Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

dnes som nan nahodne natrafila, nevedela som ze nieco taketo je...moja skoda :lol:

 

poculi ste o tom uz? co si o tom myslite?

 

v skratke ide o tvorbu ebookov z knih, na ktore sa nevztahuju autorske prava v tej ktorej krajine, ak vo vasej krajine autorske prava na tu knihu su, tak by ste si nemali knihu stahovat (ci tak nejak)...

 

je to fakt parada, nachadzaju sa tam obrovske mnozstva knih a mnohe z nich nie nejake nezname, ale od svetoznamych autorov - Franz Kafka, Shakespeare, Arthur Conan Doyle, sestry Bronteove, Jane Austen, Tolstoj, Hugo atd atd a to je fakt len zlomok :)

 

mozno som teraz objavila Ameriku a vy ste o tom vsetci uz poculi, ale mna to neskutocne potesilo, uz som odtial stiahla par knih a ked bude cas vrhnem sa na ne :)

 

Projekt Gutenberg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Už asi nie som IN... ja ešte stále za dobrú knihu na kvalitnom papieri a v kvalitnej väzbe rád zaplatím. Knihu rád vnímam hmatom, očami a aj sluchom. Mám rád ako šuští pri obracaní stránok.

 

Na monitore čítam len noviny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat Eye aj ja mam rad knihy ako take, ale prave prevadzanie knih do elektronickej formy mi umoznilo znova sa zacitat do dobrych knih na ktore by som si inac cas nenasiel... takto citam knihy vzdy kde mam kusok casu, otvorim ju v telefone a mam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

To ja mám problém prečítať dlhšiu SMSku :) O napísaní už radšej ani nehovorím...

Ale pripúšťam, že nie som IN :lol:

Proste chcem dobrú knihu naozajskú a som ochotný zato platiť. A nájdem si aj čas...

 

Ale však ja neodsudzujem, len som vyslovil osobný názor, veď pluralita :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten projekt je dobry. Zachovaju sa tak diela, ale pre cloveka ktory strasne rad cita a zboynuje knihy tak potrebuje ten "intimny" dotyk s tou knihou. Drzat ju, vonat ju a ine uchylnosti :lol:

 

Nokia

Ved nic ti nebrani aby si zo sebou vlacil knihu :) napriklad vydania Retro sa daju dost v pohode nosit nie su ani tazke ani nemotorne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam tiez radsej tlacene knihy, ale o to v tejto teme vobec nejde, je super ze sa knihy prevadzaju do elektronickej podoby, aspon sa zachovaju a nic vam nebrani si ich vytlacit predsa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Isteže je to super, že takáto možnosť je, najmä pri dielach, ktoré v poslednom čase neboli vydané a takto vďaka digitalizácii ich máme vždy poruke. Ale tlačiť si doma celé knihy mi pripadá dosť nepraktické.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no je to neprakticke, ale ak sa tam nachadza knizka ktoru napr neviete zohnat, alebo nieco podobne, tak je to podla mna vcelku ok :)

 

ja nerada citam na pocitaci, ale na mobile je to super :lol: akurat teraz na vianoce mi konci viazanost, tak rozmyslam ze aky telefon kupit, lebo mam podmienku ze sa tam musia dat citat knihy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu kedze ja nenosim ziadne ruksaky, tasky, buzikabelky a ine srandy tak neviem kam by som ju dal...

a telefon sa mi vzdy do vrecka zmesti :)

Ved preto som aj spominal ediciu Retro tie sa daju v pohode nosit aj v bunde :lol:

Ale tebe vyhovuje telefon tak v pohode, dolezite je ze citas :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, Phersu to vystihol, dôležité je, že sa číta. Ak niekomu vyhovuje telefón, monitor alebo kniha, jeho vec.

 

Nemyslím si, že web je forma ako zachrániť knihu. Knihy stále vychádzali a vychádzajú (aspoň tie, ktorých kvalita je preverená časom). A vznikajú aj nové preklady, jazyk sa tiež vyvíja. Síce niekdy nové vydanie môže byť aj sklamaním, ale v globále to funguje. Kríza knihy v podstate nie je a dobré knihy, napriek pomerne vysokým cenám, sa stále dobre predávajú. A to je dobré... ľudia chcú knihy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

pre mňa je to novinka, doteraz som sa s formátom DJVU nestretol.

 

pozerám však na stránku www.djvu.org a zdá sa mi, že tento formát má veľké ambície. je celkom možné, že onedlho budeme prevádzať dokumenty z pdf do djvu a nie naopak.

 

nástroj na konverziu *.djvu do *.pdf alebo *.doc som nenašiel. na spomenutej stránke je však množstvo pluginov do najznámejších browserov, ktoré potom umožňujú priame prezeranie djvu dokumentov, bez potreby konverzie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

na jar som s nepohodlným čítaním trochu vybehla, stiahla som si pekných pár oddychových knižiek - Lawrenceho dobrodružné nadsadené krimi, dala ich vytlačiť a zviazať do hrebeňovej väzby ... celé to nestálo ani toľko, koľko by stála jedna nová kniha ...

nie je to síce také pekné ako skutočné knihy, to je pravda ... ale v pohode sa dajú čítať v akejkoľvek polohe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

odvtedy som stiahla ďalších mojich obľúbencov, ale čítať na obrazovke romány či poviedky sa mi teda nechce. to potrebuje svoje miesto a čas, listovať, ľahnúť na brucho či sadnúť do kútika :lol:

práve pozerám na poličku, kde mám tie knihy v hrebeňovej väzbe ... vyzerá to strašne, ale už len tá krása, že si ich môžem zobrať do ruky a odkráčať čítať kamkoľvek ...

hm. dám si vytlačiť ďalšie a zviazať. a škaredá polička sa bude rozrastať, ale čo už :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

e-bookov mám kopu, ale nemám chuť si lepiť oči na obrazovku, nie je to ono, keď nemôžem držať v rukách knihu, sadnúť si s ňou kam chcem, zobrať si ju kam chcem, cítiť jej vôňu, v tomto asi zostanem konzervatívna, neviem, či niekedy presedlám na e-booky

 

využívam ich len v prípade odborných kníh, ktoré potrebujem a nemám ich inak ako zohnať /alebo len za peknú pálku/. dá sa pri nich dobre využiť, keď ich mám v pdf a potrebujem z nich niečo do práce do školy, vtedy mi jednoduché vyhľadávanie uľahčuje robotu. ale aj to si radšej niektoré dávam viazať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

e booky som s veľkou pomocou momentálne vyriešila mobilom ...

 

je to práve pre mňa nový svet, pred pc sa mi nechcelo priveľmi sedieť a čítať ako nut píše s očami prilepenými na obrazovku ... skôr či neskôr niečo aj tak dám vytlačiť, ale mobil je teraz dokonalé riešenie :)

v mobile si kazím oči naďalej ako pokračovanie pc, ale je to zatiaľ úplne geniálny vynález

aspoň môžem pred spaním čítať potme a hocikde ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mobil na čítanie e-kníh tiež zvyknem využívať. Je to celkom praktické a dosť skladné riešenie :)

 

Okrem toho z času na čas aj hlasový syntetizátor, ktorý je aj šetrnejší k očiam. Keďže však tento spôsob využívam väčšinou pred spaním a monotónny hlas dokáže byť dosť uspávajúci v takom prípade nastavujem aj časové vypnutie PC. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov