Skočiť na obsah

Turistika


Linkman

Odporúčané príspevky

Niezeby som bol vysadeny na lozenie po hrebenoch, ale tak ano, sem-tam si nejaku tu turu doprajem, hlavne, ked ma kamoska zavola do Belianskych Tatier, to sme uz tradicna partia, vacsinou my dvaja, jej sesternica a bratranec a este zopar dalsich ludi, niekedy dokonca exspoluziakov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 mesiacmi...

v sobotu sme boli na Vtáčniku

- sneh síce bol, ale bol premrznutý a takmer sme sa nezabárali

takže oproti minuloročnému Kľaku, to bolo v pohodičke

 

stúpanie: 981 m klesanie: 15 m

vzdialenosť: 10.2 km

 

Lehota pod Vtáčnikom (380)

zelená značka, 8.9 km

stúpanie 905 m, klesanie 15 m

 

Malá Homôľka (1270)

červená značka, 1.3 km

stúpanie 76 m, klesanie 0 m

 

Vtáčnik (1346)

 

-cesta späť

stúpanie: 105 m klesanie: 1026 m

vzdialenosť: 10.4 km

 

Vtáčnik (1346)

 

červená značka, 4.5 km

stúpanie 70 m, klesanie 320 m

Rúbaný vrch (1096)

 

žltá značka, 2.7 km

stúpanie 30 m, klesanie 216 m

Zadná lúka (910)

 

zelená značka, 3.2 km

stúpanie 5 m, klesanie 490 m

Hornoveská dol. (425)

 

dobrá túra bola a výhľad absolútne perfektný

dokonca na vrchole ani nefučalo

a ešte lepšie bolo večer na búde a

keď nás prišli pozrieť Uherčanci, tak to bol koniec :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobrá túra bola a výhľad absolúten perfektný

dokonca na vrchole ani nefučalo

a ešte lepšie bolo večer na búde a

keď nás prišli pozrieť Uherčanci, tak to bol koniec :lol:

vždy, keď niekam prídu Uherčanci, tak to je koniec :) ... /všetkej nude :)/

 

/maličký off topic ale musela som ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Včera som vyšlapal na Chatu pod Rysmi (2250 nm). Po Žabie plesá to bolo relatívne v pohode (síce už tam som sa chcel otočiť a ísť späť :lol:), ale až potom začala turistika. Hore na chate 5-6°C a hmla, cítil som sa ako v novembri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Turistiku praktizujem. Pred vcerom to bola ina turistika... Z Presova na Kamenicky hrad a naspat. Na tom hrade toho nie je bohvieco na pozeranie, myslel som, ci sa nestanem obetou utoku, nejakych lietajucich utocnikov (zdalo sa, ze tam maju hniezdo), ten naderny vyhlad stal zato.... Krajina sa kupala v zapadajucom slnku. Domov som dosiel asi o 1:00 po polnoci.

 

Na zaciatok augusta planujem vylet na zapadne Slovensko. CHcem prejst hrady a nejake zaujimave miesta, malo by to trvat asi tyzden. Dufam ale, ze budu peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže ďalší vŕšok zdolaný

počasia vyšlo, takže sme mali krásny výhľad

bolo vidieť národné vrchy Kriváň, či Giewont

no mňa absolútne dostala Smutná Dolina,

tie obrovské balvany pod Vami a cesta popri reťaziach

jednoducho krása

v noclahárni Žiarskej chaty sa spalo dobre,

ale obsluha, resp. správanie sa kompetnetných 0bodov

 

Žiarska Chata (1300 m.n.m)

Príslop

Baníkov (2178 m.n.m)

aj sprestávkami, sme to spravili niečo pod 2h

 

cesta dole

 

Baníkov (2178 m.n.m)

Tri kopy

Žiarska Chata (1300 m.n.m)

aj s prestávkami 2h45min

 

Obrázok

foto: hiking.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera som absolvoval takú menšiu túru v Nízkych Tatrách. Srdiečko-Kosodrevina-Chata gen. M.R.Štefánika a späť. Príjemné počasie. Na chate trošku chladno. Nebolo ani veľa ľudí.

 

A videl som aj kamzíky. Minulý rok takto som bol vo Vysokých Tatrách a napadol sneh. Tento rok to bolo oveľa príjemnejšie. :lol:

 

A hodiny odreté na biku sa prejavili aj na kondícii na horách. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som vcera absolvovala turu v Malej Fatre, pri Terchovej, presnejsie zaciatok: Tiesnavy /567 m.n.m/, Sokoli hreben /1022 m.n.m/, na vrchol Sokolie /1170 m.n.m./

 

pre clovek, ktory stale sedi v kancli a v podstate nic nerobi to bolo zdrvujuce :) ... ale som rada ze som to zvladla, bola sranda...aj sme vysli z turistickeho chodnicka, ale tak aj trochu akcie nazaskodi :lol:

 

bolo fajne, ale len tak skoro ma nik na nieco podobne nenahovori :)

presli sme to cca za 6 hodin, aj s mensimi prestavkami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noooo neviem, mna nejako turistika vobec nebavi ... mna proste fascinuje kultura a historia, a to na tych turach zvacsa chyba! samozrejme ze je to super vidiet krasnu a nedotknutu prirodu vsade naokolo ale akosi ma to nenaplna. Hoci taky vystup na sopku Vulcano ma celkom bavil lebo to bolo naozaj fascinujuce :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bijou...

 

tento rok som aj ja chcel ísť do Vysokých Tatier. Ale bohužiaľ nevydalo. Tak som ako poslednú alternatívu zvolil výlet do Nízkych. Najlepšie na tom je to, že som to organizoval ja a nestálo ma to ani korunu. :) :lol: Všetko zatiahli ostatní. Dobrý kolektív som si vybral. hehe

 

Ale naozaj, včera bolo v tatrách krásne. Keď prehrám z foťáka fotky, môžem sem nejakú tú jednu hodiť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...dnes som bola mrknut v byvalych kupeloch Korytnica...je to momentalne bez majitela - skoda toho krasneho miesta, je to oaza oddychu a ta voda ostial nema chybu...jedine co tam fachci je plnicka - biznis je biznis...R

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od stredy do dnes sme boli v Nízkych Tatrách - Krpáčovo

takže vo štvrtok:

Trangoška (1130)

Ch. M. R. Štefánika (1730)

Ďumbier (2043)

Chopok (2024 m)

vzdialenosť 11,3km

 

Chopok (2024)

Kosodrevina (1485)

Srdiečko (1200)

vzdialenosť 3,4km

 

a v piatok:

Srdiečko (1200)

Kosodrevina (1485)

Dereše (2003)

Chopok (2024 m)

vzdialenosť 6,4 km

 

Chopok (2024)

Kosodrevina (1485)

Srdiečko (1200)

no tentoraz sme sa s Kosodreviny spustili lanovkou

atrakcia pre chlapcov z mesta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Minulý týždeň sme si v rámci akcie buď fit dali na Kréte roklinu Samaria - cca18-19 km (z toho roklina 16).

http://www.west-crete.com/samaria-gorge.htm

http://www.west-crete.com/samaria-gorge-photos.htm

Bolo to fajn, našťastie nebolo veľmi teplo (ochladilo sa trochu aj tam), len na niektorých miestach bol nehorázny výpek. Bolo to krásne, trvalo to 6 hodín (dá sa to spraviť aj za 4 , ale kochali sme sa a fotili). Škoda, že sa v cieli (Agia Roumeli) nedalo vykúpať (veľmi fúkalo a boli poriadné vlny). Ale aj tak to stálo za tú svalovicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomassiho foto z Baníkova mi pripomenulo r.1963, bol to môj prvý vysokohorský výstup-začiatok 40 ročnej láskyy k turistike a horolezectvu.(( prvé chyty na Pajštúne, tunel PKO,V.Tatry - Žabí kôň(Olga)

 

Žiaľ nemôžem dať k dobru, súčasnú túru, zdravie nedovolí a tak len lanovkami čo najvyššie - tam pobehať-mám tam niekoľko krát väčšiu výdrž, ako dole.

( snilovské sedlo -chleb, malino brdo,a pod. "loučky")

Pre znalcov pár mojich - top:

Naj horolezecká cesta: táborisko pod Ostervou(21.5-10.6.68)-hincovo pl. kôprovské s. hrebeňovka(lezenie,trverzzy,zlaňovanie) Hlinská veža,pekelníci, satan, bašty, patria, popradské pl.

Najdlhšia túra - harmanec- kráľova studňa - celý hl. hrebeň V.Fatry- ružomberok žst (smrekovica nevyzúvať a nie 3pivá- nám to nepovedali)

Posledná túra: hrebiienok- teryna-priečne s.-zbojníčka- vel.studená- hrebienok bílkova ch., kde som vypil nezvyklé množstvo fernetov,krásny pohľad na lomničák nie a nie odísť - akoby som tušil , že....

Nesplnená cesta.: hrebeňovka Nízkych Tatier

 

Veľa zdravia aj šťastia v horách,dolinách a inde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak zatiaľ sa ten vylet odložil. Ale predvčerom sa šla trasa... Vranov n.T -> Sedliská (hrad Čičava) -> Hudcovce (nádherné stádo asi 20 koní) -> cez kopec na opačnú stranu ku hradu Brekov -> Strážske (skúšal som to ešte na Jasenov, ale už bolo neskoro) -> Vranov n. Topľou. Odhadujem to na nejakých 55-60km.

 

pri tej ceste cez kopec som prekvapil koniu rodinku = žiebä, kobyla a žrebec. Chvíľu ma sledovali, najviac ten malý. Žrebec začal podupávať nohou a potriasať hlavou a celým krkom. Zmenil som trasu, aby nedošlo ku problémom. Ten žrebec sa ešte veľmi dlho za mnou díval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Tak co ludia, praktizujete turistiku ?

V piatok sme s manželkou niečo pochodli tuto "za humnami" - v Malých Karpatoch.

Posledné dni,jak bolo veterno,tak v lese bolo fantasticky.So sebou dobrý bufáč,dobrá pijatika,dobrá nálada.Lanovka na Kamzík je v prevádzke,tak nás vylanovkovala až navrch.

Proste fajn :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov