Skočiť na obsah

Turistika


Linkman

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 mesiacmi...

v pondelok a utorok sme spravili túru

Staré Hory - Turčianske Teplice

 

1. deň

Staré Hory (472)

Krížna (1574)

Ostredok (1592)

Krížna (1574)

Kráľova studňa, (1340)

Kráľova studňa, hot. (1270)

S.pod Smrekovom (1394)

tu sme prespali v takej drevenej kolibe pri pamätníku SNP

v noci som sa rozhodol, že si musím kúpiť skutočne kvalitný spacák,

lebo som sa vďaka zime nevedel dočkať rána

 

2.deň

začal sa skutočne skvelo, lebo mi už nebola zima

avšak po pár krokoch sme narazili na vcelku čerstvé medvedie stopy a aj jeho exkrement

 

Rakytovskádol. (733)

MalýRakytov, úbočie (1025)

tento úsek bola skutočne lahoda,

duplom, lebo som si myslel, že už výraznejšie stúpanie nebude a potom toto

Rakša(505)

Turčianske Teplice (509)

zbytok vcelku dobrý doražák, lebo tá kamenná cesta, resp. asfaltka bola nekonečná

 

ale oddych v Turčianskych kúpeloch stál za to

chvíľami som si pripadal ako kurča v slepačej polievke

 

určite túto trasu odporúčam

až na tú asfaltku je to OK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S otcom som este ako dieta nutene dobrovolne chodievala na Zobor... Nic moc, az taky vysoky vrch to veru nie je, ale tak na 8 - 11 rocne dieta to bolo fiha. Raz sme sa tak zo srandy splhali po skalach... Jasne, dalo sa ist aj chodnikom, ale radsej sme sa liepali po skalach. My sme boli tiez nejaki degenerovani :) Vysoke skaly to neboli, pravda, ale zase male decko a typek bez skusenosti ohladom turistiky a s ruksakom plnym slaniny... My sme si vazne koledovali o trable. Ale bola prca, tie casy boli fakt sladke :)

 

Teraz uz nikam nechodievam... Hoci, tomassi, ta tvoja tura vyzera velmi pekne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa minulú stredu vydriapala na najvyšší vrch celej svojej turistickej kariéry - na Kriváň

tempo nič moc, zo Štrbského plesa sme boli hore za 4, 5 hod., aj zopár dôchodcov ma predbehlo :lol:, poriadne závrate som mala po ceste, ale nakoniec sa mi to predsa len podarilo, čo bez akejkoľvek prípravy a mojej nulovej fyzickej aktivite považujem za poriadne prekonanie sa :)

uf, ale som rada, že už to mám za sebou, druhýkrát si pred podobnou akciou dám aspoň mesiac dopredu dennodenné bicyklovanie, toto bolo niečo strašné ako som dychčala :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, ale vzdy aspon nejaka aktivita lepsia ako ziadna a bike ma najviac bavi, tak k tomu sa najskor aj dokopem :lol:

 

ale aj behanie ma nieco do seba

 

a este ku Krivanu: tam na poslednom useku, kde sa uz ide len po skalach je to naprosto perfektne, nikdy som neliezla ani na stenu ani na nic ine (okrem stromov pred par rokmi), ale toto bolo nieco uzasne, fantasticky pocit lozit po skalach, zamilovala som sa na prvy pokus :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

spolocnost kde pracujem naplanovala na dnes timovu akciu, a to vystup na Krivan

 

uff, hned mi bolo jasne, ze na taketo nieco nemam momentalne dost sil a odvahy, a ani ma nejak nelakala taka hromadna akcia

drahy tam isiel...a ked dosiahli vrchol, zavolal a poopisoval pocity :) vystup trval cez tri hodky, ale ze tak funel :lol:

 

no mna taketo "kopce" lakaju, avsak treba zacat niecim mensim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme boli tento vikend vo Velkej Fatre, geniaaaalne bolo :lol:

 

preznackovali sme zlty chodnik z Balcierova do sedla Koniarok a este si spravili turu do na Ploske, v sedle odlovili kesku a dole do chaty pod Borisovom

preznackovana zelena znacka z Gaderskej na Drobkov, do sedla pod Ostredkom

+ poosadzane smerovniky v Gaderskej a Necpalskej doline

 

ochutnanie znackarskeho remesla sa pacilo, este teraz mam ruky od farby :)

nadherne pocasie vyslo, super vyhlady, do tyzdna sa bude priroda farebniet

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak u mňa je zaumiave to že som na čerstvom vzduchu, z kamarátmi, vidím krásny pohľad z výšky na naše krásne Slovensko a podobne :lol: / u mňa je to pohladenie po duši / už aby som išiel zase niekam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem prečo, ale na Slovensku ma tá turistika vôbec nejako nebaví... Aj keď už som absolvoval zopár túr, napr. výstup ne Temeš a tú skalu čo tam je, to bola taká fajná asi 20 km túra od Čavoja späť do Prievidze. No a zopár krát som bol v okolí Vtáčnika len tak naslepo (to bolo ale spojené so zberom hríbov), a už ma ani nič nenapadá. Ale s Tomom sa chystáme niekedy na okolité vrchy :lol:

 

No ale toto som chcel - viacej ma turistika baví v zahraničí, taká najpamätnejšia túra bola v marockých horách Vysokého Atlasu, keď sme išli na J'bel Toubkal. A tak 6 hodín do kopca sme brázdili skalnaté útesy, vonku asi tak 30´C, no a 2 dni predtým som chytil na Sahare úpal, takže som mal počas výstupu fajnú horúčku 38,9´C, mal som brutálne kŕče v bruchu, hlava mi búšila z tej výšky (cca 3200 metrov nad morom), a no - bol to nadľudský výkon v týchto podmienkach. Ale zabalil som to na francúzskej ski-alpinistickej chatke Neltner vo výške 3207 metrov - ďalej už som proste nemohol. Ešteže to potom prešlo, no a cestou domov som zakopol o šutre a na pravej nohe si dolámal všetky nechty - "parádne" zážitky...

 

Ďalej veľmi rád mám Alpy, moja srdcovka sú Dolomiti a rád sa tam vydám na túru - scenéria všade naokolo je prekrásna a neopísateľná, to treba zažiť. No a hlavne Tre Cime a okolie Cortiny d'Ampezzo má svoje kúzlo. Vždy sa tam rád vraciam.

 

A na záver ešte spomeniem vychádzky na vyvýšené križiacke hrady v Sýrií - aj to je vlastne turistika, aj keď tam tých lesov veru moc neni, skôr taká pustania piesočnatá. Ale výhľad zhora na rozľahlé hory a napríklad Palmýru - tak to tiež stálo za to!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Dnes bola na pláne turistika v okolí

 

Hornoveská dolina (425)

Zadná lúka (910)

Buchlov (1041)

Žarnov (840)

Horná Ves (285)

 

človek sa zdravo unaví

a takmer ihneď po príchode domov si môže pozrieť futbal,

pri ktorom sa zdravo naserie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ČIČMANY – STRÁŽOV – ČIČMANY RÁZCESTIE

hore:
stúpanie 558 m - klesanie 0 m - vzdialenosť 5.6 km
dole:
stúpanie 126 m - klesanie 684 m - vzdialenosť 13.6 km
+ nejakých 5km po asfaltke

Čičmany (655)
4.6km
Rázc. pod Strážovom (1050)
0.5km
Lúka pod Strážovom (1130)
0.5km
Strážov (1213)
0.5km
Lúka pod Strážovom (1130)
0.5km
Rázc. pod Strážovom (1050)
4km
S. Samostrel (756)
8.6km
+ 5km asfalt
Čičmany rázcestie (655)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na dnešnom programe bol Kriváň

 

Tri studničky (1140)

zelená značka - 5.2km hore: 1000m

Pod Kriváňom (2140)

modrá značka - 1.2km hore: 355m

Kriváň (2495)

modrá značka - 1.2km dolu: 355m

Pod Kriváňom (2140)

modrá značka - 4km dolu: 690m

Jamské pl. (1450)

červená značka - 4.5km hore: 50m dolu: 360m

Tri studničky (1140)

 

cestou dole nás chytil fajný lejačik s krúpami a aj sa blýskalo

Kriváň zdolaný a môžem sa teda hejslovácky buchnúť do pŕs

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov