Jump to content

Postrelili premiéra Fica

Sniper

Recommended Posts

pred 47 minútami, Tomáš pridal:

Spolocnost sa moze branit

Kto je "spoločnosť"? Tí, čo sú proti vláde?

A čo tí, čo koalíciu volili? Tí už nie sú "spoločnosť"?

Ozaj chýba politická kultúra. Dobre to bolo vidieť a počuť od Blahu v parlamente. 

• Upvote 1

pred 30 minútami, tyso pridal:

Ak sa to nema dalej zhorsovat, tak to chce zmenu modu komunikacie.  Z oboch stran.

Problém je však v tom, že obidve strany sú presvedčené, že pravda je na ich strane a že zmeniť sa majú tí druhí. 

A metódu, ako toto zmeniť, sme ešte nevymysleli.

@Sniper @tyso

Nuž napísať, že "umelec je vlastne hrdina" a oslavovať ho, si netrúfate. 

Iba tu nariekate, ako keby namiesto Fica trafilo vás.

Ostatne, nenadarmo sa vraví potrafená hus zagága.

To čo tu píšete nejak, hapruje ohľadom logiky. Až s toho máte problém, presvedčiť aspoň samých seba.

pred 2 minútami, buky pridal:

od Blahu v parlamente

Keď SMER upadal v preferenciách, tak zbadali možnosť uspieť tým, že vezmú voličov Republike a Kotlebovi - a to chcelo radikalizáciu a stratu kultúry. Či je tá cena hodná víťazstva vo voľbách, nech sa pýtajú sami seba.

nehovorim o zmene presvedcenia ze maju pravdu,   ale o tom ze si sadnu spolu a urobia dohodu co nerobit.  Z presvedcenia ze to takto dalej nejde.  A nasledne si umravnia tych co to nebudu respektovat.   Pretoze  takato situacia skodi vsetkym,  to je  ten dovod na dohodu.

Práve teraz, tyso pridal:

si sadnu spolu a urobia dohodu co nerobit

Možno by to fungovalo a možno nie. Ktože z nich by si vážil takú umelú dohodu?

pred 1 minútou, alamo pridal:

Hm, a co ked si to nemyslim ?  take dokazes prijat ?  Ci mas vlastne presvedcenie co si ostatni myslia a nic ta nemoze presvedcit ze sa mylis ?

Práve teraz, irb pridal:

Možno by to fungovalo a možno nie. Ktože z nich by si vážil takú umelú dohodu?

Mozno nikto ale potom to bude eskalovat dalej. A vladnut krajine ktora je takto rozdelena, to nie je uplne jednoduche.   A navyse s tym ze po kazdej zmene bude nasledovat pomsta vitazov ? 

pred 5 minútami, tyso pridal:

Hm, a co ked si to nemyslim ? 

Netrúfam si ani pomyslieť.. Znie to lepšie? 

pred 6 minútami, tyso pridal:

po kazdej zmene bude nasledovat pomsta vitazov

Kde sa vlastne berie v ľuďoch toľká nenávisť? 

Je to späté s domýšľavosťou? Že ja by som to urobil lepšie? Že môj názor nech počúvajú všetci?

nenavist a domyslavost(vid alama)  je normalna,  civilizacia je ta nadstavba ako to regulovat.  Ako mat nepisane pravidla, ako mat pisane pravidla aby sme vedeli zit vo velkej skupine kde neplati len hierarchia sily ( silnejsi ma pravdu).   A radikalizacia prave odstranuje taketo regulativy. ( ako priklad je vhodny Blaha, povedat verejne o zene ze je "k.."  sa nepatri a ak funguju spolocenske pravidla tak dotycneho zaradime medzi nekulturne hovada. A nie mu tlieskat.   To je ciste vec slovnika a jeho pouzivania, nie politickeho nazoru)

pred 19 minútami, alamo pridal:

Nuž, napísal si to ty. Už používaš rétoriku ako Blaha, na vine ste vy všetci ostatní a my sme lietadlo.

Odporučil by som ti s touto rétorikou prestať. 

V reakcii na posledné udalosti ma napadlo, koľko ľudí včera zomrelo na Ukrajine. Denne zomiera priemerne 100 vojakov a 500 je zranených. Zomierajú a sú zmrzačení nevinní civili, ženy deti...  Celkové straty v tejto vojne sa odhadujú na 500 tisíc. Nechcem tým relativizovať atentát na Fica. V civilizovanom svete je každý prejav násilia neakceptovateľný. 

Väčšina reakcií na včerajšiu udalosť je v duchu, že príčinou je podnecovanie násilia zo strany politikov, médií, webov...  To stavia občanov do role "nevinných baránkov", ktorých názory sú zmanipulované nejakou  úzkou skupinou jedincov. Tejto skupine ide len o získanie politickej moci a vplyvu.

Podľa mňa je naivná predstava, že stačí mediálne "kŕmiť občanov láskou, pravdou, porozumením, toleranciou..." a nastane pokoj. Lásku, pravdu a toleranciu pred 2000 rokmi hlásal Ježíš a ľudia ho odsúdili. Mohli si vybrať, či ukrižujú Barnabáša, alebo Ježiša a oni kričali "ukrižuj Ježiša". 

Viem, že som trochu odbočil od témy, ale to, čo píšem je aktuálne aj dnes. Zlo je stále v nás a politici a médiá ho môžu len rozdúchať, ako pahrebu. Deje sa to obyčajne vtedy, keď narastá frustrácia. Trochu sa vrátim do minulosti, myslíte si, že v 30 rokoch minulého storočia dokázal Hitler zmanipulovať Nemecký národ? Že jediný človek je schopný ovplyvniť mienku väčšiny národa a vyvolať vojnu s 20 miliónmi obetí? 

• Upvote 1

To je ta tenka linia,   v demokracii je normalne nesuhlasit, protestovat, pisat clanky proti krokom vlady.   A je lahke teraz toto oznacit za nasilne a protistatne.   Dnes je trestne priamo vyzyvat k nasilu ale nie je trestne niekoho oznacit za proti ci vladnu spinu. Co je samozrejme snaha tam zapojit emocie a nenavist. 
Ale snaha to zregulovat sa neda bez zavedenia cenzury.   A spravit to navyse jednostranne z pozicie moci, to je uz overena cesta do pekla.

pred 52 minútami, tyso pridal:

Ale snaha to zregulovat sa neda bez zavedenia cenzury. 

Cenzúra vychádza z predpokladu, že názory občanov sa dajú formovať na základe informácií, ktorými disponuje obyvateľstvo. Ja som zažil 30 rokov komunistickej cenzúry a napriek obrovskej snahe komunistických aparátčikov, cenzúra nefungovala. Samozrejme, ľudia sa báli verejne vyjadriť svoj názor, ale cenzúra nesplnila svoj cieľ, vychovať človeka, verne oddaného marxistickej ideológii.

Ak by sa cenzúra snažila eliminovať nenávistné prejavy intolerancie, rasizmu, xenofóbie... dalo by sa to akceptovať. Samozrejme, okamžite s cenzúrou sa vytvára otázka, kto sú kompetentní rozhodovať, čo je "pre občanov dobré a čo je už neakceptovateľné". Občan, ktorí vie, že ktosi "hore" rozhoduje, aké informácie sa k nemu môžu dostať a aké nie, musí pociťovať obmedzovanie osobnej slobody. 

Nemyslím si, že cenzúra je tou správnou cestou k "prevýchove spoločnosti". Príčiny zla v spoločnosti sú jednoduché, zlo plodí zlo. Štatistiky potvrdzujú, že v rozvrátenej rodine, kde dochádza k psychickému a fyzickému násiliu, zneužívaniu, sa vyvíjajú postihnutí jedinci, ktorí takéto správanie akceptujú a sami sa podľa týchto vzorov správajú. To sú samozrejme extrémne prípady asociálneho správania, ale ilustrujú stav našej spoločnosti.  Ak fyzické násilie a zneužívanie nahradíme morálnou deviáciou, oportunizmom, karierizmom, tak tento fenomén postihuje 50% rodín na Slovensku, ktoré rovnako vychovávajú deviatych jedincov. To, že sa potom takýto jedinci stávajú obeťou propagandy nie je príčinou propagandy, ale následok ich vývoja. Pre pokoj v spoločnosti by bolo treba, aby mal občan pocit, že zákon a spravodlivosť funguje a je tu pre občana.        

pred 16 minútami, Tono pridal:

Pre pokoj v spoločnosti by bolo treba, aby mal občan pocit, že zákon a spravodlivosť funguje a je tu pre občana.        

Po prejave bezpečnostného výboru SR  nie som vôbec presvedčený, že to tak bude. Skôr vidím cestu do pekla.

pred 26 minútami, buky pridal:

Po prejave bezpečnostného výboru SR  nie som vôbec presvedčený, že to tak bude. Skôr vidím cestu do pekla.

Ľudia, ktorí volili Fica, volili zo svojho pohľadu "menšie zlo", ako voliť opozíciu. A voliči súčasnej opozície rovnako. Čo sme to za krajina, kde môžeme voliť len menšie alebo väčšie zlo. 

pred 9 minútami, buky pridal:

Po prejave bezpečnostného výboru SR

Skús to stručne zhrnúť o čo kecali, na Sarumanov prejav pred pochodom na Helmov žľab akosi nemám odvahu.

Tak samozrejme vyzývajú občanov na upokojenie súčasného vypäteho stavu. Že by si priznali časť viny som nepostrehol. Skôr to bolo namierené na média a opozíciu. Tí ktorí verejne podporili a súhlasia na soc. sieti atentát na premiéra, budú trestne stíhaný. Čo je v poriadku, (Len neviem, či by to platilo aj pri Matovičovi) Vyzývajú tiež opozíciu k dialógu. Ten dialóg presa fungoval, ale na čo je dobrý, keď si koalícia aj tak urobí po svojom. Tiež otázky novinárov od BBC a odpovede koalície, že majú zlé a nedostatočné informácie. Atď. pozeral som len krátko. 

pred 11 minútami, buky pridal:

Že by si priznali časť viny som nepostrehol. Skôr to bolo namierené na média a opozíciu.

Samozrejme ako inak.

pred 2 hodinami, Tono pridal:

V reakcii na posledné udalosti ma napadlo, koľko ľudí včera zomrelo na Ukrajine.

Nuž, pravdou je, že médiá si včera na tom atentáte zgustli. Všade to bolo a všetci sa k tomu museli do médií vyjadriť.

Čo by sa stalo, keby sa to riešilo iba krátkym oznamom a viac sa to nerozmazávalo a nevírili by sa okolo toho vášne?

Ale zas, médiám ide o sledovanosť. A toto bola skvelá príležitosť. 

pred 5 minútami, irb pridal:

Čo by sa stalo, keby sa to riešilo iba krátkym oznamom

Niečo ako keď vybuchol Černobyľ a štátna televízia v ZSSR sa tejto nezáživnej udalosti venovala štyrmi vetami?

irb,  tak to zase tak nie je, vcera vsetci prepinali TV a cely internet aby nasli informacie.  Bol teda dopyt a media sa ho snazili naplnit, co je normalne.  To ci sa viria vasne, zavisi od obsahu a vyjadreni a vcera vasne virili niektorí politici, nie media.

Veľké množstvo médií a ich možnosť a právo informovať o hocijakej udalosti, je jedným zo znakov pokročilej demokracie.

Naopak malé množstvo médií, navyše pod kontrolou štátu, ktorý povolí do éteru vysielať len tie informácie, ktoré považuje za vhodné (inak to je to čo označujeme cenzúrou), je znakom totalitnej spoločnosti.

• Like 1

pred 14 minútami, tyso pridal:

vasne virili niektorí politici, nie media.

Ale zase na druhej strane - bez médií by sme o tom nevedeli. A médiá majú radi vyvolávanie vášní, to naozaj priťahuje sledovateľov.

pred 5 minútami, Sniper pridal:

Veľké množstvo médií a ich možnosť a právo informovať o hocijakej udalosti, je jedným zo znakov pokročilej demokracie.

Tak potom nie je žiaden problém. 

A s tými vášňami - Veď vieme dobre, akí sú ľudia na Slovensku. Takže žiadne prekvapenie. Normálny život.