Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

takže ako nešťastní nemôžeme dosiahnuť zmysel života?

 

 

každý jeden človek z nás prežíva šťastnejšie chvíle, inokedy zase menej šťastnejšie, no nevidím dôvod, že by tým človek nemohol dosiahnuť zmysel života :)

 

aj keď chápem, že ak človek prežije niečo veľmi smutné, ťažké, že príde napr. o dieťa, tak sa mu ten svet zrúti, hľadá odpoveď, ktorá neprichádza.. a človek sa s tým asi nedokáže nikdy zmieriť,,, no napriek všetkému, ten človek musí nájsť silu kráčať ďalej, aj keď s veľkou bolesťou.. snažiť sa naďalej žiť pre seba, pre druhých.. a ostáva mu ešte nádej, že snáď raz...

 

šťastie, nešťastie, to patrí k životu ...a život napriek všetkému si myslím , má zmysel - pokiaľ vieme milovať, odpúšťať.. keď sa snažíme zo všetkých síl kráčať po správnej ceste ..ono veľmi pomôže v živote aj priateľstvo toho druhého človeka, keď vieme, že ten druhý je tu pre nás, aj keď čo by sa udialo..ono je pravdou, že: " Priatelia sú ako hviezdy, aj keď ich nevidíš, ale vieš, že existujú."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ak za vecami budu ludia hladat zmysel, zameraju sa nan viac ako na svoju cestu. Ci ma zmysel zivot alebo nie, na to si odpovedzte sami. Ja len mozem prispiet vetou, ze zivot je velmi dolezita cast bytia. Niekto si mysli,ze bytie=zivot na Zemi. Ja sa pytam-Sme predsa najinteligentnejsie formy v tomto zivote a dobrovolne sa obmadzujeme na takto ohranicene vysvetlenie? Bytie je existenciou duse, nie fyzickeho tela.To nam sluzi ako schranka, aby sme mohli na Zemi existovat. Preco mame na Zemi existovat? Nehladajme ziadnu skatulku za tym co teraz napisem-ze hodnotim z krestanskeho ci ateistickeho hladiska. Zoberme si, ze existuje priestor,kde je tma,vnutorne nepekni ludia a priestor,kde je svetlo a cisti ludia. Taketo priestory nepozname,pozname len priestor,kde su tieto dve formy zmiesane. Mozme sa do jedneho z tych priestorov dostat, no vsetko zavisi od toho, ako sa vyvinieme v znamej dualite-zivot na Zemi. Takze tento zivot je od toho, aby sa clovek mohol vyvinut, aby mohol vzostupovat cim je starsi. Niektori z nasich predkov boli toho prikladom, ked boli velmi stari, clovek citil, aki su mudri. Bola to mudrost skryta, ale pocititelna. Napokon sme sa dozvedeli,ze tito ludia zaspali na stolicke ci v posteli a tak odisli. Vravi sa,ze ak takto clovek zomrie, nazrie cisty priestor,kde je svetlo. Potom sa mozme zamysliet, kam asi ide clovek, ktory zomrie napr. na rakovinu. Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

Ako mozme v zivote vzostupovat? Pomocou druhym? V druhom rade. Myslim,ze aspon jeden z vas pozna vetu: Najprv pomoz sebe, potom druhym. Moja otazka je: Kolki z vas sa nad tou vetou riadne zamysleli, kolki mali odvahu naozaj si pomoct, kolki nasli spravnu cestu k sebe-pomoci?

Ak clovek najprv nepomoze sebe na duchovnej urovni, lahko sa moze stat ze druhemu pomoze nespravnejsie ako keby bol v onom stave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napokon sme sa dozvedeli,ze tito ludia zaspali na stolicke ci v posteli a tak odisli. Vravi sa,ze ak takto clovek zomrie, nazrie cisty priestor,kde je svetlo. Potom sa mozme zamysliet, kam asi ide clovek, ktory zomrie napr. na rakovinu. Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

 

... a ak zomrie na rakovinu dieťa?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na vysvetlenie detskej smrti na rakovinu je viac dovodov,ak berieme na zretel,ze dietatu zistia rakovinu kratko po porode,moznosti su jednoduchsie prekuknutelne,aj ked nikdy nie uplne,pretoze skutocnu pricinu pozna len Boh. Ak starsiemu dietatu zistia rakovinu,prichadzaju do uvahy podmienky /vplyv prostredia na dieta,jeho psychicke vnimanie.../

 

Ak sa narodi dieta,ktoremu zistia rakovinu,pricina logicky nepochadza z momentalneho zivota, ale bud z minuleho,alebo s momentalnym rozpolozenim duse, t.j. ak dusa nakoniec odmietne zivot,ak si to rozmysli.

Lenze tu uz sa prihliada na to,ci verite v reinkarnaciu alebo nie. Napokon,nezarucujem sa za uplnu pravdivost tychto mojich tvrdeni,pretoze ako som spomenula, skutocnu pricinu pozna len Boh.

Tym, ze druhy pochopi preco to tak je nepomoze sebe ani danej dusi, je to len medzi dusou a Bohom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom sa mozme zamysliet, kam asi ide clovek, ktory zomrie napr. na rakovinu. Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

 

Kazdy raz zomrie, rakovina je len jeden zo sposobov. Akurat casto dost dlhy a bolestivy. Ale to mas aj desiatky rozlicnych inych chorob, alebo nasledkov zraneni. A zomieraju vsetci, dobri aj zli. Rakovina je choroba, tak ako ebola. Nie je to odznak toho, aky je clovek.

 

Ak starsiemu dietatu zistia rakovinu,prichadzaju do uvahy podmienky /vplyv prostredia na dieta,jeho psychicke vnimanie.../

 

Cize inymi slovami - bezne biologicke vplyvy, ktore zabijaju aj nevinnych. Ak clovek pojde na mesiac piknikovat do Fukusimi, tak rakovinu dostane, aj keby bol svaty.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Cize inymi slovami - bezne biologicke vplyvy, ktore zabijaju aj nevinnych. Ak clovek pojde na mesiac piknikovat do Fukusimi, tak rakovinu dostane, aj keby bol svaty."

 

Fukusima je jasna,tak isto Afrika, Aljaska atd, ak sa ale rozpravame o Europe napr., tak v 90% -tach nas ku chorobe tlacia psychicke prvky. Zvysok tvoria geneticke predispozicie a determinacia prostredim. Ked niekoho zasiahne choroba, hned hlada liek ako ju vyliecit,pardon vlastne potlacit! Ale kto sa zamysli nad vnutornou pricinou? Vravi sa: Ked je dusa nespokojna, da o tom poznat vo forme ochorenia. Osobne mozem potvrdit, ze toto plati na 100%, nech mi vravi kto chce co chce. :)

 

 

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím si, že správne robíš ak tvrdíš

 

Napokon,nezarucujem sa za uplnu pravdivost tychto mojich tvrdeni

 

môj názor je, že ľudí máme milovať a neprináleží nám súdiť.. neopovážim sa prehlásiť, že človek (starý, mladý, dieťa) ktorí sú nemocní, ležia v nemocniciach, ak prehrávajú "boj" s chorobou, že sú zlí ..

 

s tvojou odpoveďou sa nestotožňujem, je podľa mňa scestná

Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

 

namiesto súcitných slov, namiesto spolupatričnosti v tak ťažkej chvíli, takéto slová človeka veľmi zrania.. potom je úcta k mrtvému.. a myslím si, že takáto "múdrosť" uškodí duši toho, kto ju vysloví.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môj názor je, že ľudí máme milovať a neprináleží nám súdiť.. neopovážim sa prehlásiť, že človek (starý, mladý, dieťa) ktorí sú nemocní, ležia v nemocniciach, ak prehrávajú "boj" s chorobou, že sú zlí ..

 

Samozrejme, netvrdim,ze ked je niekto chory,je zly. Neviem,preco si to s tym spajate. Kto je vlastne zly clovek? Ten kto ublizuje druhym? Ano,nam sa javi ako zly, ale zasa si mozno treba polozit jednoduchu otazku-Preco? Pretoze ma v sebe podnet,ktory ho ku zlobe vedie. Castokrat maju tieto podnety povod v detstve. To,ze su ludia zli netreba odsudzovat/ako ste sami povedali,neprinalezi nam sudit/,ale byt voci nemu sucitny a dufat,ze este dostane sancu.

 

"namiesto súcitných slov, namiesto spolupatričnosti v tak ťažkej chvíli, takéto slová človeka veľmi zrania.. potom je úcta k mrtvému.. a myslím si, že takáto "múdrosť" uškodí duši toho, kto ju vysloví. "

Tu nejde o to, povedat umierajucemu taketo slova. Ide o to odhalit klapky z oci a nazriet k pravde,k jej pochopeniu. Sucit je vzdy gro, ale je fajn, ak pozorovatel pochopi. Na pochopenie pre umierajuceho tiez pride cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bytie je existenciou duse, nie fyzickeho tela.To nam sluzi ako schranka, aby sme mohli na Zemi existovat.

len tvoj osobný názor, s ktorým môžme a nemusíme súhlasíť. ale dajme tomu, že ...

Zoberme si, ze existuje priestor,kde je tma,vnutorne nepekni ludia a priestor,kde je svetlo a cisti ludia. Taketo priestory nepozname,pozname len priestor,kde su tieto dve formy zmiesane. Mozme sa do jedneho z tych priestorov dostat, no vsetko zavisi od toho, ako sa vyvinieme v znamej dualite-zivot na Zemi.

a dajme tomu že existuje priestor, kde je tma a pekní ľudia a priestor, kde je svetlo a ľudia sú špinaví? čo potom? Trebárs je to tvoja predstava zla a dobra. tak smiešne zjednodušená, že by si to snáď ani decko v škôlke takto jednoducho nerozdelilo.

Inak ma celkom zaujalo ako si ako opak k ľuďom nepekným dala ľudí čistých. Prečo nie pekný? či pekný je automaticky aj čistý? trebárs toto už nebudem rozoberať. máš takúto jednoduchú predstavu, tak prosím.

. Mozme sa do jedneho z tych priestorov dostat, no vsetko zavisi od toho, ako sa vyvinieme v znamej dualite-zivot na Zemi. Bola to mudrost skryta, ale pocititelna. Napokon sme sa dozvedeli,ze tito ludia zaspali na stolicke ci v posteli a tak odisli. Vravi sa,ze ak takto clovek zomrie, nazrie cisty priestor,kde je svetlo. Potom sa mozme zamysliet, kam asi ide clovek, ktory zomrie napr. na rakovinu. Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

No tak toto v tvojom príspevku ma snáď dojalo najviac. To čo to tu rozprávaš? Veď z toho mi je až fyzicky zle. To sa nehanbíš toto tu povedať, alebo si to len myslieť? To ako naozaj myslíš? ak sú ľudia na svete, čo si toto myslia, tak som naozaj zhrozená.

No tak daj a zamysli sa ak si to už načala, kam ide človek, ktorý zomrie na rakovinu? Toto som naozaj veľmi zvedavá čo povieš. A môžem sa opýtať ako ty vieš, kto kde ide po smrti?

Vraví sa aj kopec iných vecí, nie len čo uvidí človek po smrti, a všetko sú to veci vymyslené a neisté.

Ak clovek najprv nepomoze sebe na duchovnej urovni, lahko sa moze stat ze druhemu pomoze nespravnejsie ako keby bol v onom stave.

 

v onom stave? v akom onom? v inom to mi je jasné, ale v onom? tak trocha mi popíš ten zvláštny stav.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sa pozriem na zivot na planete, tak zmysel zivota v prirode je jeho zachovanie, to je prvotny zmysel. To je nejaky zdrojovy zmysel. Ale mna by zaujimalo ze odkial sa to zobralo. nevie niekto? :)

 

Musim stretnut uz tych UMMitanov ti vedia viac:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len tvoj osobný názor, s ktorým môžme a nemusíme súhlasíť. ale dajme tomu, že ...

 

a dajme tomu že existuje priestor, kde je tma a pekní ľudia a priestor, kde je svetlo a ľudia sú špinaví? čo potom? Trebárs je to tvoja predstava zla a dobra. tak smiešne zjednodušená, že by si to snáď ani decko v škôlke takto jednoducho nerozdelilo.

Inak ma celkom zaujalo ako si ako opak k ľuďom nepekným dala ľudí čistých. Prečo nie pekný? či pekný je automaticky aj čistý? trebárs toto už nebudem rozoberať. máš takúto jednoduchú predstavu, tak prosím.

 

Poviem to takto,velakrat si ludia vyberu lahsiu cestu a to mozme vidiet aj teraz,pretoze lahsie je reagovat na sposob aky ste zvolili ako snazit sa pochopit. To ze ste sa nesnazili pochopit,ale hladali dalsiu moznu kombinaciu je vidno v "kde je svetlo a ludia su spinavi?" Skuste sa zamysliet nad tym,ze ako mozu byt vo svetle spinavi ludia alebo naopak? Viete co by sa stalo,keby bol spinavy vo svetle? Svetlo by uberalo na intenzite,pretoze na to aby bol clovek vo svetle ci v tme musi mat v sebe podmienky. Tak ako ked sa clovek rad styka s ludmi podobnych podmienok. Dalsia vec, ak sa vam nepozdava jednoduchost, prosim, komplikujte si cokolvek az zistite,ze ste sa tam zamotali. Na vete "V ednoduchosti je krasa" zrejme nieco bude. :)

 

No tak toto v tvojom príspevku ma snáď dojalo najviac. To čo to tu rozprávaš? Veď z toho mi je až fyzicky zle. To sa nehanbíš toto tu povedať, alebo si to len myslieť? To ako naozaj myslíš? ak sú ľudia na svete, čo si toto myslia, tak som naozaj zhrozená.

No tak daj a zamysli sa ak si to už načala, kam ide človek, ktorý zomrie na rakovinu? Toto som naozaj veľmi zvedavá čo povieš. A môžem sa opýtať ako ty vieš, kto kde ide po smrti?

Vraví sa aj kopec iných vecí, nie len čo uvidí človek po smrti, a všetko sú to veci vymyslené a neisté.

 

Tvrdite-Vsetko su to veci vymyslene a neiste. Mate pravdu,no tu ide o to comu clovek veri a viera je dost dolezity clanok tohto zivota. Neapelujem konkretne na vieru v Boha, ale vieru v cokolvek. Ak clovek veri, dokaze bezne nie celkom mozne. Viera dost pohana dopredu.

 

v onom stave? v akom onom? v inom to mi je jasné, ale v onom? tak trocha mi popíš ten zvláštny stav.

 

Ony stav znamena stav, v ktorom sa clovek nachadza,ked sa formuje na duchovnej urovni. To sa dalo jednoducho vydedukovat z textu.

Este raz opakujem,je lahke utocne protiargumentovat, beriem, ak vidim zmysel v argumentacii, prijmem akukolvek kritiku, lenze tu ani tak nejde o to vyjavovat svoje nadobudnute nazory, je jasne, ze nikto sa k nim neprikloni uplne, no to ani nie je mojim cielom. Len vyjavujem svoje poznanie,nevnucujem ho a myslim,ze to sa da respektovat u kazdeho. Nejde o par napisanych riadkov,ale o to ci je clovek skutocne spokojny v zivote, trvalo, nie chvilkovo. A ak je, nema prenho taky velky vyznam vzivat sa do tvrdeni druhych ludi. Preco? Pretoze jeho poznanie ho naplna a robi spokojnym. A myslim,ze po tom tu tuzia vsetci, ako aj po cistej laske.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak poprvé, bola by som rada, aby si sa naučila citovať tak, aby bolo každému jasné čo si písala ty a na čo vlastne reaguješ. urobila si z príspevku jeden guláš a teraz je to totálne neprehľadné čo si napísala ty a čo ja. nehovoriac o tom, že kto to tu nečíta od začiatku vôbec nevie, ktoré vety sú čie.

ospravedlňuje ťa jedine to, že si tu nová, ale aj tak si musela vidieť, že si to tu dala zle a mala si to uviesť na pravú mieru. Moderátori by ti pomohli .

 

si vyprosím, aby pod nikom flora boli tvoje vyjadrenia.

 

a teraz k téme.

nemám nič proti tomu, aby sa človek rozvíjal po duševnej stránke. Určite prospešné pre každého. Nemám nič proti viere.

Myslím, že som tým povedala všetko. Mňa len stále prekvapia ľudia, ktorí majú jednoznačnú odpoveď na všetko a všetkým sú si tak istí. Dokonca sa odvážia povedať čo len slovo o detskej rakovine alebo iných chorobách detí.

 

Vravi sa,ze ak takto clovek zomrie, nazrie cisty priestor,kde je svetlo. Potom sa mozme zamysliet, kam asi ide clovek, ktory zomrie napr. na rakovinu. Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

Samozrejme, netvrdim,ze ked je niekto chory,je zly. Neviem,preco si to s tym spajate.

a tvrdila si to, tak nevrav v druhom príspevku, že nie

zareagovala som len a len pre toto vyjadrenie, čo ma vytočilo si myslím oprávnene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vravi sa: Ked je dusa nespokojna, da o tom poznat vo forme ochorenia. Osobne mozem potvrdit, ze toto plati na 100%, nech mi vravi kto chce co chce.

 

Nieco typu....ked je dusa nespokojna, zozenie si bacil cholery, ano? :D

 

Uznavam, ze od dobroty v dnesnej dobe ludom proste hrabe a ked maju zaludocnu kyselinu, tak si myslia, ze aku maju strasnu chodobu. Hovno s voctem.

Choroba je, ked si vdaka TBC clovek vypluje kalcifikovane pluca. Choroba je, ked si vyserie creva rozozrane cholerou a tyfom a chcipne na dehydrataciu. Choroba je, ked mu bilharioza urobi z pecienky puding. Choroba je, ked mu ebola premeni sliznice na emental. Choroba je, ked ho malaria 10 rokov pomaly zoziera. Choroba je, ked zena zomrie na hnisavu infekciu po porode, kvoli nedostatcnej dezinfekci. Choroba je, ked v besnote zosalies a krce ta zakrutia ako praclik. Choroba je, ked ta prave kiahne premenia na surrealisticky obraz a do tyzdna si pod drnom. Choroba je, ked HIV zlikviduje cely imunitny system, alebo ked sifilis urobi z cloveka dementa s makkym mozgom.

Toto su choroby... nie len nariekanie nevyrovnanych osobnosti, ktore sa nevedia vyrovnat s tym, ze im je v podstate hovadsky dobre.

 

Ked je chora dusa, je chora dusa. Ked je chore telo, je chore telo. Clovek by povedal, ze ked uz mame mikroskop zopar storoci, ludia si to aj vsimnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoja encyklopedia chorob je dokonala a hlavne vedomost, ze existuje aj mikroskop....pre mna je dolezite ale to, ze choroba duse nie je choroba, ale vlastne rozmaznanost od dobroty...vynimocne s tebou suhlasim : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info, neviem, kde robis informatora, ale dufam, ze na teba nenatrafim, lebo ty by si ma urcite navigoval opacnym smerom...

 

jedno, co neviem pochopit je to, ze ak niekomu x ludi nieco vysvetluje a napriek tomu nie je schopny si sam najst prislusnu literaturu a daco si nastudovat a mysliet si o sebe, ze je mudry...

 

info, ty mas medzery hadam vo vsetkom, este aj ta tvoja modla biblia pise o inom ako si ty myslis...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Choroba je, ked v besnote zosalies a krce ta zakrutia ako praclik. Choroba je, ked ta prave kiahne premenia na surrealisticky obraz a do tyzdna si pod drnom. Choroba je, ked HIV zlikviduje cely imunitny system, alebo ked sifilis urobi z cloveka dementa s makkym mozgom.

Toto su choroby... nie len nariekanie nevyrovnanych osobnosti, ktore sa nevedia vyrovnat s tym, ze im je v podstate hovadsky dobre.

 

Ked je chora dusa, je chora dusa. Ked je chore telo, je chore telo. Clovek by povedal, ze ked uz mame mikroskop zopar storoci, ludia si to aj vsimnu.

 

Napriek starocnej existencie mikroskopu je pre teba pojem psychosomaticke ochorenie zjavne spanielskou dedinou. :)

Nastastie ma v tom medzinarodna kategorizacia chorob, na rozdiel od teba, jasno.

Ale hlavne, ze sa mas hovadsky dobre.

 

BTW Sifilis sa pise s ypsilonom po "s" nielen v slovencine, ale aj v anglictine a aj latincine.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napriek starocnej existencie mikroskopu je pre teba pojem psychosomaticke ochorenie zjavne spanielskou dedinou. :)

 

Reagoval som na prispevok, kde nebolo uvedene nic o PSYCHOSOMATICKYCH chorobach.... a keby si cital, tak by si si vsimol, ze som to pekne rozdelil. A uviedol som priklady toho, ze existuju hovadsky zle a vazne choroby, ktore psychosomaticke nie su.

 

Vies preco psychosomaticke choroby netrapia mozno zopar miliard ludi? Pretoze kym ich zacne trapit ich dusa, tak telo im 10x zabiju mikroby.

 

Takze som zvedavy, ako by si v strednej afrike vysvetloval, ze ich choroby su sposobene stavom ich duse - ako bol povodny prispevok. Nuz, ako???? Ked v tom mas tak jasno. Ako by si dusevne liecil malariu? Ked si taky mudry. Ako by si liecil TBC, ktora sa rozmaha v Indii. Ked si taky mudry. Ako by si liecil HIV. Ako psychosomaticku chorobu, ked si sa zapojil tak zmysluplne. Ked ma niekto choleru, tak ho pohladkas po hlavicke a ked ma tyfus, tak nech sa pomodli? Na malariu nech sa vyspoveda?

 

Kokos, niekto ma zvyseny cholesterol, pretoze mu je tak dobre, ze zerie jedno cez druhe....a stavia to na taku istu uroven, ako 100x brutalnejsie choroby, ktore zabijaju na fleku. A jasnacka, choroby tela su prejavom chorej duse, ze? Kravina na kvadrat. Sem-tam ano, su aj psychosomaticke choroby - ktorymi trpime, ked sa zbavime tych stoviek, ktore NIE SU psychosomaticke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieco typu....ked je dusa nespokojna, zozenie si bacil cholery, ano? :D

 

Ked je chora dusa, je chora dusa. Ked je chore telo, je chore telo. Clovek by povedal, ze ked uz mame mikroskop zopar storoci, ludia si to aj vsimnu.

 

hmmm napríklad ... vieš čo môže spôsobiť oslabenú funkciu nadobličiek ? stres ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia vravia: Ó,ale ved to bol taky dobry clovek. Odpoviem im: Dobra bola zrejme jeho maska,kym za vnutro sa hanbil a ak nie, usilovne ho skryval.

Zájdi sa niekedy pozrieť na detské onkologické oddelenie, či do sanatória, v ktorom ležia stovky detí z okolia Ostravy s ťažkými a väčšinou nevyliečiteľnými poruchami dýchacieho systému. Myslím, že tam tvoja teória o maskách a skazených dušiach dostane peknú podpásovku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm napríklad ... vieš čo môže spôsobiť oslabenú funkciu nadobličiek ? stres ...

 

IBA stres? A kolko ludi umiera na oslabenu funkciu nadobliciek a kolko na ine priciny?

 

Reagoval som na prispevky, kde sa opakovalo, ze CHOROBA JE SPOSOBENA DUSEVNYM STAVOM... Tak napis, ze suhlasis so mnou, pretoze len niektore, relativne menej nebezpecne choroby, na ktore umiera menej ludi, su NIEKEDY sposobene aj dusevnym stavom. Nikdy so netvrdil, ze nic take neexistuje.

 

Len je strasna blbost opakovat nejake ezotericke blabla a tvarit sa, ze stres je to najhorsie, co moze cloveka postihnut. A vies preco nemaju niekde v strednej afrike az taky "stres" a netrapi ich? Pretoze kym by ich zacal trapit, tak 10x zomru na nieco ovela hnusnejsie.

 

Ak myslite minoritne a menej nebezpecne pripady, dobre. Ale preco navodzovat dojem, ze cely svet sa kruti len u vystresovanych tlchubov, ktori nedavali pozor na stredoskolskej biologii?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IBA stres?

 

Nemusí to byť iba stres ale aj stres :), ja som napísal tento príklad len preto že v tvojom príspevku bolo napísané len B a nie aj A ... a tých chorôb je kde primárnym alebo sekundárnym dôvodom stres je viacej ...

 

Ak myslite minoritne a menej nebezpecne pripady, dobre. Ale preco navodzovat dojem, ze cely svet sa kruti len u vystresovanych tlchubov, ktori nedavali pozor na stredoskolskej biologii?

 

prečo menej nebezpečné ? Stres zaťažuje organizmus a ak si často stresovaný si viac náchylný na to že ochorieš pretože tvoj organizmus je oslabený

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

, ja som napísal tento príklad len preto že v tvojom príspevku bolo napísané len B a nie aj A ...

 

to A napisal niekto iny predo mnou - preto som upozornil na existenciu skutocnych chorob. Ktore nevnimame, pretoze mame ockovania a lieky, takze nezostava nic ine, aby nas nakoniec dorazila akurat zivotosprava, stres a vysoky vek.

 

 

prečo menej nebezpečné ? Stres zaťažuje organizmus a ak si často stresovaný si viac náchylný na to že ochorieš pretože tvoj organizmus je oslabený

 

To ano - ale preco myslis, ze niekedy pred 200 rokmi to ludi az tak netrapilo? Ze by nemali stres? Alebo kym by ich zabil stres - tak boli 10x mrtvy na nejaku pateticku pricinu.

 

Proste plati oboje - ale ak sa povodny nazor neopravi o mikrobiologicku realitu, posunie nas to snad dalej ako je antika. Ak je dostatok liekov a nemocnic, potom cloveka zacne trapit aj stres. A navyse sa povodne nepisalo nic o STRESE, ale o CHOROBACH vseobecne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste plati oboje - ale ak sa povodny nazor neopravi o mikrobiologicku realitu, posunie nas to snad dalej ako je antika. Ak je dostatok liekov a nemocnic, potom cloveka zacne trapit aj stres. A navyse sa povodne nepisalo nic o STRESE, ale o CHOROBACH vseobecne.

 

Presne, platí oboje :) súhlasím.

Tak o strese sa nič nepísalo ale tak ak sa zle psychicky / duševne zle cítiš / je to preto že sa dačoho človek obáva / stresuje / . Preto som stým začal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tvoja encyklopedia chorob je dokonala a hlavne vedomost, ze existuje aj mikroskop....pre mna je dolezite ale to, ze choroba duse nie je choroba, ale vlastne rozmaznanost od dobroty...vynimocne s tebou suhlasim : )

 

mohol by som ti napisat nieco na temu depresie (tej skutocnej), ale nenapisem, najdi si na starom PF, tam som o tom pisal dost. v niektorych momentoch sa depresia s prehladom vyrovna rakovine i moru. moze ta zabit rovnako rychlo.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator sa veľmi mýli, ak si myslí, že choroba duše nie je choroba...:(

je to nevedomosť ... ak niekto také niečo vysloví . na našej ulici žije tiež žena, ktorá trpí depresiami. je to žena veľmi dobrá, pracovitá, čestná, milá..ako sa hovorí "žena, matka, človek so srdcom na dlani". jej manžel je alkoholik. majú štyri dospelé dcéry. táto žena bola viackrát hospitalizovaná a žiaľ aj sa pokúsila siahnuť si na život. ak ju stretnete, rozprávate sa s ňou, daruje vám úsmev, dobro, lásku. nepovedali by ste, že táto žena trpí chorobou..no keď sa jej stav zhorší a je na tom zle, zdržujete sa slz nad jej trápením, chorobou .. a bezmocnosťou, že jej neviete pomôcť.. :(

choroba duše je choroba a nie je to rozmaznanosť od dobroty.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov