Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

No neviem, tá tvoja veta je štylizovaná tak, že skutočne neviem, či si chcel, aby sa o tom diskutovalo, alebo nie. Predpokladám však, že áno, keďže FSP je diskusné fórum.

A to, že to napísal niekto slávny, neznamená, že to musím zožrať aj s navijákom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nehovorím že to musíš zožrať to by si potom uz nikto nemohol prečitať.

A chcel som aby sa o tom diskutovalo aj ked s tým článkom nesuhlasím.

A autora som uviedol iba informačne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu,

kľudne daj autora a dielo priamo k článku, kam patrí .. bolo jasné, že je to citát

 

 

práve mám jeden zvláštny rozhovor, ktorý sem vlastne patrí ...

 

 

g: - čo by sa stalo, keby sme neboli ? nič. ani by sme o tom nevedeli, že nie sme .

 

c: - ludsky mozog si nedokaze predstavit svoju neexistenciu

 

g: - tú si nedokáže predstaviť , lebo nepozná iné, len existenciu

ale absolútnu neexistenciu nie je problém si predstaviť .., neexistencia nebolí

 

c: - samozrejme ze nie, ale podla toho ako sa to vezme, neexistencia,

taka ktora nikdy nebola, alebo bola a uz nie je

 

g: - neexistencia, ktorá nikdy nevznikla

hovoríš o ľudskom živote ... stačilo tak málo, aby som tu nebola

stačilo, aby sa nejaká jedna spermia dostala na miesto určenia skôr , a nikdy by ma nebolo

a pretože by ma nikdy nebolo, vôbec by som o tom nevedela, vôbec by to nikoho nemrzelo, a mňa by

nič nebolelo

také je to jednoduché

 

c: - ano jednoduche, ale vsetko je to len hypoteza, keby keby, nie je to tak

 

g: - nie je to len hypotéza ... je to fakt pre miliardy ďaľších spermií, z ktorých nikdy nevznikne život

 

c: - nevznikne, a co? je to snad zle?

 

g: - to vôbec nie je zle

keby z každého vznikol život, za chvíľu by nám nestačil vesmír

ja hovorím o tej neexistencii, o tom okamihu, ktorý spôsobil, že som tu ja a nie niekto iný

keby som tu nebola, tak čo ... nebola by som a hotovo

podobne ako takmer všetci ... nikto nemá život jednoduchý ...

a keby sme tu neboli, trápil by sa niekto iný... a my by sme to ani len netušili

potiaľto debata ...

 

vlastne je to všetko pravda... také filozofovanie...

nech je zmysel života akýkoľvek, nie je pravda, čo pán London vložil do úst svojej postavy ... hociktorý rozprsknutý mozog je desivý, aj keď je pre cudzieho nezaujímavý ... čo nie je celkom pravda, a najmä keď si s ním príroda dala takú prácu ...

 

každý , kto tu už je, každá existencia, ktorá tu a teraz práve existuje, je pre niekoho drahá a vzácna ...

máme kamaráta, priateľa, rodičov, súrodencov, nejakú komunitu, kam patríme ...

nech si príroda plytvá ako chce ... toto k životu patrí ... nech máme občas nepríjemnosti, niekedy sa nedarí ... pre tú spolupatričnosť s niekým sa oplatí tu byť, keď už sme raz tu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family, Choose a fu_king big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suite on hire purchase in a range of fu_king fabrics. Choose DIY and wondering who you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing sprit-crushing ga me shows, stuffing fu_king junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing you last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fu_ked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your futu re. Choose life...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

podľa mňa zmyslom života je samotné hľadanie tohoto zmyslu... ... že jeho zmyslom je smrť...

k "hľadaniu zmyslu života" skôr či neskôr dospeje každý ...

ako sa dieťa vyrovnáva so smrťou, zmyslom života sa zaoberáme hlavne keď sa nám zdá že nemá žiadny zmysel ...

zrejme ani nemá, len človek tu nechce byť len tak, pretože je ... tak v tom hľadá zmysel ...

 

myšlienky na zmysel a na smrť sú prirodzenou súčasťou myslenia ... každý k tomu dospeje, že nad tým premýšľa

 

ale smrť nie je zmyslom - smrť je len koncom, ktorý dostihne nakoniec všetko živé aj neživé - stromy, budovy, zvieratá, kvety, my, kamene, Slnko... všetko má svoj čas ...

 

len my vieme rozmýšľať ... tak rozmýšľame, niekedy až priveľa tam, kde treba len plávať v čase ... a nechať sa unášať ...

 

zmyslom života je to, čo je medzitým ... medzi zrodením a koncom

 

a akým si ten zmysel spravíme, je na nás ... ako hovoril kedysi pan Werich :

 

 

 

Když už tak člověk jednou je,

tak má koukat, aby byl.

A když kouká, aby byl,

a je, tak má být to, co je,

a nemá být to, co není,

jak tomu v mnoha případech je.

 

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sa tak vezme, tak zmyslom života je samotný život...

 

no až keď niečo strácame, až vtedy to vieme oceniť... preto si ten ozajstný zmysel života mnoho ľudí uvedomí až pred smrťou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravda. Neviem ci je v zivote spravne hladat nejaky zmysel. Moze byt len nahodou, bez hlbsieho zymslu. My ludia si predsa len nejaky zmysel najdeme (alebo to za zmysel pokladame) lasku, rodinu etc. Potom sa mame o co bat. Ak by som vsak mal cisto materialisticky zauvazovat, zmyslom zivota moze byt prave jeho reprodukcia. Vsak vieme okolo coho (I) sa svet toci :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

to ťažko, chorche

 

láska nám robí život krásnejším, náklonnosť, niečo podobné láske existuje aj medzi niektorými druhmi zvierat ... ale pochybujem, že dva pavúky sú schopné lásky, alebo že by voš milovala svoje hnidy ... a žijú ...

 

láska je to, čo si človek pribájil, čo hľadá a čím žije ...

 

 

ale zmysel samotného života je inde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pshaw, bohapusta kopulacia je o nicom!

kto tu hovorí čo o nejakej bohapustej kopulácii ?! :lol:

 

hovoríme o zmysle života ! alebo tá nesmierne hustá nesmierne ťažká hmota urobila big bang len kvôli tomu, že raz tu bude niečo bledomodré krúžiť kdesi v jednej okrajovej galaxii a tam sa budú ľudia milovať ?!

 

o zmysle života - ako takého ... je mi jedno primáty či pavúci ... chápeš?

prečo vznikli ? prečo žijeme ? aký to má zmysel ?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Panbozko sa tak rozhodol. Alebo skusme takto: Je to zakonity vyvoj hmoty od anorganickej k organickej. Je to proste zakonite. Mame tu byt. A mna nezaujima, preco sme vznikli, mna zaujima ZMYSEL ZIVOTA! Potom si tu zjavne niekto pletie topic s jeho obsahom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že topic s obsahom sa tu začal pliesť len z istého konkrétneho dôvodu ... tvoje jednovetové sentencie a večné pravdy možno nestačia ako odpoveď na zmysel života ... možno sa niekto potrebuje trochu nad tým aj zamyslieť

 

možno to je zmyslom života

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Hoci si všetci veľmi dobre uvedomujeme pominuteľnosť svojho pozemského tela, v najhlbšom kútiku duše tlie predsa len v každom z nás neuhasiteľná túžba po večnom živote. Táto túžba nemôže byť zrealizovaná v hmotnom tele, čo isto každý chápe, ale naše najhlbšie ja akoby cítilo, že ide o čosi, čo sa predsa len dá niekde a nejakou formou uskutočniť.

 

Rozum sa samozrejme bude stavať proti, predostierajúc tisíce argumentov o nemožnosti niečoho podobného, ale spomínaný, tichý vnútorný hlas sa nedá umlčať po celý život. Ba práve naopak, čím bude človek starší, tým zreteľnešjie sa bude ozývať. A je to práve tento vnútorný hlas, ktorý nám napriek všetkej logike rozumu, hovorí o skutočnom zmysle života, ktorým je ...dosiahnutie výsady smieť žiť večne.

 

Ten tichý hlas v nás totiž vie, že existuje sféra bytia mimo hmotnosť, ktorá je skutočným cieľom nášho putovania. Ale na to, aby sme sa tam dostali a získali pre seba dar večného bytia, musíme splniť určité kritériá, pretože ríša Svetlého, večného a radostného tvorenia sa zachvieva iba v bezvýhradnom súlade so Zákonmi stvorenia a len človek, ktorý ich spoznal, naučil sa ich rešpektovať a podľa nich žiť, sa môže stať jej obyvateľom.

 

No a práve život na zemi je školou, v ktorej sa to máme naučiť. Vyučovanie prebieha v slede mnohých pozemských životov, takže každý z nás dostáva mnoho príležitostí k dokonalému osvojeniu si požadovaných kritérií a k postupnému dozrievaniu k úspešnému absolvovaniu „záverečnej“ skúšky.

 

Učebná látka, čiže znalosť Zákonov stvorenia, bola ľudstvu dávaná vždy znova a znova, v rôznych formách a výkladoch, dokonale prispôsobená zrelosti a chápavosti ľudí rôznych historických období a geografických oblastí. A preto aj v dnešnej dobe prichádza ku každému otvorenému človeku poznanie o požiadavkách, ktoré musí splniť, ak si chce pre seba vydobiť výsadu večného bytia.

 

Na záver však treba spomenúť jednu závažnú skutočnosť: Čas výučby nie je nekonečný, pretože naša “škola”, čiže hmotnosť, podlieha vzniku a zániku. Táto zákonitosť platí pre pozemské telo, pre každú jednotlivú planétu, pre celú slnečnú sústavu i pre celý vesmír. Čas našej výučby je teda podmienený časom trvania hmotnosti.

 

Kto však v slede mnohých pozemských životov dozreje zodpovedajúcim spôsobom a je schopný zosúladiť svoj život so Zákonmi stvorenia, ten sa nemusí ničoho obávať, pretože bude schopný oslobodiť sa včas z dosahu hmoty a vstúpiť do bezpečia večnej ríše.

Kto ale svoje životy premrháva, nevenujúc pozornosť svojmu “vzdelávaniu sa” , ten zostáva zviazaný s hmotou, s ktoru musí byť potom zákonite spolustrhnutý do rozkladu všetkého hmotného. A to je potom jeho definitívna záhuba.

 

V železnom a nemeniteľnom chode stvorenia máme teda iba dve cesty. Jednu nahor, k večnému bytiu a k naplneniu skutočného zmyslu nášho života, alebo druhú cestu, cestu igonorovania pravého zmyslu ľudského života, ktorá je však istou cestou do záhuby.

 

Namáhajme sme preto poznávať Zákonitosti vo stvorení a upravovať svoj život do súladu s nimi.Všetko totiž stojí nejaké úsilie. Či už chceme skončiť školu, našetriť si na auto, postaviť dom, ísť na dovolenku, všetko toto stojí nemalú mieru nášho snaženia.

 

A vari možno naivne dúfať, že to najcennejšie, čo vôbec môže človek získať, nám spadne do lona samo od seba a úplne bez námahy? Určite nie! Zamerajme preto naše snaženie tým jediným správnym smerom a nepremrhávajme svoj život na niečo, čo je v porovnaní so spomínaným vysokým cieľom – darom smieť žiť večne, úplne ničotné. Lebo času, ktorý nám k tomu zostáva, už nemáme nazvyš.

 

M.S.

Slovenské občianske združenie pre posiľňovanie mravov a ľudskosti

www.zdruzenie-ludskost.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Život nemá zmysel, treba ho žiť tak, aby sme si na konci každého dňa povedali, že pre tento deň, alebo len jednu udalosť, stálo za to, vstať z postele. Ak sa takéto dni vytratia, tak život prestáva mať zmysel.

 

Škojach!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 6 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov