Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

neviem, čo si ľudia pod tým dokážu predstaviť, ja som v tej chvíli im dôverovala, že to pochopia správne :) ono tiež, ako aj iné v živote , nie je napísané, povedané vždy 100%-tne, sme ľudia , robíme chyby, ale pravdou je aj to, že buď milujeme človeka, takého aký je, alebo ho nemilujeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak im skus, okrem tej dovery, dat aj sancu, aby to mohli spravne pochopit, a to tym, ze napises zrozumitelne to, co chces vlastne povedat.

Prave preto, ze sme ludia a robime chyby.

 

Su urcite prostredia, kde ked povies slovo laska, tak vsetci zdvihnu ruky a oci k nebu a zvolaju Haleluja. Tu to vsak nie je. Skus to pri komunikacii aj brat do uvahy, nech ma nejaky zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď sa snažím písať zrozumitelne, a chceš vari povedať, že všetci okrem mňa píšu zrozumitelne ? :-)

 

"Haleluja" - ale no tak, nezveličuj, až takí svätí všetci nie sú.

 

ja viem, som červená :certisko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spýtame sa na zmysel jeho života nejakého rehoľníka, to bude najistejšie.

 

sú to osobnosti, samostatné entity, premýšľajú a cítia a hľadajú za seba ...

ťažko je robiť hovorcu všetkým rehoľníkom, sestrám, bratom, kňazom, ani len lekárom ... každý je jedinečný jedinec, a čo je zmyslom ich/jeho života, je len v nich.

neviem, či sa nájdu dvaja ľudia, ktorých filozofia a zmysel života je úplne rovnaký. ani len siamské dvojičky nie.

rehoľnícky život a ich vieru môžeme rozoberať v Náboženstve, toto je filozofovanie o zmysle života ako takom ...

 

Haleluja sa netýka rehoľníkov, ani všetkých veriacich kresťanov, ani toho, že sú "všetci svätí", ale "prostredí" ... prostredím je vybrané diváctvo televíznych kazateľov, prostredím je ovzdušie vybičované do extázy, ... tých prostredí je veľa.

 

 

a vrátime sa k téme ... Zmysel života.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď sa snažím písať zrozumitelne, a chceš vari povedať, že všetci okrem mňa píšu zrozumitelne ? :-)

 

Pisem to tebe, ale samozrejme sa to tyka aj dalsich, ktori niekedy pisu ako dyslekticki hotentoti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže riešenie prežitia života vidíte v uzatvorení sa vo svojej egobubline?

 

Tu nejde o to, zivot si naplno prezijeme aj my hajzli. Dokonca je mozne, ze na to mame v dnesnom svete lepsie predpoklady.

 

Je samozrejme, ze akonahle sa niekde /nielen na fore/ objavi tema zmysel zivota, vsetci sa zrazu idu roztopit na cukor, pocitat dobre skutky a cele to obalit nejakym vyssim poslanim, fnuk :( Ja viem, ze je pre nas dolezite, ako nas budu vnimat ostatni a preto im navonok prezentujeme dokonaly archetyp sameho seba. Dolezitejsie vsak je nieco ine, nasa spokojnost a to si malokedy uvedomujeme. Ak budem vidiet zmysel zivota v laske, viere, pomahani a vsetkych tych dobrych, dokonalych a najlepsich serepetickach /co je do istej miery prirodzene/, sam si staviam okolo seba mantinel, pretoze dobrym pocitom ma tieto idealy nenaplnaju stale. Clovek /dovolim si povedat, ze kazdy/ raz za cas pride do stadia, ked jeho vlastna egobublina mu je najlepsim utociskom no a my si nevyberame, musime prezit aj take situacie.

 

Dnes som nedal dve eura za slonika, ktoreho na stol v zilinskej krcme polozila hluchonema baba. Nie preto, ze by som nemal, ale ze som si spomenul na tuto temu. Kazdy ma pravo byt hajzlom a robi chybu, ked sa to hanbi povedat :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok

 

niekto vidí zmysel život v pomáhaní druhým a zabúdaním na seba

iný zas žije len pre seba

- každého to môže napĺňať, každý môže zmysel nachádzať v niečom inom

 

ak filantrop zatúži po samote, takisto egoista zatúži po spoločnosti

 

ak by sme teda hovorili o akomsi univerzálnom zmysle života,

kt. z týchto dvoch "extrémov", by bol lepší pre verejné blaho?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kludne budem lezat rok na kanape a mat vsetko u prdele. Podstatne je, aby som sa citil dobre a vedel, ze prave toto chcem.

 

Je pravdou, že kľudne môžeš ležať na kanape a mať všetko u prdele. Ale, to si asi bez vážneho vzťahu, bez partnerky, manželky, s ktorou sa milujete, bez detí, lebo pochybujem, že by si sa sám cítil dobre a tiež pochybujem, že toto by si práve chcel. :)

Určite by ti chýbala ich blízkosť, komunikácia s nimi z očí do očí, objatie. Čo, ak by práve potrebovali tvoju pomoc? Nemyslím si, že by si to mal všetko rok u prdele, a ani by si nikam nešiel bez nich, ak by si nemusel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna je hlupost davat zivotu z povinnosti nejake vyssie poslanie /zmysel/, iba sa tym zbytocne pripravujete o cas a energiu. Kludne budem lezat rok na kanape a mat vsetko u prdele. Podstatne je, aby som sa citil dobre a vedel, ze prave toto chcem.

 

Kludne to moze byt aj takto, zvycajne ale potom dojde faza, ze dany jedinec zmeni nazor a zacne nadavat na nespravodlivost zivota a krutost sveta, ktory mu nedoprial, to co inym.

Z pohladu ludstva su taketo postoje zaradene do nevyznamnych statistickych chyb. Nastastie. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kludne budem lezat rok na kanape a mat vsetko u prdele.

No ak je zmyslom života dopracovať sa ku preležaninám, tak prečo nie.... :)

 

 

Hm, k téme..

Vybavil sa mi prípad jedného amerického trénera tenisu. Má už tuším okolo 70tky, ale stále sa venuje svojim klientom. Na začiatku ho jeho žena postavila pred voľbu...

 

BUĎ JA, ALEBO TENIS.. !!!

 

tak všetko nechal žene, zobral 4000 USD a odišiel. Odvtedy je štyrikrát rozvedený, ale stvoril niekoľko svetových tenistov... V Amerike má veľké tenistové centrum. To je tak, keď zmysel života nepustí...

 

verejné blaho, veď samozrejme že človek, ktorý je egoista bude ťažko lepší pre verejné blaho ako človek, ktorý pomáha druhým a vidí v tom zmysel svojho života.

 

Nie je egoizmus ako egoizmus. Záleží od konečného výsledku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ludstvo ako biologicky druh ma rovnaky zmysel zivota ako vsetky organizmy - posunut dalej svoju geneticku informaciu v co najvyssej kvalite, cize splodit a ochranit potomstvo, naucit ho fintam na prezitie a umoznit im dalej sa rozmnozovat... a zhruba asi plati - cim zlozitejsi organizmus a zlozitejsie ucenie, cim väcsi objem informacii, vedomosti a schopnosti, ktore nie su na baze instinktov, tym dlhsie trva, kym je potomstvo schopne samostatneho zivota... kedze sme si rozvojom svojich schopnosti podstatne ulahcili zivot, uz nam vsetok cas nezabera zhananie potravy a bezpecneho utocista a mame cas na cosi viac - na zabavu... to je zase ten individualny zmysel zivota, ktory si musi kazdy urcit sam, vyplnt niecim volny cas... pre niekoho je to vylehavanie na gauci, pre niekoho zdolavanie 8-tisicoviek, pre niekho praca v prospech druhych...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi ste ma zle citali a zle pochopili, ked ste v mojich prispevkoch nasli zahalku a egoizmus ako zivotny postoj. Ale budiz, nech je to tak. Podobne smiesne totiz vyznievaju idealizovane tvrdenia o laske a nezistnej pomoci, ktore sa z tejto temy len tak sypu :)

 

btw

 

ja som nebol uprimny a vy? :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale co urobi naozaj cloveku dobre? Spokojnost po dobre urobenej praci. Vtedy si clovek povie ,ze nebol to nadamo den, resp. len je spokojny. ON neuvazuje ci bol to nadarmo den ci nie(ten nemusu byt zabity ani na dovolenke).

 

Co som sledoval zachranarov co kriesili toho cloveka z pod kamiona aky museli byt spokojni, ze ho dostali ziveho. To je na nezaplatenie.

 

Niekto dokaze okradnut aj zabit, niekto pomoze a nebodaj sa aj obetuje.

 

Aky je zmysel? Pre nich rovnaky a vzajomne sa nechapajuci.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Iste, mas pravdu.

 

Cloveku mozno spravi radost nejaka nadhera, ktoru si pred seba postavi a ktoru so stastim zdola a taka radost isto stoji za to, ale niecim takym zivime aj potencial na sklamanie, ..na velke sklamanie. Ten zachranar si sam vybral svoje zamestnanie. Zachrani mozno desat zivotov /rad by som s nim zdielal ten pocit/ ..a nezachrani jeden /tu uz vaham../. On musi byt pripraveny na vsetko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ma to jednu podmienku :)

 

Stastie a spokojnost niekoho druheho musi naplnat nas stastim a spokojnostou, inak to nefunguje. V prvom rade si naplname vlastne potreby a az potom sa obzerame po druhych /ak teda vobec/.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslim, ze zmyslom zivota mali byt konkretne ciny. Skor to vnimam ako konanie, alebo spravanie sa veduce urcitym smerom. Naplnanie zmyslu zivota je skor kontinualny proces, pricom ten zmysel moze byt zadefinovany od nekonkretnosti, az k jasne definovanym cielom.

 

Niekto moze mat zmysel zivota, bez toho, aby si to nejako upresnoval. Podvedome sa riadi urcitymi pravidlami a ide urcitym smerom.

Rovnako moze niekto vedome, alebo nevedome, existovat bez nejakeho zmyslu zivota. Proste len vegetuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov