Skočiť na obsah

Vzťahy so susedmi


Sniper

Odporúčané príspevky

:) Pôjdeš do cudzieho činžiaku, stretneš cudzieho človeka, ktorý sa ťa spýta či mu upraceš pivnicu. Ty samozrejme hneď celá bez seba skočíš od radosti. Niekedy fakt pobavíš :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som mal usmevnu prihodu v Tescu. Jedna pani sa mi prihovorila:

 

"Pozeram, ste to Vy, alebo nie ste?"

"Som to ja, aj Vy sa mi zdate povedoma, len neviem odkial."

"Ja som Vasa suseda z vrchu, dlho som vas nevidela, boli ste niekde vonku?"

"Ano, vratil som sa v septembri."

 

:lol: susedske vztahy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

úplne skvelo ich vystihuje najnovší slovenský seriálový trhák Panelák, či ako sa to volá ... presne podľa skúseností z panelákových sídlisk, však ? :lol:

 

nevieme, čo sa deje v našom malom vchode, v lete ešte áno, aspoň sa stretneme vonku, v zime vieme len, že tí nad nami zasa dupocú a niekto v noci búchal s garážovou bránou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Potreboval by som nejako diplomaticky vyriešiť problém so susedmi, ktoré majú malé decká a behajú po byte.

 

Mám jednu susedu, neskutočne blbú, minule som zatrepal na radiátor, lebo už som nemohol počúvať to dupotajúce decko (resp. decká, bohvie koľko ich tam behá) a tá chudera sa ešte prišla k nám sťažovať že prečo búchame.

 

Uvažujem, že by som dole do vestibule či vestibuly či ako sa to skloňuje, to je jedno, napísal nejaké oznámemie:

 

Poprosil by som susedov, ktorí majú malé deti, aby tých svojich pankhartov upozornili, že v byte v činžiaku sa nebehá.

 

Mohlo by to zabrať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejako diplomaticky

v rámci diplomacie by som výraz "pankhartov" vymenil za "potomkov", ale ak to dáš na VEĽKÚ ceduľu a VEĽKÝMI písmenami, možno to zaberie. : )

 

my sme raz z recesie hodili prisťahovaným susedom anonymný dopis s upozornením do schránky a zabralo to, aj keď nešlo o hluk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problém je, a veľký problém, že neviem presne určiť či to behajú decká nadomnou alebo podomnou.

 

Skutočne, jedno decko mi pilo krv už dlhší čas, ako taký malý upír, po celý čas som bol v tom že je to nadomnou, čírou náhodou som zistil že to bolo decko podomnou. Som vo veľmi zlej pozícii, keď podomnou a aj nadomnou majú krysy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem, mne to tiež celý život liezlo na nervy, lebo som mala to šťastie, že akonáhle sa z bytu nad nami prestalo ozývať detské dupotanie a vresk (keď to odrástlo), rodina sa odsťahovala a dotiahla ďaľšia s ratolesťami...

teraz máme my takého malého, čo sa do 23-tej nezastaví, robí hluk ako celá škôlka, ale jednoducho sa nedá prikázať decku do istého veku, aby ticho sedelo... pod nami je našťastie len krčma štvrtej cenovej, takže tam to nikomu nevadí (hádam)...

skúsiť môžeš, ale či to bude mať nejaký účinok - ?, decká su svine...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme to mali tiež tak jedna rodina sa odstahovala akonahle im odrastli zasrani a teraz sa nastahovali dalsi a este horsi a najlepsie na tom ze ked vyvreskuju idem napriklad do obchodu tak ich rodicia sedia na schodoch fajcia a kecaju tam so susedov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Naši susedia sú príšerní! :lol: Neviem prísť na to, prečo sa toľko maniakálno-hašterivo-antipatických blbcov zišlo práve v našom vchode. Začnem pekne poporiadku.

 

Hneď vedľa nás bývajú postarší homosexuáli, ktorí to zrejme v hlave nemajú celkom v poriadku. Subjekt A je na srdce chorý starý pán, subjekt B je nadržaný päťdesiatnik, ktorý je navyše frustrovaný zo svojej sexuálnej orientácie. Subjekt A je celkom znesiteľný, väčšinu času o ňom nevieme, subjekt B odštartoval svoju kariéru tým, že sa pokúsil znásilniť starú nevládnu ženu, ktorá bývala v tomto byte pred nami. To je už premlčané, lenže nedávno sa akýsi robotník sťažoval, že dotyční mali otvorené dvere a keď prechádzal okolo, subjekt A bol na kolenách a subjekt B ho zozadu ... no totok. Neviem, čo je na tom pravdy, ale môže byť, pretože subjekt B ide po mojom mužovi a ja netuším, čo s tým mám spraviť. Každé ráno čumí na mňa cez škárku v dverách a sleduje ma, kedy odchádzam do práce. Potom sa ide promenádovať pod naše okná vo dvore a praktizuje tam tie kadejaké svoje buzi-pohyby, hoci dobre vie, že môj muž je heterosexuál. Dosť nám to už lezie na nervy. Ale to nič nie je! Subjekt B sa ráno o tretej (!!!) hrabe v odpadkových košoch, búcha, trieska a premiestňuje odpad, pričom náš domovník ho za to chváli, akoby získal Nobelovu cenu za literatúru. Potom sa sťažuje na susedu, že hádže zakydané detské plienky do smetiaka, ale (1.) kde ich má hádzať, na zem? (2.) čo sa má čo hrabať v kontajneroch ráno o tretej? Neskutočné. O tom, že je neustále v podnapitom stave a potom všetko donekonečna rieši, ani nejdem rozprávať. O.i. je celý vchod od nich začmudený, pretože oni vetrajú tým spôsobom, že otvoria dvere do chodby, ale svoje okná nechajú zavreté. Každý deň okolo siedmej ráno k nim chodia návštevy a keď si svorne vypijú, revú ako šialené opice. Starý pán práve nedávno prekonal infarkt, ale ani sa nečudujem - z toho pitia a fajčenia ho zrejme ide šľak trafiť.

 

Oproti nám býva starý chlap (mám na mysli fyzicky starý), ktorý nenávidí zvieratá a keď kŕmime mačky, ide ho rozhodiť od zlosti. Nechápem, ako môže niekto takto nenávidieť prírodu - tiež prekonal mŕtvicu, tak ho tá jeho zloba jedného dňa zrejme pošle na druhý svet.

 

Nad nami býva domovník, ktorý na všetko kašle - doteraz má niekto pri kontajneroch vianočný stromček, lebo to ešte mister dokonalý nestihol dať odpratať. Dokonca si všetci určili - s jeho súhlasom, že keďže bývame na prízemí, budeme cudzím návštevám povinne otvárať vchodové dvere. My sme len krútili hlavami, nechápali sme a uvažovali, či sú už všetci úplne vymetení? Veď nech si tie dvere otvorí ten, ku komu návšteva ide, nie? Prečo by sme mali my lietať a otvárať dvere každému ciciakovi, ktorý sa nanominuje na návštevu k niekomu inému?!

 

Blondína vydatá za Albánca - má s ním dve deti, ktoré revú ako paviány a dupú po schodoch, akoby vo vchode ani nebývali druhí ľudia. Samozrejme, nikomu to neprekáža a všetci sú ticho, hlavne, že každý frflal na mačky, lebo to sú nemé tvory a nedokážu sa slovne brániť.

Ďalšia blondína chodí v akýchsi vyčaptaných sandáloch, ktoré tak trieskajú po schodoch, žeby to zobudilo aj mŕtveho.

A napokon - banda Angličanov, ktorí v podnapitom stave vrieskajú až do rána a samozrejme tí, čo bývajú hore na poschodí a malo by im to najviac vadiť, ani nos nevystrčia a ticho trpia, pretože byt tým Anglánom prenajíma náš domovník.

 

Jediným riešením je odsťahovať sa, čo už dúfam, bude čoskoro, inak ma asi z našich susedov roztrhne. Ja netvrdím, že majú všetci chodiť po špičkách, ale aby sa ráno niekto kutral v smetiakoch a dupotal na schodoch ako stádo byvolov, to už je aj na mňa veľa. O.i. sa domovník rozhodol, že ide prerábať kuchyňu a už ju prerába akurát tak dosť... V nedeľu búcha, trieska, vŕta, šmirgľuje, ale ani raz nám nepovedal slovko "prepáčte".

 

Občas je to naozaj ťažké, nič s tým však nenarobíme a myslím, že najrozumnejšie bude čo najrýchlejšie zmiznúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No keby ze si nepisala v profile, ze si z Blavy, tak by som tipoval L IX KE... uprimnu sustrast :lol:

Ja mam tiez cudnych susedov, ale nie az tak a narovnal som to. Vylepsoval som suterenne priestory na moje naklady a jim to vadilo, ale su starsi, nepochopili to. Teraz to uz chapu, ked som povedal, ze mi nemusia nic platit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

kedysi sme mali nad nami susedov s piatimi deťmi ... vyrástli a trochu sa skľudnili, pretože narobili kopu dlhov a neplatili nájomné, najstaršia dcéra sa vrátila domov, medzitým sa vydala a má dcérku, zobrala na seba otcove dlhy a prerábajú byt už dva mesiace ... to sa dá vydržať, horšie je to malé ... to je tak strašne dievčenské dievčatko. má asi rok a pol, tak akosi, je neskutočne uplakaná, stačí, aby na ňu pozreli, keď sa jej to nepáči, je peknučká ako obrázok, ale mám pocit, že plače stále ... ten plač má svoj rituál, začne kuckať ako bábätko a spustí vzlykanie, ale furt : )

pod nami sa stavia, desať metrov od okien je stavenisko, a malá im statočne konkuruje : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

No mňa by z toho už asi šlahlo  :lol: U nás susedia tiež majú bábo/dcéru/ vo veku asi 1,5 roka, no relatívne pokojné a nepamätám si, že by robila nadmerný hluk...jasné, že zvykne plakať, no je to v normále - také iba klasicky uplakané dieťatko :) ....To väčší hluk robí ich druhá dcéra - má okolo 16-17, no strašne benevolentne ju vychovali...ešte nedorazí k činžiaku a už zo 100 m jačí "mamaaa", "noooo", "čooo" a pod.....a pritom by niekedy mohla použiť mobil si myslím alebo prezvoniť...no proste taká sedlaňa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ďalší zábavní susedia do zásoby... :lol:

 

Každý deň pravidelne o desiatej večer susedia v protiľahlom dome tlčú hrncami, trieskajú príbormi a búchajú taniermi o stôl. Potom večerajú, chichocú sa pri tom, ziapu a hádajú sa. Dnes ráno o tretej sme sa zobudili na pach guláša a to inkriminovaná suseda práve v tej chvíli opäť vyvárala a trieskala hrncami. Veselé. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tak o susedoch by som mohol napísať knihu.

Susedia podo mnou šesť deti, nado mnou štyri, keď deti odrástli odsťahovali sa a prišli ďalší tí majú troch šarvancov. Susedia oproti sa menia zmenou ročného obdobia. Prvého som videl len pri preberaní kľúčov. Za mesiac už som mal nového. Ten sa po rokoch vybudoval, odsťahoval, tak prišla suseda – rozvedená s dcérou, vydala sa a odišla, prišla slobodná stará dievka, odišla do cudziny za prácou, prišla ďalšia slobodná mamička pracujúca v rakúsku – vídaval som ju raz za pol roka, nakoniec tam zobrala aj deti s mamou a ja mám zatiaľ posledného suseda, ženatý s malým deckom. Najviac som si užil s rozvedenou, tá sa vymkýnala pravidelne každý mesiac, dokonca aj v deň sťahovania preč sa vymkli. Jej nastávajúci len valil oči ako som za sekundu skrutkovačom otvoril dvere.

Stačí ?

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 2 týždňami...

Susedov si vacsinou nevyberame a vlastne sa s nimi zoznamujeme /alebo aj nie/ az ked sa "zabydlíme" a trosku sa rozkukame. Nemam nejake extra vyhrady voci "svojim" susedom v baraku kde byvam, ale osobka v susednom teda trnom v oku a nielen mne je ... coze ja, ja byvam "dobrych" par metrov vedla, ale co chudaci jej priami susedia. Dotycna osobka jaci jak sirena a je skoro jedno o ktoru dennu ci nocnu hodinu sa jedna. Ona asi ani normalne nic povedat nevie.

Vraj ju uz aj upozornovali, ale to akoby hrach na stenu hadzali ...

 

Vsetci tvrdia, ze plastove okna su dobry tlmic hluku, ale ona asi musí mať doma riadny aušus. Mam som okno otvorené, tak sa nemôžem čudovať, že zvuky zvonka počuť, ale nelenilo sa mi vstať a mrknúť, či siréna jačí v otvorenom byte ... no nie, ona mala okná zadebnené, ale vresk sa širil tak či tak, ako keby boli okná otvorené "nakomplet".

 

Jej muž asi chodí domov kanálmi, pretože ho nejako vidieť nie je a deti sú už buď nahluchlé, alebo na vresk zvyknuté, či naučené mlčať a neodvrávať, pretože nikdy okrem vresku sirény nikoho počuť nie je.

 

Mať takúto osôbku za susedu je naozaj "nesmierne potešenie"! :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suseda. Mali sme jednu. Taky ten pripad. Bolo to pred rokmi, teta bola stara, deti mala velke, nestarali sa o nu, a tak v tom byte byvala sama a moja matka jej furt musela pomahat. Suseda k nam chodila s roznymi prosbami; postavte mi stromcek, napiste mi pohladnice, umyte, upracte, pomozte tak a onak... A vzdy sa aj u nas zastavila na vynetenu kavicku a par nepeknych reci, casto adresovanych mne. Furt sa jej nieco na mne nepacilo; vzhlad, vaha, pohlad... Niekedy som sa na nu skaredo pozrela, lebo jej reci typu, ze aka som taka som, sa mi nepozdavali. Potom suseda mala zdravotne problemy. O polnoci ci tak zobudila matku, ze je jej zle, nech zavola sanitku. Matka zavolala. Pausal vtedy velmi neletel, tak matka platila. Rovnych 39 sk za hovor. Matka zurila. Pochopitelne... Asi. Po tolkych rokoch toho mala plne zuby. O tyzden sa zastavila susedina dcera, vopchala matke do ruk 40 sk a povedala, "tu korunu si nechajte". A matka na to "tak to si budte ista, ze tu korunu si necham". A problem bol na svete.

 

Suseda vazne ochorela. Nemocnica, mrtvica. Nakoniec ju doviezli spat do bytu o par mesiacov neskor; na voziku, s tazkostami a nechali ju tam. Onedlho zomrela. Nastal pokoj... Na den. Potom sa tam pristahovala jej dcera a to bol postrah. Zena sa spravala, ako zmyslov zbavena, na urad doniesla vrecko plne mrtvych mravcov, ktore sama ulovila, aby zenam na urade dokazala, ze deretizacia nebola uspesna a ona tam ma mravce... Blbosti robila. Fakt. Nas s tym otravovala. Zaklopala mi dvere, ze tak bucham dverami, ze omietka zo stropu jej opadava a ona uz nevlada. A ze vraj ju zobudzaju nase dvere. Ze vraj skripaju a ju to o polnoci budi. Vtedy sme cela rodinka chodievala spavat pred polnocou... Nuz. Potom sa na smetiakoch zacalo objavovat jej meno so spojenim s prostituciou. Nejaka neznama osoba o nej pisala, ze je ku*. Potom sa objavili letaky, potom letaky a spravy a odkazy po celom sidlisku. Suseda nereagovala. Vzdy len mavla rukou a zasmiala sa, ze to nic. Matka navrhovala policiu. Nakoniec, ked uz nam nejaka osoba popisala postovne schranky so slovami, ze suseda je ku*, suseda konecne policiu zavolala. A bol hurhaj. Obvinovanie a tak. Matke som povedala, ze susedka si to mozno robi sama. A preco? No lebo nie je normalne... A lebo mala zjavne mindraky z toho, ze sa ludia o nu nezaujimali. Matke sa to pozdavalo, nakoniec potom tyzden chodila a s kazdym moznym susedom tuto teoriu prekutravala. Suseda nam potom nechala na vytahovych dverach odkaz. Nieco v tom zmysle, "a co ked som stara? zvraskavena koza sa v tme strati".

Ani vtedy, ked sa vsetko hento dialo, tri stvrtine susedov ju nepoznali. No amen.

 

Do par tyzdnov sa suseda odstahovala. Svaty pokoj... Krasa. A potom nam cez leto prisli pozvanky na policajne vypocuvanie. Ze vraj sme svedkovia. Ja som mala ist prva. Potom matka, otec. Potom suseda pod nami. A potom nikto iny. Najvtipnejsie na tom bolo, ze otec ani na SR nebol, ked sa inkriminovane veci diali. S davkou humorou som sa vybrala na vypocuvanie. Matka mi velice hovorila, co mam povedat...

 

Ona: Nic nevies! NIC! Rozumies?

Ja: Ale ja fakt nic neviem...

 

Policajt nepochodil. Otec neprisiel. Matka s policajtom vsak hodila rec. Suseda pod nami ho zase zdeptala. Ja som um na dlazke spravila bordel... Vravel, ze vraj budu predvolavat vsetkych susedov z nasho vchodu... Nestalo sa tak. Nase zmyslov zbavena suseda obvinila prakticky nas. A preco? No, lebo mohla... A lebo sme jej dali najavo, ze ju mame v p... Co sa vlastne stalo nik nevie, ale podozrenie tu stale je, ze teta si to robila sama.

 

Potom sa pristahovala mlada rodinka a s tymi ziadne problemi neboli :D A potom dalsia rodinka a joj... Stara pani, ktoru chodievala navstevovat jej dcera a historia sa zopakovala. :D

 

Tak. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

jadnym z najhorsich susedov je matka na materskej s malym dietatom - je vecne doma, sama robi hluk, ale ini musia byt ticho. a celkovo, male deti su mizerni susedia.

 

my sme sa nasťahovali sem, keď to bolo tu všetko novopostavené a väčšina z nás sme boli mladé rodiny s malými deťmi. Nikto nefrflal, že aha, ďalší s deckami. Hneď na prvej schôdzi vtedy ešte nájomníkov sme sa dohodli, že vzhľadom na to, že všetci máme malé deti, nočný kľud bude už od 20:00 večer do 8:00 ráno. Väčšinou sme nejako tie naše deti ukočírovali v rámci prijateľných hraníc, ale zas na reťaz ich človek nepriviaže ku stolu, aby nebehali. My sme mali všade koberce, ktoré to tlmili, ale o pár rokov sa nad nás nasťahovala iná mladá rodinka, tí mali najprv len 1 dítko a postupne sa rozrástli na 3, ale byt mali prerobený tak, že tam bolo počuť každý krok a tí malí boli jak z divých vajec. Občas som im bola zazvoniť, nech tých malých trochu krotia, ale napriek tomu sme dobre vychádzali, boli to fajn ľudia. Ale aj tí sa odsťahovali a na ich miesto prišli starší manželia, ktorí sú temer nepočuteľní.

A pod nami bývala rodina s jedným chlapcom vekovo medzi mojimi babami. Boli veeľmi hákliví na akýkoľvek zvuk. Najsamlepšie bolo, keď mi telefonovali, vraj mám tie moje decká krotiť, lenže musela som im odporučiť, aby sa s dôverou obrátili o poschodie vyššie...a skoro mi slúchadlo vypadlo, vraj či by som nemohla ja! S trými sme občas mali menšiu výmenu názorov, aj moje baby sa im videli hlučné, a pritom zas tak moc hlučné neboli a ja som s nimi bývala veľa vonku a doma som čučala čo najmenej...ale aj to sa utriaslo a dnes vychádzame dobre.

Mala som tu aj dlhoročnú kamarátku, mám moc fajn spomienky, ako sme spolu trávili materskú...ale po 20 ročnom kamarátstve sa to medzi nami pokazilo - myslela som, že za 20 rokov už sa dosť poznáme, ale zmýlila som sa. Odkedy sa druhýkrát vydala, to šlo nejak dolu kopcom a hodne sa zmenila, prišli všelijaké problémy - je toho viac a nechce sa mi to pitvať...dnes je to tak, že vieme sa chvíľku porozprávať, nehneváme sa, ale už sa nenavštevujeme. A po tom, čo som videla čoho je ten jej ex a zároveň aj súčasný partner schopný, keď mu tečie do topánok, sa neviem na neho normálne pozrieť a neviem s ním komunikovať, takže ma to tam ani neťahá. Mali dosť búrlivý rozvod, ale keď ho frajerka vyrazila, aj exženuška bola dobrá a doplazil sa pekne domov a zas tu býva. Ako sused je vcelku v pohode, nerobí hluk a ani o ňom nie je vedieť, ale po tom všetkom ma nijako neláka sa s nimi opäť zblížiť.

A nedávno sa oproti nám nasťahovala mladá rodina - tá mladá žena v tomto dome vyrastala a už sama má malú dcérku a čoskoro im pribudne ďalší člen. Zatiaľ sa na nich nie je prečo sťažovať, sú takí normálni. S mojimi babami ako deti sa nekamarátili, a ani my dve si do náručia nepadáme, ale zas ani zle nevychádzame. Skôr ten jej manžel je prístupnejší. A tá malá je podarená. A konečne sme sa dohodli na upratovaní spoločných priestorov na našom poschodí.

 

Pred chvíľou mi zo zdola zvonil sused aby som mu otvoril vchodové dvere. Niekedy mám pocit, že robím vrátnika v psychiatrickej liečebni.

 

tak toto sa aj mne stáva, vedľa nás bývajú dvaja mladí chalani bratia, ktorí v našom dome tiež vyrástli, a jeden z nich si nejaký čas zabúdal kľúče. Kým to bolo cez deň, tak ok, to sa môže stať, ale keď ma fešák ráno o 5-tej vytiahol z postele, tak to ma skoro kleplo. Budíček v sobotu keď sa človek môže vyspať, nikoho nepoteší a ani mňa nie.

Ale zas aj moja svokra, keď ide k nám na návštevu, odkedy máme ten systém, že musí vyťukať číslo, tak väčšinou zvoní im. Ale chalani sú zlatí, vždy mi zazvonia, že nejaká stará pani nás hľadá...a my už vieme, čo za starú pani to je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Vztahy so susedmi. Ako sused zvrchu mi buchal najprv na radiator a zrejme ho umravnili ludia majuci radiator, potom to tlkol na panel a v napitom stave som mu vysvetlil ze to robit nebude a nerobi. Ale je pravda ze tie moje hlucne deti uz aj mne liezli na narvi. Proste sa ich snazime tlmit. So susedom sa pozdravime.

 

Dnes som pozrel nejaku realaciu mediatorov. ONo je to pravne aj do telky nejdu len tak. A ze sused zmlatil chlapca. Ja by som nic nemal ak by sused ci suseda mojmu dietatu dali narit. Ze a dovodov by mohlo byt(resp. by bol - rpbia nepechu). Aj nemohlo u mna lebo ja mam relativne male deti co zle nerobia(umyselne nevedia robit), resp. vela narobit nevedia. Hmm :-) Ty kokos capnut pozadku za dovod tolerujem ale ze mi zmlati dieta? Lebo sa nevie vyspat? Ten by sa nevyspal a do roboty velmi dlho nesiel. Ked odmietaju byt, nech mi povedia co robia a co im vadi, ten ###### z hora mi to nepovedal.

 

Co som mal problem so susedom, aj som mu hned povedal, nie hned, na######any sa dostavil asi na druhy raz ,ak na domovej schodzi najde este jedneho obyvatela co ich rusia moje deti sa stahujem. Ja som tam aj tak nechcel nikdy dlhodobo byvat.

 

######at na panel moze tak .. je to normalne? Ale Nerobi to .

Mam kolegu o 20 rokov starsieho a ze u nich sa to stavalo a , ze na to kaslali. Proste si to nevsimali. Neviem ci je to spravne. Jeho zenska, ktoru uz vymenil raz prisla ze nech stisime telku. Al zazvonila a stisil som. Keby ten uz clovek, lebo sa sprava ako clovek ale predtym mal palicu a povedal ze co mu vadi. Ci dupot deti - je pravda ze predtym sa nahanali aj mozno dupotali, ja som nemal dovod ich tlmit. Co teraz nerobia a nemam dovod im vysvetlit nech sa nahanaju vonku.

 

Ale aby mne niekto ######al na panel ked si chcem pozriet futbal a deti su uz v postely a ... to nebude to chapat. Zhodou okolnosti, ja som predtym ako nemal doma internet bol v praci. Skoro vzdy aj mozno kvoli tomu ze tie deti boli hlucne. Ale chcem si pozriet futbal a ###### ti trepe na panel, ked deti uz pomaly spia (neviem mozno kvoli telke co sledujem ja - futbal),ale nikdy ti nepovedal co mu vadi. Dvakrat som mu zazvonil a nic a medzitym ked som prisiel do bytu zase bum a bum a tak co som mal spravit bum a bum na jeho dvere?

 

Ako ta dnesna mediacia - alebo to spolunazivanie medzi susedmi. Ako ten vrchny bol problemovy vraj vzdy ,bol taky aj pre 20 rokmi. Ja som v panelaku nikdy nezil a chcel som a snazim sa vychadzat. Mne to nik nepovedal co mu vadi. A ja to nepoznam a deti mam asi 5 rokov. Som si vedomi chaby ale mne nik na panel buchat nebude.

 

Inak syn dvakrat - neviem ci dvakrat ale minimalne raz odstavil zachod. Ak mi domovnik povedal ze tam nasli handru ci plienku ako ma zasiahol pot. Chlapec sa prisznal. Nie hned a zena - matkla chraniaca chlapca sa na mna aj hnevala. Proste tomu neverila ani nechcela verit. ALe Chlapec to do zachoda nahadzal, a povedal mi presne odkial to zobrel ,handru zo radiatora a plienku. Proste za######al odtok a proste stalo sa to relativne v malom useku stalo pocas vikednu dvakrat , neprijemnost. lebo som musel z bytu odist aby som nerobil neprijemnost na prizemi.

 

Je super ze sa to uz neopakuje, to by som sa ja sam musel pakovat cim skor. O to ta nehnutelnost by bola mozno pre mna drahsia.

 

Ale zas ja som to tym spodnym susedom povedal, kde vyrazala voda(resp. mali neprijemnosti) a ze to zaplatim - nechceli. Rozpraval som sa s matkou bytu a ze nechce a povedala nieco ako moja zena. Ze deti si mozu vymyslat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak moje decká jakživ neurobili nikomu škodu takého druhu, že by dakoho vytopili alebo zaplavili sra.č.kami zo záchoda, ale kedysi staršia dcéra, vtedy 4-ročná, spolu so susedovou dcérou, o rok staršou, ďalšiemu susedovi pomaľovali auto blatom, vraj mu ho chceli spestriť obrázkami...sused zobral vedro s vodou, aj som sa ponúkla, že mu to umyjem, ale neprejavil záujem, a keď som dcére kázala, nech sa susedovi ospravedlní, tak mlčala jak tvrdé Y. Ja že "tak povedz aspoň BÚÚÚ!" a ona sa nadýchla a povedala susedovi "Búúúú!" Skoro som sa prepadla od hanby. Ale dnes už sa na tom len smejem...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ja len tolko k teme ze: V panelaku by som uz nikdy byvat nechcel :nono: so susedmi nemam zle vztahy,az na jedneho ktoremu som nedavno povedal svoje!Buchot dveri,po schodoch deti utekaju ako stado koni,vytah tiez stale pocut,neustale niekto preraba nieco v bytoch,atd... no proste hrozné -_- Clovek nema klud ani cez vikend aj dnes rano niekto zase vrtal -_- Rodinny dom na nezaplatenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov