Skočiť na obsah

Babylon 5


Sniper

Odporúčané príspevky

Prave som dopozeral Babylon 5 - Gathering a musim povedat, ze aspon co sa tyka filmov, je na tom Star Trek ovela lepsie. Porovnanie serialov si necham na neskor, ale aj tu zatial vedie ST.

 

Mam par otazok. Z davnych cias si pamatam na Babylon 5 s Michaelom Sheridanom, ktory ma nepochybne vacsiu charizmu nez Jeffrey Sinclair. Co sa stalo so Sinclairom? Preco bol vymeneny? Dalsia otazka. V Gathering je G'Kar pekny zmrd. V poslednom Babylon 5 - Lost Tales - Voices in the Dark je uz ludomil. Co zjedol, ze sa tak zmenil? Dalsia. Samotna stanica vytvara gravitaciu rotovanim. Ako to, ze v riadiacom stredisku, veline, mostiku, whatever, ktore je umiestnene blizko rotacnej osi, je rovnaka gravitacia ako v sektoroch blizkych k vonkajsiemu povrchu stanice? A ako to, ze vobec maju gravitaciu v tej elektricke, vlaku, ci co to je za priblizovadlo, ktore jazdi stredom stanice?

 

A posledna otazka, co sa vlastne stalo s Babylon 4?

 

:lol:

ST je pre mna absolutne nezaujimavy a teda porovnavat ho ani nebudem....mam maximalnu averziu voci tomu serialu, lebo to bolo viac nudne z mojej strany ako zaujimave.

 

Sincalir mal vlastnu charizmu a viacej sa mi pacil v situaciach, kde Sheridan nie. Sheridan si posupne ziskal moju oblubu, ale Sinclair bol tak isto perfektny.

Preco bol vymeneny: Tak ako poznacil Axel. Zostal na stanici B4, ktora sa neskor ( respektive v minulosti ) vyuzila na boj proti Tienom. Zo Sinclaira sa ale potom stalo nieco, nma co uz dojdite sami pozeranim serialu :) Budete velmi prekvapeny, co z neho bude!!!

 

G'Kar postupne, ako taktiez uviedol Axel, zludomil, ale to je diskutabilne, pretoze svoje nazory meni ako sinusoida....raz je taky, ze clovek s nim suciti, inokedy ho zatraca, a rovnako je to tak aj s Londom. Tieto dva charaktery sa nenavidia, no zaroven su v podstate rovnaky.

 

K tej fyzike a omacke okolo.......mozno uz konecne vymysleli aj taku haluz, ze nezalezi, ze ci si na vonkajsom okraji, alebo v jeho strede.......mozno to ma nejaky vyrovnavaci generator a jednoducho rotaciou nacerpa energiu a generator zaobstara to, aby vsade bola rovnaka gravitacia :)

 

O B4 este budes pocut, kde zaroven aj zistis, ze co sa stalo zo Sinclaira. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 39
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    17

  • RoSo

    9

  • Polaris

    5

  • VERTi60

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Zo Sinclaira sa ale potom stalo nieco, nma co uz dojdite sami pozeranim serialu :lol: Budete velmi prekvapeny, co z neho bude!!!

Votrelec! :)

 

G'Kar postupne, ako taktiez uviedol Axel, zludomil, ale to je diskutabilne, pretoze svoje nazory meni ako sinusoida....raz je taky, ze clovek s nim suciti, inokedy ho zatraca, a rovnako je to tak aj s Londom. Tieto dva charaktery sa nenavidia, no zaroven su v podstate rovnaky.

Ja si myslím že práve preto že títo dvaja boli dosť často v spolu kontakte tak sa naučili vzájomne eliminovať svoje zlé vlastnosti aby spolu vydržali. Nakoniec to v seriáli aj vidieť, na začiatku sa nemohli na seba skoro ani pozrieť, ale na konci už boli priateľmi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím že práve preto že títo dvaja boli dosť často v spolu kontakte tak sa naučili vzájomne eliminovať svoje zlé vlastnosti aby spolu vydržali. Nakoniec to v seriáli aj vidieť, na začiatku sa nemohli na seba skoro ani pozrieť, ale na konci už boli priateľmi.

Pekne povedané axel. Práve B5 vyzdvihuje rodinné puto medzi charaktermi, je tam toto skryté posolstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

O B4 este budes pocut, kde zaroven aj zistis, ze co sa stalo zo Sinclaira. :lol:

Tak uz som to zistil, ostala mi visiet sanka. Tie dve casti, v ktorych sa to odohralo, boli zatial najlepsie. Perfektne vydarene. Lepsie vyvrcholenie mal hadam len koniec druhej serie Prison Break(u) a ta grupa, ktora sa v Soni stretla.

 

Celkovo je tretia seria vyborna, k stvrtej som sa zatial nedostal, ale podla tych naznakov v druhej polovici tretej serie sa mam na co tesit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budem trochu off-topic. Tuto nastojcivu otazku mi pripomenuli vorlonske lode zalozene na organickej technologii (btw. ti Vorloni su strasne hovada).

 

Kedysi davno som na nemeckej satelitnej stanici Vox sledoval sci-fi serial, ktoreho nazov bol ????. No a ten nazov by som potreboval vediet. Bol to proste len rok. Myslim, ze tam bola 3 a 6, ale nie som si isty. Ludia v nom bojovali proti mimozemstanom v dost krutej vojne. Aliens ships boli tiez "zive". Esom nepriatela bola lod, ktoru nazyvali "Red Baron" a mala na sebe aj znaky, ktore ju tak identifikovali, kvoli demoralizacii pozemstanov. Ak niekto viete, aky to bol rok, aky je nazov toho serialu, please respond to this question.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

 

tak toto bolo zaujimave

 

James Lew presiel zaujimavou zmenou. Kym v 21. casti stvrtej serie hral rangera, ktory pomohol Garibaldimu na Marse oslobodit jeho ex z ruk miestnej mafie, v 6. casti piatej serie uz predstavuje lovca telepatov zo zboru Psi. Zeby malo dostupnych hercov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inac, ta piata seria sa mi zda byt zatial najslabsia.

Piata je mozno najslabsia, ale ja som to akosik vobec nepocitoval...ine ma tam sklamalo.....

Neni sfilmovana cast, kde bojuju telepati a ludia a celkovo....ostatne si musis precitat v knihach...jedine co vies, tak to su utrzky z buducnosti, ze ako to dopadne, ako bude Londo zit, kto bude jeho nastupca.....no proste nieco ako Terminator....pretoze buducnost uz vies a aj vies ako to dopadlo.....vsetko len hrali v minulosti ako tomu zabranit....ale boje v buducnosti nikde.........to az teraz co bude Terminator 4 to zobrazia, ale hentam nic nenafilmovali. Co ma dost tak stve, lebo este vela otazok bolo nezodpovedanych.....strasne vela.....na jednu stranu si asi vies domysliet, ze co a ako....ale na stranu druhu by si radsej chcel vediet, ze co sa presne stalo s jednotlivymi hrdinami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5. séria sa mi tiež zdá ako keby bola narýchlo natočená, dej sa často krát ako keby strácal a bol nahradený iným.

Koniec série, a vlastne aj celého seriálu je dobre spravený, ale viac by sa hodilo keby seriál končil 6. sériou. Bolo tam príliš veľa toho čo chceli vpratať do jednej série a do tej piatej to nevošlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z Crusade som bol sklamaný. Myslím že som vydržal iba do polovice seriálu a potom som to už nesledoval. Dej pokračuje po tom ako Sheridan opustil B5, ale samotná stanica ešte myslím existovala, takže je to vlastne paralela so záverom poslednej série B5.

Efekty boli trochu iné ako v pôvodnom B5 (horšie podľa mňa), dej ma nezaujal.

Dávam hodnotenie 4/10.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov