Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Hellé, vždycky je to o životní filozofii. Všichni víme, že v každém hodinářství mají na čestném místě na sametové podušce vystavené zlaté hodinky s vodotryskem – a určitě není problém u jakékoli řady výrobků najít ten nejlepší, nejvýkonnější – ale pohříchu většinou i nejdražší.

 

Vlastně ta moje informace o zmíněné iRiver Story byla trochu nepřesná. Toho svého Žižku jsem si nevybral proto, že vyhrál test, nýbrž proto, že mi jej prodejce doporučil jako velmi dobrý a osvědčený výrobek – a navíc s nečekanou slevou – a na onen test jsem narazil na netu až dodatečně, při promýšlení prodejcovy nabídky. Čtečka z toho testu vyšla docela se ctí, navíc mi sama o sobě připadala docela solidní a pro mé potřeby naprosto dostačující – a to byl také hlavní důvod, proč jsem si ji koupil. Pro člověka, který bydlí mezi knihami, je myslím pošetilé vyhazovat hříšné peníze za superkvalitní čtečku s vodotryskem, když stejně většinu času trávím čtením z papíru.

 

Čtečku jsem si koupil proto, abych si – když budu mít chuť – přečetl knížku v elektronické podobě. Jiné zázraky od ní nepožaduji. A přesně to (stejně asi jako většina ostatních) čtečka iRiver Story umí. Má, myslím, jednoduché ovládání a čte se z ní příjemně. Nejspíš bych našel zástup kvalitnějších čteček, kdybych tomu chtěl věnovat čas – a ve finále i další peníze navíc. Ale proč? Stejně tak jako u mobilu potřebuji pouze, aby s ním šlo telefonovat, aby uměl posílat SMS zprávy a aby mi dokázal, když mám chuť, přečíst něco do ucha. Víc neřeším – a ani řešit nechci. Z naprosto stejného důvodu proto např. jezdím Škodovkou. Jak říkám, všechno je to o životní filozofii. Nenechat se utáhnout na vařené nudli marketingových hříček výrobců, kteří se nás neustále pokoušejí ohromit zbrusu novými novinkami – jen aby z nás vytáhli prachy. Jasně, test je už rok starý, vývoj letí dopředu, jak říkáš, to, co bylo včera nové, je dneska už pasé (a zákonitě i mnohonásobně levnější), kruh se uzavírá, respektive spirála vstupuje do svého dalšího cyklu…

 

Takže resumé: I když jsem si koupil jednookého Žižku, už jsem s ním zažil (díky damor a game) hodně příjemných chvil, protože co může být příjemnějšího, než si přečíst krásný příběh. V té chvíli člověk určitě nepřemýšlí o tom, že jeho čtečka nemá vodotrysk a že umí, chudinka, rozlišit pouze osm odstínů šedi… :spiteful:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game diky, priamo zo stranky dtestu ma tam nepustilo a povodne som to hladal v spojitosti s PC Revue...

pre zaujemcov priamy link

http://www.iriver.cz/getattachment/Press/11_01_ctecky.zip.aspx

a dalsie, co som nasiel

http://www.zive.cz/clanky/test-deseti-ctecek-e-knih-v-computeru/sc-3-a-157483/default.aspx

http://www.chip.cz/mesicnik-chip/prave-pripravujeme/nejlepsich-6-e-booku

hladal som to len pre zaujimavost, kedze ja som nedavno investoval do trochu lepsieho telefonu :spiteful: LG Optimus Black

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

neoslávila som nič ... :(

čítačka je u čítačkového doktora, teda dúfam, že nie je kdesi na šrotovisku ...

 

nakoniec som vlastne zistila, že síce to je úžasne fajn vec, bez prekladania do iného formátu môžem do nej natiahnuť čítania koľko len chcem, ale mala som ju vlastne tak krátko, že síce mi to pohodlie a prostredie chýbalo, ale po dvoch dňoch som sa vrátila pekne k čítaniu na mobile ... ako roky predtým ...

ale už by som Mr. čítačku chcela späť, pre mňa je to pán čítačka, ale aj tak by som ho už chcela späť ...

 

ale fakt je, že už by pomaly aj mohli trošku niečo okolo nej robiť ... ujo hovoril do 30 dní ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

včera mi poslali aj sms aj mail, že reklamácia je vybavená.

dúfam len, že to znamená, že mi pošlú opravenú čítačku ... :)

 

už mám celú kopu kdečoho, čo čaká na to, aby som tým čítačku nakŕmila ... a moje oči začínajú mať po novom intenzívnom nápore práve dosť podsvieteného mobilu ... držte palce, dámy a páni .... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to je doma velká sláva, co?

Držím palce, aby pan čítačka dokázal na jedno nabití minimálně těch 7.000 zalistování – a aby tvé slavné čtenářské maratony zvládal s elegancí triatlonového Ironmana… :)

Zkrátka aby už nikdy nepotřeboval uja doktora… :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... game, slúži už "aparát" tak ako má?

 

Snáď ho "ujo doktor" poriadne vystrašil ...

... že ak nebude poslúchať, tak pôjde na smetisko a už ho nikdy nikto nebude chcieť! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oné, tak sa nepriamo pridávam do klubu aj ja, pred 5 minútami som objednal nový Kindle, klasický, nie s dotykovou obrazovkou- pre priateľku na vianoce (ja jej to budem kradnúť) . Dilemu dostupnosti slovenských kníh som absolútne neriešil keďže obaja čítame skoro všetko v angličtine. dojsť by to malo koncom októbra.

 

a skoro som zabudol, na žiadosť Gamä tu bude aj recenzia, na tu si však počkáme do vianoc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kindle som objednaval v noci z nedele na pondelok, v podstate v pondelok okolo 1.00 rano.

DNES mi volal colny deklarant ze uz je to tu...

 

balik z komarna do bratislavy ide tyzden......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

včera mi prišiel Kindle, keďže to nie je moje ale vianočný darček tak som to ani nezapínal. napriek tomu do ruky to pasuje tak akurát, hmotnosť- neviem, nemám možnosť porovnať s ničím iným, z hľadiska dizajnu- jednoduché, čisté, tak ako sa mne páči. napíšem viac po vianociach.

 

post-964-0-73934800-1319531573_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kupoval som verziu bez reklam, za 109 dolarov. od cla mas oslobodene veci do hodnoty 150 euro a toto bolo aj s postovnym a balnym stale hlboko pod.

oficialne som mal platit dph ktora sa plati pri hodnote veci vyssej ako 20? euro ale ked mi volal deklarant, matne si spominam ze spominal tiez nieco ako ze amazon to zacvakal.

inac deklaranti si davaju nacas, v bratislave to bolo z usa za dva dni, 12.10, ale fyzicky mi to doslo len vcera....na zaciatku ma kontaktoval nejaky deklarant z ups aby som im podpisal, naskenoval a poslal vyhlasenie, obciansky a doklad o platbe, ze ich splnomocnujem na konanie pred statnymi organmi, o viac som sa nestaral.

krabica prisla klasicky otvorena, prelepena paskou CLO, tovar ok, nebabrali to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u mna amazon platil aj clo s dph, samotne preclenie trvalo myslim tri-styri dni, tovar nebol ani otvoreny, ani prelepeny, nie je to otazka liknavosti deklarantov, skor naval u samotnej colnice, zacala predvianocna sezona a nestihaju zrejme tak rychlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

zostala som tu pri chorej - uzdravovanej čítačke.

 

odvtedy sa toho udialo veľa ... :)

čítačka Iriver, ktorá bezchybne slúži celej kope čitateľov, vrátane Dilberta, sa vrátila k ujovi doktorovi ešte dvakrát. žiaľ, tri reklamácie sú potrebné k výmene či vráteniu peňazí. v i-obchode boli páni veľmi ochotní, posielali sme si čítačku hore dolu, ale bola som s nimi v kontakte aj telefonicky, okrem toho, že jeden z posledných kusov Iriveru bol vadný, bol aj obchod aj zamestnanci v pohode.

firma vyrábajúca Irivery sa krízou a tým, že nejako nezachytila trendy, dostala do ťažkostí, Irivery - čítačky skončili, na skladoch ich už prakticky nikto nemal, ani tento dotyčný online obchod, takže mi vrátili peniaze.

 

mno. keď už bolo jasné a dohodnuté, ako to dopadne, obzerala som sa po ďalších čítačkách, nakoniec výber padol na cenovo mierne príbuznú, farebne rovnakú a tvarovo veľmi podobnú čítačku

Jinke Hanlin A6

 

toto je ona : http://www.necitame....-hanlin-a6.html

 

mala oveľa viac priložených súčastí ako Iriver - je dodávaná s pevným koženým veľmi jemne vypracovaným obalom, so sluchátkami, pripojením na PC cez USB a okrem toho aj prepojením USB na bežný konektor ... manuál perfektne preložený, čo je vzácnosť, prehľadný a podrobný ...

má možností veľa, mp3, cez sim kartu a wifi internet a kdečo iné, ale zatiaľ len čítam ... a veľa. formáty berie rozmanitejšie ako Iriver, občas sa zasekne, stalo sa to za tri mesiace asi dvakrát, potom ju treba povzbudiť pripnutím na pc a usb, nič iné, len pripojiť a vydolovať z nej život, ale ináč - idem si odklopať, je ok. nech má dlhý a dobrý a užitočný život ... :reading:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od Vianoc som spokojinym majitelom PocketBook Pro 603, predcila vsetky ocakavania. Ma povodne 1000 knih(sice ziadna v sk/cz). Snake-a :w00t: , sachy a dalsie aplikacie co som fakt necakal :D

mne sa z nej cita lepsie ako z papiera, kedze sa pohodlnejsie drzi, Text-to-Speech funguje prekvapivo dobre, aj ked ten Shakespear znie trochu divne :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

dnešná debata s pink mi pripomenula, že začiatky prechodu z tlačenej knihy a šušťania papiera a listovania v knihe na čítačku sú pomerne ťažké ... :)

 

po čase si to však bez čítačky neviem predstaviť, po čase som sa vrátila z prvého očarenia aj k papierovým knihám, vlastne niečo, čo zoženiem v e podobe, čítam v čítačke, niečo, čo ešte nie je v eknihách, kúpim, ale to všetko, k čomu som sa vďaka dobrým dušiam vyrábajúcim/ prerábajúcim knihy do elektronickej formy, taká kasta ebookárov, by som asi neprečítala do konca života ...

knižnice objednávajú hlavne bestsellery, kúpiť sa všetko nedá, a či človek číta v češtine či slovenčine, je pre našinca vlastne jedno,

 

a to ohromné množstvo kníh a možností ma začína prenasledovať, čo spravím, než umriem predtým, kým stihnem prečítať všetky ebooks, ktoré sa chystám prečítať ?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, chapem tvoje pocity...musis sa o seba dobre starat..takmer ako o vlastnu, aby si dlho zila a vsetko stihla..a jez vela mrkvy hlavne... :zubiska:

odkedy man citacku, tak som precitala asi 3 papierove knihy /beletriu/ ..kucharske knihy nepocitam, tam mi ebooks nehrozia.. :happyroll:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dufam len ze E-knihy pojdu casom do zabudnutia.Ludia by mali davat prednost kniham ake tu boli a su :) To ak mam v buducnosti citat z tychto mini tabletov tak s citanim je koniec -_- Je mi z toho zle!By som toho cloveka co takuto sprostost vymyslel najradsej urobil toto!!! :chairhit:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, ja pouzivam mobil, teda vlastne to, co sa kedysi pouzivalo ako mobil ;) ale temer 100% len pri cestovani

doma papier, papier, papier, nakoniec moju kniznicu ste ciastocne videli

tento tyzden pribudli dalsie knizky z Aukra, no a vyzdvihol som si uz aj balicky od rodiny na Vianoce, ale to je zatial prekvapenie :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dufam len ze E-knihy pojdu casom do zabudnutia.Ludia by mali davat prednost kniham ake tu boli a su :) To ak mam v buducnosti citat z tychto mini tabletov tak s citanim je koniec -_- Je mi z toho zle!By som toho cloveka co takuto sprostost vymyslel najradsej urobil toto!!! :chairhit:

 

Ake knihy, ktore boli, mas na mysli? Tie to co rucne prepisovali mnisi? Fuj knihtlac, kniha nepisana rukou nie je kniha! :)

 

Ale vaznejsie, moznost mat celu svoju kniznicu vo vrecku je vselico, len nie sprostost. A e-ink citacka sa rozhodne nemoze porovnavat s lcd tabletom. ;)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman sto ludi sto chuti :) Ja mam rad knihu,klasiku teda papier,a vonu toho papiera.To uz ked ludia budu v buducnosti cumiet len do monitorov,mobilov,tabletov,PC,televizorov a co ja viem este co bude,tak koniec :odpadnem: Aspon knihy nech sa zachrania.A ked budes niekam cestovat,tak 1 az 2 knihy ta v ruksaku nezabiju ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov