Skočiť na obsah

Vzťahy so susedmi


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 5 rokmi...

Vcera mi kamarat povedal, byval tom istom panelaku ako ja. Ze vo vedlajsom panelaku si robia balkony. Robia to pre byty kde balkon nemali. Ja som priklad nemal balkon. Ale mal som financovat zabradlie na balkon za tisic euro.

 

Neviem ako to dokazali presadit ci presvedcit, ci ako si to financuju. Ale a zrejme hromadne - lebo tam bol jeden co  si dal balkonove dvere - do panela. Len mu to nejak nevyslo. Mohol skakat do travi. Bol na prizemy. Vraj tie balkony su o panel a izbu vedla. 

 

Klobuk dole - pred tymi ludmi co maju balkon - a boli ochotni podla mna museli ,lebo by sa  to nestavalo aj financne. Ze dopriali susedom balkon. 

 

Lebo to "normalne" nieje - vlastne staci hlas . Aj u nas stacil hlas. Raz bol proti potom za. Mne do firmy mi vynadat suseda,preco som taky, ze nechcem zateplit. Ze nevie ci ma vymenit tie drevene pahyle za plastove okna. i ma do toho investovat ci sa jej to vyplati.

 

Inak traja - ostatni uz mali plastove okna - ti traja boli za zateplovanie. Hoveda na ktore doplacali ostatni - a jedno sa mi pride stazovat do firmy. To pomenovanie hovado - nepatri vsetkym trom,len tej jednej co ma navstivila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môj otec býval vyše 50 rokov v tehlovom dome, kde sa teplota dobre držala. V zime tam ked sa vykúrilo, bolo teplo, v lete v horúčavách ako tak znesiteľne, ventilátor pomáhal. lenže tento rok sa vypracoval nejaký projekt obnovy, súčasťou ktorého je nielen rekonštrukcia kadečoho, čo treba povymieňať, regulácia kúrenia, výmena radiárotov, atp, ale aj zatepľovanie. Nakoľko mám gegerálnu plnú moc zastupovať otca vo všetkom, hlasovala som proti zatepľovaniu, ale to s kúrením a tie ostatné veci že by sa mali robiť, som zaškrtla že áno...ten chlapík z firmy, ktorá by to akože mala robiť, mlel dokola, že tam máme zbytočne teplo a že tým zateplením sa toto upraví, lenže to je nezmysel, pretože tam sa nedajú regulovať teploty ventilmi, ktoré všetci majú pokazené, a keď sa totro vyrieši, žiadne zateplenie nebude potrebné. A len si mlel svoje jak o zelenej svini...no, chcú zarobiť. Aj na ďalšej schôdzi ma potom presviedčala zas predsedkyňa z toho ich spoločenstva či čo to tam majú, a verte či neverte, našlo sa tam viac takých, čo hovorili to istíéako ja, že stačí dať nové ventily a spraviť poriadne reguláciu kúrenia a toto obnoviť, a nebude treba nijaké zateplenie...ale boli aj takí, čo sa dali oblbnúť. nech už to dopadne akokoľvek, nemienim sa nad tým jedovať, vezmem to ako fakt, aj tak sama nič na konečnom verdikte nezmením...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Minuly tyzden zomreli moji byvaly dvaja susedia. Dve byty co nemali vymenene okna A jeden "hlasoval" za - druhy viac dvakrat,len na schodzi ani raz nebol.  Kto a kedy,to preda ci to zacne platit.  Mali smrt  na jazyku a vedia spravit dlh - rozhodnutie na tridsat rokov. Pritom si ani nevymenili okna. Teda 40 percent ich vyssich nakladov patili ostatni. Ale co mna najviac pohorsilo - od tychto ludi chces rozhodnutie na tridsat rokov? Navyse aj keby prezili aj 5 rokov by kludne na to nemali aby tam dozili.

 

V tom cinziaku to bude aj do buducna - smrt..smrt. A tie byty sa asi lahsie predaju  ... budu lacnejsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj tatko aj keď má 88 rokov, furt mu to myslí a nie je žiadny spiatocnik ani zaostaly trulo. Je technicky zdatný a ako byvaly projektant neodhlasoval by nejaké hovadiny. Je tam ešte jedna pani v jeho veku a tiež jej to myslí. Ale títo dvaja starcekovia sú skôr výnimkou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal svagra co meral teplarne(kontroloval kotolne vsetky). Ten povedal ze zateplovanie nema vyznam. Zmysel.

Ja by som kludne bol za keby to bolo o 40 percent lacnejsie. Ja som nebol ochotny platit tu rozkradacku. A ak som o nej vedel nechcel som aby to platili aj susedia skoro sami dochodca. 

 

--------

Ved keby to bola navratna investicia potrebujes tridsatrocny uver?  8000 euro(na byt). toto malo stat - ved za dvojnasobok si u nas kupis byt.  NIekto ma dve izby na severe na juhu. Za dva krat triapol metra krat dva krat dajmetomu  tri na vysku . Styridsat metrov zateplenia za 8000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne je nad slnko jasnejšie, že sa niekto poterebuje na tom nabaliť, aspoň teda na tom baráku, kde žili naši. Keby tam len vymenili ventily na radiátoroch, aby si ľudia mohli sami regulovať teplotu v byte, už len na tom by parádne ušetrili. A 50 cm hrubé múry si nemyslím, že by bolo nutné zatepľovať. Lenže väčšinou tam žijú osli, ktorí všetko odkývu, len pár sa nás ozvalo ale nedostali sme uspokojivú odpove´d - furt si len mleli jak o zelenej svini, že by sme ušetrili a že teraz je v tých bytoch zbytočne teplo a ľudia regulujú teplotu v bytoch otváraním okinen. Do prdeli, bodaj by nie, ke´d ventily na radiátoroch majú 60 rokov!!! lenže tí pajáci z firmy ako keby mali zacpaté uši, len mleli dokola ako keby ma nepočuli. vyzerá to, že to odhlasujú. nakoniec ešte aj vyšaxchovali a odvolali z funkcie domového dôverníka starú pani, ktorá je ale mimoriadne svieža a pri zdravom rozume, to zato, lebo aj ona bola proti a iodmietla agitovať obyvateľov za. odvolali ju vraj kvôli veku, ale reálne to bolo, lebo stála v ceste zatepleniu a nabaleniu sa dakoho.

ke´d je niekto raz osol,  oslom aj ostane, amen.

 

A u nás doma, neviem, kto, ale furt od dakoho je na spoločnej chodbe cigaretový puch. Už som to prestala riešiť, ked to tam cítim, nastriekam tam svoj starý parfum, ktorý už nepoužívam, alebo pohlcovač pachov, ktorý mám doma...ja to môžem okadiť, nech si to rieši niekto iný. len ma sere, že zasa sme to boli my, čo sme umývali spoločné priestory, nikoho iného to ani len nenapadne, ani len pozametať. Až dožijem a budem na penzii, asi im navrhnem, že to budem robiť, ale nech mi za to platia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zasa nám odišiel jeden sused, nech mu je od zajtra zem ľahká.

v sobotu neskoro večer boli vo vchodoch vyvesené oznamy, sme malá bytovka, každý každého pozná xy rokov, prvý pán, ktorý zomrel bez výstrahy kúsok po päťdesiatke pred pár rokmi, bol dosť šok, bol to ohromný človek.

u tohto ďalšieho - mal 63, a minimálne 25 a viac rokov bol ťažký alkoholik, takže to priveľmi ani neprekvapilo. v posledné roky troska. ale aj tak je to taký pocit, že susedia sa nám míňajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojich rodicov pri navrate z "dovolenky" u mna cakalo vo vchode panelaku oznamenie o umrti jednej susedy, zhodou okolnosti mamy mojho byvaleho spoluziaka, takze sa poznali blizsie

no ten spominany spoluziak sa pominul este skor ako mama, uz je to par rokov - nemal este ani 50

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

dokonalé... takto fungujú správne sociálne siete
a pojazdné čokoľvek je závan dokonalosti... milujem pojazdné pekárne, knižnice a kdečo pojazdné... ani som netušila, že také ešte u nás po skrachovaných zvoniacich auťátkach existuje... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, electric blue napísal:

dead publikujes ? mas dar pisma :-)

no, minule som hodil jednu storku na dailymale :)

pred 20 hodinami, game napísal:

dokonalé... takto fungujú správne sociálne siete
a pojazdné čokoľvek je závan dokonalosti... milujem pojazdné pekárne, knižnice a kdečo pojazdné... ani som netušila, že také ešte u nás po skrachovaných zvoniacich auťátkach existuje... :)

oni inak perfektne pecu, nosim orechove satocky kolegom do roboty, prvy den turnusu je to uz ritual, ked vybalujem tasku, kazdy v caka ze dostane :)

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Z ulice počujem hádku, hádajú sa muž so ženou, asi trochu mladší odo mňa, ona mu niečo vyčíta, on jej odpovedá "... keď mieniš byť nabrúsená, nech sa páči, tam na druhom poschodí je byt voľný!"

Bol som sa vychscať, tak som nezachytil začiatok [emoji23] a rozmýšľam na akom druhom poschodí je byt voľný [emoji23]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Počujem silné buchnutie v niektorom z  bytov, hneď po tom susedu nadávať: "boha, kurva!" (potom ešte zmes nadávok, ktorým som už nerozumel). Aj takto si tu žijeme :zubiska:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Sused povedal: ".. dovolil som si jednu víťaznú, všetko tomu nasvedčuje, že sa to vracia do normálu.., človek si veľa vecí uvedomí až vtedy, keď už vie, že všetko čo sa deje s nim už nie je v jeho rukách." 

My všetci sme verili, dúfali ... "Lekári liečia, Pán Boh uzdravuje" 

Sused je bojovník...

V.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov