Skočiť na obsah

Najhoršie PC hry


Sniper

Odporúčané príspevky

Poznáte PC hry ktoré buď svojou grafikou, hrateľnosťou alebo možnostiami by ste najradšej vyhodili na smetisko dejín, napriek tomu si ich niekedy zahráte?

 

Jednu takú hru mám nainštalovanú.

 

Ide o hru Tank Racer od firmy Glass Ghost (jej www stránka už nefunguje), distribútor Grolier (www taktiež out of line).

Tank Racer je závodná hra podobne ako NFS (ja viem, znie to kacírsky tieto dve hry porovnávať), len s tým rozdielom, že súperi po sebe strieľajú (k dispozícii je niekoľko druhov zbraní a vylepšení, ktoré nájdete krúžením po pretekárskom okruhu.)

 

Obrázok

 

Demo síce nebolo najhoršie, dalo sa to hrať a tak som si zohnal plnú hru (skôr povedané jeden kamoš to mal pohodené na disku tak som si to skopol na môj disk).

Inštalácia bola OK a som sa tešil na preteky (a samozrejme strieľanie, FreeSpace závislosť je silná).

Nebudem príliš opisovať hru, síce grafika a efekty nie sú nič extra, ale s prižmúrením všetkých očí aj tých čo nemám sa to dá hrať, výber tratí nič moc pretože k dispozícii je ich myslím len 8 (aj keď niektoré sú celkom zaujímavé).

 

No ale chcem napísať to, kvôli čomu Tank Racer považujem za najväčšiu traposinu, kravinu, proste blbosť:

ide o ten základ hry - o tanky. Neviem či "páni" v Glass Ghoste niekedy videli na vlastné oči nejaký ten tank, ale určite nie, pretože divné chovanie tankov je až príliš zarážajúce.

Preteky sa odštartujú, šuchnem sa o múr a hneď ma to hodí o druhý a už skáčem ako biliardová guľa. Podobne je to aj vtedy keď nabehnem ("príliš" rýchlo) na nejaký ten kopec. Ja neviem, ale ja si myslím že tank by mal držať pevnejšie na zemi ako detský kočiar, no nie?

 

Výber tankov podľa tech-parametrov môžete kľudne ignorovať. Vyberiem si (podľa štatistík) najlepší tank, ale v závode je celkom bežné že v nejakej zákrute ma tank, ktorý horšie zatáča a má menšie zrýchlenie trhne lepšie ako Ferrari.

 

Ďalšia vec kvôli ktorej preklínam autorov hry je hrozné ovládanie. Keď v prvom kole ani za boha nemôžem vybrať zákrutu a v ďalšom kole tú istú zákrutu zrežem ako keby som nesedel v tanku ale v chevrolete tak už začínam rozmýšľať nad tým či Tank Racer nie je nejako zavírený. Proste zabudnite na vaše jazdecké schopnosti a radšej typujte ako asi ten váš tank preskacká tou zákrutou.

 

Ovládanie je hrozná vec, veľakrát mi to zresetuje tak, že tank mi úplne zastaví, alebo keď kúskom "karosérie" narazím na roh steny tak ma to odpálkuje ako balón.

 

Divný je aj engine hry, pretože neustále do mňa tlačí neznáma sila, ktorá spôsobuje že sa stále šúcham po ľavej alebo pravej (ako kedy) strane. Tým pádom udržať tank v ideálnej stope je takmer nemožné.

Tento problém bol najmä pod WinME, pod týmto OS bola hra nehrateľná pretože tank sa (ne)normálne vznášal nad traťou.

 

Hrateľnosť znižuje aj nevyváženosť mojich možností a možností súperov. Problém je v tom, že keď po nejakom tanku šlahnem atómovku a on namiesto toho aby sa zastavil iba sa otočí okolo svojej osi a pokračuje ďalej (samozrejme ešte po mne pár krát vystrelí) a jemu na moje odpálenie veľa krát stačí jedna strela obyčajnými nábojmi, tak aj malé decko si všimne že tu niečo nie je v poriadku.

Nemôžem zabudnúť ešte na divné počítanie času, keď dorazím (alebo skôr doskackám) do cieľa a na mape vidieť že nasledujúci tank do cieľa dorazil za nejakých 5-6 sekúnd ale vo výsledkovej listine obvykle napíše 1 sekundu.

 

Pod Win98 ma to veľakrát bez dôvodu vyhodilo do Windows, pod WinXP sa mi to ešte nestalo.

 

Ak si chcete zvýšiť adrenalín v krvi tak Tank Racer odporúčam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Odpovedí 19
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    5

  • lopata555

    3

  • RoSo

    2

  • Tom182

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Mna osobne jeden cas bavila hra STRIKER - jednalo sa (ak nie o prvy) futbal z roku 1993, prekvapive bolo, ze tam uz bolo aj Rusko (ani nie rok po rozpade ZSSR). Vsetko bolo v pohode, mohli ste si spravit vlastny tim, vlastne dresy a tak

Obrázok

 

malo to aj multiplayer (ako vramci jedneho pc) - vtedy to bolo super.... horsie to vsak bolo pri hre proti pc...

 

pocitacov tim totiz cheatoval. Napr.. hral som turnaj... bolo uz play-off a vyhraval som 2-0. Brankar bol ovladany pocitacom (aj moj)... par sekund pred koncom sa dostal comp k lopte a napriek vsetkym mojim smykackam (ktore inak funguju) s tou loptou prisiel kolmo na brankara, vystrelil, brankar sa hodil do boku--- a goool.. bolo 2-1, co nasledovalo po rozohrani, opakovat nemusim... zrazu bolo 2-2, potom 2-3 a potom hvizd a koniec zapasu....

 

kto chce roztrieskat komp, vrelo odporucam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Prečo? Lebo tú hru som mohol rozbehať až neskôr ako v 99-tom, čiže grafika sa mi absolútne nepozdávala, akosi som nechápal tým pravidlám a ovládanie mi tiež robilo problémy. Možno je to naozaj subjektívny dôvod, ale je to jedna z mála hier, ktorú som odinštaloval veľmi rýchlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

minuly tyzdensom si stiahol a nainstaloval hru "Demolition Derby & Figure 8" od OuterBound Games. Ide o hry typu destruction derby, ale v novom kabate.

 

Hra mi na dva roky starom (vtedy high-end) compe bezala rychlostou <8 framov za sekundu...

 

potom som to skusal aj na novej masine, kde to bezalo pozeratelne, herna fyzika bola nevyspytatelna a hratelnost minimalna. Bolo jasne ze ide o nizkorozpoctovku, ale je pravda, ze je to ten najotrasnejsi odpad, aky som kedy hral.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

No hratelnosť bola ale úplne na inej úrovni. Aj pohlad kamerou bol 100%, čo sa nedá povedať o týchto ostatných. Hra mala iné grády nepadali z každej situácie góly. Keď napríklad v 2004 som hral zápasy končili 2:1 a podobne. Zato v tých ďalších výsledky 10:8 a tak. Brankári bolo o moc lepší. Neviem ale od 2005 ma tie NHL vôbec nebavia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman

 

wow..pozrel som si to video..a neudrzal som smiech..taku pecku si aj hral?

auto ide hlava nehlava..dom nedom..kopce nekopce..stale rovno..no neuveritelna debilina :)

 

lopata

ale ved to ze si hraval len 2:1 nezalezi od verzie ale od toho ci vies alebo nevies dat gol :lol::) ved tie posledne verzie NHL sa lisia tak malo, ze si clovek pomaly ani nevsimne...ano okay..NHL2000 a NHL2008 tam uz najdes vela rozdielov..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidím, že sa tu debatí o sérii NHL, musím sa do toho zamiešať! :-)

 

za najlepšiu časť série považujem NHL 2002 (verzia pre PC od EA Sports). je tam perfektne naprogramovaný náš tím, ktorý v tej dobe vyhrával medaily. v porovnaní s predchodcami, v 2002ke pribudlo niekoľko vylepšení v ovládaní, autori prepracovali a vylepšili aj grafickú stránku a čo je hlavné, hardwarové nároky zostali primerané mojej zostave. :lol:

 

dodnes hrávam tvrdé zápasy s bráchom po sieti, ak si nájdeme obaja čas. hráme medzinárodné zápasy podľa našich pravidiel, nie NHL. je to výborný relax.

 

edit:

jaj, až teráz kukám, že som úplne mimo tému. dodám teda, že najhoršia časť série je pre mňa NHL 2003.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Ked nad tym dumam...asi Battlecruiser 3000. Aj ked su mozno horsie hry, tato je ukazkovym pripadom prehnanych ambicii dokonale nezvladnutej realizacie. Na papieri vyzerala perfektna simulacia vesmirnej lode a otvoreny vesmir uzasne - ale asi milion bugov, AI v klinickej smrti a sadisticke ovladanie sposobili, ze hra bola prudko nehratelna.

 

Na rozdiel od nejakych simulatorov rybarcenia (u tych dobrych je realita dokonala - hodinu cumis na nemenny monitor a potom tuknes "pritiahnut vlasec") v tomto pripade nastvalo, ze ono to vlastne mohlo mat dost dobry potencial :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvorca Battlecruisera Derek Smart (tuším tak sa volá) chcel svojho času kúpiť práva na vytvorenie hry FreeSpace 3. V hernom svete vtedy vypuklo zdesenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, Derek Smart. Keby mal trosku viac rozumu, lepsi tym a mozno sa nechal "kupit" firmou, ktora by ho usmernila - mohlo byt jeho meno synonymom uspechu, a nie vyrazom pre megalomaniackeho magora :confused:

 

A z hier, ktore neboli uplny odpad (teda, nie ako BC3000AD napriklad) - ale skor su prikladom vyborneho zakladu, kde vsak zlyhala realizacia je aj Emperor of the Fading Suns. Zaklad je mimoriadne originalny RPG vesmir, na ktorom sa dalo stavat cele roky. Niektore napady vramci funkcii hry boli dost originalne...ale zase to iste.

Lobomizovana AI, strasne ovladanie, bugov cele mravenisko...a napokon aj nulovy support. Skoda, preskoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Tuto je video z hry Tank Racer, o ktorej som písal v prvom príspevku. Vidieť tu veľa chýb z hry, inak toto je prvá trať v hre a zároveň je najľahšia, ostatné trate sú ťažšie a o to ťažšie je tam aj ovládanie tých "tankov". Fakt na infarkt celá hra :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=MR9MAcMtqHE

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov