Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

V tom pripade tato tema, je tema o nicom, pretoze ak do toho nezapracujes nabozensky fenomen, tak zivot nema zmysel.....staci iba zrat-srat-mnozit sa-postavit dom-zasadit strom....a nakoniec si najst miesto ktore sa pohnoji tvojimi (mojimi) pzostatkami......s pocitom, ze aspom tie niekomu prinesu osoh (vacsia uroda a pod.)..........tak asi si to predstavujes?

 

uhm. jasné. takže takto je to teda :

 

pridáme k tej látkovej výmene vieru v Manitua, Zeusa, Jehovu, Alaha, Veľkého Šedého Vlka a Veľkého Juju, a tým dostane náš život už skutočne skutočne zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm. jasné. takže takto je to teda :

 

pridáme k tej látkovej výmene vieru v Manitua, Zeusa, Jehovu, Alaha, Veľkého Šedého Vlka a Veľkého Juju, a tým dostane náš život už skutočne skutočne zmysel.

 

info zabudol si v tom súčte na "a zháňať peniaze vlastnou hlavou.."

pre slovenské politické elity, je toto zjavne "zmysel života"

 

game

Tvoja ci moja latkova vymena nema nic spolocneho s vierou tebou menovanej bozskej generality.

 

alamo

V zivocisnej risi nie je miesto pre akesi "celebrity".

 

 

info

Ak sa chceš v diskusii dozvedieť to, čo chceš, musíš vedieť klásť správne otázky.

 

Co je nespravne-nejasne na mojej otazke? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom pripade tato tema, je tema o nicom, pretoze ak do toho nezapracujes nabozensky fenomen, tak zivot nema zmysel.....staci iba zrat-srat-mnozit sa-postavit dom-zasadit strom....a nakoniec si najst miesto ktore sa pohnoji tvojimi (mojimi) pzostatkami......s pocitom, ze aspom tie niekomu prinesu osoh (vacsia uroda a pod.)..........tak asi si to predstavujes?

A informator - napis este jednu cinnost co navyse ty robis. Ber tak este co si napisal - cinnost a pocit - ze pre niekoho prinasas osoh.

 

Som zvedavy. - Staci slovo - veta alebo mozes napisat aj dalsiu bibliu. Spinat ruky? Ku komu - to sranie ma vacsi vyznam a pozitok. Ci sa zlepsit to ano. Ci dufat a verit v  Boha?

 

Isiel som si kupit ciagarety a davaju mi letacik. Letaky zo schranky vyhadzujem - to takto ma chcete evanielizovat? vy to robite inak, ci nerobite? 

 

Co ma vacsi vyznam ako sranie?  Spinanie ruk - to iste. :)  Ja to nemusim - skus ty nesrat.

 

---------------

 

Nepisal som to rad - ale podla mna taka je realita -som zvedavy aka bude odozva.

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam zenu krestanku - a ona je fanaticka - kde sme - v nedelu ide(ked ideme na vylet  - v nedelu a vie ze bude dlhy(nestihne ho ani rano ani vecer) - ide v sobotu - podla mna ona kostol nevynechala asi nikdy) - je jedno kde - najde si kostol a tam ide(keby sme boli v rusku do pravoslavneho). Mne to nevadi - raz za tyzden - hodinka uplne OK - ak by nevedela najst kostol - ciby bol 40km dalej najdem jej ho ju tam zaveziem. 

 

Teraz v nedelu ked sme spali v stane - vratili sa z bulharka - ini odychovali. Kto isiel do kostola? - zena a deti(chlapec ako rumazgal preco tam musi ist, ja nejdem ani palo, jano ,dado ..atd.). Nik ini co ma prekvapilo.

 

Lebo ked su nejake sviatky - idu vzdy vsetci - kto vypraza rezne - ja. Jediny co nechodim do kostola.

 

Oni aj hore boli - ale sa im nechcelo -ze pomodlite sa za nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A informator - napis este jednu cinnost co navyse ty robis. Ber tak este co si napisal - cinnost a pocit - ze pre niekoho prinasas osoh.

 

Som zvedavy. - Staci slovo - veta alebo mozes napisat aj dalsiu bibliu. Spinat ruky? Ku komu - to sranie ma vacsi vyznam a pozitok. Ci sa zlepsit to ano. Ci dufat a verit v  Boha?

 

Isiel som si kupit ciagarety a davaju mi letacik. Letaky zo schranky vyhadzujem - to takto ma chcete evanielizovat? vy to robite inak, ci nerobite? 

 

Co ma vacsi vyznam ako sranie?  Spinanie ruk - to iste. :)  Ja to nemusim - skus ty nesrat.

 

---------------

 

Nepisal som to rad - ale podla mna taka je realita -som zvedavy aka bude odozva.

 

Ta reakcia a odkazanie na mnou popisane cinnosti, bola na vysvetlenie game treworovi, ze tato tema je o zmyle zivota ako celku a nie o zmysle zivota ludi. V zivocisnej risi k zivotu viac netreba. Stacia iba tie cinnosti  biologicke a zaobstaravacie povinnosti k rodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK ja to chapem -  ty vidis aj sirsi rozmer. Ja to berem - mne sa len nepacilo a preto som reagoval ako si to napisal. Lebo ja ten sisrsi rozmer nevidim. Ale zato sa nemusis vyvysovat - lebo nemas nad co.  Versi tomu to je OK - ja to respektujem. Aj ta podporim priklad ako zenu - to je len teoreticky - podporujem ju tak - ze jej to nezamedzujem - tolerujem. Ak by potrebovala ju aj zaveziem 30 km. Mna na to dosial nepotrebovala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Bol som sa prejst tmou a prepadla ma nostalgicka vianocna chvilka. Niekedy pred 25 rokmi sme zacali zit svoje hekticke zivoty, boli sme veseli, nic nevyzeralo ako problem, svet a zivot boli gombicka. Vybavuju sa mi konkretni ludia, v konkretnych priestoroch /zasvateni by sa dovtipili/, biliardovy stol nasiaknuty pivom, vajgle od startiek na zemi a vyhulene jointy v popolniku. Cez prechadzku som okrem domov nasvietenych v style las vegas minal par opustenych, s ciernymi smutnymi oknami, kde niekedy niekto tiez svietil, vyspaval opicu, oslavoval a byval. Nuz tak, niektori z nas tu uz nie su, dali za tu iluziu vsetko, podriadili jej cely svoj zivot, aby jej nakoniec sami podlahli a dnes po nich zostal uz iba zhasnuty barak s odpojenou elektrickou pripojkou. Teraz mam ..taky ten pocit slzy na krajicku. Nie, nebudem plakat, som rad ze som to vydrzal a preniesol sa, ked uz nie v priestore, tak aspon v case a dnes mozem spominat na ludi, ktori sice minuli odbocku a vrutili sa plnou parou do slepej ulicky, ale ja viem, ze keby to vtedy zvladli, dnes by vedeli zit prinajmensom tak ako ja. Caute kamosi, mozno vam raz budem zavidiet, ze ste odisli v najlepsom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prešla som si po x čase znova túto tému. Pobavil ma príspevok game, kde o.i. spomína voš, ktorá asi ťažko miluje svoje hnidy. Ani nejdem menovať, koho všetkého, ale veľa príspevkov ma zaujalo, opäť prekvapilo (už som na ne aj zabudla). A tento posledný, tak trocha smutný mi pripadá.

Stále som nie práve nadšený filozof, neviem, či sa to dá nazvať práve zmyslom, ale mám nejaké ciele, ktorých by som sa rada dožila a ktoré by som rada zrealizovala. Tiež viem, čomu okrem vnučky (vnúčat) by som sa chcela venovať. Uvidím, či mi to bude dopriate.

Ale zmysel ako taký, na to neviem dobre odpovedať. Páčilo sa mi to že byť šťastný a robiť ľudí okolo seba šťastnými, či urobiť niečo pre to, aby bol svet lepší. (no, smejte sa mi, pridala by som aj zvieratá/prírodu).

Nie každý sme boli stvorení pre veľké ciele.  Možno že nejaká všeobecná odpoveď ani neexistuje, každý má svoj zmysel života - ak ho má.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred nejakym rokom(10?) sa u nas zastavil u rodicov - otcov kamarat z vojny. A moji rodicia maju ten okal co ma v obyvacke velke okna a otec mu ukazuje - pod zajtra sa tam vyberieme ze je tam krasne - a on ze naco? - ja vidim ze je tam krasne aj odtialto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno keď budem ozaj stará, tak mi aj bude stačiť vidieť len v telke či z okna, že aha, to je pekné...ale kým ešte môžem, rada si pozriem, čo ma zaujíma, aj naživo a poteším sa tým. teraz už by som ani za nič neliezla na Priečne sedlo, ale ked som bola mladá, vrtká a dosť síl som mala, nebola by som sa uspokojila s tým, že by som sa zdola kukala ako moji kamaráti tam lezú, že ja to aj stadeto zdola vidím, že je tam pekne. :)

Keď som bola u dcéry v ZA na návšteve, volala ma si zaloziť kdesi na skaly. Toto som nepestovala ani v mladosti, keby moji kamaráti také robili, aj ja by som sa bola na to dala, ale nestalo sa. Nešla som, tak sa mladá uspokojila s vychádzkou na tuším Strečno. Bola to pekná vychádzka. Lozenie po skalách mi nechýbalo, na staré kolená s takým čímsi začínať už by nem dopadlo dobre.

Flinstone vidí zmysel nášho ďalšieho života a našu našu budúcnosť makať, makať, makať až do zodrania a zblbnutia, len aby sa potomstvo malo lepšie (a aby ho nestrčili do domova dôchodcov). Ja vidím zasa užívať si zaslúžený odpočinok, s aktivitami, ktoré ma tešia, makať len koľko sa mi bude chcieť, potomstvu pomôcť ak to bude nutné a veď ono nie je mantavé a poradí si. :D

Nakoniec aj tak nevieme, čo nám život ešte prinesie. Zmysel sa mení podľa veku.

Všeobecný zmysel nepoznám.

Žeby to bolo takto dajako?

Zmyslom života mačky (či inej šelmy)  je vychovať mačence (mláďatá) a naučiť ich samostatne existovať a loviť, a brániť sa pred väčšími predátormi, aby prežili. Zmyslom života srny je priviesť na svet sŕňatá a naučiť ich odolávať zime, ktoré rastliny môžu a nemôžu, ako prežiť zimu a útoky predátorov, skrátka prežiť.

Zmyslom života muchy je naklásť vajíčka tam, kde larvy budú mať dostatok potravy, aby sa vyvinuli, zakuklili a premenili na nové muchy...

zachovanie života pre ďalšie generácie ?

a

t

d

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pre mňa osobne je zmyslom života vývoj a dosahovanie stále nových mét a schopností, hlavne teda duševných; zdolávanie ďalších nových výziev, ktoré nám, koniec koncov tak či onak stále znova vstupujú do cesty života, ale ktoré si vieme zadať aj sami z vlastného rozhodnutia.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že prísť k takémuto poznaniu je nakoniec pre človeka ... mysliaceho človeka prirodzené ...

iste nie pre každého, a nie každému z tých miliard ľudí je dané, a nie každému je umožnené.

ale je to prirodzený dôsledok myslenia, toho, že je človek človekom

 

že keď už tu sme, napredujme ... keď už vieme myslieť a cítiť, kde to len trochu ide, napredujme.

 

ja by som ale nevynechala žiadne dosahovanie schopností, nielen duševných, a nevynechala žiadne dosahovanie ďalších vedomostí. akýchkoľvek, ktoré sme schopní dosiahnuť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov