Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

chápem, Hellé, chápem, tiež som vláčila, a keď som niekam išla čo len na pol hodinu, už som do kabelky strkala knihu, a na cestu vláčila tri štyri ...

 

takto mám v čítačke neviem porátať, ale práve stovky, nedávno som ich trochu pomenila, len aby sa nezablokovala, to sa mi počas jej existencie stalo už dvakrát, vtedy ju treba vypnúť-zapnúť, a strčiť na moment do pc alebo zástrčky.

 

ale predtým som čítala na malom starom mobile, ktorý nemal automaticky v sebe čítanie kníh, vďaka Cactalesovi som čítanie do mobilu dostala, a na displeji 3,5 krát 4,5 centi som s podsvieteným displeyom, drobné čierne písmo na bielom, iná voľba tam nie je, prečítala vyše stovky kníh za cca dva roky ... po večeroch, v čakárňach ... a okrem toho hromadu tlačených.

 

teraz mám čítačku, a neviem si ju vynachváliť, strčím do kabelky, všade ide so mnou, a idem.

a zažívam s ňou kúzelné historky ... :

naposledy v čakárni u lekára, vedľa mňa sedel postarší pán, smerom k 80 ... vytiahla som čítačku, čítala, po čase som ju odložila, a starý pán sa mi vtedy prihovoril, že pozerá, ako to funguje, že sám sa chystá svojej manželke kúpiť na vianoce čítačku ...

úžasný námet na rozhovor so staručkým rozhľadeným pánom, bol to zážitok ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kľud,

 

vôbec nechápem, prečo by nám mal kto vymieňať knihy ? :blink:

 

stále sa na svete stavajú úchvatné chrámy knihy, obrovské moderné knižnice, kde sa krásne zmestia vedľa seba knihy papierové so starými mikrofišmi, s počítačmi a elektronickými knihami ...

nikto nám knihy a naše domáce knižnice nevezme, a mladí ľudia, ktorí čítajú, kupujú a čítajú knihy, a zveľaďujú svoje papierové knižnice, a to je fajn, stačí pozrieť v téme domáce knižnice nadšenie z nových prírastkov.

tie knihy máme stále, aj budeme mať, e knihy sú plus, prečítala som také množstvo e kníh, ku ktorým by som sa v papierovej forme ťažko dostala, že to ide do mnohých stoviek ... netreba panikáriť.

rovnako ako máme osobné stretká a stretká tu na nete, máme chvalabohu papierové knihy a čítačky.

kým sme ich nemali, čítali sme papier. potom sklo obrazovky. potom minidisplej mobilu. a našťastie už máme aj čítačky, a knižnicu na cesty a do kabelky so sebou. peknú veľkú knižnicu.

starú dobrú papierovú knižnicu nehnutú na svojom mieste, siahnuť do nej a pridávať k nej môžeme hocikedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne, D´Ady, toto som chcela napísať už v mojom poslednom príspevku, rozmyslela som si to, malinký rozdiel tam predsa len je :) Fahrenheit je racionálna fantázia, funebrakova fantázia je iracionálna :)

 

je pravda, keď nie je elektrika, nejde ekniha ... ale máme plné knižnice papierových, ani veľkému bratovi, ani Fahrenheitovi, ani spaľovačom nevhodných kníh ich nepustíme ... ale kým je elektrika, sú e knihy malý príručný veľkosklad :agree:

 

kto čítačku už doma má, chápe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napísala som to vo svojom príspevku, ale tu si môžeš prečítať podrobne, keď ten príbeh nepoznáš, ujo gúgl pomôže :

http://cs.wikipedia....pňů_Fahrenheita

 

príbeh a teba spája tá tvoja veta

:uplakany: Uz len ta predstava, ako nam budu vymierat papierove knihy, .... -_-

 

ináč ako píšem, to je celá podobnosť, ale človeku to okamžite pripomenie tú poviedku.

 

ebooks budú vo svojej ceste pokračovať, a vydávanie papierových kníh tiež. nezaniknú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno. a niekoľkokrát videla film, dávno.

---

 

téma je e knihy, čítačky, spokojnosť a problémy s nimi, a ubezpečovanie ešte nečítačov čítačiek, že je to skvelá vec. trochu sa k nim vráťme, vďaka vám, ľudia zlatí ... e-books.

 

kto bude mať najbližšie pod stromčekom čítačku ? :) pink ? :)

alebo kto má, a nepriznal sa ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaaaj, funebrak, dieta drahe..ty citaj , ked budes mat nacitane tolko ako game ci mozno ja..potom daco hovor...kniha je kniha znie sice pekne, ale vo svojej podstate je to somarina, na vonu tu mame parfemy a na sustanie bankovky... a ked uz tak ospevujes papierove knihy odporucam precitat knihu od U. Eca a Cariiera "Knih sa tak lahko nezbavime" ...je to zabavne a prudko citatelne..dufam, ze aj pre teba.. :zubiska:

 

 

 

edit. g.

pridám link na knihu so skvelými recenziami : http://www.kosmas.cz/knihy/153317/knih-se-jen-tak-nezbavime/

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to ohromné množstvo kníh a možností ma začína prenasledovať, čo spravím, než umriem predtým, kým stihnem prečítať všetky ebooks, ktoré sa chystám prečítať ?!

:D o tomto sme sa raz s kamosom bavili ze nas najdu jedneho dna v miestnosti zblaznenych, ze nie nie nemozem prestat ja este musim tolko toho precitat :D

 

 

Funebrak

si ma dostal s tym ze diabolsky nastroj :D :D, to si ais hovorili aj mnisi ked Gutenberg vynasiel knihtlac, ze uz to je hnus ked tam nebudu ich rucne robene ilustracie :)

ja si neviem citacku vynachvalit. samozrejme najlepsia vyhoda ze je v podstate neobmedzene mnozstvo ebookov ktore su zdarma dostupne a mozes ich prenasat kade tade a nic ta netazi. Jasne 1-2 knihy v batohu nie su problem odniest ked ides na kratky vylet. No napr. teraz som bol 2 mesiace mimo slovenska, 1-2 knihy na tak dlho nestacia a zobrat si tucet do batohu to je zase blaznostvo ;)

Dalej som aspon zohnal par knih, ktore sa v papierovej forme tiez zriedka vyskytuju. A mne osobne to este usetrilo kopec penazi. A to si zoberiem len sagu od G.R.R. Martina - Piesen ohna a ladu, kde jeden diel stoji cez 20 eur, neratajuc kopec inych knih ktore som takto precital nemusl kupovat.

 

Citacka mi nezabranila kupovat knihy uz len ked sa pozriem na nakupy za posledne dva tyzdne, ale takto si aspon mozem vyberat co si kupim a co nie. Nie vsetko musim mat v papierovej verzii.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu sice som uz kus toho precital ked este neboli citacky ale na mobiloch, ale napr ako spominas toho Martina...tak tie knihy su krasne, pekne svietia v kniznici a ked do ruk chytim tu 1000stranovu buchlu (prave som na tretom diely) tak to je o inom ako citat to v citacke :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia pridavam si ta medzi priatelov :zubiska: tvoj obsah je radost citat.Pridavam ti zaroven reputacny bod :clap: Elektronicke čítačky nie nie a este raz nie!!! Forumaci zahodte tie čítačky je to nastroj diabla :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to si sa trosku pomylil...ja proti citackam nic nemam (citam ale na mobile nie na citacke)...akurat proste urcite knihy mam ovela radsej v papierovej podobe, hlavne ked maju nadherne obalky ako pratchettovky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia

no hej v kniznici sa musia vynimat super keby som mal zbytocne peniaze a nevedel si ake knihy uz si kupit tak siahnem po nich, ale takto mi citacka usetrila kopec prachov a mohol som ich dat napriklad do tejto edicie http://www.argo.cz/edice/4753/memoria-medii-aevi-pamet-stredoveku/ ktora sa tiez fajne vynima v kniznici a len tak lahko ju nedostat v ebook podobe.

a k tomu Martinovi, som aj rad ze som to cital ako ebook bo som ho vzdy cital ked som cestoval alebo som bol prec, tak som si usetril trochu aj chrbat :D (inak vzdy ked sa s niekym bavim alebo niekto spomenie tuto sagu tak ju mam chut citat, teraz by ma mal cakat 4 diel ;)

 

funebrak

si sa trochu unahlil, nokia praveze povacsinov cital v elektronickej forme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ktožehovie, prečo mi tento blog hneď pripomenul funebraka ? :)
po toľkých debatách o tom, že e knihy nie sú knihy, jáj :)

dovolím si z neho citovať :

 

3. Audiobooky/e-booky sú zlo. ZLO!!!

 

Samozrejme hardcorový knihosnob opovrhuje aj tými, čo knihy čítajú (a medzi nimi nie sú len čitatelia, ale aj spisovatelia a vydavatelia), ale nie tým správnym spôsobom. Takíto knižní kacíri sú schopní čítať knihy z elektronických prístrojov, či dokonca si ich nechajú čítať do ucha dákym kaukliarom. Lebo sú to leniví, technológiami rozmaznaní smradi, ktorí si dostatočne necenia kvality skutočnej knihy z papiera.

Knihosnobi vám vždy radi povedia, aké má kniha z papiera výhody.  Dá sa napríklad chytiť. Je príjemná na omak. Štruktúra papiera, zvuk otáčanej strany, tvrdosť tvrdej väzby, mäkkosť mäkkej väzby, miera rozpadnutia často čítanej knihy (kniha má patinu), množstvo miesta, ktoré kniha zaberá, výtvarné spracovanie obálky (tie väčšinou bývajú pekné, alebo aspoň nie sú odpudivé, ale videli ste české obálky Adamsových kníh?). Nehovorím, že tie veci vôbec nie sú dôležité. Nie sú však najdôležitejšie. Na knihe je dôležitý jej obsah. Či sú písmena na papieri, na hardddisku, alebo vyryté laserom do ryže, ich význam to nemení. A áno na audioknihách nie sú obálky, čo ľudí ukracuje o ďaľší umelecký zážitok...

komu nepripomenul funiho, nech zdvihne ruku ! :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto musel napisat len inteligent :)  :thumbsup: A game co sa tyka teba kludne si citaj e-books :lol:  :P  :flowers:

A ruku hore ten kto uz viac nebude citat e-books :ozembuch:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano mám a som velice rád, že ju mám :P vďaka nej som ušetril na Martin-ovej ságe Pieseň ohňa a ľadu a na detektívkach veľmi slušné prachy. Vďaka nej som skúsil Hemingway-a a od vtedy som sa strašne namotal na jeho diela, ktoré pomaly zhromažďujem v papierových verziách. Vďaka nej som dočítal posledný diel Hraničnej trilógie od C.McCarthy-ho, ktorý by som si musel kúpiť pretože v knižnici mali len prvé dva. Vďaka nej som spoznal neskutočne silnú knihu Walden aneb život v lesích.

aj keby som už nikdy nečítal na nej, tak už len kvôli týmto veciam som jej vďačný :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

mám ďalšiu kúzelnú príhodu s čítačkou  ...
čítačky tuším ľudí krásne spájajú ... veľmi milá mladá sestrička z jednej ordinácie v býv. vojenskej nemocnici, kam chodievam pravidelne na kontroly, ma videla na chodbe čítať čítačku - ani som si neuvedomila, že to zaregistrovala, mala dosť práce ... ale keď som vošla, a ešte sme mali čas, priam sa na mňa vrhla s otázkami :

čítačka, e knihy, číta rada DETEKTÍVKY!, vymenili sme si maile, sľúbila som jej nejaké knihy a ako ich hľadať, ona sľúbila, že  pod stromček už bude mať čítačku :innocent: ... toto všetko sme stihli asi za sedem minút :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Po dlhej pauze  som prisiel znova s otazkou na Vas :)

Tentokrat z oblasti ciania knihy.

 

Chcel by som sa opytat ci je mozne ciat knihu na nete ?

Ako mam 50mb PDFko ktore by som si rad cital na monitore v praci ked je obcas volnejsi hodina.  Je to PDFko ktore ma docinenie s mojou pracou je to CISCO knizka. Ale bojim sa ju nahrat do pracovneho notasu aby nebol problem.  Copyright a tak podobne.

Premyslal som preto ci neexistuje nejaka stranka kde by sa dala ta knizka nahrat a citat potom online. 

Zatial ju mam nahratu v mobile ale maly diplej cize citanie je dost onicom.     Premyslam este nad moznostou remote control z pracovneho notasu na moj PC doma a tak si ju citat tu knizku.  Pripadne si ju nejako dat do mailu a poslat z jedneho gmail uctu na druhy ale tusim by to gmail nerozchodil 50mb prilohu posielat. Este ma napadol dropbox ale ten tusim nema nieco ako gmail ze si viete pozriet subor co je v nom.  

 

Google drive myslite ze by fungoval ?

 

Dik za radu

 

Jovzin

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov