Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

počas života hľadáme zmysel života :) raz sa to všetci dozvieme.. môj osobný zmysel života nachádzam v láske k Bohu , k blížnym, našim synom, manželovi...., takže je to jednoznačne láska .. a ona obsahuje v sebe zložky - fyzickú, duševnú, duchovnú.. :) a aby nedošlo k nedorozumeniu, tak tú fyzickú zložku (sexuálnu) , "len" s manželom, aby si to zase niekto nevysvetľoval po svojom. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco, človek prežíva niekedy aj ťažšie chvíle , dobre je mať na pamäti, že nie si sám, stále je tu niekto, kto stojí pri tebe, komu na tebe záleží, kto ťa má rád. máš rodinu.. aj nás virtuálnych. neklesaj na duchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak našťastie viem, že nie som úplne sám, síce nikdy som nemal nejak ktovie-ako veľký okruh kamarátov, ale viem, že tých pár ľudí okolo mňa je. Avšak asi veľa problémov pramení z toho, že veľa rozmýšlam. Možno až priveľa nad drobnosťami a "čo by bolo, keby a čo bude"...a čím viac rozmýšlam nad zmyslom života, tým viac som sfrustrovaný. Proste si chcem nájsť svoju cestu aj si ju hľadám, len priveľa emócii je tam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) to je dobre, že máš vôkol seba ľudí, ktorí sú ti oporou, ono sa to v živote strieda, raz je slnko ,,,potom občas príde búrka, zase sa rozjasní, dobre je zamestnať svoju myseľ pozitívnymi myšlienkami, robiť si plány do budúcna, venovať sa nejakému koníčku, čo ťa zaujíma, baví, veď vieš, možno menej sa zamýšľať nad zmyslom života... a viacej sa tešiť z každodenných maličkostí..veľa šťastia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco

- tak neváhaj a pridaj sa k nám, ku kresťanskému krídlu FSPF :saw:

 

 

takže jedného by sme pomaly mali,

teraz to už len nepokaziť :certisko:

 

 

iskra

a čo teda rehoľníci

aj im by mala byť dopriata láska vo všetkých formách?

lebo ak hej, teraz by tak nemohli dosiahnuť zmysel života

stačí teda aj čo i len jedná jej zložka?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

 

Ehm, obávam sa, že to nepôjde :D

 

U mňa je najhoršie asi to, že som priveľmi defenzívny, priveľmi opatrný /neriskujem priveľmi/ a potom ma napadajú všeliaké myšlienky, no niekedy mám pocit, že zblbnem...navyše mám aj psychiatrickú diagnózu /úzkosti/obsesie/vyhýbavosť/, zas na druhej strane viem, že to nie je neriešiteľný problém. Snažím sa trochu na ten zmysel všetkého pozerať z pohľadu prírody,vedy a ako aj z pohľadu všeobecnej a žiaľ, často alibistickej ľudskej spoločnosti, morálky. A nejak práve tu dochádza k tým konfliktom v mojej hlave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco

- tak neváhaj a pridaj sa k nám, ku kresťanskému krídlu FSPF

 

 

tomassi :) určite ti je známe, že kresťan je všeobecne človek pokrstený v kresťanskej cirkvi, bez ohľadu na to, či je praktizujúci, alebo nie. nechajme tiborca slobodne sa rozhodnúť, kde v ktorej téme sa pridá, kde prispeje... berme tiborca so všetkým, takého aký je... či s nejakým vierovyznaním ... alebo bez vierovyznania :)

 

čo sa týka rehole , neviem prečo sa mňa na to pýtaš. :) nie som mníška, ani neplánujem do budúcna. viem, že rehoľník má účasť na duchovnom živote a jeho srdce je plné Boha. Ujo Google ťa poučí oveľa viac. Ja viem, že nič neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viem, že rehoľník má účasť na duchovnom živote a jeho srdce je plné Boha. Ujo Google ťa poučí oveľa viac.

coho je plne srdce reholnika vie snad najlepsie sam reholnik a Boh. Ty to mozes len predpokladat.

A ked uz tu rozlievas zidealizovane predstavy, tak taky salezian, co je napriklad tiez reholnik, musi mat v srdci aj lasku k tomu, co prakticky robi v ramci svojej cinnosti.

Napisat, ze ma niekto srdce plne Boha je sice na pohlad krasne, ale bezny laik si pod tym dokaze predstavit cokolvek v rozmedzi od vsetko, az po nic.

 

A ako tu uz bolo par krat spomenute, vazne by si mohla prestat s tou propagandou, alebo, ked prestat nevies, mohla by si ju robit trochu lepsie. Nasieras nielen ateistov, ale aj veriacich.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant,

každý píše to čo vie, čo predpokladá, tak isto, ako aj ja.

" rehoľník má srdce plné Boha ", to vycházam z Desatoro Božích prikázaní..

„MILOVAŤ BUDEŠ PÁNA, SVOJHO BOHA, CELÝM SVOJÍM SRDCOM, CELOU SVOJOU DUŠOU A CELOU SVOJOU MYSĽOU“

Nikoho nasierať , presvedčať nebolo mojim úmyslom. Píšem LEN svoje názory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez pisem len svoj nazor a som rad ze nechces nikoho presviedcat, lebo by si dosiahla presne opacny ucinok, za co by ti ateisti boli urcite povdacni. :)

 

Mimochodom, prikazanie, co si pastla, je urcene nielen pre reholnikov a ked to beries doslova, tak sa reholnik dostava automaticky do rozporu s prikazanim "Cti otca svojho a matku svoju". Pochybujem, ze by laska k Bohu mala zamedzovat reholnikovi lasku k rodicom, len preto ze cele srdce ma mat vyhradene len Bohu.

Skus trochu aj rozmyslat, ked uz vykladas prikazania.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zmysel - života?

asi ide najprv o to, zhodnúť sa na odpovedi na inú otázku..

totiž "čo je to vlastne život?"

čo má človek robiť, aby ži "skutočný život"?

ak si ľudia "život", predstavujú rôzne, tak aj odpovede na otázku čo je jeho zmyslom, budú aj úplne protichodné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna je hlupost davat zivotu z povinnosti nejake vyssie poslanie /zmysel/, iba sa tym zbytocne pripravujete o cas a energiu. Kludne budem lezat rok na kanape a mat vsetko u prdele. Podstatne je, aby som sa citil dobre a vedel, ze prave toto chcem.

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa v poslednom čase často, prakticky každý deň zamýšlam nad zmyslom života. Chcem žiť, ale nejak sa cítim...no proste nejako.

 

Tak našťastie viem, že nie som úplne sám, síce nikdy som nemal nejak ktovie-ako veľký okruh kamarátov, ale viem, že tých pár ľudí okolo mňa je. Avšak asi veľa problémov pramení z toho, že veľa rozmýšlam. Možno až priveľa nad drobnosťami a "čo by bolo, keby a čo bude"...a čím viac rozmýšlam nad zmyslom života, tým viac som sfrustrovaný. Proste si chcem nájsť svoju cestu aj si ju hľadám, len priveľa emócii je tam...

 

tiborco,

pravidelne a dlho mi pripomínaš mňa v tvojom veku.

týmito všetkými fázami som prešla, pamätám si všetky stavy mysle a duše a premýšľania ...

vlastne je úplne jedno, či človek má okolo seba ľudí, či nachádza lásku, priteľov, načúvajúce uši ... to príde. je to okolo, všade okolo, aj tak zmysel dokonale uniká ... depresie, obsesie, kompulzie, strachy, hľadanie príbuznej duše, to všetko k tomu patrí.

 

prejde to. nájdeš sa, nebudem ťa utešovať, ja som sa nikdy nenašla úplne, človek to prekoná, ale nakoniec sa vymaľovávam po predlhých rokoch depresívnymi obrázkami.

ale zmysel tohto celého hľadaj v jesennom lístí, zapadajúcom slnku, v bdení a pozeraní na hviezdy, máš priateľov, si fajn chlapec ... bude dobre :)

 

nesmierne mi pomohlo, keď som prestala priveľmi rozmýšľať ... keď to na mňa došlo, moje heslo bolo : plávaj, plávaj !

/ dokonca som si vtedy písala chvíľu niečo ako denník - prestala som s tým veľmi rýchlo, lebo som zistila, že si tam zapisujem len kiksy ... aj tam je to plávaj, plávaj! napísané ... dodnes to mám odložené, neotvorila som to už celé veky. /

znamenalo to plávať, levitovať nad všetkým zlým, nad myšlienkami, nad ľuďmi, nad frustráciami ... ono to pomáhalo.

 

nemysli na zmysel a nemysli príliš hlboko. aspoň dočasne : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt neviem prečo by mal mať život nejaký zmysel. kde ja napísané, že to tak musí byť. Narodili sme sa bez vlastného pričinenia rozhodlo sa o nás bez nás. A prečo v tom hľadať hneď vyššie poslanie alebo zmysel. Kľudne človek môže prežiť život iba tak, bez žiadneho zmyslu.

Žiť zo dňa na deň kdesi čosi zjesť, aby sa udržal pri živote, kdesi prespať a nakoniec zomrieť a vôbec v tom nemusí byť žiaden zmysel.

Žil až pokiaľ nezomrel a medzi tým nič.

Aj tak sa dá. To len my ľudia vždy čosi vymýšľame. Také naplnenie onaké naplnenie. v konečnom dôsledku nič zmysel nemá.

Možno ak to tak zoberiem možno ešte tá existencia určitého druhu. Takže rozmnožovanie. Takže možno prirodzená snaha o zachovanie druhu. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimochodom, prikazanie, co si pastla, je urcene nielen pre reholnikov a ked to beries doslova, tak sa reholnik dostava automaticky do rozporu s prikazanim "Cti otca svojho a matku svoju". Pochybujem, ze by laska k Bohu mala zamedzovat reholnikovi lasku k rodicom, len preto ze cele srdce ma mat vyhradene len Bohu.

 

veď ja to dobre viem, že je určené nielen pre rehoľníkov ...a to teba elfant popudilo "srdce rehoľníka je plné Boha", to ty tvdíš, že ja to beriem doslova, ja to tak nevidím... a tým pádom ani "môj" rehoľník sa nedostáva do rozporu s prikazanim "Cti otca svojho a matku svoju".

 

Môj názor je, že život každého z nás... má zmysel.

 

:slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a to teba elfant popudilo "srdce rehoľníka je plné Boha", to ty tvdíš, že ja to beriem doslova, ja to tak nevidím... a tým pádom ani "môj" rehoľník sa nedostáva do rozporu s prikazanim "Cti otca svojho a matku svoju".

Ze sa tvoj reholnik nedostava do rozporu je jasne mozno tebe a nikomu inemu. Mozno to nie je jasne ani tomu reholnikovi. Pokial pises prispevky pre seba, tak je to v poriadku. Nikomu inemu, z toho co si napisala, to ale jasne nebude, lebo ked je nieco niecoho plne, tak sa tam potom uz nic ine nezmesti. A tu rozpor logicky vznika.

Ked prestanes pisat proklamacie, ktore su jasne tebe, tak to mozno bude mat sancu pochopit aj niekto druhy, kto v tom jasno nema. Alebo povedz rovno, ze to pises ako iskra a nie ako veriaci, lebo podsuvas dojem, ze to co je jasne tebe, je jasne vsetkym veriacim. O neveriacich ani nehovorim.

Toto je diskusne forum, nie gauc psychoanalytika.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak preco to nenapises hned ? Z tej polvety, ktoru si napisala najprv, to jasne nebolo.

Kludne sa dala pochopit aj tak, ze reholnik kasle na vsetko ostatne a cely cas travi len tym, ze sa modli, lebo je cely naplneny laskou k Bohu.

 

Tento tvoj posledny reholnik ma srdce sice tiez plne lasky k Bohu, ale to mu nebrani v tom, aby nebol cinny od rana do vecera niekde v indickom leprosariu, alebo neucil v skole dakde v Etiopii. Popripade daco ine, prozaickejsie, co je prospesne aj pre ludi okolo neho.

 

Formulacia "ma srdce plne lasky k Bohu" je velmi vagna, a mozno by si ani nechcela vediet, co vsetko si ludia pod tym dokazu predstavit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov