Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

10 hours ago, dokopy said:

Rozmohol sa v nej nacizmus, proti ktorému je podľla povojnových dohôd Rusko oprávnené zakročiť.

A rovnako bolo opravnene podla Putina zakrocit aj '68 proti Slovensku, pretoze on stav okupacie povazuje za ten, ku ktoremu sa chce vratit.

Sme uz oficialnym nepriatelom Ruska. Ked na nas zautoci, aj vtedy budes hladat vyhovorku, ze je to opravnene?

Tak nam dohodu cituj, ty "faktograf". Lebo cely svet vidi problem v Rusku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, hej? aj caputovu nafotili ako berie peniaze od sorosa? pretoze tu je dokaz ako rusky diplomat platil pisatela na konspiracny web.  

Mas spravy od SIS, mas fotky. Musis skutocne zapierat ocividne? To je aj na teba hlupe. Alebo sa nas snazis presvedcit ze si aj blbec? Podla mna mas plno vad ale za blbca ta nepovazujem. Alebo to mas ako kvalifikacny predpoklad do politiky?

pred 6 minútami, smiley napísal:

 

Tak nam dohodu cituj, ty "faktograf". Lebo cely svet vidi problem v Rusku.

ved nie je ofca, pisali to na infovojne a ti na rozdiel od mejnstrimu neklamu.

a s tym sputnikom to nechapem, ved narativ bol ze vakcinacia je zla, zabija a je to fasizmus.  To ze su aj ruske vakciny uz nemohlo vela ludi presvedcit.  Ruska propaganda uspela, ta sa meria odporom voci ockovaniu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 @tyso

Hňup ktorý sa dá takto "odfotiť", nie je žiadny tajný agent, ale iba verejný k.k.t..

A Slováci nijaké Rusmi platené podvratné www stránky vyhľadávať nemusia, úplne stačí že si v normálnej telke pustia nejakú tú akože polotickú diskusnú reláciu v ktorej najfrekventovanejším argumentom je "neskáčte mi do reči!", následne je do smrti presvedčený že všetci slovenský politici sú znôška pripečených trapákov, ktorým občan nemá veriť ani nos medzi očami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem takychto mamlasov su aj vacsie ryby a tie dostavaju peniaze utajenejsie. A SIS to spomina, rovnako su aktivni cinania.. Ale uverit ze rusko je povinne vyvrazdit ukrajincov to s debilitou politikov nesuvisi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

39 minutes ago, alamo said:

Hňup ktorý sa dá takto "odfotiť", nie je žiadny tajný agent, ale iba verejný k.k.t..

Alamo tak si to zhrnme: ak podplacanie nie je pozorovane, je to bachorka. Ak pozorovane je, tak je tiez bachorka, lebo vraj agent by sa nenechal nachytat.

Co by sme teda museli pozorovat, aby ta to presvedcilo, ze dochadzalo k podplacaniu?

Pride mi, ze tvoje presvedcenie sa nenecha zmiast takymi vecami, ako je realita...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tanky Leopard a Abrams mieria na Ukrajinu

https://www.teraz.sk/zahranicie/nemecko-posle-ukrajine-tanky-leopard-2/689585-clanok.html

To zas bude štekotu na sociálnych sieťach.

@alamo taká psychologická otázka: v čom by nám prospelo resp. malo prospieť víťazstvo ruSSka? A skús nejaké argumenty a hlavne k veci, nech tu nemusím plytvať časom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcete sa baviť o "klasických špiónoch" ktorý "kradnú vojenské tajomstvác? Alebo o "šíriteľoch dezinformácií"?

Pretože to sú dve rozdielne veci.

Keďže u nás máme slobodu slova, a nijakú cenzúru, v praxi za šírenie proruských žvástov nikomu nijaký trestný postih nehrozí.

Keby Putin chcel, môže mať u nás "mainstream" TV a denník..

Nijaké utajenie nepotrebuje, mohol by celkom verejne založiť "nadáciu na podporu Slovensko - Ruského priateľstva" a financovať to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

A rovnako bolo opravnene podla Putina zakrocit aj '68 proti Slovensku, pretoze on stav okupacie povazuje za ten, ku ktoremu sa chce vratit.

Sme uz oficialnym nepriatelom Ruska. Ked na nas zautoci, aj vtedy budes hladat vyhovorku, ze je to opravnene?

Tak nam dohodu cituj, ty "faktograf". Lebo cely svet vidi problem v Rusku.

Je to dohoda medzi víťaznými mocnosťami po druhej svetovej vojne. Pri tvojej inteligenci bude hračka ju nájsť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,   aj to predsa robi. A okrem toho plati konspiracne platky, kedze je to uspesne.  A korumpuje kazdeho Danka, ktory je ochotny.
Priamo sa priznat k financovaniu politickej strany nie je dobry marketing,  to by si napriklad aj ty mohol tusit.

pred 1 minútou, dokopy napísal:

Je to dohoda medzi víťaznými mocnosťami po druhej svetovej vojne. Pri tvojej inteligenci bude hračka ju nájsť.

dokopy,   iste :)  A kedze pri mojej inteligencii som ziadnu taku nenasiel, miesto toho  je charta OSN, ktora doslovne nieco take nepripusta, tak usudzujem ze si prisiel na to ze klames a nemas v sebe odvahu to priznat.  No jo, rusky fasista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 23. 1. 2023 at 18:31, buky napísal:

dokopy, ja som  sa vadil a prudil s tysom ohľadom klasickej mechaniky asi 15 rokov. Tu na tomto vlákne sme ale za jedno. Inak kornet vidno aj v bojoch na UK. Zameriavací kríž v optike a za povelu daváj opodiaľ odpálená raketa. Obsluhuje ho samozrejme pechota, tak význam stále má, aj v zákopoch.

V bývalom Československu sa to volalo motostrelci, najmenší útvar bolo družstvo - v podstate posádka obrneného transportéra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa vola motorizovana brigada,  je to len jeden druh pechoty.  ta vsak nepotrebuje protitankove zbrane, kedze jej sucastou su aj tanky, ktore to zvladnu priamo.   ATG  je urcene pre lahku pechotu bez tankov a BVP.   Nechces zacat tym ze pred trepanim nezmyslov si pozres aspon zaklady ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A jeden pohlad   kresloveho generala, teda mna :
Rusi zrejme prisli k nazoru ze maju jedinu sancu,  postavit dalsiu armadu a skusit dobyt Kyjev na druhy pokus.  Pretoze im konecne niekto pricetny vysvetlil ze nemaju sancu  vo vyrobe zbrani a nabojov voci zapadu. A ze cim dlhsie bude vojna trvat, tym to bude jasnejsie. 
Takze uvidime,   pochybujem ze dokazu tu svoju armadu pripravit na jar,  cakam teda skor na velku letnu ofenzivu a ak ju ukrajina porazi, tak sa mozno konca vojny dockame.  Pracovne Kursk naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

45 minutes ago, dokopy said:

Je to dohoda medzi víťaznými mocnosťami po druhej svetovej vojne. Pri tvojej inteligenci bude hračka ju nájsť.

Cituj, alebo bud ticho, ty "faktograf".  Vyhovorky ma nezaujimaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 57 minútami, dokopy napísal:

Je to dohoda medzi víťaznými mocnosťami po druhej svetovej vojne. Pri tvojej inteligenci bude hračka ju nájsť.

ruSSko dohodu ukončilo označením štátov Európskej únie za nepriateľské štáty. A bodka. Či skôr A vodka?

 

@alamo nepozabudol si odpovedať na moju otázku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Snažím sa "nekŕmiť trolla"..

Apropo k tým tankom..

Čím viac zbytočných hovädín, na ukrajinu pošleme, čím viac prostriedkov času a ľudí minieme na všetku logistiku s tým spojenú.

Tak o to menej zostane na veci čo by skutočne potrebovali, samohybné delá, BVP, protilietadlovú výzbroj.

Hoďte im tie tanky na krk, a možnosť že by boli schopný uskutočniť nejakú účinnú ofenzívu, bude už prakticky vylúčená. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurat to nie su vzajomne vylucene veci,   to je o tom ako sa postupne zvysuje uroven toho co dostanu.  dostavaju aj dela, aj protilecku obranu, naposledy napriklad dalsi Patriot.  Dodavky rastu a teraz budu dostavat aj zapadne tanky.  
Cize sa zase mylis,  si v tom fakt dobry, kedze si este nedavno hovoril ze nemci tanky nedaju.  Si v omyloch skutocne konzistetny.

A dalej su to stihacky, rakety dalekeho dosahu,  to vsetko to na zaciatku vyzeralo nedosiahnutelne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, tyso napísal:

..kedze si este nedavno hovoril ze nemci tanky nedaju.

Nemci si zrátali dva a dva.

Sám tvrdíš že ich postoje sú akési čudné.

Ak pošlú na ukrajinu, fakt veľa tankov. Však Zelenskyj ich chcel, aj tyso ich chcel. Výsledky budú, aké budú.

He.. A gratulujem k "veľkému morálnemu víťazstvu".

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Sniper napísal:

taká psychologická otázka: v čom by nám prospelo resp. malo prospieť víťazstvo ruSSka? 

Ja  neviem. Musíš sa opýtať napríklad tysa, alebo sám seba.

To vy podporujete sprostosti, ktoré povedú k tomu že "prehráme".

Napríklad tie tanky, to je už fakt psycho..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco ?  Tvrdis ze ide o :hovadinu:,   na prvy aj druhy pohlad to vyzera ze trepes.  Argumenty nula bodov.  Alebo to ze rusi opravuju tanky a posielaju ich je rozumne ale pre ukrajinu je to zle ?   Skor ide o to ze to vedie k porazke Ruska, ktoru si nezelas. 
A kedze sa vzdy mylis, tak vieme ze ide  o dobru spravu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Kľudne im pošli aj americké tanky Abrams, o 20 ton ťažšie hebednosti.

A rovno aspoň 100.

Miesto piestového motora majú turbínu,  a miesto nafty spaľujú RP letecké palivo.

Náročnejší výcvik.

Dvojnásobné náklady na údržbu a prevádzku. Nové transportéri na ich prevážanie, premosťovacie jednotky lebo bežný cestný most bude mať problémy.. atď..

 @Sniper

Ja neviem.

Keby nejaký feldwebel, prišiel k Hitlerovi do bunkra, povedal by "počuj Aďo.. robíš hovädiny a prehráme tak vojnu.."

"Áďo" by nielenže feldwebla obvinil že "kope za Rusa", ale aj ho dal na mieste zastreliť.

Ja som na tom o dosť lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som expert na americke tanky, ale ani ty. 
1. Abrams spaluje cokolvek,  to je jedna z vlastnosti turbin.  Letecke palivo ma len najlepsiu ucinnost.  
2.  O narocnejsom vycviku som nepocul,  ale spomina sa problem s opravami a pod.  Preto su lepsie leopardy, ktore sa daju opravit v polsku.  
3. Ich vaha nie je vazny problem,  dokaziu prejst po normalnom moste, rovnako sa daju prevazat. 
Samozrejme  cim viac typov techniky, tym zlozitejsia logistika.  Preto od zaciatku ukrajinci chcu leopardy, ale kazdy tank sa hodi. 
Samozrejme ak dostanu par kusov Abramsov a nie je to ani na tankove druzstvo, tak je to skor symbolicke a ostanu na vycvik niekde pri Bielorusku.  Ale ak by dostali niekolko sto tankov, tak tu logistiku zvladnu. 

 

A len tak medzi nami,   opakujes to co hovori Peskov "Západné tanky na Ukrajine podľa hovorcu Kremľa Peskova nebudú úspešné. Plánované dodávky tankov označil za „precenenie“ potenciálu, ktorý to poskytne ozbrojeným silám Ukrajiny.".
Ehm,  a teda rusi maju bobky.  
A toto pisu proruske prestitutky konkretne Starikov : "Či budú Leopardy 2 doručené do Kyjeva alebo nie – toto je druhoradá záležitosť. Hlavná vec je, že už bol dohodnutý bezprecedentný balík vojenskej podpory: stovky obrnených vozidiel, desiatky delostreleckých zariadení, obrovské množstvo munície pre ne. Západ sa nechce vydať cestou mierového urovnania „ukrajinskej krízy“
Inymi slovami,  na rozdiel od teba pise ako zly zapad ide vyhrat.  No, nespravodlivost. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov