Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

ako default browser na cesty mam mobil resp netbook...ale toto ma jednu obrovsku vyhodu...zdarma 3g pripojenie...ziadne poplatky...kym sa neumudria s roamingovymi cenami tak sa to oplati ako nudzove riesenie na browsovanie v zahranici ked nie je k dispozicii free wifi a nechcem platit vela operatorovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsak prave preto by som to bral...no ak to amazon zrusi tak bude zle :thumbsup: ono oficialne to je aktivovane len pre krajinu, do ktorej to posielaju...musis to hacknut aby sa s tym dalo pripojit vsade...takze zas to nebude ako bezna ficura...ked dostanem firemnu simku tak mi toto nebude potreba, ale inac to je velmi zaujimave ako moznost usetrit za browsovanie na letiskach, staniciach, ci vecer na hoteli kde nie je wifi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

hneď sa toho niekto chytil ... zachytila som len mačacím drápkom nočné vysielanie správ na čt24, kde viedli štúdiový rozhovor

s názvom, ktorý svietil na obrazovke : monopol na e-knihy ?

 

program práve končil, tak neviem, k čomu došli dvaja páni, ktorí diskutovali ...

 

mrzí ma len / ale len trošičku, lebo Larssona sa neviem odhodlať dočítať :) :D /, že keď som si tie knihy kúpila, budú zrazu ako e-book :D

 

 

ale vďaka za každý kúsok, hlavne, že je sa v čom hrabať, dilbert a damor a pirátske truhlice :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pche, ze monopol! Diskutuje sa tu o tom uz vyse roka, odkedy v US zacal boom ebooks a rozsiril sa do europy. A prevazna vacsina vydavatelov len recitovala dovody, preco to u nas (SR a CR) nie je dobre, vhodne, ziskove, perspektivne. Takze pokial toto bude mat uspech, ostatni si mozu ist akurat buchat hlavu o fakirsku postel.

Tak isto, ebooks su uplne otvoreny trh. Takze doslovne, kto chce, moze vstupit - cize nijaky monopol.

To ma len z principu nakrkol ten zavadzajuci headline, ktory sice znie pritazlivo skandalne, ale s realitou nema nic spolocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tie ebux.cz uz slapu, akurat...

 

Stranka je nejak divne vyladena, takze sa natahuje pomaly ako diva svina - netusim preco, ved tam nema co loadovat v pozadi.

Rozdelenie do kategorii je dost surrealisticke, snad pouziju rozum a urobia trosku logickejsi redizajn.

A vyber je zatial ...no nic moc. Je tam Larssen, Viewegh, ale inac vazne slabota - ale kedze len prvy den, snad sa to bude zlepsovat.

 

Co sa tyka cien, mam trosku pochybnosti. Larssen stoji 199 Kč, co je vsak cena, za ktoru sa da kupit paperback (hardback je o nejakych 50 drahsi tusim). Ked uz, malo by to byt o kus lacnejsie, nie len takto akoze. (u ostatnych knihach rozdiel neviem, Larssona som teraz kupoval, to preco som sa chytil)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide:

 

Ja nechapem tu logiku, ale je to tak vsade, dokonca aj v Anglicku. Aj podla mna je hovadina spoplatnovať e-books rovnako ako papierové knihy, nakolko tam dost odpadaju náklady na tlac a to musí byť ten rozdiel. Lebo v opačnom prípade ma naozaj nič nemotivuje si tú knihu v elektronickej podobe kúpiť.

 

Problém so slovenským predajcom je aj v tom, že treba na to stiahnuť nejaky speciálny soft - ja mám BeBook, resp. Hanlin V-reader, to je prakticky ten istý produkt a ten prečíta fakt všetko od epub cez rtf, doc, html, lit až po pdf, ale s tym, ze to musi byt vo volnej verzii, teda nanho neviem uz nic ine doinstalovat. Neviem ako to ma vyriesene Sony Reader. Proste zbytocne to prehanaju s ochranou, registracia na viacero platforiem, ale sakra, pointa mojho ereadera je prave v tom ze ma technologiu iInk vdaka ktorej si nekazim oci. Ja svoj ebook proste nechcem citat zo ziadneho podsvieteneho monitora!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veru, s tym DRM a formatmi je este stale dost bordel... Nakoniec sa vsetko da obist, ale aky je potom zmysel, ked si najprv nieco zakupis legalne a potom to aj tak musis hacknut.

 

Co sa tyka ceny, tam ale ma Amazon praveze vacsinou o kus nizsie, takze ide hlavne o cenovu politiku vydavatelsiev. Inac, v nasich podmienkach ma spisovatel bezne z predanej knihy okolo 20%. Vacsinu zhltne tlac, vydavatelstvo, preprava, predaj, marketing. Takze je uplne logicke aby tie ceny bol nizsie o viac ako nejakych 20%´...

 

Tu som zvedavy ci niekto bude mat dost chochmesu aby ponukol self-publishing s individualnou cenotvorbou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Xeno, člověče, za 20% by ti spisovatelé utrhli obě ruce, s takovými příjmy by se už pomalu mohli považovat za střední třídu… :) 20% má u nás možná Viewegh – a to ještě musí být hodně hodný!!! :D

 

Chtěl jsem tohle svoje tvrzení doložit nějakým argumentem – a narazil jsem na velice zajímavý článek, který rozebírá přesně ten problém, který jsi nakousl. Článek je sice už rok starý, ale myslím, že na vzájemných poměrech při dělení koláče ten rok žádnou roli nehraje:

 

Protože jsem pracoval několik let v knihkupectví a napsal jsem sám dvě knihy, mám docela přesnou představu o tom, z čeho se skládá cena papírové knihy. Z toho můžeme vycházet. Rozdělení je samozřejmě přibližné, třeba autorský honorář se může lišit (já mám už o něco víc), ale v zásadě je to asi takto:

• 30 % pro knihkupce

• 10 % pro distributora

• 30 % náklady na tiskárnu

• 8 % pro autora

• 10 % DPH

• nakladateli zbývá 12 %

celkem 100 %

 

Pokud si takovou knihu převedeme do elektronické podoby, pak je obrázek výrazně jiný:

30 % pro knihkupce

• 10 % pro distributora

30 % náklady na tiskárnu

• 8 % pro autora

• 10 % DPH

• nakladatel je na svých 12 %

celkem 40 %

 

Zajímavé, že? Vyšlo nám právě oněch 40 %, což je částka, kterou je ochotna zaplatit většina čtenářů.

 

(Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz)

 

 

(Celý článek)

 

Čímž jsem tě chtěl říci, že máš naprostou pravdu v tom, že cenový rozdíl mezi papírovými knihami a jejich elektronickými sestrami by měl být poněkud vyšší…!!! :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dilbert...

 

mozno som si to vazne zle zapamatal, nejak pred mesiacom bol o tom clanok v Respecte. Ale je pravda, ze "bezny" spisovatel ma okolo 10%, lenze osobnu skusenost som tu nechcel davat ako bernu mincu :)

 

A Viewegh sa uz dostava tusim do kategorie ako je King - staci ze povie ze napise knihu a hned dostane vcelku tucnu zalohu. (u Kinga som niekde cital, ze pri primeranom pocte stran to je 1mio USD zaloha a co dalej, to sa uvidi)

Inac, z tvojho vypoctu kludne strhi 10% pre distribuciu. Alebo uplna nula, alebo male % ako pausal.

 

Ked nad tym rozmyslam z obchodneho hladiska, vazne som zvedavy na ten self-publishing. Asi by to nebolo terno na nasom trhu (trhoch), ale predsa len. Za redakcnu pracu by sa neplatilo (resp. autor by si platil osobitne), epublishing je relativne jednoducha softwarova zalezitost, grafika je druhorada (alebo ako editora by to zabezpecil autor samostatne, alebo vydavatel pausalne cez dane layouty). Cenotvorba robena priamo autorom s tym, ze vydavatel (eshop) by mal fixne %.

 

V tomto pripade by som nevidel dovod preco napr. neintegrovat aj platbu cez mobil, trebars SMS. Je tojednoduchsie ako nalogovanie sa do systemu eshopu a este aj systemu ebankingu. Samopublikujuci autori by sa pravdepodobne snazili cenu stanovovat dost nizko, takze by islo o ciastky, ktore je mozne bez problemov zaplatit aj pri beznej vyske predplatenych kreditov (tj. cena standartnej beletristickej knihy do 200 Kč, casto praveze menej).

 

V pripade ebux zase nechapem, preco nedokazu poskytnut knihu vo viacerych formatoch (alebo mi to len uniklo na stranke??). Tak isto to je len SW zalezitost a vyrazny komfort pre nakupujucich.

 

Povedzme si to tak, ze sme sice pozadu za castou europy - ale ked uz, tak by som skor cakal ze ten kto zacne to urobi so vsetkou paradou a vyuzije vsetky vychytavky a lakadla co existuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

vcera mi dosla citacka eknih, tak sa tu teraz s tym bavkam...moje nadsenie je bezbrehe..uz mi na dovolenka nebudu polku kufra zaberat knihy, a predsa ich budem mat viac ako kedykolvek predtym :)

vona novych knih a sustanie stranok je super..ale toto je praktickejsie...

kniham v akejkolvek podobe zdar!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa rozhodla pre Pocketbook Pro 603, pretoze ma podporu cestiny a slovenciny a precita takmer vsetky formaty a nemusim nic riesit cez amazon. :)

Uz teraz tam mam viac knih ako dokazem precitat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ja som sa rozhodla pre Pocketbook Pro 603, pretoze ma podporu cestiny a slovenciny a precita takmer vsetky formaty a nemusim nic riesit cez amazon. :thumbsup:

Uz teraz tam mam viac knih ako dokazem precitat

 

ako sa ti na tom cita? uz dlhsie nad tym uvazujem ale nejako neviem prezut pocit ze nemam v ruke knihu, neobraciam stranky....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cita sa na tom skvele..a je to lepsie ako kniha..da sa drzat jednou rukou :D druhou mozes sustat nejakym papierom zo zaciatku..aby si nemal sok

nie, vazne..je to najlepsia vec aku som si za posledne roky kupila :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na malom mobile som prečítala mraky kníh, podsvietená obrazovka dokonale ničí oči, aspoň v takom množstve, v akom čítam ja ...

odhadla som to, len pre túto tému, na cca 120 - 130 kusov za posledné asi dva roky. čítala som desne veľa, a oči to podsvietenie, hlavne v noci, začínajú cítiť.

 

čítačka sa stáva nevyhnutnosťou, plánujem, a už peknú chvíľu, len sa k tomu neviem dokopať, ju kúpiť aj ja,

Dilbert aj Hellé už vo veľkom čítajú a chvália si ...

 

začať čítať na mobile bolo divné ... od toho čítačka môže byť len menej divná, a ušetrí oči ... e kníh je stále viac, a jednoducho to nejde, mať každú knihu fyzicky v ruke, nestačia miestom domáce knižnice už ani na to, čo je doma, a na nové knihy nestačí peňaženka ... šušťanie si doprajem občasným prekladaním e čítania čítaním skutočným : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

E kniham podla mna dost skodi to, ze ludia maju citacky za LCD displeje a podobne bazmeky. Pritom je to uplne ina technologia a pre oci by to malo byt rovnake, ako citat papier. Byt citatelom, tak mam citacku uz davno :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že je lepšie mať tému pokope,

kto sa zaujíma o e-knihy, rieši aj ich čítanie, pre tých pár technických informácií utekať do inej témy by bolo škoda.

tu sa stretávajú fanúšikovia e knihy a vzájomne si môžu poradiť, aj v knihách aj technike čítania.

 

neskutočne som vďačná za e-knihy, človek sa dostane k pokladom, bez toho, aby ho zahltili knihy a aby prišiel na mizinu ...

som zberateľ kníh, ale všetko má svoje hranice, na to som prišla po zopár skúsenostiach s likvidáciu pozostalostí - a kníh. obrovského množstva kníh.

 

e knihy nie sú voňavé a pekné a nešuštia, ale je to riešenie ... hm ? najmä keď človeka hrozia zahltiť tlačené knihy a nevie čítaniu odolať ... proste číta, číta, číta ... :)

 

objednala som iRiver Story EB02, na jednom mieste ho mali v akcii, dosť značnej ... : )

a ano, tú lampičku budem musieť riešiť, díky : )

 

chlapec, kúp si čítačku ... nenič si oči na mobile.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov