Jump to content

RoSo

Recommended Posts

ziaden nie je. ludsky zivot nema ziadny implicitny zmysel. musi byt zavedeny zvonku.

Link to comment
Share on other sites

nad tymto som sa velakrat zamyslal a dospel som k tomu ze ziadny.

 

O com to je, robit cely tyzden, potom pride vikend a zas robit, dookola.

 

Jedine co dava ako taky zdanlivý zmysel a robi zivot krajsim je láska.

 

to je vsetko

Link to comment
Share on other sites

Jedine co dava ako taky zdanlivý zmysel a robi zivot krajsim je láska.

 

to je vsetko

 

život ako taký nemá zmysel žiadny ... aký zmysel môže mať zhluk buniek, ktorý ožil ... a jedného dňa sa jeden z nich uvedomil a začal premýšľať nad zmyslom života ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zivot sme si nedali sami, ale ked sme uz na tomto svete, mali by sme sa snazit svoj zivot prezit zmysluplne. Aby sme boli spokojni a radi nielen my, ale aby sme priniesli spokojnost aj tim, ktori nam nas zivot dali. :)

 

Ak mame rodinu, zdravie, pracu, priatelov.... mame predsa velmi vela. :) Ved je velmi vela ludi, ktori nemaju nic, alebo len velmi malo z toho. Su dni, kedy mame pocit, ze nas zivot nema zmysel, ze sme na tomto svete sami a uplne zbytocne. Potom vsak pride slnecne rano, ;) niekedy usmev a pekne slovo blizkeho cloveka ;) kratucka sprava od priatelov ;)- a den je uplne iny, krasny - a nam sa chce opat zit :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

jo, moj nazor.

jedna z najkrajsich veci na svete, ak niekoho stretnete a prve co vas napadne je usmiat sa nan, a jeho tiez. v tej chvili sa urcite neda mysliet na to ze zivot nema zmysel..

Link to comment
Share on other sites

hmmm ... "uzivat si zivota - ved je iba jeden" :-)

 

noo a popri tom ked sa bude dat, tak skraslit, sprijemnit a obohatit zivot aj inym! :)

 

Noo a moj styl: nesediet na zadku, aale trosku aktivity a vyskusat /takmer/ vsetko, co zivot ponuka! :-) Nikdy nevies co bude potom aa predsa nechces lutovat, ze si to neskusil, vsak? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a som niekde čítala a veľmi sa mi to zaľúbilo -Život je tak úžastný, že sa to nedá slovami vyjadriť. Dá sa len žiť -a tým ho znovutvoriť.

Link to comment
Share on other sites

Zivot je len vedlajsi mozno nezelany produkt existencie hviezd vo vesmire... Cely zivot je len otazkou tolko nenavidenej chemie... keby ta nefungovala, tak sem teraz nikto nic nenapise...

Link to comment
Share on other sites

Zmysel života sa dá ľahko "určiť"

 

Otázne je či je možné ho dosiahnúť a či nakoniec je niečo z toho.

Link to comment
Share on other sites

zmysel života sa snažil určiť či objasniť každý vedec, bádateľ, filozof, teológ ... každý jeden chcel po sebe zanechať svoje videnie zmyslu života ...

 

bolo to rovanké pechorenie sa ako nájsť rozumné vysvetlenie plynutia času ...

a vlastne tieto dve neuchopiteľné pojmy spolu úzko súvisia ...

 

nikto sa na svet sám nepýta, v jednu chvíľu sme zrazu tu ... a uplynie náš čas a už tu nie sme ...

 

a čo medzitým ? to nám zostáva na vymýšľanie, aký je zmysel toho, že tu sme ... dosiahnuť nejakú métu, vynájsť vytúžený liek, napísať nezabudnuteľnú knihu, učiť sa jazyky, pomáhať druhým, žiť pre peniaze, žiť pre slávu, začať vojnu, ničiť či budovať ...

či len tak jednoducho žiť, prinášať tiché šťastie priateľom, milovať svojich blížnych, pokojne robiť svoju prácu, ....

 

a sme na začiatku ... zmysel života ... možno žiadny, možno sme vedľajší produkt niečoho gigantického, niečo, čo ani nemalo vzniknúť... chyba vo výpočtoch ...

 

zmysel života ...

 

 

:) nech je akýkoľvek, kým máme s kým prehovoriť, kým svieti slnko, kým sa menia ročné obdobia, kým máme priateľov, kým máme komu pôsobiť radosť ... život zmysel má ...

Link to comment
Share on other sites

bože -ani nevieš koľko takých ľudí poznám -desí ma to...

desí ma, že aj ja by som tak mohla skončiť..

Link to comment
Share on other sites

Prave tam moze byt najvacsia sranda zakopana, cely zivot rozmyslame o jeho zmysle a nakoniec prideme na to ze jedinym zmyslom bytia musi byt nebytie. Jedno s druhym sa vzajomne pekne doplna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zmyslom zivota je zivot sam. a cielom? pre neveriacich smrt (kedze tou "vsetko konci"), pre veriacich: zivot vecny alebo novy zivot (v pripade nabozenstva veriaceho v reinkarnaciu)

Link to comment
Share on other sites

Ak na zákone ponuky a dopytu vôbec niečo je, potom je život to najlacnejšie na svete. Na svete je iba toľko a toľko vody, toľko a toľko zeme, toľko a toľko vzduchu. Len života, ktorý sa derie na svet, je bezhraničné množstvo. Príroda je márnotratná. Vezmite ryby s ich miliónmi ikier. A v tej istej súvislosti vezmite nás. V našich útrobách potenciálne jestvujú milióny životov. Keby sme iba našli čas a príležitosť a mohli do posledného zrnka realizovať každý nezrodený život, čo nosíme v sebe, mohli by sme sa stať rodičmi národov a zaľudniť svetadiely. Život? Pha! Nemá cenu. Zo všetkého lacného je život najlacnejší. Žobre pri všetkých dverách. Príroda ho rozhadzuje štedrou rukou. Kde je miesto pre jeden život, naseje ich tisíc, a tak život požiera život, kým neostanete iba ten najmocnejší a najpažravejší.

Však aj vy to vzťahujete len na ľudský život, lebo dobytka, hydiny a rýb znivočíte práve toľko ako ja alebo každý iný. Lenže ľudský život sa od ich života ničím nelíši, hoci vy máte dojem, že áno, a nazdávate sa aj, že viete, čím. Prečo by som mal šetriť život, keď je taký lacný a bezcenný? Na svete je viac námorníkov, ako je pre nich na mori lodí, viac robotníkov, ako je pre nich tovární alebo strojov. Vy, čo žijete na suchej zemi, vy predsa viete, že nadžgávate svojich chudobných na periférii do brlohov, čím ich vydávate napospas hladomorom a epidémiám, pričom však stále zvyšujú prebytky chudoby, ktorá umiera, lebo sa na ňu neujde ani tá kôrka chleba a kúsok mäsa (čo je zas len zničený život) – také prebytky, že už ani neviete, čo si s nimi počať.

 

Viete, jediná cena, ktorú život má, je tá, čo si sám pripisuje. Je logické, že sa pri tom preceňuje, lebo je nevyhnutne zaujatý vo svoj prospech.

Vezmime do úvahy nejakého človeka, drží sa zubami nechtami, aby nezomrel, akoby bol bohvieaký vzácny, poklad nad rubíny a diamanty. Pre vás? Nie. Pre mňa? Tiež nie. Pre seba? Áno. Ale ja neuznávam jeho sebahodnotenie - žalostne sa preceňuje. Na svet sa derie nepomerne viac života, ako treba. Nech človek spadne a mozog sa mu rozfŕkne po zemi ako med z plástu, svet o nič nepríde. Pre svet nemal cenu. Ponuka je priveľká. Mal cenu jedine pre seba a fiktívnosť tejto ceny najlepšie dokazuje to, že mŕtvy si svoju stratu sám neuvedomuje. On jediný sa hodnotil nad rubíny a diamanty. Je po rubínoch a diamantoch, ležia rozfŕknuté po zemi, vedro vody ich spláchne – a on ani nevie, že je po nich. O nič neprišiel, lebo so stratou seba samého stráca aj vedomie straty. Nechápete to? A čo môžete na to povedať?

Link to comment
Share on other sites

Silný pohľad na vec. Vďakabohu som ešte nikdy nebol v takej depresii, aby som sa nad touto problematikou zamýšľal v takýchto súvislostiach. Pozerať sa na to z takéhoto uhla pohľadu je dosť ubíjajúce. Mne stačí môj vlastný mikrokozmos, v ktorom sa snažím zvládnuť danú situáciu, to, že žijem, najlepšie ako sa dá. Hádam by stačilo, keby sa podarilo zanechať po sebe nejaký odkaz. Prácou, poznaním, činmi, myšlienkami. Aj keď ani to nemá dlhé trvanie.

Link to comment
Share on other sites

Vymyslel, či nevymyslel, to nie je podstatné. Nehodnotil som teba, ale tú myšlienku. Ak by sme mali mať naozaj taký čierny pohľad na zmysel života, nič z toho, čo robíme, nie je dôležité. Žiadne vzdelávanie, návštevy zubára, STK, daňové priznanie, sex, dozvuky po maturách, proste nič. To si to rovno môžme hodiť.

Podľa mňa je predsa len lepšie dúfať, že tá naša existencia na niečo dobrá je a snažiť sa prežiť ten mizerný úsek večnosti čo najlepšie.

Link to comment
Share on other sites

Presne Roso mas pravdu ja si to myslím tie? ale dal som to sem preto aby sa diskutovalo o tom.

 

Mimochodom napísal to Jack London vo svojom diele Morský Vlk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy