Skočiť na obsah

Drobnosti


game

Odporúčané príspevky

milé spomienky, maličkosti, kamienky, drobné hlúposti ...

 

spomienky na niekoho, na niečo, na miesto, kde nám bolo krásne, s kým nám bolo dobre, na niečo milé v našom živote ...

spomienky zmrazené v čase...

 

/doma starí rodičia a zčasti aj rodičia nosilli z ciest domov pohľadnice ... neposielali sa, ale nosili sa domov... bolo ich asi zo dve krabice... a ku každej sa viazala nejaká spomienka ... :lol: /

 

 

ako je to s vami ?

nenosíte si domov spomienky ?

kúpite si nejakú maličkosť, vylisujete kvetinku, alebo jednoducho zdvihnete jeden krásny kamienok ? schovávate ich, po čase vyhodíte?

 

 

ja zbieram kamienky :)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ako skoro kazdy zo vsadial si nosim fotecky ale na jednu vec nikdy nezabudnem. a to je prva akcia uplne bez kontroly a mam ju uchovanu pod nazvom "Ireland 2004" odtial nemam fotky lebo som nemal fotak (konecne si idem kupit vlastny a dufam ze budu pekne fotky z akcie "Miami 2006") odtial mam plno inych veci a skusenosti takze tak.

 

a vlastne ked ma tak napada tak odvsadial kde som bol mam tricko s danym motivom a uterak (osusku).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja sa musím priznať, že ľudí si ktovieako nepripomínam a zabúdam na nich :lol: Z miest, ktoré navštívim si nosím fotky, posielam si na vlastnú adresu pohľadnice a kupujem si tričká.

 

Niektoré z mojich pohľadníc

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel

 

chces povedat, ze tie vsi si uchovavas dodnes? :) to by bolo zaujimave, si takto pestovat spomienky :lol:

 

ja mam taku skatulku, kde si uchovavam mile malickosti, drobnosti....

5 gastanov... kazdy za rok, co som snim prezila... a dostala od neho kazdu jesen

denniky, pohladnice, listok z kina, z prveho festivalu... prstienok, co som dostala v skole za napisanu ospravedlnenku kamaratovi...

je na co spominat, ked je posmutnejsie... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mala som snahu si takéto drobnosti odkladať, no naším sa darilo to všetko úspešne odstraňovať. Písavala som si denníky, no po ich prečítaní s určitým časovým odstupom som sa akosi nechápala. A bola to riadna blbosť si to písať, pretože okrem toho zapísaného si nemám šancu pamätať už nič. Stratím, či spálim denníky a moja minulosť bude preč. Keby tak bola preč úplne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam odlozeny obrazcok od jednej teraz uz kamaratky, vtedy neznamej cowboy girl

pamatam si, ako male dievcatko /do 10 rokov som mohla mat/ som sadla na jej ponika, na ktorom vozila deti za peniaze..a povedala mi, ze mam dobry westernovy sed, ze nieco zo mna bude

 

hehe....a ono aj bolo...i ked nie na profesionalnej urovni...len na takej "rekreacnej" /povyhravala som na sutaziach a pamiatkou su mi nejake tie medaile, stuzky, fotky, ceny,..../ .. proste toto cele je jedna nadherna kapitola mojho zivota... :lol:

 

niekomu to mozno pride "chore", ale mam odlozenu cast "koze" z uzdy, ktoru nosieval moj konik /na jednej sutazi sa mi roztrhla vodzka, tak ten kusok mam doteraz odlozeny/...a ked si ju niekedy chytim do ruky, myslou mi prebehnu vsetky krasne chvile, ktore som stravila s mojim "plňasom" /chap anglicky plnokrvnik/

hehe...tot on /to velike uprostred/a ja na nom :)

 

Obrázok

 

 

alebo z minuleho roka mam odlozenu "pivovu podlozku",ktora vo mne bude navzdy evokovat tyzden prezity na jednom kempe...juuuj,hihi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

nerozumiem prečo, ale od leta som si nechávala cestovné lístky... keď som chodila busom do práce, keď som vlakom bola v Blave, keď som bola v Trenčíne... nechávam si často vstupenky do kina, do divadla a iných kultúrnych inštitúcií, dokonca si nechávam aj doklady o zaplatení, bločiky z obchodov...

 

a potom sa niekedy naštvem a vyhadzujem to jedna radosť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám 2 škatule, do ktorých si odkladám kadejaké veci. V jednej sú papierové veci - staré listy, lístočky, vstupenky, obal z čokolády, zo žuvačiek, staré básne... V druhej sú staré kazety, puzdro na okuliare, denníky, krabičky od cigariet... A tak :lol: Veľa vecí som aj vyhodila. No každopádne mám rada spomienky uzavreté v drobnostiach :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si odkladam kadeco .... take male spomienky, napr. listky z kina, vstupenky z koncertov a inych podujati, pamatne mince a a odkladam si kamienky, ked ma nejaky zaujme, ked zakopnem .... asi najviac som hrda na kamen z pobrezia Normandie :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám jednu škatuľu, kde mám plyšiakov, denníky, plakáty LOTRíka a Harryho Pottera, výstrižky z novín, staré básničky, kazety z rozhlasovej hry LOTRíka, staré kľúčenky z ktorých už zlieza farba, zafúľané náramky priateľstva, staré náhrdelníky.... nostalgia... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedávno som našiel v jednej knihu pohľadnicu, ktorú sme posielali babine z Piešťan. Sme sa tam podpísal a ešte sa tam aj predavač podpísal nech babina rozmýšľa kto to je. Aj to bola prvá otázka, keď sme k nej prišli že kto to je. Ach škoda, že už neni medzi nami, aj keď naše vzťahy neboli nikdy nijako moc dobré, ale mal som ju rád

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robila som si poriadok v šuflíkoch a tak a ponachádzala som množstvo vecí, ktoré si do mojej nostalgickej škatuľky časom prihodím... škatuľky z tabletiek, z prvých prezervatívov :lol: , staré plagáty, ďalšie bločiky, ... a matka mi chce zahodiť jednu bundu, ktorú som si vlastnoručne nafarbila a pokreslila a roztrhal mi ju pevin pes... aj tá tam pôjde, tá do koša nepatrí!!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

voľaktorý deň som nad tým premýšľala, že už neschovávam

kamene ešte mám stále ...

schovávala som výstrižky, fotky, výroky, básne, pohľadnice, mám zbierku malých porcelánových čačiek, a ešte všeličo možné aj nemožné, čo sa za roky nazbieralo ...

zostalo mi "drobností" skutočne málo a fotky

už neschovávam nič nové, keď, tak nové kamene ... aha : a mačacie prívesky na kľúče : )

čo je dôležité, sa zmestí do dvoch maličkých krabičiek a do počítača : )

 

teraz ma napadlo, že mám obal z čokolády, ktorá bola vyrobená 17.11.1989 ... to je teda relikvia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som šla do školy skôr, že sa budem učiť, miesto toho som upratovala našu triednu skrinku.Vám poviem: tam je teda bordel! :lol: a pár vecí som si odtiaľ vzala na pamiatku... drobnosti... balóniky zo stužkovej, katalóg s ponukou na oznamká... maličkosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mám akýsi spomienkový deň - nechystám sa ešte umrieť, hoci jeden nikdy nevie :lol:

 

písala som, že si už nenosím domov a neodkladám drobnosti ... to je vlastne pravda, len je jedna výnimka :

zvyčajne neodolám všelijakým svietiacim potvorám, ktoré životaschopní obchodníci predávajú večer trebárs na Dni zelá, alebo na podobných akciách ... :) svietiace "svätožiary", paličky meniace farby, hviezdičky, ktoré treba buchnúť a začnú blikať ... no ... nie je to nejaká vážna vada, že nie ? je to zábavné medzi tisíckami ľudí vonku v tme, keď to kdekade bliká a svieti, ale od druhého dňa sa to doma povaľuje po šuflíkoch a nikdy neviem, čo s tým, až kým sa tomu raz nevybijú baterky ...

 

teda... no čo už ... človek má kdejaké úchylky :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

končí pomaly ďalšia prázdninová, dovolenková, oddychové sezóna ... sezóna výletov, cudzích krajín a krajov, rozširovania zbierky suvenírov, fotiek a drobností : )

 

 

že ste bohatší o spomienky, je jasné ... : )

čím sa rozšírila vaša zbierka suvenírov a drobností ? čo ste si priniesli domov ? kúsok miesta, kde ste boli ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ale ja som konecne rad ze toto leto konci :)

take nudne bolo, vsetci v prdeli, ja stale v robote... cim som starsi tym menej sa tesim na leta a tym radsej mam klasicky pracovny zhon :lol:

 

takze nic odlozene nemam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čím sa rozšírila vaša zbierka suvenírov a drobností ? čo ste si priniesli domov ? kúsok miesta, kde ste boli ?

jeminkote, ja som tých suvenírov veru nadobudla... a mnoho ľudí aj odomňa dostalo.... ak budem mať čas, veru niečo ukážem, pofotím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Drobností za posledné dva roky pribudlo.. je ich celkom dosť - lístky z autobusov, z pizzeriek, mapky, poprepisované smsky, suveníry, ale aj také vecičky ako maturitná stužka, oznamká :lol: Ja som strašný zberateľ, takéto veci sa u mňa nestratia. Budem ich opatrovať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak budem mať čas, veru niečo ukážem, pofotím...

ehm... vrámci niektorej zo svojich kríz som to povyhadzovala... :lol:

ale teraz si robím zbierku ťahákov, najmä takých, čo sa mi ešte môžu zísť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 12 rokmi...

túto tému som tu objavila...a veru práve dnes sa mi pár spomienok vrátilo. Skrátka som pozerala Winnetoua. A vrátila som sa tak cca o polstoročie späť,  keď sme sa na to hrali,  keď to boli naše vzory - aj my sme chceli byť takí čestní, smelí, hrdí, verní...a tá hudba k filmu je geniálna. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov