tvoj príspevok pôsobí dezorientačne a nelogicky. Ja akurát viem, že Slovenská poisťovňa posielala poštou informácie čo treba spraviť ak niekto chce vystúpiť alebo vstúpiť do II. piliera a nie či sa chce prihlásiť do II. piliera. Takže napíš čo to vlastne Števke prišlo a najmä kto je odosielateľ. Potom ti bude poradené aké tlačivo potrebuješ zo "Sociálky" :doh:

 

Ked prvy krat nastupis do zamestnania (t.j. prvy krat zacnes platit odvody), tak mas moznost prihlasit/neprihlasit sa do druheho piliera.

Ked som nastupoval ja, tak bola lehota (tusim) 6. mesiacov od prveho prihlasenia do socialnej poistovne. Tych 6. mesiacov mal clovek moznost sam si zvolit DSS, ak to nespravil, tak mu DSS vybrala sama socialna poistovna (round-robin), to bolo v dobe ked bol 2. pilier pre mladych (tusim) povinny.

 

Potom prisiel Dr. Fico, druhy pilier sa stal dobrovolny, lehota sa skratila na 180 dni a ak si si za 180 dni nevybral DSS, tak si skoncil nadobro v socialnej poistovin - co je uplne 'super' system, kedze vacsina absolventov ani len netusila, ze hned po skole si musia riesit svoje dochodcovske zabezpecenie.

 

Po poslednej pravicovej vlade je situacia taka, ze mas 180 aby si sa rozhodol, po 180 dnoch ti socialna poistovna sama vyberie DSS a mas nasledne 2 roky na to, aby si vystupil.

 

Jovzin Zodvihni telefon a zavolaj do socialnej poistovne, co musi Stevka spravit, ak nechce vstupit do 2. piliera. Inak by ma zaujimalo, preco do 2. piliera vstupit nechce.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna je tak ako pise Darkman, ze ona povinne minuly rok vstupila(bez toho aby o tom vedela a podpisovala zmluvu,teda nema vybratu DSS - ktoru jej potom vyberie SP) do II.piliera. Teda je v II.pilieri(len by ma zaujimalo kto je zhodnocuje peniaze ). Do 31.1.2013 ma zatial poslednu moznost vystupit - tych este bude.

 

Vstupila tam asi ked sa narodilo dieta(dostavala rodicovskz prispevok) - aj ked asi ani jej stat(SP) neposielala ziadne peniaze(predtym to bolo mesacne cez 40 euro, po novom menej ako polovica zrejme) o to niekedy bolo treba poziadat. Zene stat tak nasporil cez 2000 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NO ahojte

 

Takze je to Ze Informacia per spotrebitela.

Je tu popisane ze ju chcu informovat ze od vzniku prveho dochodkoveho poistenia 2.8.2012 ( Ondrej sa narodil ) tak ma 730 dni nejake prava:

1/ Uzatvorit s nejakou dochodkovou spravcovskou spolocnostou zmluvu o starovbon dochodkovom sporeni.

2/ Ako pisal Dark ak v lehote do 180 dni neuzavrie tak Sovialna jej vybere sama.

3/ Ak nechce tak am dorucit pisomne oznamenie s prejavom vole nebyt zucastneny na starobon dochodkovom sporeni.

4/ Dalsie prava ako na prestup, zaslanie vypisu...

 

Teraz sa chem opytat co radite. Nema vobec vstupovat do toho albeo ma ? Lebo Dark pise ze vraj preco do necho vstupit nechce. No kedze ja na materskej tak asi to nebude pre nu vyhodne vstupit do toho ne ? Kedze nezaraba dostava iba tie materske a rodicovske a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz sa chem opytat co radite. Nema vobec vstupovat do toho albeo ma ? Lebo Dark pise ze vraj preco do necho vstupit nechce. No kedze ja na materskej tak asi to nebude pre nu vyhodne vstupit do toho ne ? Kedze nezaraba dostava iba tie materske a rodicovske a pod.

 

A co ma 50 a tesne pred dochodkom? Ci ti bude 40 rokov len rodit deti? Ved toto je dochodcovske sporenie, nie terminovany ucet na 3 roky....
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK a vlastne ako ten 2.pilier funguje. Kto za nu plati ked je na materskej ? A ked bude neskor pracovat tak kto bude platit ona ci to ide od zamestnavatela ? A ako to je vlastne celkovo s tym 2. pilierom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:odpadnem: No, a toto je presne to o com so hovoril v predchadzajucom prispevku. Kopec mladych ludi ma... na lehatku...

 

1. Pilier - Priebezny system, peniaze co odvedies sa priamo pouziju na vyplatu dochodku sucasnych dochodcov.

2. Pilier - Sporiaci system, peniaze co odvedies sa ti ukladaju na spravcovsky ucet v DSS a z nich ti bude v starobe vyplacany dochodok.

3. Pilier - Doplnkove dochodcovske sporenie.

 

1.alebo 2. ti idu z odvodov (co su odvody dufam vies), su povinne. 3. si sporis sam, ak chces. Ak zacnes pracovat tak mas 2 moznosti.

-Ostat cisto v prvom pilieri - t.j. ze vsetky peniaze, ktore platis na odvodoch idu sucasnym dochodcom a ked pojdes do dochodku, tak peniaze na tvoj dochodok zas pojdu od ludi, co budu v tedy pracovat. Z demografickeho hladiska neudrzatelny system.

 

-2. pilier - ked ti cast penazi z odvodov (nie vsetky, kedze by nebolo z coho vyplacat sucasnych dochodcov) odide na sporiaci ucet. Dochodok potom budes dostavat ako kombinaciu toho, co si nasporis + toho co sa vtedy odvedie na odvodoch.

 

Na materskej za nu plati odvody stat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemam to az tak uplne na lehatku.

Ale ja tam nie som preto ani v 2 ani v 3 lebo pocuvam ze to maju rozne sukromne spolocnosti a ze tie vynosy tam nie vzdy su plusove. Je pravda ze sa este stale rozhodujem ci tam ist alebo ne ist. Kedze je to u mna take nijake. Este neveim ani kde budem o rok ci tu alebo v Praglu/Brne. Takze preto som sa tam zatial nehlasil.

 

CO sa tyka Stevky tak este s nou o tom pokecam dneska ze ako ona chce.

Tiez si myslim ze sa ten 2. pilier zide hlavne co sa tyka dochodku. Akurat mna osobne odradzaju tie reci ze to vlastnia sukromne spolocnosti a ze tie vynosy su take nijake. ZE ludia hovoria ze to co tam daju sa im presne to iste mozno aj menej vrati na dochodku. Ze sa slabo tocia tie peniaze alebo neico v tom zmysle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sry, ale ked netusis ako funguje druhy pilier a robis si obraz z toho co kde tu a tam pochytis kade tade...tak to mas na lehatku.

 

Priebezny system je neudrzatelny, deti sa rodi menej a ked posledne silne generacie (1980-1990) vstupia do dochodcovskeho veku, tak na jedneho dochodcu bude pripadat asi o polovicu menej pracujucich, nez je toho dnes. A to sa neda nijako zvratit (kedze to budu musiet tahat dnesne batolata, a tych vieme kolko sa rodi). To ze tento system krachne je istota.

 

To ci je sporiaci system skutocnym riesenim problemu dnes nevie povedat nikto, v kazdom pripade su vyhliadky na jeho fungovanie lepsie ako v pripade neudrzatelneho prveho piliera. Ano, peniaze ti spravuju sukromne spolocnosti (pod prisnou kontrolou narodnej banky), co je super, pretoze stat na ne nema dosah a nemoze ich jednoducho prehajdakat a nenavratne investovat a potom v buducnosti (ked by mal vyplacat) si na vyplacanie dochodkov poziciavat.

Co myslis, co je otvorenie druheho piliera? A Munkove liebesbriefy aby z 2. piliera ludia vystupili a nasporene peniaze previedli na soc. poistovnu. Co si myslis, co soc, poistovna, stat, (ktory nie je pod nijakou kontrolou) s tymi peniazmi spravi?

 

Ano, peniaze sa momentalne nezhodnocuju, lebo je kriza a lebo Fico je debil a jeho pravidlo o 100% kompenzacii robi dlhodbo vynosne investovanie (=kratkodobo stratove) pre DSS nevyhodne.

Ale stale sa tu bavime o horizonte 40+ rokov, takze rozhodovat sa na zaklade pravidiel, ktore sa menia kazdeho pol-roka, mi prijde kratkozrake. Ja som sa rozhodol pre DSS, lebo

1) Nechcem dat tejto skorumpovanej zumpe ani o cent viac, ako musim

2) Lebo radsej budem v systeme o ktoreho uspechu su pochybnosti, ako v systeme, ktoreho krachu niesu pochybnosti nijake.

3) Ak ti krachnu spolocnosti velkosti Allianzu, tak ti krachne cely financny system...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dik Darku za lepsie vysvetlenie ohladom toho 2.piliera.

 

SKusim este poekcat so Stevkou o tom aby tam ostala teda isla.

 

Inak pocuj ako to bude ak sa rozhodneme odist do CZ trebars ? To potom bude CZ zamestnavatel posielat tie prasule na SK ? Ci ako potom ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A keby niekto pochyboval o mojich slovach - http://spravy.pravda...eba-domacnosti/

 

V stredu jeho rezort priznal, že sa prepočítal, keď vlani pri tvorbe štátneho rozpočtu odhadoval na tento rok 0,7-percentný nárast reálnej spotreby domácností a ukazovateľ znížil na –0,1 percenta. Práve domáca spotreba je najdôležitejšia pre výber daní, ktorý tak bude nižší. Presný údaj ministerstvo zverejní vo februári. Očakáva sa, že výpadok bude okolo 100 až 200 miliónov eur a štát ho zapláta z peňazí z otvorenia druhého penzijného piliera, z ktorého vystúpili tisíce ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priemerna vyska ich uspor je asi 3100 eura,za 8 rokov sporenia nic moc. Za 40 rokov by dosiahli 15000, to by pri doziti 15 rokov mali 1000 na rok teda 83 eur na mesiac. V tej vzorke co vystupili ale bola rozna vzorka iste vystupovali aj taky co mali 12000 nasporene ale aj taky co mali do 1000.

 

Clovek ktory mal 8 rokov mzdy 600 eur(teraz median, 2005 asi vyssi priemer) by mal mat 5184 eur. Za 40 rokov mohol mat 26 000.

Jemu by dochodok z II.piliera vysiel 144 eur. Tiez nic moc. Ale pochybujem ze ten clovek dostane z I.piliera dvojnasobok teda 290 eur.

 

A teraz otazka. Z coho a ako zaplati stat dochodok cloveku co si za 8 rokov dokazal nasporit 1000,2000,3000 eur. 2200 eur je clovek co mal mozno od roku 2005 vzdy minimalnu mzdu,ale bol cely cas zamestnany. jeho dnesny dochodok z I.piliera je 170 eur? ked to tvrdia o SZCO - bude takych aspon 500 000 zamestnancov. V akej vyske bude asi ten uplne solidarny minimalny dochodok? Bude 200 eur? kto na to bude platit? isto ten z minimalnou mzdou bude mozno spokojnejsi - aj tak mu nic neostava, bude niekto aj nespokojny a sa zariadi inac?

 

Ludia co platia maximalne odvody po novom mesacne na to vynalozia 1880 eur. myslite ze budu spokojni s 200 eurovym dochodkom? Aj ten co ma prijem 600 zaplati na odvodoch 282 eur(jeho socialne odvody su mesacne 200 eur).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.infostat.sk/vdc/sk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=10&Itemid=55

Nasiel som tabulku prognozy obyvatelstva. Dole na liste je vek1 - rozdelenie v tom ktorom roku podla veku.

 

A vyslo mi priklad.

Pocetnost ludi v roku 2012 vo veku 18-61 je 3502629 a vo veku 62 a viac 899825 – pomer 3,89

V 2040 kedy budem mat 62 rokov to je 3041774 a 1635072 pomer 1,86 .

Predlzili vek odchodu do dochodku na 67 ako sa meni pomer?

Poberatelov dochodku bude 1 211 615

a potencialnych prispievatelov bude o 423 457 viac. Dajme tomu 100 000 schopnych pracovat ako dnes tak 300 000 bez naroku na dochodok – ale do nemocnic budu chodit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vystúpili vaše deti z druhého piliera?

Sú vo veku 29 a 30 rokov a obaja zarábajú nad tisíc eur. Toto je kategória ľudí, pre ktorých je druhý pilier výhodný. S oboma som sa porozprával. Rozhodli sa ostať a ja som to akceptoval.

Odporučili ste im, aby sa pripoistili?

Pokiaľ viem, nie sú pripoistení. Ale podobne ako ostatní, predpokladám, že čakajú na to, ako bude nastavený tretí pilier. Rozhodne im budem pripoistenie odporúčať, buď v druhom, alebo v treťom pilieri.

http://hnonline.sk/c...pilieri-zostali

 

Nieje to taky ako Fico - co ma dieta v sukromnej skole a skolne neplati.

 

Ale co odkazuje? Ze I.pilier skoncil.

 

Ja neviem ako to bude - davam ako sa ja zachavam(ci moja zena), ake su cisla. A ako to bude. Ak richterove deti tam niesu a sa im to im neoplati - rovnako starym ludom sa to neoplati. Ak tam ti viac prijmovy nebudu platit zahuci to velmi skoro. Ale je to dobre. Ludia si uvedomia, ze stat sa o nich nepostara - neda sa - a musia sa postarat o seba sami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V roku 2040,ked budem mat 62 rokov bude milion 600 000 ludi starsich ako 62 rokov. Aby to system prestal, musi ich pocet klesnut aspon na polovicu. 800 000 starcov to tu neprezije(silnejsi ,bohatsi preziju ostatni musia utiect,alebo umru). Dnes ked ich mame 900 000 ake mame problemy, co potom. Pr. to budeme potrebovat neviem dvakrat tolko nemocnic.Ale hlavne penazi na to - odkial?

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/257868-chaos-v-cenach-liekov-pacienti-doplacaju-stovky-eur/

 

Uz teras sa to ide riedit, ci sa to riedi. Vek odchodu do dochodku dnes v roku 2012 naprogramovali na 67 rokov.

Zijeme aj dochodcovia najlepsie obdobie. Nevravim ze bude horsie -ale bude to inak.

 

Mna osobne to netrapy. Ale realita asi ina nebude. Treba sa pripravit. Inak to nebude skok ze dnes mame 900 000 dochodcov(myslim aj vekom, nielen tym ze dostavaju dochodok) a na rok 1 600 000. Nie postupne to bude narastat. A 1600 000 ich nikdy nebude. To by stat skoncil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predposledny prispevok som tu dal nejake cisla a neviem ci sa nad nimi niekto zamyslel. Ani ja nie. Teraz je 900 000 nad 60 rokov a vroku 2040 bude milion 600 000 nad 62. Nebude - 200 000 - 400 000 co su moji rovesnici sa na slovensko nevratia, resp. ak budu musiet mat peniaze,resp podu na ktorej sa uzivia,aj ked v tom veku.

 

1 600 000 dochodcov ci nad 62 rokov tu nikdy nebude. Lebo to nejde. Preto aj ti co doteraz odisli sa nemaju kde vratit,ale viete si predstavit ze dnes bude raz tolko dochodcov, ci by sme ich uzivili? Nielen chlebom? Teda 200 eurovymi dochodkami,ale liekmi?

Neda sa a taka je buducnost. Na pocet aktivnych ludi co tam v tych tabulkach su tu nemoze byt 800 000 ludi co sa narodili v rocniku trebar 1968 - 1978. proste nebudu. Vsetko nad pocet 800 000 ci milion musi ujst ci umriet nejdeto inak.

 

Este raz isto to nebude katastroficke z roka na rok. Bude to bolestiva agonia, ktorej sa niektori aj prisposobia,ale cela populacia ci spolocnost isto nie.

----------

Este ma napadlo, ze bude 2 krat viac dochodcov, keby to bolo dnes moji rodicia a svokrovci - vsetci ziju su na dochodku,aj keby su na polovicnych dochodkoch este by sme sa o nich deti vedeli postarat(obe pary maju po tri deti), financne,materialne ci pracou,ale keby ich bolo raz tolko? Kto sa postara o tych co nemaju deti? Dnes aj ti sa maju relativne. Ale to potom nepojde. Pojde ale inak ako dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

aj mne sa to tak vidí

 

Systém duálneho dôchodkového „poistenia“ bol od začiatku nastavený tak, že výplata bude dvojzložková. Jedna časť ako doživotný dôchodok zo sociálky, druhý časť ako dôchodok z nasporených prostriedkov. V existujúcom nastavení pomerov je kúpa doživotného dôchodku aj z nasporených prostriedkov jednoznačne nevýhodná, nerozumná a neracionálna voľba. A preto je povinná. A preto sa žiaci v škole neučia o finančných produktoch a iných súvislostiach. A preto sa táto diskusia ideologizuje, aby sa nezačalo hovoriť o podstate. A preto sa o podstate nedočítate v médiách.

 

Áno, politici chcú zásadne vaše dobro. V danom konkrétnom prípade ide o podiel z vašich nasporených prostriedkov. Hlavný problém žial vôbec nie je v tom, ako „spravodlivo“ majú poisťovne nastavené výpočty výšky doživotného dôchodku. Problém je v tom, že vás niekto núti si kúpiť a zaplatiť produkt, ktorý zo samotnej podstaty veci veľká väčšina ľudí, ktorých sa to týka, vôbec nepotrebuje. Potrebuje to oveľa menšia skupina ľudí, ktorí však majú moc vás donútiť túto neférovú ponuku prijať.

A že prečo diskusia, podobná tejto, neprebehla už pri štarte sporiacej fázy duálneho dôchodkového systému? Pretože nikdy nešlo o skutočnú reformu dôchodkového systému, ale len o presmerovanie finančných tokov tým správnym smerom.

http://pospisil.blog.sme.sk/c/372805/a-nie-je-dozivotny-dochodok-hlupost-uz-z-principu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna je to velmi dobry blog a nazor - a tak by to malo byt. Inak mne ten bloger pride ako vymetenec.Velmi casto.

 

„Našou úlohou teraz nie je nič iné, len prijať kategorické riešenia a budeme vás o nich informovať budúci týždeň. To, čo sa udialo pri výplate prvých dôchodkov, úplne potvrdilo naše výhrady, druhý pilier je nevýhodný pre ľudí s vyšším vekom a nižšími príjmami,“ vyhlásil v piatok premiér Robert Fico.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/342569-fico-ohlasil-kategoricke-riesenia-pre-ii-pilier/

 

Som si 100 percentne isty ze zas nieco doku...via.

 

Nemyslim,ze tie dochodky z II.pilera su male - ak su nech ich neberu. ALe to najdvolezitejsie - oni tie dochodky nevyrabaju deficit. TO je velmi dolezite. Nie su na dlh. A su spravodlive - aj voci mne. Voci spolocnosti. 

 

Ale hlavne -su aspon 4 rozne dochodky.

 

Vybrať si  môžete z týchto druhov doživotných dôchodkov:

  • Dôchodok bez zvyšovania a bez pozostalostného krytia: dôchodok v rovnakej sume, ktorú budete dostávať každý mesiac bez toho, aby po vašej smrti mali pozostalí nárok na vdovský/sirotský dôchodok. Pri tejto možnosti dostávate od začiatku najvyššiu mesačnú sumu dôchodku.
  • Dôchodok bez zvyšovania ale s pozostalostnými dôchodkami s obdobím výplaty 1 alebo 2 roky: po vašom úmrtí budú mať pozostalí (manžel/manželka, deti-siroty) nárok na výplatu dôchodku jeden alebo dva roky; keďže si „kupujete“ pozostalostné krytie ako službu navyše, váš dôchodok bude v porovnaní s dôchodkom bez pozostalostného krytia o niečo nižší
  • Dôchodok so zvyšovaním a bez pozostalostného krytia: dôchodok sa každoročne zvyšuje o vopred dohodnuté percento. Znamená to, že začínate s nižším dôchodkom, ako je klasický dôchodok, avšak postupne budete dostávať vyššiu sumu.
  • Dôchodok so zvyšovaním a s pozostalostnými dôchodkami s obdobím výplaty 1 alebo 2 roky: dôchodok sa každoročne zvyšuje o vopred dohodnuté percento; v prípade vášho úmrtia budú mať pozostalí (manžel/manželka, deti-siroty) nárok na výplatu pozostalostného dôchodku jeden alebo dva roky
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to je myslim zo zakona a neviem,ci sa da to odmietnut - aj preto mas tie anuity mensie.

 

Doživotný dôchodok sa bude vyplácať až do vašej smrti. Všetky ponúkané doživotné dôchodky obsahujú určitú garanciu výplaty. V prípade vášho úmrtia počas garantovanej doby (7 rokov) Union vyplatí oprávnenej osobe určenej v zmluve o poistení dôchodku rozdiel 84 mesačných dôchodkov a počtu už vyplatených mesačných dôchodkov

http://www.union.sk/dochodok_z_druheho_piliera

 

 

Ja osobne ak by sa dalo, by som to odmietol. Anuita by bola vyssia. Naco je pozostalym 10-20 nasobok mojho dochodku z II piliera - dajme tomu nech je to 1000-2000-3000 euro - ked mna to stalo 30 000- 40 000 . Teda je garantovanych 7 rokov,ze minimalne dostanes. Ale ak by sa to stalo aj tak som "vstrate" 13-15 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov