Skočiť na obsah

Emulátory win pod linuxom


starsi

Odporúčané príspevky

Aké emulátory win pod linuxom poznáte a vaše skúsenosti s nimi.

 

Zrejme na to nejdú všetky programy.

 

Pýtam sa preto, že chcem zrušiť u mňa Win XP, ale asi nie všetky win programy ktoré občas používam su aj v linuxe a tu by mi ten emulátor mohol pomôct. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • starsi

    4

  • Nokia

    3

  • wojta

    1

  • takamte

    1

Top prispievatelia v tejto téme

obcas som pouzival wine, bol celkom schopny

 

momentalne mam nainstalovany vmware, kde som si rozbehal windows 2000 a nemam problem

ked potrebujem widle, tak ich len pustim pod vmware a vsetko funguje ako ma :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

starsi samozrejme potrebujes vykonnu masinu, ktora ti to utiahne

 

ale pointa je ta, ze pod linuxom si nainstalujes vmware, v ktorom si spravis dalsiu virtualnu masinu, nainstalujes tam win, a bude ti pekne win behat v okne pod linuxom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

wine jsem používal a spousta aplikací na něm běží, ale jak plyne z názvu "Wine Is Not an Emulator", tak to není emulátor.

Dosemu - velice rychlý a v posledních verzích je už dost kompatibilní

Dosbox - těžce pomalý, ale je hodně kompatibilní

Bochs - běžel mi pod ním DOS i Linux, myslím i Win95, ale emulace hardwaru není moc dokonalá

Xen - to používáme ve škole

VMWare - hodně propracované, ale komerční

Microsoft Virtual PC - slušné, ale není tak dokonalé jako VMware, ale asi pro Linux zrovna nebude

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja som používal Wine a ešte aj používam ale jedine čo cez to púšťam je RapGet alebo USdownloader na ostatne mi bohate stačia programy na Linux.

 

Mal by si si spísať nejaký zoznam čo používaš za programy a skúsiť nájsť adekvátnu náhradu na Linux. Pokiaľ používaš comp rekreačne tak sa to dá zvládnuť rýchlo ale ak polo-profesionálne a lebo profesionálne tak už je to horšie, ťažšie hľadanie a niektoré programy proste nenájdeš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

vmware ma free akurat vmware player, ale pod nim si tu virtualnu masinu nevytvoris, tu potrebujes pod vmware server...

jedine moznost aj ked nie koser je stiahnut si niekde server, vytvorit si virtualnu masinu, odinstalovat server a mozes ju prevadzkovat pod free vmware player

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov