Skočiť na obsah

Turistika


Linkman

Odporúčané príspevky

doll, úplne s tebou súhlasím, máš u mňa jedno veľké bezvýznamné plus :).

 

Celkom chápem, ak chce rodinka vyviezť na hory babku, dedka, choré dieťa a podobne, aby si aj oni mohli užiť trocha pobytu v prírode, potom je to namieste. Ale ľudí, ktorí sa nevedia nikam dostať inak ako autom a bez auta sú úplne hotoví, ani v mojom kmeťskom veku nechápem...vôbec im nezávidím, veď keby som tak veľmi chcela, tak by sme si to auto boli kúpili a bola by som si napriek môjmu šoférskemu antitalentu priplatila jazdy, kým som na to mala vek a guráž, až kým by som nebola schopná čo aj pomalšej, ale bezpečnej jazdy. Ale my sme nemali problém sa zbaliť a aj s deťmi nasadnúť na vlak a autobus a chodiť po svojich, zážitky nám už nikto nevezme, a mnoho z toho by nebolo, keby sme sa všade dopravovali autom.

A tiež prečo kaziť luft tam, kde má byť naozaj luft?

úplne to vystihol Wabi Daněk, asi ho tu moc ľudí nebude poznať, žiaľ, práve k tej pesničke som nenašla žiadne video, hádam postačí aj text...(na stretávke môžem záujemcom zakotkodákať :) - ale to už nie je ono).

 

http://www.wabidanek.cz/wabi-danek-motorovi-trampi/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A este doplnim, ano, nech si chodi kazdy ako chce a kam chce. Len ma zarazila jedna vec, chata dala fotky prirody, a niektori sa nezmozu na ni ine, iba to, ci je mozne sa tam dostat autom.

No a? Tak to ma byť. Ešte by si im skusila na tej ceste navrchol zavadzať. Spodina turisticka!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šla som raz do záhrady peši cez les, je tam značka zákazu vjazdu a bola tam aj rampa. ktorú niekto vylomil a hodil vedľa...a za mnou zrazu auto a že ide na Biely kríž a či neviem, či tam dalej bývajú policajti, nuž som milému vodičovi povedala, že veru dakedy bývajú (klamala som, v živote som tam žiadneho nevidela), a že mu tiež prajem, aby ho chytili. len sa zasmial, pajác, a pokračoval v ceste. A pritom sa to dalo obísť spodkom a je tam aj možnosť z opačnej strany sa dostať, ale to by musel prejsť ten jeho tátoš pár metrov navyše.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden ma deti, druhy ma uraz, dalsi je zdaleka, henten je unaveny. Kazdy ma nieco. Niekto napisal velmi mily koment na margo tych pohodlnych "ale ten kusok z parkoviska do chaty je potrebne ist peso"  :zubiska:  :zubiska:  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

osobne nie som ani za vybavovanie vynimiek pre starych, chorych, deti, vozickarov a neviem koho este.

Chapem sice pohnutky tych ludi - "moj otecko chodil 50 rokov na Kralovu holu a teraz je na voziku... chceme ho tam pred smrtou este raz vyviezt autom".... iste, srdce mi krvaca, ale ma to znamenat, ze ak mam na to, mozem si zaplatit aj vrtulnik na Everest ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

osobne nie som ani za vybavovanie vynimiek pre starych, chorych, deti, vozickarov a neviem koho este.

Chapem sice pohnutky tych ludi - "moj otecko chodil 50 rokov na Kralovu holu a teraz je na voziku... chceme ho tam pred smrtou este raz vyviezt autom".... iste, srdce mi krvaca, ale ma to znamenat, ze ak mam na to, mozem si zaplatit aj vrtulnik na Everest ?

nuž, nepovedala som, že ma to nadchýna, ale že mám pre to pochopenie. Ale nemám pochopenie, prečo by deti nemohli ísť vlakom a peši. Moje mali 2,5 a 4,5 rokov, a zvládali sme to bez problémov, napriek dlhej ceste vôbec neboli otravné ani netrpezlivé ani umrnčané, naopak, boli úplne zlaté. Ďalšie roky sme to ale kvôli pohodliu riešili tak, že sme cestovali v noci a lehátkovým vozňom a cestu sme viac-menej prespali, bola to pre decká priam atrakcia...kde by také dačo zažili autom? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Kojsovku tiez niektori pacienti idu autom. Nastastie vacsina ma rozum a vysliape to peso resp. na bicykli. Ved ide aj o ten samotny pocit ze sa tam vyskriabem vlastnymi silami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Pred rokom vystup na fesaka vlavo, v piatok bol vystup na fesaka vpravo, s pokracovanim na Poludnovy Grun.

 

Velky Rozsutec (1610 m n.m.) a Stoh (1607 m n.m.)

 

post-16-0-59833600-1471192739_thumb.jpg

 

Mala Fatra je nadherna :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 rokmi...

Včera som si len tak vyšiel von do lesa a nakoniec to bola takmer 3 hodinová okružná misia po našom lesoparku.

Sprvu som nestretával takmer nikoho, ale ako sa blížil obed, tak bolo čoraz viac ľudí. Keď im krčmy pozatvárajú, tak aj do prírody idú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov