Skočiť na obsah

Násilie na ženách - násilie medzi partnermi


Sniper

Odporúčané príspevky

Riziko znásilnenia v Indii zvyšuje nedostatok hygienických zariadení

 

Organizácia WaterAid vychádzala z prípadu dvoch sesterníc vo veku 14 a 16 rokov, ktoré sa 27. mája stali obeťami hromadného znásilnenia v severoindickom štáte Uttarpradéš. Ich telá sa na druhý deň našli zavesené na strome za dedinou. Obe dievčatá patrili k jednej z najnižších indických kást, k tzv. dalitom alebo nedotknuteľným.

 

Štúdia, ktorú organizácia WaterAid vykonala na 9644 dalitských domácnostiach v štyroch indických štátoch vrátane Uttarpradéšu dokázala, že 26 percent žien z týchto domácností sa stalo terčom urážok a ponižovania, keď vykonávali veľkú potrebu na verejnosti, pričom šesť percent z nich sa stalo obeťou sexuálneho obťažovania.

 

 

Nedotknuteľní, nedotknuteľní... nemajú náhodou tí indickí nedotknuteľní niečo spoločné s tými našimi nedotknuteľnými? Minimálne to sranie na verejnosti ich spája. Tisíce kilometrov od seba, stovky rokov odlišného vývoja, ale správanie a pokrok žiadny. Ľudia raz budú lietať na Mars, Jupiter a neskôr určite aj k alfe Centauri, Síriu a inde. A nedotknuteľní možno dovtedy objavia čaro latrín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

http://tv.sme.sk/v/31622/ako-sa-stavia-spolocnost-k-tyranym-zenam.html

 

Asi po 10 minutach je tam hlaska - ze nasilnici sa neprejavuju predtym(pred svatbou,prvy sexom,pred..) nasilne. Mozno je to na polovicu pravda. Ale ja tomu neverim.  ja som aj pred aj po svadbe pil - zena o tom vedela pred svatbou aspon 7 rokov.

 

Nejde o nasilie ale dnes som spravil.. mali sme ist spolocne na vychadzku - prechadzku - do prirody. Zena bola davno pred nami oblecena aspon v nohaviciach(som sa pytal kam ides?,ze na prechadzku) - ja som bol v pyzame. Tak sme sa obliekli - ja a syn pomaly aj odisli. Pomaly sme sli na konci kedy som mohol vidiet nas vchod som sa aj obzrel ci tam je je to asi 200 metrov teda 5 minut.  SLi sme dalej.

 

Vratili sme sa a zena na lavicke pred barakom. Nieco mi vycitala. Ze si len zasnurovala topanky a hned vypadla - isto. Este hladala fotak.

 

My liezla na nervy od rana. Nieze kvoli tomu ze ju nemam rad - rano co ideme robit? Ideme ranajkovat? Preco o pol osmej pijes pivo? Daj mi 10 euro. NAco(napivo)? CO ta do toho. Zarabam dvakrat viac ako zena.Posielam peniaze jej na ucet.

 

Ona mala este predtym navrh ze podme sa prejst - ja ze OK podme na stolicu. Ze nie to je daleko ci vysoko ci hlboko. pojeme tam zajtra.

 

Tak sme sli na vylet - ale dnes to nestihla.. Hned ako sme sa vratili od vykryvaca,sme sli zatrenovat. Tak som to mal naplanovane ona o tom vedela. Planoval som to asi 5 sekund. Ze to tak vyslo je bud nahoda - ci moj talent.

 

-------------

Som to dopozeral - neviem - 20 percent muzov mlati svoje zeny? Ja neviem byvam v cinzaku kde je vacsina dochodcov. Ani moj otec nemlatil moju mamu a ja som peklo zazival - buchanie dvermi a nadavky na mamu.

 

Keby zazijem nieco podobne . Ze najaky chlap dobije zenu.  Na dedine to vies presne- aj v cinziaku. Neviem mozno by som sa zahral na ku kux klan. Netoleroval by som ho svojom okoli - nech si to robi v arktide ak  chce.

 

Dnesny pripad moj . sa ma aj chalan spytal ci mi mami nie je luto - co ma potesilo. Rozmysla. A mam dceru - snad jej budem vediet vysvetlit - ci spozorovania ako sa chovam -nechovam k jej matke - ze si najde dobreho muza - bude to vediet ohodnotit. Prveho druheho zmetka zabijem. Ale mna to tiez nebude bavit v60tke sa nahanat s teenegermi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,

 

to, čo ste riešili dnes so ženou, ale nie je žiadne násilie, je to manželská hádka, bežná reakcia ženy a podľa toho, čo sme-tam píšeš, bežná reakcia tvoja.

to, že si alkoholik a že si to netajil, neznamená, že to bude nutne spojené s akýmkoľvek násilím v rodine ... len to úplne prirodzene manželke nealkoholičke prekáža, z najrôznejších dôvodov.

a nezhody sa dejú v partnerstve, nikto nie je svätý. ani dni sa vždy nevydaria.

 

---

 

čísla sedia.

približne v 20 % manželstiev dochádza k násiliu.

k tomu peklu, čo si zažíval - búchanie dvermi a krik na mamu sú tie najbežnejšie a najnevinnejšie spôsoby ... takže si dovolím povedať, že si prežíval len také maličké peklo ...ale verím, že ti to ubližovalo.

 

ale peklo domáceho násilia má nespočetne levelov ... nespočetne vo fyzickom aj psychickom týraní.

 

zásah zvonku, z rodiny, známych, odborníka, je v takých prípadoch kontraproduktívny - násilníci sú spravidla pred svetom najlepší ľudia na svete ...

skutočne by tam mohlo pomôcť maximálne riešeniu typu ku-klux-klan, aj to len na chvíľu ... násilník si nikdy neprizná, že je násilník, a rodinu, ktorej ubližuje, má vždy poruke. a takmer každý násilník je dokonalý vydierač a psychológ ... preto je to tak ťažko riešiť a vôbec vidieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moj otec bol majster -on bol velmi oblubeny medzi svojimi ludmi. Mali ho radi - neviem ci bol kremes. Teda to plati - on k inym sa spraval slusne.

 

A 20 percent?  Neviem zhodnotit - lebo ja v okoli nemam ziadnu rodinu. Podla mna je to velke cislo.

 

A nejde len o fyzicke nasilie  - to moze byt aj psychicke - ci ine. A to moze byt tiez zle.

 

A preco tie zeny - muzi neodidu?  DEti - nemaju peniaze.

 

Ale ak zoberem ze polovica manzelstiev sa rozpada -  kvoli comu to robia - prevencia domaceho nasilia - ci dosledok?

-----

Dam tu prihodu.

Do kanclu firmy  mi prisiel 60-70 rocny chlap - triasol sa. Bol opravovat otcovi kotol. Otec mal vypite a mu vynadal. 

Doniesol mi stacaci meter - asi bol nas a po nom ho hodil - ci ho mal vo vrecku pri uteku? A povedal - ze v zivote mojho otca nechce vidiet.

 

Zobral som na vedomie. Bolo to dva roky do zadu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes to zacalo skoro presne ako vcera. Som zene povedal dost. lebo skoncis -skonci to ako vcera. Sa uvedomila a na vylet sme sli.

pre seba napisem - ze nebude soferovat - jasne bolo ze bude soferovat ci si dam pivo ci nie vcera som ich vypil 15. 

Na vylet by som nesoferoval. Keby som nemusel. mal som vypite. CI dal si dalsie.

 

Vcera mi to aj bolo luto - ako som sa zachoval - aj ked to malo len kratkodobi ucinok.

 

------------

 

Ze vela chlastam - doma.  Chlastam - je to aj pravda ze asi viac. Predtym som chlastal v praci. Po praci ale vo firme - ak som sa pohadal s partnerom som prestal. Vo firme chlastat. 

 

Inak moja firma, moj byt a budu ti nejaky... zakazovat pit?

 

som sa chcel so zenou porospravat v com je problem - to chalan je vymluvnejsi ked sa ho pytam preco to urobil ci nie - v banalnej veci ako hocico. Vycita mi ,ze som pred rokmi bol na######any v robote a som neprisiel. Ved dnes by som bol na######any doma. Ano kludne to moze byt pravda.

 

Nie je pravda ze som sa o deti nestaral. Ci nepostaral. Co mi zenska dnes chrchla - bolo to ako na sude.  Som jej povedal,ze presne tak ako som sa ja nestaral o deti -je ona n - co so synom netrenuje futbal.Tiez sa nestarala. Aj ked aj na treningoch bola ci ho vodila. Aj tento tyzden.

Proste ja sa staram o iste veci a ona o ine - spolu sa doplname. Som jej natvrdo povedal ze je ,ho nevie naucit hrat futbal. 

 

-----------

Vysledok - vcera som si k nej lahol  - dnes to spravim opat - ci k synovi.  Rozum maju na tej istej urovni.

 

nepatri to do tejto temy - ale trosku aj ano. 

 

AK je nasilnik bude nasilnik. Ak je konflikt nieje to len z jednej strany. 

V skraktke - nech sa im zeny vyhybaju. 20 percent - mozno je to realita. Ale nech sa im zeny vyhybaju - Bude o 20 percent menej manzelstiev .. menej deti.

 

Inak game buchanie dvermi a nadavanie na hocico,ci tvoju matku - ta dost poznaci. Ja na zaver ked ma otec vyhadzoval - sme mali v rukach sekeru a noz. Zaspi aj ked som mal cez 20 ta pride naany otec so sekerou ta vyhodit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

http://michnikova.blog.sme.sk/c/382304/nemas-chlopa-nemas-pravdy.html

 

Nejde o fyzicke nasilie,ale ja tomu verim,ze to tak je v nejakych pripadoch.  Proste ujovia si do zeny viac dovolia(viac - nie viac ale dovolia - keby mali odpor este aj deti jej budu kocikovat). Ked je sama ci sa jej nik nezastane.

 

Podla mna by v tomto pripade stacilo az sa snim porozpraval jej otec, ci dozrel na poriadok jej sused(nejaky normalny chlap). Priklad mna by nadavky nebavili aj keby sli aj cez dve zahrady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tomto blogu sa mi zdá, že ide o viac problémov dokopy, nielen vyslovene násilie na ženách ...

to sú dedinské vzťahy, susedské vzťahy, alkoholové excesy a nízka úroveň morálna, emocionálna a v tomto prípade možno aj vzdelanostná úroveň susedov - klasické dovolovanie si na "slabšieho", hlúpy srabizmus, keď pred otcom nemá odvahu.

alkoholom a zbabelstvom zblbnutý psychouš, to mať za suseda je požehnanie ... a podľa vlastných slov pani tiež vrieskala cez plot, takže je to asi trochu zložitejšie.

 

možno by bolo riešenie, aspoň čiastočné, naopak - skutočne si ich nahrať, či dať niekomu nafilmovať, povedať otcovi, nech príde raz tak, aby ho nebolo vidno ... keď sú susedia srabi, možno, ale len možno by pomohla takáto konfrontácia.

ktovie, ako je to na druhej strane, k druhým susedom, keď nejakých majú.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne suseda so spodku povedala ,ze co tu vyhrava sused na radiator. Potom zena - ano uznavam aj unas mohol byt problem, ze deti hlucnejsie boli. Raz som to zacul, OK deti chodte si lahnut- bol futbal ja som sam bol hore - neviem co sa stalo(nieco mozno,ale deti uz spali) zacal buchat. Ja ze kto to, zazvonim hore nic - nieje doma- zazvonim dole - ze oni nebuchaju.  Tak som sa vratil - mal som vypyte a spadol :-) zacal trieskat do radiatora -ja hned na jeho dvere(uz otvoril). Som ho poziadal nech to prestane robit,jeho suseda som tiez vyrusil je mi svedkom - a prestal.

 

Je to nasilie? Ze ti niekto bucha na radiator? Nevravim,ze aj u mna nebola chyba - ale nech si bucha hlavu kde chce,ale nech ma to neotravuje. Neviem ci to pochopite, ja som to zazil raz , tak normalne, ked som deti poslal spat. Uz to mi nebolo prijemne. Uz z toho aj rodina(deti, zena) aj ostatni v bytovke mohli mat dost. Mozno s nim by to aj zena si vedela vydiskutovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... ale to sú susedské vzťahy.
v podstate jedno, či na dedine či v meste, mať zlého suseda je hrúza.

 

ale toto nie je špeciálne násilie na žene - myslím ten blog - to je celá paleta kdečoho, od zakomplexovaného psychopata suseda po mestskú dámu na dedine ... a ten sused je jednoducho srab.

 

mali sme obťažujúcich susedov, ale to je trošku o inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov