Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

RoSo síce spomenul spolu s náboženstvami sekty ...

 

lenže podľa mňa je to taká rozsiahla téma, ako téma o sektách ....

 

ja nerada počujem už to samotné slovo : s e k t y .... nemám k nim ani trochu dobrý vzťah, skôr taký : apage satanas ....

 

a je ich hodne .... v našej rodine je jeden člen ... jehovista .... nie je to dobré .... ani trochu .... bol to báječný človek, ale tie reči, ktorými poúča, ako máme žiť .... sa vážne nedajú počúvať.... :) ,

 

sekty : vedia, koho a kedy osloviť.... človeka zlomeného, v slabej chvíli, keď potrebuje oporu .... a to je hnusné ... :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže keď počujem slovo sekta, hneď sa mi okrem jehovistov vybaví skupina okolo Davida Koresha.

Myslím, že sa volali Deti Slnka (alebo ináč?). Spáchali hromadnú samovraždu.

 

game,

baptisti sa musia cítiť dotknutí, že si ich priradila k Jehovistom. Oni sa radia k obrodeným kresťanom.

Myslím, že katolíci považujú za sektárov všetkých, ktorí nepatria k nim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo,

 

aj jehovisti sami seba považujú za cirkev.... asi sa hromadne ospravedlním všetkým odnožiam cirkví, ktoré sa nepovažujú za sekty, ale pre mňa nemajú od toho ďaleko .... :lol:

 

mno .... to by sme mali .... ale na mojom postoji k nim to nič nezmenilo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,

to nebola výčitka, len konštatovanie. Ja tiež robím rozdiel medzi Cirkvou a cirkvou.

 

Napadol ma ešte jeden subjekt. Nie je to síce náboženská organizácia, ale keď som bol na ich akcii, tak mi to pripadalo ako sekta. ASTRAN - bola to taká firma, ktorá rozbehla pyramídovú hru. Vložte 9000, získajte ďalších ľudí, budete prosperovať, nesmierne zbohatnete. Tá akcia bola riadne akčná. Najprv dlhé čakanie, potom stlmené svetlá, zrazu hlučná hudba, na pódium nabehli (doslova) mladíci v oblekoch, všetci kričali Astran, Astran, ... no hrôza. A potom začalo vymývanie mozgov. Šli sme tam kvôli manželkynej priateľke, ktorá nás požiadala o pomoc. Všetci sa do nás obúvali. Vraj je to vynikajúca príležitosť, sme strašne hlúpi, ak ju neuchopíme a podobné blbosti. No nie je to presne do tejto témy, ale spomenul som si na to, keď som čítal o scientológoch, ako ťahajú z ľudí peniaze.

 

Ináč mne ako jehovista pripadá každý poisťovák, ktorý chodí po bytoch ponúkať poistky.

 

A ešte niečo. V súvislosti s katolíkmi.

 

Babka sa modlí v kostole. Z kríža sa jej prihovorí Ježíš: "Babka, ako ti môžem pomôcť". Ona na to: "Nevyrušuj, rozprávam sa s tvojou matkou".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné ... aj jedna historka, aj druhá ... :) :lol:

 

ten Astran má príchuť amerických lacných kabaretových show.... aj na to niekto skočil ?

 

tá babka .... to mi pripomína jednu brainstormingovú otázku : Čo všetko je prejavom náboženstva ?

 

najlepšia odpoveď je : všetko ... pre babku jeho matka ...

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,

 

veruže skočil. Manželka tej svojej priateľke požičala 14000 na podnikanie, až potom sme sa dozvedeli, kam ich investovala. A takých ľudí je veľa. Ako si správne poznamenala, sekty sa zameriavajú na slabých, ohrozených ľudí. Myslím, že môj podpis z postu by sa dal použiť aj v tejto téme

 

G. K. Chestertonovi sa často pripisuje tento postreh: „Keď človek prestane veriť v Boha, nestane sa to, že by neveril v nič. Uverí v čokoľvek.“

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.studentske.sk/ostatne/Sekty.html

 

tu je zhrnuté, čo sú a ako vlastne fungujú, ako vymývajú mozgy, ako držia v hrsti, ako získavajú ľudí .... sekty...

 

 

spomínal si Koresha, oni skončili na farme vo Waco, obliehaní policajtmi ...

 

sekta Deti slnka nebola tá posledná, čo spáchali hromadné samovraždy naraz na niekoľkých miestach na svete... ?

 

a sekta J, Jonesa v Guayane ... stovky ľudí mŕtvych, zabitý pravdepodobne cyánkálim...

 

a scientológia, ktorá sa nenápadne, ale o to tvrdošijnejšie pchá všade....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je jedna sekta, ktorá ma vždy zaujímala ... alebo je to náboženstvo ? ale rozhodne si vybrali zvláštnu cestu, a ako čítam , pomaly odchádajú : :lol:

 

 

Amišovia sú protestanskí kresťania a v polovici 19. storočia ušli z Nemecka pred náboženským prenasledovaním. Usadili sa najmä v Pennsylvánii, ale aj v Ohiu, lndiáne a lowe. Nech sú už kdekoľvek, všade rovnako a priam s rehoľníckou prísnosťou dodržiavajú tradície svojej komunity. Muži sa celý život neholia, vyvolenú do života si musia nájsť len vo svojej komunite. Po svadbe sa vyberú ponavštevovať všetky rodiny amišov v krajine a keď sa po dlhých mesiacoch vrátia domov, na voze si privezú svadobných darov, že zavše sa im do rebriniaka nezmestia, a môžu začať spoločný život. Okrem darov si upevnia aj neochvejný pocit spolupatričnosti a súdržnosti.

 

Opovrhujú všetkými výdobytkami techniky. V dome svietia petrolejovou lampou, nemajú telefón, ani televízor, v sporáku kúria drevom, na farmárčenie používajú kone a vlastné ruky. Ak idú na návštevu rodiny, poberú sa tam pešo, na kolobežke alebo hintovom, podľa toho, ako je rodina, ktorú si zaumienili navštíviť, vzdialená. Platí u nich prísny zákaz čo i len ochutnať alkoholický nápoj.

 

Amišovia sú väčšinou farmári, no tradičným spôsobom udržiavajú i výrobu nábytku, pekárstvo, ovocinárstvo, tesárstvo a iné remeslá. Vo viacerých mestečkách som videl predajne s ich po domácky tkanými kobercami, paplónmi a inými potrebami pre domácnosť. Svoje chýrečné výrobky predávajú aj v New Yorku a iných veľkomestách Ameriky. Nedeľu čo nedeľu ráno mi na asfaltke pred terajším dočasným domom klopkajú kopytá koní a hrkľujú kolesá hintovov: amišovia sa zbiehajú na bohoslužbu. Každú nedeľu svätia na inej farme a všetky farmy amišov sa pre nich stali chrámom. Čas akoby plynul mimo nich. S čiernym klobúkom na hlave a mozoľmi na rukách prekračujú storočia a vek je pre nich len okamihom večnosti, v ktorej sa svojím statočným životom utiekajú o spasenie a večný život.

 

Kto vážne poruší tradície amišstva, toho vylúčia z komunity ako prašivého psa. A nikdy viac ho k sebe nepríjmu. Pripomínajú mi mládenca, ktorý v tridsiatke pohrdol krásami života a zmárnil sa, aby v očiach ľudí ostal navždy mladý a pekný. Amišovia pohŕdajú výdobytkami techniky, vlečú na chrbte bremeno tradície, aby aj naďalej ostali amišmi.

 

Zub času je nemilosrdný a vytrvalý. Rozhlodal už aj žulové hrady a kamenné mestá, na všetko si nájde čas. Pustil sa aj do amišov. Mladým sa zapáčili diskotéky, zachutilo im pivo a whisky, omrzelo ich jazdiť na kolobežkách a voziť sa v čiernych hintovoch, radi by lietadlom do Európy alebo na Havajské ostrovy. Častým krížením príbuzenstva sa v ich rodinách rodia deti s črtami degenerovanosti, amišským mládencom sa preto čoraz väčšmi páčia pekné dievčatá z rodín mimo ich komunity a nadväzujú s nimi známosti.

 

Mladí amišovia odmietajú niesť celý život bremeno tradície.

 

nuž tak ... o ďaľší "folklór" bude menej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boli casy, ked som kategoricky odmietala vsetko, co islo opacnym smerom ako ja... ci uz vyznanim, hodnotami, muzikou, oblecenim, vsetkym.

Dnes, sa snazim neodsudzovat ludi, len kvoli tomu, ze maju mozno iny pohlad na svet, aj ked niekedy je to tazke.

A preto, mi dnes nevaida ani vselijaki vyznavaci a vymyvaci atd... dokonca sa dokazeme aj rozumne bavit, ak si hned na zaciatku ujasnime, ze ja nemam zaujem ani o ich vieru, ani nepotrebujem byt poucana, ako mam spravne zit...

Nasli sa aj ludia, ktori to jednoducho nerespektovali, a nedali si povedat, tak bohuzial, kontakty sa prerusili.

 

...da sa s nimi existovat, komunikovat, odtial- potial a pravdupovediac niektorym aj zavidim, tu ich "istotu" presvedcenie, ze konaju spravne, lebo ja, ako clovek vecne bludiaci a nenachadzajuci pokoj, take nieco nepoznam... teda nie nadlho

 

ja mam v kolonke vierovyznanie zskrtnute "grekokatolik" a tak to aj ostane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, či by som Amišov priradil k sektám. Musel by som o nich vedieť viac, ale podľa toho článku sa od ostatných protestantov odlišujú len spôsobom života, nie vierou.

Tak ma napadá, že svojho času museli aj františkánov považovať za sektárov. Cirkevné hodnosti sa kupovali, a zrazu sa niekto opováži kázať o chudobe a striedmosti. Taká drzosť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá akcia bola riadne akčná. Najprv dlhé čakanie, potom stlmené svetlá, zrazu hlučná hudba, na pódium nabehli (doslova) mladíci v oblekoch, všetci kričali Astran, Astran, ... no hrôza.

raz som bol na nejakej Herbalife akcii. Podobne to tam vypadalo ako na tom Astrane. Na pódium mali prísť nejakí ľudia, čo si pomocou Herbalife zarobili nejaké peniaze. Ako sme tam sedeli a čakali tak nejaká ženská nám tam húdla: "Keď prídu tak tlieskajte čo najsilnejšie, to sú členovia Millionar teamu!" a neskôr: "Teraz tlieskajete ešte silnejšie, to sú členovia President teamu!" Všetcia sa na tom pódiu velice objímali ako keby si niečo vyznávali :lol: úsmevy na 3 prsty, no mal som dosť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja povazujem vsetky tzv cirkvy za sekty... dokonca aj cirkvy oficialne registrovane mi vadia

preco by clovek nemohol v nedelu do obeda ist nakupit bez toho aby mu bolo vycitane ze nieje v kostole?

preco by zeny nemohli podstupit interupciu ked to ony same chcu

 

kazda cirkev je o obmedzovani osobnosti pre "dobro" a ostatne blaboly.... a pritom tym dobrom su cirkevny hodnostari atd... nie nadarmo sa hovori ze cirkev je jedna velka mafia

 

 

jedine nabozenske filozofie ktore sa mi pacia su budhizmus a jemu podobne... nenutia ludi do roznych "situacii" nenutia ich platit za vselijake blbosti, ale ponukaju moznost uvolnit sa, zrelaxovat pri meditacii a dosiahnut "svoje vyssie ja"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zákony ťa tiež obmedzujú pre dobro tvoje, druhých ako aj štátu. Takže si aj proti zákonom? Chceš absolútnu slobodu? To by však už bola anarcha, kedy by si každý robil čo by chcel, tým by ale obmedzoval slobodu druhých a sme tam kde sme boli... Ja tvoj názor rešpektujem, akurát ten argument, že si proti, lebo cirkvi (alebo sekty ak chceš) obmedzujú slobodu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazda cirkev je o obmedzovani osobnosti pre "dobro" a ostatne blaboly.... a pritom tym dobrom su cirkevny hodnostari atd... nie nadarmo sa hovori ze cirkev je jedna velka mafia

Veľmi častý argument. Skús sa zamyslieť nad týmito menami a ich životom:

Matka Tereza, František z Assisi, Don Bosco

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ci niekto nevidi rozdiel byt obmedzovani preto aby tu nebola anarchia (zakony) a byt obmedzovany preto lebo to nejaky tlk v robe chce... v tom je velky rozdiel len treba otvorit oci :lol: kto chce pochopi co som tym myslel, kto nechce bude tu tlct blbosti :)

 

ludia ako matka tereza su len vynimky ktore potvrdzuju pravidlo... co vies o tom ako bolo sirene krestanstvo stylom, kto nesuhlasi zabijeme ho? nehranici toto uz s psychopatizmom? kto nieje so mnou je proti mne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne išlo len o princíp poukázať ti, že ten dôvod sa mi nezdal najšťastnejší, ale budiž :lol: (btw-aj zákony robia tĺci, aj keď nie v róbach a často ide o väčšiu mafiu :) ). Inak práve tieto "výnimky" boli tí, ktorí naozaj tie zákony naozaj dodržiavali, zvyšok sa síce k tomu hlásil, ale ako sám uznáš, mal k tomu viac či menej ďaleko... chyba teda nebola v zákonoch, ale ľuďoch. A za praktiky cirkvi sa pápež ospravedlňoval; vtedy to bola doba, kedy sa na to pozeralo inak, teraz je takáto doba. Aj cirkev riadia ľudia a ľudia sú vo svojej podstate omylní...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten dovod zalezi od toho ako si ho kto vysvetli :lol:

 

a to ospravedlnenie papeza, alibizmus jak svina... preco ked po druhej svetovej vojne mohli byt rehabilitovany zidia, preco nemohli byt rehabilitovany ludia, ktorym tak ublizili krestania?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, ze proti anglicanom. Len som tym myslel, ze s podporou cirkvi nemohla ratat a preto musela klast odpor. V zaujme cirkvy (aspon vtedajsej francuzskej rise) a nielen jej, bolo kusok po kusku rozpredat zem anglicanom. A Johana sa objavila v najnevhodnejsom case, kedy dohody nadobudali jasnejsie rozmery. Preto sa ocitla na zozname, nie prave najpohodlnejsich osob a porebovali sa jej co najskor zbavit.

 

A film som nevidel a ani nechcem vidiet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kresťanstvo sa nerovná križiacka výprava. Rovnako ako dnešné Nemecko sa nerovná fašizmu. Argumenty proti kresťanstvu sú vždy tie isté - násilie, bohatstvo funkcionárov, pedofília. Ja vravím, kresťanstvo, to nie je organizácia, ale spôsob života. To, že som kresťan, neznamená, že niekoho obmedzujem. Aby som bol konkrétny, k tým interupciám, čo si spomínal, dokonca ani KDH v návrhu o výhrade vo svedomí tieto nezakazuje, len sa snaží, aby k tomu nebol nútený doktor, ktorý s tým nesúhlasí. Aby on nebol obmedzovaný. A k tomu nakupovaniu v nedeľu - takéto niečo sa dá vyčítať len kresťanovi. Tebe to samozrejme nikto vyčítať nemôže a ani nebude. Je to každého osobný postoj.

 

Čo tým chcem povedať je, že kresťanstvo nemožno posudzovať na základe prehreškov z minulosti, či súčastných medializovaných káuz. Je to duchovné a morálne posolstvo. Nemôžeš ma obviniť z obmedzovania tvojej slobody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov