Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Tiež som na tom rovnako, kúpené aj... :) Občas ma tá pomalosť vytočí, ale potom si poviem, že však čítam, treba sa skľudniť, nemám sa kam ponáhľať. Skúsim premazať knižky, možno je to spôsobené množstvom knižiek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počet kníh by nemal byť problém,

keď máš ešte 1 giga voľného priestoru, tam sa zmestí ešte jedna dedinská knižnica... :)

 

nepoznám kindle, ale je možné, že toto je taký rad, alebo konkrétne ten tvoj kúsok je pomalší, možné je všetko... ja mám tiež takmer dve stovky knižiek v čítačke pravidelne, mala som už aj viac...

prvá bola skvelý Jinke -Hanlin, ešte v začiatkoch, bola som s ním maximálne spokojná, len ešte nemal podsvietený papier... tieto sa prestali vyrábať, tuším fabrika padla za obeť kríze, ale čítačka slúžila statočne veľmi dlho,

len pomaly sa začali objavovať na obrazovke dva či tri zvislé pásy, sem tam zahaprovala a už mi začalo chýbať podsvietenie, tak som ju pred časom vymenila za Pocketbook, všetko je tu popísané kdesi...

 

chudatko stará čítačka je stále funkčná, len leží na dne šuplíka, asi skončí kdesi v šrote...

 

nemenila by som čítačku za nič, kníh doma plno, čítam celý život enormne veľa, ale nie som typ, aby som sa vyžívala vo vôni a papieri, ako kopa odporcov čítačiek, kniha je knihou aj v čítačke, netýka sa samozrejme ilustrovaných a encyklopédií a podobných, tie si kúpim, ale bežné čítanie ide už dlhé roky zásadne cez čítačku, je to skvelý vynález :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem veru. Asi skusim vsetky vymazat a opat nahrat.

 

Tiez zboznujem papierove knihy, avsak pri cestovani a na dovolenky je idealna citacka. Ja mam taku este nepodsvietenu. Som velmi spokojny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

idem sa pochvalit..mam novu citacku..very sexy..uplne nunu je :zubiska:

 

tato tu

https://www.pocketbook-int.com/sk/products/pocketbook-touch-hd-3 aj s krasnym cervenym obalom..tak sa z nej vytesujem je uplne uzasna..moja uz tretia od Pocketbooku

 

predchadzajucu som predala kolegyni, ludia u pomaly zacinaju prichadzat citackam na chut..po 10 rokoch..ale bohom vdaka :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som si myslela... kedysi som 4 roky čítala v starom malom mobile, obrazovka 3 x 4 centi, písmená sa regulovať nedali, a pri mojom množstve kníh to bola hromada.
báječne som si to užívala, až som zistila, že oči to pocítili ... a čítačka je neporovnateľne lepšia, a to som prvú nemala podsvietenú, ale už to bol rozdiel. :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa neda porovnat s nejakym predhistorickym mobilom - obrazovka 7x13 cm, nastavenie pisma podla lubovole, nielen velkost, ale aj font, vkladanie poznamok, zalozky, triedenie  knih, mnozstvo podporovanych formatov, nastavenie jasu obrazovky...

k tomu program zdarma, to vsetko poskytuje mobil

a keby mi bola aj obrazovka 7x13 cm mala, tak tablet za 1 euro, ktory som dostal pred X rokmi k mobilnemu pausalu poskytuje to iste na 10" obrazovke ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to celkom ono ani na tablete, a to mám z prvej ruky ... mám mladú známu, ktorá ako ma prvýkrát uvidela so starou čítačkou, túži po čítačke...
lenže u nich sú doma podivné pomery, mohla si vtedy kúpiť buď tablet alebo čítačku, vtedy si vybrala tablet, aj net a tak.... začala na ňom s veľkou vervou čítať, ale nebolo to ono... nebudem rozpisovať prečo, už v jednom čase aj prestala čítať, lebo jej to na tablete nevyhovovalo... nebralo jej to bežné formáty a tak... ja som jej posilelala knihy, ktoré chcela, aj som jej spočiatku konvertovala, ale na toto som fakt nemala čas....
a mala aj iné sťažnosti... už si vraj kúpi čítačku no dobre, to je jedno... podstatné je, že sa na tablete čítať dá. celkom iste.
ale primárne pre čítanie sú stále dokonalejšie čítačky...

 

a áno, čítala som na mobile, keď to bol ešte len mobil a písmenká mal ako špendlíkové hlavičky, formát to potrebobvalo nejaký echt divný... a po čase som to spočítala: takto som prečítala asi 120 kníh... tak že mi odišli oči, nie je čudo ....  : )

mám aj tablet, aj dva, aj druhú čítačku /prvá odišla do večných lovísk sama/ a nemenila by som. mám čítanie kníh aj naťahané knihy aj v najnovšom mobile, ale nikdy som tam už nečítala knihy. po kúpe prvej čítačky nie. pritom som z čítačky mala trochu obavy, svojho starého času, ale po rokoch čítania na modernej čítačke hlasujem pri čítačke : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, nechaj tak, to je typicke pre ludi co ziadnu citacku v ruke nemali.a neprecitali na nej ani par stran..oni na to pridu casom..v mojom okoli sa to citackami zacina hemzit..a veta, jee ved to je ovela lepsie jak citat na tablete ma uz nechava chladnou..robte si co chcete.. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Oh..pocketbook? To aky typ si mala?

To nemoze byt v citackach?ze ti vsetky kapu..asi neporadim, to si vyber sama. Ja mam pocketbook touch hd 3 a ziaden problem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je len druhá za tie mnoho rokov, a už pomaly odchádza batéria, začína to byť cítiť.
ja čítam fest v kuse,  dostáva zabrať.

jo, pocketbook... pozriem sa na to, díky moc ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

?
našla som si toto https://www.gorila.sk/detail/347555/PocketBook-627-Touch-Lux-4-Obsidian-black 
majú aj primerané obaly,


a Hellé vygooglila tento zázrak https://pocketbook.sk/sk-sk/news/pocketbook-color-news-sk
pozrela som, vyzerá to dobre, u nás ešte nie je, ale píšu tam, že na trh by sa mal dostať v júni 2020...
kedy u nás a v akej cene, netuším ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mala som Pocketbook, je to niekde v tejto téme zahrabané...
našla som: na prelome 2017/2018 keď odišla stará: http://www.pocketbook-int.com/sk/products/pocketbook-touch-hd
tiež mi ju poradila Hellé, bola to vtedy novinka, mnohokrát vďaka, odslúžila si statočne :yes_yes:



ale dnes mi prišla nová, už sme sa zoznámili, táto:
https://www.gorila.sk/detail/347555/PocketBook-627-Touch-Lux-4-Obsidian-black 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pekna @game Ja teraz tiez dost citam cestou do a z prace. Mam cca 30minut vzdy. Aj ked teraz som si kupil klasicku tlacenu. Obcas je to komicke, ked citam a podciarkujem si zvyraznovacom 😁 klasicka je klasicka, ale do mhd a cestovanie vseobecne je naj citacka. Hlavne, ked si mozes zobrat aj sto knih a nemaju ziadnu vahu. 🙃

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

netusim co na to odbornik..ja len ci ides citat komixy alebo knihy pre vnucata uz stahujes? Potrebujes farebnu citacku?

nievem ty mas teda spotrebu tych citaciek.:zubiska:.mne tam moja Touch HD 3 zatial sluzi dobre

ale tak je to Pocketbook..precita to vsetko..stavka na istotu:yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám pri enormnom používaní spotrebu batérií, táto staršia ešte funguje, ale podľa toho, čo už vyžaduje batéria, dlho nebude...

a nemám až takú veľkú spotrebu - prvá bola na reklamáciu, a bola od výroby pokazená, jej nástupkyni po nejakom dlhšom čase odišlo kdečo vrátane batérie a to bola ešte nedotyková...nepodsvietena
Ďalšej,  dotykovej,  ktorú sme tu vyberali spolu. ...teda tejto momentálnej odchádza pomaly
bateria.

Takze som za cele roky mala funkcne 2, hľadám tretiu, kým ešte predchádzajúca ako tak funguje.

pri hľadaní čítačiek som čítala aj recenzie, našla som kdesi k tejto farebnej jednu, kde pán písal, že ako svoju šiestu čítačku v poradí znovu vsadil na pocketbook, takže vskutku nemám až takú spotrebu :)

jop :) 
a áno, občas treba do toho sk.rveného života aj farby, keď už vynašli aj tie farebné čítačky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov