Skočiť na obsah

"Pracovné" ponuky


Sniper

Odporúčané príspevky

Určite ste si hľadali prácu alebo brigádu, na aké inzeráty vás lákali? Išlo o seriózne zamestanie alebo brigádu? Stretli ste sa s divnými podnikateľskými praktikami?

 

Poznám ľudí čo majú osobné skúsenosti napr. s Herbalife, Amway a pod.

 

1. Inzeráty typu:

 

- zarábam 20 000 mesačne a nestíham

- hľadám vedúceho pobočky

- mladý dynamický kolektív v perspektívnej firme

 

Na jednej strane je ich 20 (väčšinou tej istej "firmy"). Nikdy vám do inzerátu nenapíšu názov firmy a ani kde sídli. To sa dozviete až počas telefonátu (sídlo určite, názov pravdepodobne). Pozvú vás na pohovor

 

2. Pohovor

 

Stretnete usmiatých ľudí v oblekoch. Počas pohovoru sa dozviete skvelé výsledky firmy, ešte lepšie prognózy a perspektívu.

Po pohovore celý šťastný idete domov s prísľubom od nich že sa vám ozvú či si vám vybrali alebo nie.

 

3. Telefonát z "firmy"

 

Na druhý (max. tretí) deň vám nadšene zavolajú, že si vás spomedzi 150 uchádzačov vybrali - ANO práve vás.

Ešte v ten deň, alebo na druhý prídete do "firmy" kde vám oznámia že pracovať nebudete na základe pracovnej zmluvy (ktorá vám káže čo musíte robiť), ale na základe zmluvy licenčnej (ktorá je oveľa lepšia, lebo vám nekáže nič, iba umožňuje).

 

4. Začínate "pracovať"

 

Licenciu si budete musieť kúpiť (bežne stojí približne tretinu priemerného robotníckeho platu na strednom Slovensku), v ktorej bude zahrnutý nejaký ten balíček (Herbalife nejaké tie výživy, Amway nejaké blbosti).

Vaša práca bude spočívať v tom aby ste si vymysleli nejaký inzerát na ktorý nalákate podobných ksichtov ako vy.

To znamená že po vašom sídlisku čítajúce asi 20 000 obyvateľov do každej schránky hodíte leták že zarábate 20 000 (v skutočnosti ste niekoľko tisíc v mínuse kvôli licencii) a potrebujete pomôcť. Samozrejme tie letáky tiež niečo stoja a to nerátam tie typické oznamy čo sa lepia na busové zastávky s ustrižkami ktoré si môžete odtrhnúť. Nezabudnite na nejaký ten inzerát do novín. Takáto inzercia vás vyjde na niekoľko stoviek mesačne (lebo inzeráty si podávate ako kvázi firma, nie obyčajná fyzická osoba).

 

5. Postupné magorenie

 

Medzitým úspešná "podnikateľka" (alebo "podnikateľ") vás presvedčí že licenciu mať nestačí a budete si musieť doslova kúpiť pozíciu. Ide o pozíciu supervisor (ktorá stojí niekoľko desiatok tisíc) a táto pozícia vám zabezpečí že predajom výrobkov budete zarábať mesačne niekoľko tisíc. (zarábať sa dá potom aj inak, ale v tej chvíli je to pre vám nepodstatné lebo nemáte žiadnu vybudovanú organizáciu).

 

Pôjdete spolu na stretnutie s inými úspešnými "podnikateľmi" (hovorí sa tomu kurzy manažmentu) kde sa všetcia budú usmievať a objímať sa ako na stretávke najlepších kamarátov z vojny.

Ste nadšený z toho ako všetcia sa radujú z bohémskeho života a ošklebete rodinu o niekoľko desiatok tisíc na zakúpenie pozície Supervisor. Vaša úspešná "podnikateľka" (alebo "podnikateľ") za to zhrabne niekoľko tisíc (a to je podstata zarábania v sieťovom marketingu - tých spôsobov je viac, ale pre vás v tejto chvíli je to nepodstatné).

 

6. Výsledky

 

Z 2000 letákov sa vám ozve asi 200 ľudí (čo je skutočne úpech, lebo bežne to býva 50), a asi 40-50 sa vám podarí presvedčiť aby prišli na pohovor. Z tých 40-50 príde sotva polovica (tá druhá sa medzitým dovtípila že ide o nejaký sieťový marketing alebo pyramídu.

Z tej polovice na druhý deň oznamíte že konkurzom úspešne prešli. 3 vám na to naletia a prídu na druhý deň zase. Dvaja z tých troch po zistení že nezarobia nič pokým nebudú mať licenciu sa otočia a pôjdu domov a ten jeden vám naletí a licenciu si kúpi.

 

7. Budovanie organizácie

 

Ten váš človek robí presne to čo vy keď ste začínali. Krvopotne roznáša letáky, susedia už zúria lebo v schránke majú už niekoľko letákov s ponukami zárobkov 20 000 (ano konkurencia je aj v tomto kšefte krutá) a vy máte teraz jedinú úlohu: s úsmevom na tvári ho presvedčiť aby postúpil na pozíciu supervisora. Ten váš človek má viac rozumu ako vy a po zistení že bude museiť do toho investovať akolo 30 000 tak zabuchne za sebou dvere.

 

8. Záver

 

Ste zadĺžení ako Ukrajina, organizáciu nemáte žiadnu a rozmýšľate na ktorý inzerát zavoláte zajtra.

 

 

Takže pozor kam voláte. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia bola doba, to si ešte dral gate v školských laviciach, keď na Slovensku bola takmer 20% nezamestnanosť a takéto "pracovné príležitosti" tvorili 3/4 obsahu inzertných novín. V tej dobe ľudia veľa možností nemali. Spísal som skúsenosti ľudí čo poznám, do činenia som mal s tým aj ja, ale našťastie som sa rýchlo zbadal. Ale malo to aj svoje kladné stránky, z ktorých ťažím doteraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel ale zas si pamatam ked som mal 10-12 rokov a cital som to, som sa pytal rodicov ze preco to nejdu robit.. oni mi to vysvetlili a pochopil som, a ked som to mohol pochopit ja 10 rocne decko, preco to nepochopilo kopec dospelych? lebo nemaju rozum a vidia len peniaze bez prace :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia práveže tam bolo treba tvrdo makať. A veľmi tvrdo. A tí čo makali tak mali peniaze.

Ale nebolo to pre všetkých, takéto "kšefty" veľakrát vyžadujú absenciu chrbtovej kosti, čo však nie každý dokáže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nebolo to pre všetkých, takéto "kšefty" veľakrát vyžadujú absenciu chrbtovej kosti, čo však nie každý dokáže.

to tvrdé makanie snáď nie je až také podstatné ... pre peniaze zvyčajne treba makať...

človek musí byť extrovert, výrečný, vtieravý, musí vedieť predávať doslova " bez bázne a hany" trebárs na autobusovej zastávke , votŕieť sa do hocijakej spoločnosti, a hovoriť a hovoriť ... a musí byť psychológ, odhadnúť človeka, vedieť okamžite zmeniť rétoriku...

 

a hlavne musí byť ochotný nechať si premyť mozog ... a pre svoju firmu žiť

 

aj v takýchto firmách sa dostali ľudia na vrchol

... tí ostatní ťažko či menej ťažko prerobili, nejaká časť vydržala a sem tam si trochu privyrába ...

 

/ ináč osobne pracie prášky Amway kupujem ... sú skutočne dobré :lol: ale predávať by som to určite nevedela ... :) /

 

 

nedávno mi hovorila jedna žena : chceli si doma privyrobiť aj s dcérou, tak si našli inzerát na prácu na doma, poslali požadovaných 1500, - Sk na hlavu ... a za dva dni už počuli v tv, že firma je žalovaná ...

takže takto je to ľuďmi ... stále sa nájdu takí, ktorí premýšľať nebudú ... :)

a stále sa nájdu firmy, ktoré to zneužijú ... veď z toho žijú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mnohé prezentácie boli nafúknuté, podľa toho čo som počúval tak napr. taký Herbalife mal tuším v roku 2003 robiť obrat 5 mld USD. Neviem koľko majú obrat teraz.

Možno sa tam veľa zmenilo keď Mark Hughes (zakladateľ H) nešťastnou náhodou zobral viac liekov a s ešte väčšou nešťastnou náhodou ich zapil chlastom :lol: vraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Na jeden taký inzerát som zareagoval, bol však písaný veľmi inteligentne. Pred pohovorom som už mal podozrenie, ktoré sa neskôr utvrdilo. Bol to Herbalife. Pekne som sa s nimi rozlúčil, že nemám záujem. Toť vsjo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inzerát vždy musí byť pekne napísaný. Dávnejšie som na takéto inzeráty volával, sranda bola že niekoľko z nich po sebe idúcich boli do rovnakej kancelárie, len mi to zakaždým niekto iný zdvihol :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tiež som sa lapila na Herbalaif. ale nemala som na to -ani peniaze ani charakter

a skúsila som si aj prácu na doma -za 20cku odpoveď -za 300 katalóg (jedna prefotená strana) -za 1200 zmluva s firmou (akože šitie barančekov) -za 3000cky materiál a tam som skončila, lebo som to mala za nakúpené ušiť a za vlastné prachy poslať do ameriky a čakať, či ma vyplatia :lol: ja len neviem pochopiť, že je toho nejaký človek schopný -takto o-bávať

 

a moji rodičia nemali mať odkiaľ skúsenosť s takýmito "praktikami" som sa na vlastnej koži musela naučiť o čom to je -oco ma ešte nedávno posielal, aby som tam zavolala -šak v novinách je toho stále dosť

 

čo viete o robote cez internet -ozvala som sa na jobzdomu -chcú 500sk za úvodné CD -o čom to je?skúsili ste to niekto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Určite ste si hľadali prácu alebo brigádu, na aké inzeráty vás lákali? Išlo o seriózne zamestanie alebo brigádu? Stretli ste sa s divnými podnikateľskými praktikami?

 

Poznám ľudí čo majú osobné skúsenosti napr. s Herbalife, Amway a pod.

 

1. Inzeráty typu:

 

- zarábam 20 000 mesačne a nestíham

- hľadám vedúceho pobočky

- mladý dynamickú kolektív v perspektívnej firme

 

.........

.........

 

Takže pozor kam voláte. :lol:

ano. take nieco este stale funguje. 2x som bol na podobnom pohovore, vypocul som si co a ako, ale nikdy som to nerobil. inak celkovo na tie ekonomicky zamerane firmy, kazda firma je tak viac menej zamerana :), ale mysim tie ktore sa zaoberaju nejakym managementom alebo niecim podobnym, neviem nevyznam sa v tom, ...tak v prvom rade (aspon ja) si vzdy davam pozor a budem davat pozor na podobne Axelom spomenute veci. vzdy som nenavidel ekonomiku a pravo a este dlho to tak ostane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No už len tá slovenská verzia stránky Herbalife-u je celá ako jeden veľký vtip... nechápem ako na toto môže niekto naletieť... žiadne podstatné údaje o tých ich výrobkoch, neuvedený objem, zloženie, náhľad obalu prťavý... nebudem ani pokračovať o ďalších veciach

 

To snáď ani nemôžu myslieť vážne. Celkom dobre som sa pobavila najmä na tomto odstavci:

 

Je to tak skvelý pocit, cítiť sa voľne, atraktívnejšie, plní energie a životného elánu. Toto a veľa ďalšieho so sebou prináša správna životospráva a máličko zaprenia po dobu chudnutia. Následné udržanie váhy je už len formalita - skutočne. Radi Vám pomôžeme naplniť Vaše predstavy či plány, nech už sú akékoľvek..

:lol:

 

Samozrejme každý z programov vedie k úspešnému zníženiu váhy raz a navždy, rozdiel je iba v komforte a rýchlosti chudnutia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Aký máte triezvy názor na takéto "pracovné" ponuky?

 

Obrázok

 

Osobne si myslím, že takéto niečo by na Profesii nemalo nič robiť. Však podobného razenia sú na každej strane 3-4 takéto inzeráty každý týždeň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujala ma rubrika "ine vyhody" - rozne akcie, chaty, stanovacky.. opijase.. :o

 

Tam som sa už nedostal :o Ale takéto "pracovné ponuky" kde berú ľudí so základným vzdelaním a doktorantov značia, že nepôjde o nič také, kde treba vzdelanie. Zrejme len dobre vedieť kecať.

 

to vyzera na typicke miesto, kde je vysoka fluktuacia a potrebuju nabrat co najviac:)

 

sami si tym odradzaju adeptov

 

To bude na 100% finančníctvo. Aj s tým mám už tiež nejaké skúsenosti, na jednej strane dá sa pekne zarobiť, ale keď sa ti minie klientela, tak už je to dosť o ničom. To je len taká jednorazovka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takato pracovna ponuka je uplne o nicom.

Ked uz nic ine, tak len poziadavka na pozadovane vzdelanie:

Od stredoskolskeho /aj bez maturity/ az po vysokolske III. stupna, a to bez ohladu na odbornost /strojar, stavbar, ekonom, pravnik ... vsetko jedno/ a vhodne aj pre absolventa.

 

V sucasnej dobe pri vysokej miere nezamestnanosti moze takato "pracovna ponuka" ludi iba napalit. :o

Na takuto ponuku budu tazko reagovat aj dlhodobo nezamestnani, pretoze je jasne, ze sa v tejto praci "dlhsie nezohreju".

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem či Herbalife ešte tak okato funguje, ako fungoval pred vyše 10 rokmi. Ale pamätám si na dobu, keď sme mali 19% nezamestnoasť, tak 2/3 inzerátov v novinách boli na Herbalife. Väčšina z tých inzerátov, aj keď tam bolo niekoľko rôzných tel. čísiel, viedli do jednej kancelárie, kde to zakaždým zdvíhal niekto iný. Takže človek mal aspoň dobrý pocit, že ho pozvali na 3 pohovory. Až neskôr zistil, že ho navigácia zakaždým doviedla pred tie isté dvere :o

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

...fungoval pred vyše 10 rokmi...

Veru ... ja som hodne hľadal prácu v rokoch 1994-98 a bolo to hlavne o telefonovaní a osobných obiehačkách.Dnes je veľkým pomocníkom internet.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj o známostiach hlavne. Po 98-om často ani známosti nepomáhali. Pamätám dodnes, keď sa okolo roku 2001 strašilo víziami o rozklade slovenskej ekonomiky, keď sa nezamestnanosť blížila k 20%. Paradoxne vtedy som si našiel nové zamestnanie, výrazne mi pomohla moja maturita z elektrotechniky a aj to, že som sa surovo vovalil na personálne oddelenie dotyčnej firmy. No čo už mali so mnou robiť :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 rokmi som sa tiež dala nachytať na herbalife - inzerát obsahoval názov firmy, myslím, že nakoľko to už neexistuje, môžem to sem napísať bez toho, aby som tomu robila nepovolenú reklamu - volalo sa to Top Trade. Najprv ma učili telefónovať, denne som musela dochádzať do prenajatého bytu, a tuším 2x do týždňa do prenajatého kancla, kde sa konali tie schôdze, na ktorých vybratí jedinci vychválili účinky a iní vybratí jedinci zas super zárobok. pamätám si, ako ma tam tiež nahnali s tým, že mám povedať nadšene, že za posledné 3 dni som zarobila skvelé 2 tisícky (či koľko to bolo), ale o tom, že 2 mesiace predtým som nie zarobila, ale prerobila, som musela čušať ako hrob. Raz do mesiaca bola nejaká celoslovenská - oni tomu hovorili konferencia - museli sme si zaplatiť cestu i poskladať sa na rpenájom kinosály a tiež na občerstvenie pre všetkých, výnimku tvorili tí, ktorí to občerstvenie pripravovali, a keď som so zistila, hrnula som sa do tejto funkcie, čo sa deje dnu, som už poznala spamäti - prednášky so standing ovation, tanec na YMCA, a nakoniec promotion - t.j. vybratí jedinci demonštrovali účinky, resp. zárobky, a tak lákali nových, ešte nezblbnutých ľudí, ktorí tam prichádzali na pozvanie nás, starších a zabehnutých členov spoločnosti...tiež ma tam jeden manažér doslova okradol, požičal si odo mňa jeden set výrobkov za 4 litre, a potom sa zdekoval, darmo som mu vyvolávala a darmo som písala na ústredie, čo za manažéra to tam máme, odpovede som sa tiež nedočkala...a tiež tie telekonferencie, kde sme počúvali dvoch - troch top manažérov bláboly a tvárili sme sa, akoby sme väčšiu múdrosť v živote nečuli...toto som vydržala asi 3x...a celoslovenské konferencie som absolvovala tuším dve a jednu medzinárodnú v Prahe, ale nedokázala som okato klamať o super zárobkoch, a nedokázala som presviedčať penzistov a študentov, aby si za posledné peniaze radšej kúpili výrobky Herbalife pre svoje zdravie ako niečo, čo skutočne potrebovali. A tak po asi 4 mesiacoch som s tým praštila a ešte ten zlodejský topmanažér moje rozhodnutie urýchlil.

Vtedy som sa vlastne na to dala len preto, lebo som bola v zúfalej situácii, bola som už skoro rok doma, bez podpory, bez ničoho, živil ma starý, dve decká v pubertálnom veku, a na seriózne inzeráty tzv. serióznych firiem som dostávala odpovede ako "už je to obsadené" alebo "konkurz už bol" napriek tomu, že som sa ozvala prvý deň ako daný inzerát vyšiel v novinách...a ešte aj starý do mňa doma hučal, tak som sa dala na prvý slušne vyzerajúci inzerát, a v tej chvíli, ako som zistila, o čo ide, mi to bolo celkom jedno - no, zistila som, že obchodník zo mňa nebude, a teraz, keď som zasa na úrade práce po 10 odrobených rokoch v kuse, tak je mi jasné, že radšej už v prípade núdze aj upratovať ako herbáč...teda viem byť aj hnusoba, ale na klamanie chudákov nemám nervy ani náturu. A herbáč síce pod tým názvom nefunguje, ale stretla som sa so zoznamom presne takých istých výrobkov, ale firma sa volala Wellness či tak nejak...a ponúka presne to, čo kedysi herbáč...

 

práve pred 10 rokmi mi pomohla známosť. Inak by som sa nebola dozvedela o voľnom fleku a nebola by som sa zoznámila s bývalou šéfkou, a je mi to celkom jedno, že to bolo po známosti. Dnes sa málokomu, a v mojom veku napriek skúsenostiam a znalostiam tobôž, podarí dostať slušné miesto bez známosti. Bez dohody s nejakým šéfom vopred ani nemusí človek chodiť na konkurzy. Keby to úrad práce nevyžadoval, tak by to bola strata času a energie, lebo vždy je tam nádej, že čo ak predsa, ale tá je z konkurzu na konkurz menšia a optimizmus pomaly vyprchá a človek si nakoniec pripadá úplne nemožný a neschopný, aj keď objektívne to tak vôbec nemusí byť. ;) :D

A ešte som si spomenula aj na Amway, do toho ma lákal jeden kamarát, ale tam som hneď odmietla účasť, vadilo mi, že sa tie marketingy, ako tomu hovorili, vykonávali po bytoch, a vtedy bolo treba odpratať všetky rušivé elementy vrátane malých detí a domácich zvierat a telefónu, ktorý by prednášku mohol rušiť...a to mi veľmi prekážalo. Aby sa mi 2x do týždňa do baráku nafúralo 12 ľudí a 3 hodiny deti ani papagáj nesmeli pípnuť, to teda nie. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekne. S tým Herbalife si to opísala prakticky úplne presne ako to fungovalo. Niekedy na prelome storočí takto z veľkej miery fungoval "pracovný trh" na Slovensku. Samé reklamné agentúry (slovo reklamné mali len v názve), ktoré robili to isté - lákali ľudí na to aby si kupovali Herbalife. Inzeráty klasické, maturita podmienkou (tiež odrb, tým "agentúram" stačilo to, keď sa človek dokázal podpísať); práca s PC podmienkou (ďalší odrb, nikdy som nevidel v týchto "reklamných" agentúrach jediný počítač :D); "podnikalo" sa z bytov alebo prenajatých kancelárií. Preto sa slovo "herbalife" stalo symbolom 'odrbávania'. Myslím, že každý kto si hľadal prácu v tej dobe, tak sa s týmto stretol. A pravdu máš aj s tými "manažérmi", väčšinou mysleli na to ako odrbať svojich konzultantov. Bola to ťažká doba a trochu mi ju pripomenulo obdobie keď sa prevalila kríza začiatkom roku 2009, keď sa hromadne prepúšťalo v mnohých firmách. Len s tým rozdielom, že teraz bola infraštruktúra značne vybudovaná, vtedy nebolo ani to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov