Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Neviem, neviem, či toto nie je najlepší spôsob ako sa pripraviť o robotu. :hmmm:

Zamestnávateľ určite predpokladá, že jeho zamestnanci budú s radosťou počítače využívať aj k niečomu inému ako na práca za ktorú ich on, podľa neho nadpriemerne platí, a tak aj pre zabezpečenie bezproblémového chodu výpočtovej techniky, ale aj kvôli kontrole svojich podriadených určite zamestnáva človeka, ktorý na to všetko dohliada.

A pre toho koumáka nie je problém zistiť ako zamestnanci trávia čas, za ktorý berú peniaze,

ktoré stránky kedy a ako často "navštevujú".

Ak by zamestnávateľ zistil, že "v šichte" čítaš knižky, no ten by to asi tak ľahko "nerozchodil". :ermm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to sice trochu off topic, ale skusim

- dropbox by asi nebola dobra volba, pretoze by si si ho musel na ten pracovny notas nainstalit

- G-drive by zrejme siel, pretoze okrem g-mail konta a bezneho prehliadaca nepotrebujes nic ine

- obdobne ine cloudove sluzby

 

pre G-drive by som ale odporucal to PDF rozkuskovat na viacero mensich casti, nech sa ti to cez net pohodlne otvara

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaloz si ucet na amazon.com tam nahraj knizky potom mozes citat z pocitaca, z mobilu pomocou aplikacie kindle, synchronizuje sa miesto kde si docital. Takže otvoris v mobilu docitas na stranku 25 a ked otvoris inde, tak sa otvori na stranke 25.....

Inak doporucujem citacku kindle 5 pouziva eink ma podsvetlenie, nabijat budes max raz za tyzden, skorej este po dlhsej dobe. Stoji ako najlacnejsie tablety a citanie je velmi pohodove a navykove.

Edit: aha prepac vidim až teraz že PDF, tak tie zrovna moc kindle a amazon nevie, nieje citanie také pohodlne. Zaloz Ucet na mail, alebo outlook.com, tam do uloziska nahraj to PDF a mozes citat. Ale PDF sa ti vždy stiahne do pocitaca do dočasných suborov

Edit 2: však ho nos na usb kluci.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej no. Este premyslam nahrat to do notasu a pomenovat to inak ako CCNA security.     

Ako planjem si kupit aj knihu kedze radsej citam knihu ako cumim do notasu.  Ale obcas ked je volnejsi den hlavne piatok by som rad precital v robote par stran. Ono co som rozpraval s kolegom zase da sa to obhajit ze som potreboval to PDF kvoli orbote lebo mam projekt kde robim na VPN tunnel a ze som si chcel len nieco overit alebo potvrdit. 

Neviem no.   Asi to necham v tom mobile a budem citat na mobile na tej mini obrazovke. Pripadne kupim ten kindle alebo nieco podobne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

od včera si robím poriadok v čítačke, čosi, čo ma už hodne tlačilo - hoci je to dobrá čítačka a teoreticky zobrazuje a prečíta všetko, s niektorými formátmi má trochu problém, a napríklad .doc odmieta čo len zobraziť, . pdb nezväčší, a také sem-tam muchy a mušky ... s iným vlastne ani nemá problém, maximálne s foteným .pdf, ten nezväčší ...

ale aspoň ma to prinútilo dávať si knihy do poriadku, konvertujem a prerábam na formáty milé mojej čítačke ...

 

----------

to mi pripomenulo, že som pred pár dňami čítala jeden článok, ktorý by sa hodil do minimum dvoch, keď nie do troch tém : do diletantstva novinárov, do e-kníh minimálne:

nečítajte pred spaním e-knihy, poškodzujete si zdravie

 

hneď podnadpis odporuje nadpisu:
 

Radí si pred spaním čítate na tablete či smartfóne? Škodíte vášmu spánku a následne i vášmu zdraviu.

 

kúsok pod tým tam básni novinár ešte o Kindle, pri bezduchom preberaní článku, by nebolo od veci trochu aj vedieť čosi o tom, o čom tak vehementne píše ... či aspoň pozrieť nejaký zdroj či použiť mozog ...

 

stačí nájsť akúkoľvek "čítačku" e-kníh, trebárs Kindle, a prečítať si čosi o e-ink, o nepodsvietených displejoch veľkej väčšiny bežných čítačiek,

a pozrieť trochu na rozdiel medzi čítačkami e-kníh a tabletmi a smartfónmi s podsvietenými displejmi ...

takto je to nadpis akurát na víťazný pokrik odporcov e-kníh, bez toho, že by si ujasnili, čo vlastne kniha je ... : )
 

k tým podsvieteným displejom: myslím, že som to už písala nie raz, kým som nemala čítačku, na staručkom mobile s podsvieteným displejom cca 3x4 cm s blaškatými nemennými písmenkami som prečítala pred rokmi bajočko cca 120 kníh ... presne rovnako som celý čas spávala, resp. nespávala, ako pred tým, aj po tom ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

E- knihy sú super vec, ja diaľkovo na "staré kolená" študujem, to štúdium ma vlastne "donútilo" pozerať si stiahnuté knihy odborného charakteru kdekoľvek, aj v pube na pive napríklad   :-)))

Nemusím vláčiť so sebou kvantá hrubých kníh, stačí mi na to tablet alebo mobil, ale o tej čítačke uvažujem aj ja, dúfam, že nebudem mať s ňou peripetie, ako game, že ju budem stále vracať do opravy, odvtedy som si tak zvykla čítať elektronicky, že už si sťahujem aj neodborné knihy, ako romány na pobavenie a čítam na cestách, v parku, kdekoľvek.

 

Odvtedy, čo tu ste dali nejaké čítačky doba pokročila, aká je teraz dobre vyvinutá čítačka e-kníh?

Inak veliká výhoda týchto e-kníh je, že sa nikdy nevypredajú, už aj naše kníhkupectvá, ako napr. Martinus má v ponuke čoraz viac titulov e-kníh, ide to dopredu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale o tej čítačke uvažujem aj ja, dúfam, že nebudem mať s ňou peripetie, ako game, že ju budem stále vracať do opravy, odvtedy som si tak zvykla čítať elektronicky, že už si sťahujem aj neodborné knihy, ako romány na pobavenie a čítam na cestách, v parku, kdekoľvek.

 

Odvtedy, čo tu ste dali nejaké čítačky doba pokročila, aká je teraz dobre vyvinutá čítačka e-kníh?

Inak veliká výhoda týchto e-kníh je, že sa nikdy nevypredajú, už aj naše kníhkupectvá, ako napr. Martinus má v ponuke čoraz viac titulov e-kníh, ide to dopredu.

 

tá, čo sa kazila - to bola moja úplne prvá čítačka, jedna z posledných od výrobcu, ktoré boli na sklade, vadný kus, stáva sa, čo už ... ale tá ďalšia už slúži celé roky v pohode, nech jej to ešte dlho vydrží :)

 

tých čítačiek je dnes na mraky, ja mám takú, ktorej výrobca už za tie roky tiež čítačky tejto značky nevyrába /Jinke-Hanlin/, ale sú to hodne rozšírené čítačky - svojho času som našla kdesi ich fanklub aj fórum ...

 

okrem toho všetky známejšie značky od Kindle, Pocketbook, Prestigio ... neúrekom ...

 

tiež už som konzultovala s Hellé, keď náhodou táto existujúca čítačka predsa len skončí životnú púť, asi bude nasledovať Pocketbook ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

a prosím pekne, idem sa posťažovať ... na stretku som od jednej zanietenej mladej čitateľky dostala vynadané do barbarov, ke´d som priznala, že odkedy mám čítačku, čítam takmer výlučne e-knihy ... no uznajte :)

 

 

že so sebou nosím ale celú knižnicu, keď beriem čítačku ... je stále nádhera :)

 

kto sa pridáva? je tu nový vlastník čítačky? čo poviete na tú nehoráznosť, že vraj sme barbari? :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred čítačkou som načítala nehorázne veľa kníh na malinkom displeji starého mobilu s minipísmenkami ... čítačka je dárek z neba, moje modré z neba.

nič to nemení na počte papierových kníh, či prečítaných papierových kníh. čítačka je mobilná knižnica, a umožnila mi čítať veci, ku ktorým by som sa dostávala ťažko,

knihy sú stále drahšie, a pri mojom tempe čítania nezaplatiteľné ...

mobil nejaké štyri roky a potom čítačka, kdesi na začiatku tejto témy bude, odkedy fungujem na čítačke,  nahradili našu knižnicu, kam som prestala chodiť z jednoduchého dôvodu ... už som nemala čo odtiaľ nosiť.

tým nehovorím, že nebola plná kníh ... ale všetko nečítam, a v posledných rokoch bola zaplavená novinkami samý rýchlokvasený bestseller, ružová knižnica, Evita a spol ...

nahradilo to kupovanie kníh, niekedy som nahádzala do košíka aj päť naraz, aby som potom nadávala, pretože často to bola bublina, načinčaný nádejný hollywoodsky rýchlothriler a spol ... dodnes ma strašia v mojej domácej knižnici

 

záchrana v poslednej chvíli bola /tisíckrát vďaka jednému fórumákovi/ namontovaná aplikácia na čítanie do môjho staručkého mobilu .... a potom čítačka, za to tiež tisíckrát v´daka jednému ďalšiemu fórumákovi ...

 

odvtedy mám iný problém ... neviem čo skôr čítať, a trápi ma, že nestihnem prečítať všetko, čo prečítať chcem ... : )
najmä, keď ( ako vidieť z našich recenzií s Hellé ) niekedy šeredne siahneme vedľa, a kopa hurá hitov je stratený čas ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

dnes som sa na nesmrteľnom MMB dozvedela desivú vec :(
 

Romana Z. (zonoro) ID 244070 (30.11.2016, 19:12) DNES

Pokud někdo čte knihy, nemůže být se čtečkou vůbec ztotožněn 18.gif
miluji knížky a přítel už mi druhým rokem čtečku nutí, nechci, děkuji.
O vlivu čteček a tabletu na mozek je napsáno několik zajímavých článků.
Rozhodně je zdravější číst knihy.

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4823769

 

počítače, internety a mimimabazar nemajú vplyv na mozog :)

ale aby som bola k mmb spravodlivá, kolegyne jej to tam natreli ... čítačky vyhrávajú :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dosť dlho už špekuľujem nad kúpou novej čítačky, pomaly má tá moja krásna dobrá stará kdejaké muchy, ale to všetko sa dalo zvládnuť.

problémom začína byť, že odchádza batéria... a rapídne.

 

a včul mi poraďte. nech to číta všetky formáty, nech má české prostredie,  pokiaľ je to aspoň trochu možné, a prosím vážne o radu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerá dobre, funkcie dobré, nevidím podsvietenie a neviem nájsť na ňu obal.

 

podsvietenie som už našla : )

 

... a neviem sa dopátrať, čo všetko obsahuje balenie.  dnes zjavne nemám svoj deň : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

tak už som do toho praštila, objavila som aj obal, dešifrovala z popisu aj príslušenstvo,

 

čítačka je objednaná :innocent:

 

(ovšem to nič nemení na tom, že dnes nemám svoj deň... niektoré veci ma vedia rozhodiť hrozne, potom sa trápim nad blbosťami, a treští mi hlava na dôvažok, ale objednané je)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj zabi ma .... na Dobromat som zabudla v tom veľkom rozrušení :(

ja to napravím ešte, sľubujem! čestné iskričkové!

 

 

 

Hellé, keď dojde, uvidím, koho budem biť :) ... najprv sa ho musím naučiť. ako sa poznám, bude mi ľúto za starým mojím unaveným chudákom...

hlavne, aby to nebolo ako s tou mojou úplne prvou čítačkou - čo sa trikrát vracala na opravu... to bola tiež odysea.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nech dobre slúži čítačka.

Teda už tretia, ty máš spotrebu :D

Dlho som odolávala, (veď viete dievčatá)ale teraz čítam iba čítačku a to mám ešte plno e-kníh pripravených ( game ;) ). 

Moja bola asi zbytočne drahá, má viac možností, no ešte som nič z toho neskúšala, iba čítam.  Čiže by mi úplne stačila najobyčajnejšia čítačka.

 

 a už aj viem čo je Dobromat, to som ešte nepočula som si to musela pozrieť. Čo sa ja tu všetko nedozviem. Takí ste tu zlatí všetci. :agree:.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad Dobromat: ja nie som zlaty, to je uplne zo zistnych dovodov, mame tam registrovane nase Zdruzenie (pisal som to asi v teme nakupovanie cez internet, ze v sukromnej sprave na poziadanie dam zaujemcovi nazov, aby nas podporil... samozrejme, ak si sam nevyberie zdruzenie, co mu je blizsie :(  nechcem si robit prilis okatu reklamu, abo vsak Game porad ako sa mozem bez prehresku zviditelnit...)

 

btw pridam kratky pribeh zo zahrobia na temu "zlaty": Bolo to ešte za čias ktorejsi päťročnice budovania socializmu, keď som chodil s peknou a múdrou ženou. Ako to v takých prípadoch býva, zaľúbenci sa častujú rôznymi nežnými pomenovaniami, keď už aj oslovenie "Anička drahá" je príliš málo. Nuž ale, "zlatko" sa mi videlo byť také sprofanované, navyše je Aurum príliš drahý kov pre rebelskú hipisácku dušu. A tak bola striebro - Anička strieborná, či len Strieborná. Možno kdesi v časopriestore sú zachované ešte tie mnohostranové listy, plné filozofovania, lásky, básní... ktoré sme si vymieňali, keď sme boli od seba ďalej a kde som ju tak oslovoval. A od nej mám vlastne aj ja svoju prezývku...

... cink, koniec rozprávky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ani nebolo konkrétne tebe ten zlatý.  to bolo v takom melancholickom rozpoložení duše, akí ste tu všeobecne všetci zlatí, tak som si to vtedy myslela, a nejak som chcela vykompenzovať tie nepríjemné príspevky.  :)

 

inak a ja som aj tak o ničom takom ako Dobromat fakt nepočula, tak čo?  rozšíril si mi obzor aj tak. To vôbec nehraje úlohu čo tam máte  vy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Oživím trochu túto zabudnutú tému. Snáď ľudkovia čítate.

 

Ja používam cca rok Amazon New Kindle (8). Dotyková 4GB. Mám v nej 180 kníh a cca 1GB voľného miesta. Musím sa však priznať, že väčšinu som ešte nečítal. Ale sú tam rôzne chuťovky.

Trošku ma štve, že je spomalená. Neviem či je to kvôli množstvu kníh, alebo proste len je pomalá.

 

Pred tým som mal Amazon Kindle 5, kým som si na ňu nesadol. :( Pre mňa bola oveľa viac použitelnejšia ako dotykovka.

 

Čítam väčšinou v buse do a z práce. Alebo keď niekde na dlhšie cestujem sám.

Ako ste na tom vy?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov