Jump to content

RoSo
 Share

Recommended Posts

Ten novy Kitt je onicom, oplati sa to pozerat len kvoli Kittovmu hlasu Val Kilmera, co ale pri dabingu odpada. Aj to dievca je pekne no.

• 1 month later...

RTVS chysta novy serial. Konečne niečo pôvodne na našej scene čo sa tvari moderne, sviežo a pozerateľne. Je to sice predčasne konštatovanie, ale vyzera to nadejne. Aspoň podľa traileru.

A keď už sme u RTVS, tak vo štvrtok začal novy serial (resp. miniseria) z už kultovej, britskej, BBC krimi produkcie Komisar Zen. Pilot bol veľmi dobry. A kvalita ma udajne stupajucu tendenciu. Tak to som zvedavy.

http://www.csfd.cz/film/282214-zen/?type=1

• Upvote 1

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

súhlasím s lopatom. Možno by bolo lepšie, keby som najprv videla film a potom čítala knihu, ale aj tak sa mi ten film páčil. Budúci týždeň ide 2. časť, tiež by som ju rada videla.

Druha je este horsia. Resp. lepsia ako prva len je uplne presne o tom istom. Ako cez kopirak az na par poslednych minut. Cize uplne zbytocna. Ta dvojka mala byt jednotkou a vtedy by to bolo ako tak ok.

Celkovo je to ale hlupy film. Je tam velka kopa nelogickosti.

Ak je prvý film skvelý, a ten druhý respektíve lepší, tak nie je predsa o čom. Dej nie je až tak podobný ako by sa na prvý pohľad zdalo. Samozrejme, sú nahnaní opäť do arény. To je všetko čo je na tom podobné. 

Ja sa  už teším na tú tretiu časť. :) 

• Upvote 1

Či už sa film komu páči alebo nie, je vec názoru.Čítala som aj 2. časť, takže viem, čo by tam malo asi tak byť, ak to bude dľa knihy. Som zvedavá na prevedenie.

V tej prvej časti som bola - ako to len napísať - skrátka to, ako tí mocní z Capitolu pohybovali u seba nejakými predmetmi či figúrkami a to sa potom premietlo aj v tej aréne, ako tam vložili oheň, strom či tie dravé zvery - mi pripomenulo jedno spracovanie gréckych bájí, tam tiež tí bohovia sediac si dakde na Olympe pohybovali s dajakými figúrkami a reálne živé postavy potom boli v takej situácii, ako im na diaľku navodili tí bohovia.

Tak či onak, ja som rada, že som so videla a teším sa aj na tú druhú časť.

Ak je prvý film skvelý, a ten druhý respektíve lepší, tak nie je predsa o čom. Dej nie je až tak podobný ako by sa na prvý pohľad zdalo. Samozrejme, sú nahnaní opäť do arény. To je všetko čo je na tom podobné. 

Ja sa  už teším na tú tretiu časť. :)

Cely dej a pribeh je rovnaky. Nieže nie. Neposunulo sa to absolutne nikam. Treba si to pozrieť a nie špekulovať.

A je predsa o čom, pretože takto je jeden z nich uplne zbytočny. Odhliadnuc od toho že oba su hlupe.  Proste to vynaša tak tam netrebalo vymyšľať nič nove. Iba natočiť to iste ešte raz. Len s inym koncom. Deti to rovnako ako Twilight aj tak zožeru.

Povedz presne ktoré pasáže sú rovnaké a ja si to rád prečítam .... Ja som to aj videl, aj čítal. Dej napreduje, pribudli nové postavy ktoré budú mať mať v ďalšej častiach významné zastúpenie. 

Veď pišem že cely dej. To že pribudlo par postav a že tam pichnu 5 minut pred koncom navnadu na ďalši diel z toho iny pribeh nerobi. Ani ho nikde neposuva. Kľudne mohol byť ten druhy film tym prvym a pokračovať. O nič by sme neprišli.  Veď je to ako telenovela že stači vidieť par minut konca a hneď vieš vo co go. Skôr sa pytam, čo nove ti to prinieslo? Čo nove si sa z toho dozvedel? Lebo ja okrem toho zaveru absolutne nič. Umele naťahovanie kvôli peniazom. Tym ale ťažko utrpela kvalita.

To čo sa snažili povedať dvoma podpriemernymi filmami, vystačilo na jeden ale zato kvalitny.

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ako je uz na Slovensku tradicne,ze kazdy bozi rok opakuju to iste do okola ako je, s tebou mne bavi svet,tri oriesky pre popolusku,mrazik a neviem este aky odpad, odporucam dnes iked starsi film ale stale dobry Smrtonostna past 2 - s Bruce Willisom :thumbsup: o 20:00 na PLUS :gunner:

funebrák, za pripomenutie Posledného skauta máš bod. mám veľmi rád ten film, a neprečítať si to tu, tak ho určite prepasiem.

hlášky v tom filme sú geniálne :thumbsup:

Do prdele! Ten chlap snad vynalezl křížovku.

- Chtěl bych tě někdy slyšet řvát bolestí.

- Tak nech zahrát rap.

:smilieee:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• game
      By game
      kto má rád európske filmy ?
      Americká film. akadémia ich tiež oceňuje každý rok, ale európske filmy ako celok majú svoju vlastnú akadémiu a vlastné ceny: 
      EFA - čo je Európska filmová akadémia.

máte radi európsky film ?

čo by sme mali vedieť o európskom filme v úplnej dokonale skratkovitej skratke:

- v Európe film vznikol
      - najväčším producentom bolo svojho času Francúzsko /dokonca pár rokov bolo jednotkou vo film.produkcii Dánsko/
      - bežne sú v povedomí zásadné pojmy svetovej kinematografie: francúzska Nová vlna, taliansky neorealizmus, nemecký expresionizmus, anglická Freecinema, talianske spagetti westerny ... /
      - veľa európskych filmov je podporovaných a distribuovaných cez veľké americké filmové štúdiá / Paramount, Warner Bros. ... / tým pádom zvyčajne nie je bežne v povedomí, že ide o európsky film
      - veľa európskych hercov, režisérov a kameramanov je známych a ostrieľaných aj svojou americkou tvorbou, európsky film je tým preto nielen art, ale aj skutočná remeselná kvalita 
      - európsky film má jednu nevýhodu: menšie štúdiá, menej peňazí, rozdrobená produkcia a distribúcia / časté a rozsiahle koprodukcie štátov na rozdiel od zastrešenia jedným veľkým filmovým štúdiom v Amerike /
      - v Európe sa robia aj veľké produkcie  za veľké  peniaze, ale zaujímavosťou je, že  v Európe sa natočí takýto film za sumu o tretinu menšiu než v americkej produkcii.
      - ešte jedna zaujímavosť:
      dokonca aj americkú Novú vlnu / New Hollywood - Spielberg, Scorsese ... / pomohol naštartovať prílev sviežej európskej tvorby v americkej kinodistribúcii  / napr. francúzsky film Bitka o Alžír, samotná francúzska Nová vlna, neorealisti ... /,
      kým americký systém začal stagnovať na divácky už nezaujímavých muzikáloch, historických monumentoch a pod., ktoré už nereflektovali dobu a záujmy divákov. /

• arwiel
      By arwiel
      spomínate si na svoje obľúbené rozprávky z detstva? ktoré to boli?
      pozriete si rozprávky aj teraz? páčia sa vám tie moderné?
      uprednostňujete animované, či aj hrané?
    • littlewitch
      By littlewitch
      Hladala som,hladala temu,ku ktorej toto zapojit.
      Nenasla som celkom,ze nic,tak zakladam novu temu, v ktorej nebudu krimi-srialy,ani Dr.House,ani Panelak,ci iny serial tohto typu.
      Kedze kazdy z tychto druhov tu ma svoju temu,chcem vediet,ci su tu este nejake serialiky,ktore nemaju na tomto fore zastupenie a co vlastne sledujete. :)

K oblubenemu serialu, o ktorom sa tu zmienite, okrem nazvu a obrazku pridajte aj popis:

1) co je zac
      2) preco sa vam paci
      3) pripadne, ake su obdobne serialy tohto typu a porovnajte ich

Mno,a aby som hned zacala svojim kuskom,tak supnem serial,ktory ma vratil k tv.
      Od isteho casu nesledujem tv,nerobi mi to nejak dobre, neviem to ako vysvetlit.
      Ale jeden serial ma dostal. Pri chystani nedelneho obedu náhodne bol pusteny televizor a ja som z kuchyne nan videla,ze je v nom zaujimavy film (neskor som zistila,ze ide o serial)

Mno nebudem z toho robit poviedku :lol: proste som si zamilovala serial Ghost Whisperer ( Stratene duse )

Ten serial proste milujem :) a to je asi vsetko,co v tv sledujem ja ;)
    • Sniper
      By Sniper
      Leží mi tu DVD Shawshank Redemption a chcem si to skonvertovať do DivX. Ale rozhodujem sa či si mám vybrať pôvodné znenie (s titulkami) alebo dabing.
      Hoci pôvodné znie je lepšie, ale pri dabingu sa môžem viac sústrediť na dej filmu.

Čo je (pre vás) lepšie?
    • Andulqa
      By Andulqa
      ... a odporucil/a by som ho pozriet si :lol:

aj ked telku nekukavam a do kina nechodim (fakt len vynimocne), v poslednej dobe som zhliadla vcelku dost filmov, niektore boli velmi dobre, ine len priemerne, no a tak mi napadlo, ze by sme sa mohli navzajom inspirovat, odporucat a diskutovat o tom, ktore filmy su dobre a naozaj sa ich oplati vidiet :)

tak na zaciatok, mam rada filmy ktore maju viacero dejovych linii (pripadne su nejakym sposobom poprehadzovane) a na konci ktorych sa to vsetko navzajom prepoji a pomiesa a zrazu vsetko dava zmysel :) takze odporucam:

Memento (tento film ide odzadu)
      Butterfly Effect
      21 Grams
      Crash
      11:14

ine mi teraz nenapadaju, videli ste niektory z tychto? Mna dostal naposledy videny Crash, ktory hovori v podstate o rasizme, boli tam situacie, pri ktorych mi zvieralo zaludok v ocakavani toho najhorsieho konca ale potom to vsetko skoncilo uplne neocakavanym a skvelym sposobom ;) takze hor sa do pozeranie ;)

edit: doplnila som linky ;)

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy