Skočiť na obsah

Bosoráctva na vlastnú päsť :-)


game

Odporúčané príspevky

nikdy som nenosila pri sebe nejaký špeciálny talizman :) z času na čas som nejaký aj mala, ale zvyčajne len chvíľu a vzápätí som naňho aj zabudla ... ;)

 

to jedna moja kamarátka roky nosí so sebou malý ružový kamienok, a poznala som niekoho, kto mával pri sebe tú povestnú zajačiu labku...

 

okrem toho ľudia nosia pri sebe tie najúžasnejšie veci ako svoje talizmany pre šťastie .... ;)

 

 

keď ma čakala veľká skúška, niečo, na čom mi strašne záležalo, mojím súkromným zaklínadlom bolo, že som si "musela" myslieť o výsledku presný opak toho, čo malo v skutočnosti nastať ... ;)

 

teda niečo také, že aj tak sa to nepodarí, skončí to zle, ale nielen to, ja som si vymýšľala priam katastrofické scenáre .... a keď som tento rituál doviedla až do konca, vec sa zvyčajne podarila ;)

 

hm... prípadne keď niečo aj tak nevyšlo, bola to aj tak moja chyba, lebo som si predsa len v kútiku duše myslela, že vec dopadne dobre .... :)

 

no skrátka som to robila roky, a vôbec to nebolo jednoduché ... až to pomaly odoznelo ... ale sem- tam ma to popadne aj dnes, keď mi na niečom veľmi záleží :)

 

prípadne som počítala nejaké veci: áno, nie ... napríklad okvetné plátky, list agátu, prípadne listy v zošite ... hm.... ale musím poctivo priznať, že pri týchto počtoch som často podvádzala ... neboli regulérne ;)

 

 

nosí niekto pri sebe talizman ? máte svoje vlastné rituály ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 29
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    9

  • Tono

    3

  • starsi

    2

  • RoSo

    2

to som si aj ja zvykla vraviet ze to dopadne zle :) ale dnes to uz neriesim, proste napisem ako napisem, nezamyslam sa spatne nad tym, ani si nekontrolujem odpovede so zositom :lol:

 

 

talizmany nemam ani som nikdy nemala, nejak takymto veciam neholdujem, ale na nase vyrocie mi priatel dal taku malinku modru plysovu rybicku a odvtedy vzdy zaspavam s nou v ruke a tak som si zvykla, ze minule ked som ju nemohla najst nikde, tak som z toho bola strasne nestastna, ze ako ja budem teraz spat ;) nesla som spat kym som ju nenasla, nastastie to dlho netrvalo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To som si všimla aj ja, že keď o niečom rozmýšľam, ako to dopadne, tak to zväčša dopadne opačne. Ale pripisujem to viac-menej náhode, keďže to nie vždy vychádza.

 

Pri niektorých predmetoch (väčšinou pri jednom) na strednej škole sme niekedy mali taký rituál, že jedna spolužiačka (vždy tá istá, ale raz to vyšlo aj inej) hovorila detskú vypočítavačku a na koho vyšiel koniec, ten mal byť vytiahnutý na odpoveď. Vo veľkej väčšine prípadov to vyšlo. Nikto nechápal ako, lebo sme boli iba polovica triedy, každý sedel vždy na tom istom mieste a ona začínala vždy z toho istého konca.

 

Nalepšie bolo (ale to sa asi k bosoráctvam neráta),že niekedy, predtým, než som išla odpovedať, som mala tušák, že pôjdem.

 

Talizmany tiež nenosím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Talizmany nenosím... Teda... No nejaké veci mám, ktoré si tak opatrujem, ale skôr zo zvyku ako by som im pripisoval moc pomáhať mi. A rovnako zvykom sa skôr dá nazvať to, že z domu vychádzam každé ráno približne rovnakým spôsobom - to by ale skôr patrilo do Keď musíš, tak musíš :lol: A očakávanie nie toho najlepšieho z písomiek tiež nerobím preto, že mi to má pomôcť (ale človeka hneď poteší, keď výsledky sú lepšie než čakal :) ).

 

Skôr by ma zaujímalo, koľko vecí, čo by sa takými "bosoráctvami" nazvať dali, robím podvedome a neuvedomujem si ich, resp. či aj to čo som vymenoval nemá naozaj ten základ a len si to nepripúšťam... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr by ma zaujímalo, koľko vecí, čo by sa takými "bosoráctvami" nazvať dali, robím podvedome a neuvedomujem si ich, resp. či aj to čo som vymenoval nemá naozaj ten základ a len si to nepripúšťam... :)

alebo koľko robíme len preto, lebo to niekedy niekto začal a my sa o######íme ;)

ja sa zháňam po gombíkoch, keď vidím kominára :lol: raz som na ulici po sebe hmatkala a hľadala gombík a kominár sa na mne chechtal ... a ja s ním ... ale robím to aj tak, pretože je to jednoducho gesto naučené v detstve a dnes je skôr pre zábavu, než kvôli nejakej povere :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam taky stastny talizman ktory ma vzdy spravy stastnym :)

 

no na kazdych rifliach je vo vrecky este jedno take miniaturne vrecko a vtom vrecku mam vzdy 15 Sk a ked vidim obchod kde maju Banany v cokolade od Orionu (ostatne su hnusne) tak si ich kupim a aspon na 5 in som stastny :lol: :) ;)

 

ale inak nic ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game spomínala, že sa chytá gombíka, keď vidí kominára. Neklopete niekto na drevo, alebo na čelo (akože na drevo), keď niečo chválite? Počula som, že to vzniklo z historky:

 

V dreve žijú trpaslíci, ktorí keď počujú na niekoho/niečo chválu, ponáhľajú sa to pokaziť. Preto keď nechcete, aby pokazili to, čo chválite, musíte klopať na drevo, kým rozprávate, aby Vás nepočuli.

 

Lenže všetci, ktorí to robia (ktorých poznám), klopú až po tom, keď dochvália :lol: .

 

Zaujímavé je, že medzi ľuďmi sa to nerozmohlo preto, žeby tomu verili, ale preto, že ten pohyb (alebo že svoju hlavu označím za drevo? :) ) je akosi nákazlivý. Ktovie prečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

talizmany? jednym casom som nosila naramky na ruke, to boli moje talizmany a nedavala som ich nikdy dole, az ked sa mi roztrhli, ale potom som si spravila vzdy novy a novy...

a potom bol zasa mojim a kamaratkinym talizmanom jeden polsky gros, neviem aky dlhy cas sme ho nosili vzdy zo sebou/ona svoj, ja svoj/, este ho mam stale odlozeny na policke...

a ritualy? no akurat, pred skuskou si vzdy dam papiere pod vankus a spim na tom, neviem ci to zabera, ale hovori sa, ze si to clovek v spanku lepsie zapamata, tak vzdy spim na poznamkach... a povacsinou skusku vzdy spravim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Talizmany nenosím...ale raz dávnejšie som dostala od jedného človeka, ktorého som nemala v láske na koženom remienku krásne vyzdobené E - moju iniciálu. Bol to strieborný šperk, zvláštne tvarovaný, doniesol ho z Talianska.

Zistila som, že pokým som ho nosila, bola som chorá, mala som všelijaké problémy, či už doma,alebo v práci...jednoducho, akoby bol počarovaný. neverím veľmi na takéto niečo, ale toto ma už vzalo a tak som ho vyhodila bez ľútosti, hoci sa mi predtým páčil.

Odvtedy bol pokoj a všetko sa vrátilo do starých normálnych koľají. Tak neviem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nosí niekto pri sebe talizman ? máte svoje vlastné rituály ?

Nie, nenosím a nevykonávam. Neverím tomu. Ak by som mal nosiť nejaký "talizman", tak len vtedy, ak by dobre vyzeral - nenápadne a prírodne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 11 mesiacmi...

podivné sú občas spomienky - len sa vynoria z ničoho nič :lol:

 

práve ma napadlo, že babka kedysi vravievala, že keď ide človek za niečím dôležitým, má vykročiť z domu pravou nohou a nevracať sa, za žiadnu cenu :)

 

a ráno nevstávať z postele ľavou nohou - tak to jej poučovanie na mňa zapôsobilo kedysi, že nech mám posteľ otočenú akokoľvek, prvá noha ktorá sa dotkne podlahy je vždy pravá ešte aj dnes a vždy a všade :) ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vynikajuca tema. V zasade si obuvam lavu ponozku a lavu topanku ako prvu. A vseobecne co sa tyka obliekania mam zauzivany isty ritual. Ma mi to priniest istotu a nemennost, ma mi to priniest to, ze vsetko bude stabilne a nic sa nepos...unie nezelanym smerom. Asi som to odpozoroval od Demitru, ci od koho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

mám trochu také spomínacie nálady ...

napadla mi kopa podivných domáckych bosoráctiev, ktorým sme ako decká verili ... nie všetky všetkému, ale každý mal to svoje ... mala som však spolužiačku, u ktorej sa to kumulovalo ;)

takže kdesi som spomínala toho môjho kominára a chytanie za gombík, čo ma drží viacmenej stále ...

 

kamarátky k tomu pridávali ďalšie bosoráctva, pre šťastie :lol: :

keď vidíš sanitku, pozri na rozbité okno ... / dodnes mi nie je jasné, prečo ... :) /

človek nesmie prejsť pod rebríkom, lebo sa mu stane nešťastie ...

pre potvrdenie toho, že človek hovorí pravdu, ohnúť pravý ukazovák, čo je niečo ako : namojdušu :)

 

moja babka k tomu popridávala ešte svoje, a to tak neskutočne sugestívne, že celá kopa mojich činností sa podriaďuje jej ponaučeniam do života .. je pravda, že stále menej, ale zato ešte držia ;)

 

jedno z najstrašnejších previnení, aké sa niekomu podľa babky mohli stať, bolo rozbiť zrkadlo ...sedem rokov nešťastia, dievča sa nevydalo, všetko sa kazilo, zo života žiadna radosť ... hrozné ;)

takže jedno z tých bosoráctiev bolo, že malé príručné zrkadlá sa balili do hodvábneho papiera, predtým než sa uložili do šuflíka, do kabelky, všade, kde mohli byť nepozornosťou ohrozené ... okrem jedného dedkovho s kovovou nožičkou, ktoré viselo na boku kredenca a ktoré používal na holenie ... dedkovi to bolo jedno ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa tie všakovaké talizmany a rituály volajako vyhli, nevenoval som tomu pozornosť, mal som dosť iných "problémov", takže som ostal prístupný všetkému a nič som si neprisvojil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamarátky k tomu pridávali ďalšie bosoráctva, pre šťastie :lol: :

keď vidíš sanitku, pozri na rozbité okno ... / dodnes mi nie je jasné, prečo ... :) /

v okruhu 500m od prace mam tusim 3 nemocnice, takze keby som chcel za kazdu sanitku, co uvidim za jeden den, pozriet na ine rozbite okno, tak by som musel prechadzat cez cigansku stvrt ..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Babka mala takýchto drobných bosoráctiev dosť na mnohé príležitosti, ďalšie som počul od kamarátov. V detstve som sa aj niektorými riadil, neskôr mi to už bolo jedno. Patrilo k nim tiež chytanie za gombík, keď človek stretol kominára, ak prebehla cez cestu čierna mačka, a bolo nutné pokračovať v ceste tým smerom, malo proti tomu pomôcť, keď si dotyčný trikrát odpľul. Po odchode z domu sa nemá vracať, ak sa na niečo zabudne, nijaké veci sa nesmú podávať cez prah a človek sediaci na zemi sa nesmie prekračovať... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

kedysi som na skúšky chodila zásadne v zelenom, t.j. tmavozelenú sukňu a svetlozelenú blúzku s kvetinovým vzorom. Vtedy bol úspech zaručený. Ale beda, ak som si obliekla niečo iné!

Tiež keď naši hokejisti dali gól na MS a ja som práve vtedy napr. sedela na šamrlíku, už som z neho nezliezla do konca zápasu, čo ako sa mi nepohodlne sedelo, lebo keby som zmenila polohu, určite by na to chudáci naši doplatili. A teraz zas zaručene ak zápas pozerám, prehra je istá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

tak ... a Groucho Marx to už predsa vyriešil  -  toľko k bosoráctvam na vlastnú päsť a babičkovským poverám ... preto putovalo v stredoveku toľko čiernych mačiek spolu s bosorkami na oheň ... zbytočne ... :innocent:

 

post-3-0-19314200-1403990826.jpg

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

z týchto vianočných a novoročných povier celá hromada platila a miestami platí aj u nás ...

 

Vianočné a novoročné povery

 

niektoré sú skutočne pozoruhodné ... napríklad to hádzanie topánky za hlavu - zrejme to treba robiť na mieste kde nikoho neohrozuje

 

alebo:

Novoroční den v pátek - nutno se obávat očních nemocí, také lidé budou hojně mříti a dokonce i hrozí válka.

 

 

takže neviem teraz, čo môžeme proti tomu robiť, aby sa to nenaplnilo ... stačí neveriť poverám? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kto vie, čo je protrudela, inými menami depositor, absconditor, schovávač alebo zášupšák?!

 

známy domáci škriatok, ktorého si treba pravidelne udobrovať ... on je totiž ten, ktorý doma schováva veci ... presne tie, ktoré najviac hľadáte :)

 

ale je to dobromyseľný škriatok: dá sa udobriť jednoducho tak, že mu dáme na vedomie, že o ňom vieme - otočením jedného hrnčeka hore dnom

alebo stačí do jedného jeho kútika položiť niečo na mlsanie ... stačí jednu piškótu a prestať hľadať.

vzápätí sa hľadaná vec celkom určite objaví na úplne vididteľnom mieste, kde ste už celkom určite pred chvíľočkou hľadali :)

 

toto je on :)

 

post-3-0-73167400-1451933674.jpg
zdroj: okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov