Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Syn dosť meška, kedže Mononoke ma už 20 rokov. :)

Miyazaki je povinnosť pre každeho fanušika, ale aj nefanušika filmu. To sa aj na filmovych školach uči. Hlavne najslavnejšie dielo Cesta do fantazie a Môj sused Totoro je must see.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Pozrel som si to, to je povinna jazda...
Niektorych z tych chlapov som mal moznost stretnut osobne, ale poznam aj mladych nosicov (no, dnes uz maju vacsinou po 40-ke...). Pre nezainteresovanych pekne posolstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera to bolo uplne zufalstvo, len som pozrel do programu

tak som namatkovo siahol do domaceho archivu a pozreli sme si

Naděje (1963) http://www.csfd.cz/film/4963-nadeje/prehled/ v hlavnych ulohach H+H (Hrušinský a Hegerová)

 

 

dnes, podla nalady, ale pre mna bude asi povinna jazda ;-)

Dračia nevesta http://www.csfd.cz/film/3875-draci-princ/prehled/

ukazky potvrdzuju vyjadrenia v niektorych recenziach "Trocha z Modré laguny, něco z Robinsona a nezapomenout na stockholmský syndrom. Prim hraje báječný vizuál! Když snímek sklouzává do přílišného sentimentu, tvůrci se zarazí a zavčas přibrzdí. Film o ryzí lásce, kde první ligu hraje Drak. To se příliš často nevidí. Ruská bylina v západním balení."

 

a od zajtra - samozrejme Winnetou čika-čika-čika-ka-aj-jííííííííí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oooch, Winnetou, na toho sa chystám, odkedy viem, že to pôjde, lenže človek mieni...a tak mi iné neostáva len si ho nahrať a pozrieť si neskôr. Náramne som zvedavá, či to naozaj bude podľa knihy, alebo len na motívy knihy. nakoniec to je vlastne fuk, necháme sa prekvapiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Winnetoua starého či nového?

pred vianocami ho kdejaké tv dávali, toho starého teda... akosi som nemala vôbec na neho chuť.

 

tie filmy mám rada, od ich vzniku, keď sa k nám dostali, a keď sme na to húfne už ako malé deti chodili na obrovský amfiteáter, potom v televízii čb, potom kdekade farebne, potom pri každej možnej príležitosti, oplakali sme Winnetouovu smrť tisíckrát... možno to tisíc nebolo, ale bolo to neskutočne veľakrát :)

 

jednoducho sa mi momentálne nechce znovu pozerať na Winnetoua, a všetky "klasické" vianočné rozprávky sme akosi kolektívne zjednotení doma všetci obchádzali ako mor...

neboli sme schopní vstrebať ešte jednu Pyšnú princeznu ani Ladu, ani nič, jednoducho tento rok nie.

neviem prečo, ale po 47. krát to proste nešlo.

 

tie nové, novonatočené moderné akože rozprávky nie... nejdú mi pod fúzy, chabé rozprávky, chabé výkony, starým princeznám nesiahajú ani po päty, nie. nech ich pozerá kto chce.

 

tak sme včera hľadali aspoň jednu tv, kde budú nejaké správy, niečo zo sveta, svet predsa nezastal... v tom dumpingu blbostí - ako píše Ady: v tom množstve tv to bolo dokonalé zúfalstvo - sme nakoniec našli jedny správy, pozreli, išli spať.

 

tento rok to kompletné hromadné tv vysielanie bolo ešte zúfalejšie, než inokedy. nakoniec - áno, mi napadlo, že na čt

 išlo zopár skvelých dokumentov, tak to sa dalo pozerať.

 

ináč sklamali všetky, aj klasické viasaty a discovery. aj športy, samozrejme bolo prakticky všade všetko zo záznamu. nie, tetno rok tv čiste len kulisa, alebo tajomstvo čiernej obrazovky :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov