Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Dnes 20:20 na Jednotke velmi prijemna zalezitost Bella a Sebastian: http://www.csfd.cz/film/351388-bella-a-sebastian/

oooch, ako decko som ten seriál milovala, mám aj knihu. Aj tá druhá séria (Sebastián medzi ľuďmi - o tom, ako sa objavil jeho otec a ako si našli k sebe cestu) bola pekná.

Včera som si to tiež pozrela, pesnička bola tá istá, jedna z prvej série, druhá z druhej série, a napriek tomu, že aj tento príbeh bol pekný, bolo to o niečom úplne inom ako kniha či ten pôvodný seriál. Akurát sa zhodovalo priateľstvo chlapca a všetkými prenasledovaného psa.

Aj tak som rada, že som to videla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

nejak strácam prehľad, teraz niekedy bola alebo bude zasa Bella a Sebastián, tá verzia, ktorá sa kapánek odklonila od knihy (namiesto pašerákov v mierových časoch je tam vojna).

Tešila som sa  jak malé decko na včera na Doma na Odviate vetrom - že si v kľude s nohami na stole a bez vyrušovania pozriem  - lenže ako som už písala, Flinstone mi vylyslel iný program - návštevu svokry, ktorá by nás najradšej posadila k stolu, zobrala varechu a štopala nás ako husi. len sa prežierať a prežierať, to je najdôležitejšie, či zožereme všetko, čo je na stole a najlepšie ešte aj zo špajze, trúby a chladničky... možno to vyznie ako nevďak voči jej štedrosti, ale toto je až príliš a už nie som tá mladá žaba, čo sa hanbila si vypýtať...o Flinstonovi ani nevravím.

A potom volala dcéra, že by večer potrebovala postrážiť malú, tak sme išli tam, tak to bolo super.  Tak toto bola milá zmena programu. Domov sme došli až dakedy po 8 večer a konečne som si naozaj vyložila nohy na stôl a zapla ten film. Videla som ho už X-krát, ale mám ho rada a vždy si ho rada pozriem, ke*ď mám možnosť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tohto Sherlocka som vážne zvedavá ... prvé recenzie sú obdivné, a správy o jedinom dieli návratu do viktoriánskeho Anglicka vraj vytvára základ pre novú sériu, na ktorú si ale nutne nejaký čásek počkáme ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a paráda.

z tohto Sherlocka som mala pocit, že to scenáristi písali s ohromnou chuťou, čo komu napadlo, hodili to tam a nádherne logicky všetko krížom krážom premostili, položili základ budúcej série  a ešte vymysleli k tomu aj detektívnu záhadu prízračnej nevesty ...

parádna dvojica, parádne dialógy, parádne 19. storočie ... asi to bude chcieť pozrieť čoskoro ešte raz : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malo to v tom 19.storočí aj pekne ostať a mohol to byť naozaj pekný špeciál, lebo takto to bolo dosť zle podľa mňa. regulérnu sériu som si veľmi obľúbil, ale toto mi pripadalo, ako by sa tvorcovia na konci spamätali, že rozuzlenie pôvodného prípadu (nebožky nevesty) je strašná slabota (akože nič proti právam žien, božechráň, ale pre Sherlocka?? ), tak to rýchlo nastavili koksom a iným uhlím a strčili tam 20.storočie a aby to nevyzeralo ako karavan za autom, nastrihali z toho taký chaos, že som sa za hlavu chytal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento seriál baví, tak ako je ...

pred pár rokmi sme tu písali, že sa chystá seriál s moderným Sherlockom, a híkali sme, boóže, čo to je za nápad, a čo z toho spravia, a sprznia nám Sherlocka ... mali sme z toho vážne obavy  :)

 

dopadlo to nad očakávanie dobre. stal sa z toho takmer kult, ako z bondoviek ... a bondovky tiež nie sú filmy, ktoré treba brať doslova vážne, mimochodom, o tom sme hodne popísali v téme o Bondovi : )

 

moderný Sherlock je hlavne kombinácia nadsázky, kultu, vizuálu, skvelých hercov, scenárov takmer bez akejkoľvek hranice, skvelej filmárčiny a nadsázky, nadsázky a nadsázky ... tento seriál žije svojím vlastným životom, človek si k nemu po prvom dieli, ktorý sme očakávali hodne podozrievavo, sadá dnes s tým , že sa bude baviť ... : )

 

tento diel sa vlastne ani tak neodlišoval od tých ostatných ... ten posledný s Johnovou svadbou bol presne rovnakým odbiehaním kdekade, len tentokrát sme zabehli až o dobré storočie späť ... a podivné kokaínové snenia k Sherlockovi patrili od samého začiatku, už Conan Doyle mu prisúdil kdejaké reflexie a sebareflexie a opary v drogovom snení ... tu sme ich mali triplom a štyriplom :)
 

len nebrať vážne, vizuálne a dialógovo a drobnými nuansami ( Watsonove fúzy ...) je tento diel zasa tak bohatý, že jedenkrát asi vážne nestačí pozrieť ... ja som sa bavila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na DOMA práve beží film Rozdelené dvojičky, vraj podľa reálneho príbehu. Už som to kedysi videla, bol to silný príbeh (lekárovej žene sa narodili dvojičky, druhé s Downovým syndrómom, otec, ktorý pri pôrode bol, jej nahovoril, že to druhé umrelo a chcel ho dať do ústavu, ale sestra, ktorá pri pôride pomáhala, nemala to srdce nechať to dieťa v takom zariadení, a tak si dievčatko nechala a vychovávala ho s láskou a k samostatnému plnohodnotnému životu). Aj by som si to rada pozrela, ale strašne sa mi chce spať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O pol hodinku na Jojke, Kod Enigmy

 

 

 

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Gamevypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.(Forum Film CZ)

 

http://www.csfd.cz/film/283747-kod-enigmy/prehled/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

Hayao Miyazaki  :klobuk:

https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Hayao_Miyazaki&prev=search

 

 syn bol minule v kine na  Mononoke hime http://www.csfd.cz/film/22205-princezna-mononoke/videa/?video=157701343#play-video-157701343 

pochvaľoval si, ako vždy tvorbu od H.M.  :)  Hayao Miyazaki, japonský režisér, producent, scenárista..., ale aj krajina  Japonsko.. :)  je blízke jeho srdcu. 

 

Ryan, aj  syn,  ma tak navnadili, že animak z dielne Miazakyho http://www.csfd.cz/f...icku/komentare/  si rada pozriem aj ja.  :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov