Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

informator ty si de facto cvok a vybav si to u lekára, aby si bol aj de iure. Toto čo tu plácaš, je čistá ruská propaganda.

Ukrajina je regulérny štát ako každý iný, no ale keď si už s tým začal, tak by si to mohol aj dokončiť, lebo v tom kontexte, čo tu plácaš neexistuje ani Rusko ako štát, pretože to je len oligarchistická suita na čele s Putinom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Putinov subjektívny výklad práva, ospravedlňujúci vojenskú agresiu Ruska voči suverejnenym štátom, je návratom do minulých storočí. Podmanenie cudzích území, ich prírodného bohatstva, zotročenia obyvateľstva, nie je v histórii nič nové. Skôr naopak, bola charakteristickou črtou pre všetky civilizácie. Možno sme len naivne uverili, že sa to už v 21. storočí nebude opakovať.

Putin 24. februára 2022 dokázal, že sme sa mýlili. Ukrajina bude možno obeťou tohoto omylu, ale dúfam že aj prebudením. Reakciou západu na túto novú realitu, v ktorej neplatia žiadne pravidlá, bude zintenzívnenie zbrojenia a izolácia Ruska. To je jediné, čomu Putin rozumie. Bohužiaľ to bude vyžadovať obrovské zdroje, ktoré by sa dali využiť aj racionálnejšie a hlavne to vyžaduje konsenzus väčšiny politikov.

Putin si možno myslí, že v EU sa už nenájde konsenzus a odhodlanie vzdorovať takejto barbarskej politike. Nepriamo, ignorovaním embarga Putina podporuje aj Čína, India...  Toho sa najviac obávam, že Putin môže mať v svojich odhadoch o západe pravdu. Názory, ako máš ty zdieľa mnoho ľudí a je otázkou času, či si ich osvojí aj oportunistická väčšina. No nie som si istý, či s takouto novou realitou budeš spokojný. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

informator ty si de facto cvok a vybav si to u lekára, aby si bol aj de iure. Toto čo tu plácaš, je čistá ruská propaganda.

Ukrajina je regulérny štát ako každý iný, no ale keď si už s tým začal, tak by si to mohol aj dokončiť, lebo v tom kontexte, čo tu plácaš neexistuje ani Rusko ako štát, pretože to je len oligarchistická suita na čele s Putinom.

a co sa tyka toho suverenneho statu UA resp. RF, tak ja som predsa nikde nenapisal, ze UA nie je suverenny stat, iba som naznacil,ze su tam namiesto politickych stran nejake regionalne klany a tie supluju politicku cinnost, cim sa podobaju politickemu stavu v RF, no RF je nedemokraticky system, ale UA je system demokraticky, ktory treba chranit aj za cenu sebaobetovania a znicenia si ekonomiky......

pred hodinou, Tono napísal:

Putinov subjektívny výklad práva, ospravedlňujúci vojenskú agresiu.....

Putin si možno myslí,......

co je toto za hlupost?.......subjektivny vyklad prava.....hm......ak sa to pravo da takto chapat, tak potom je aj tvoj vyklad o Putinovom subjektivnom vyklade prava, subjetivny.....ci nie?...

co si mysli Putin, tak to vie iba on....ja sa odmietam zucastnovat na takomto konspiracnom dialogu, kto a co si mysli.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

a co sa tyka toho suverenneho statu UA resp. RF, tak ja som predsa nikde nenapisal, ze UA nie je suverenny stat, iba som naznacil,ze su tam namiesto politickych stran nejake regionalne klany a tie supluju politicku cinnost, cim sa podobaju politickemu stavu v RF, no RF je nedemokraticky system, ale UA je system demokraticky, ktory treba chranit aj za cenu sebaobetovania a znicenia si ekonomiky......

Tvoje názory reflektujú postoj Fica, alebo Orbána. Vojna na Ukrajine nie je naša vojna! Lenže to je pokrytecký postoj. Nie je to naša vojna, lebo sme pod ochranou NATO. Paradoxne SMER ešte pár dní pred inváziou Ruska na Ukrajinu vylepoval plagáty, agitujúce za vystúpenie Slovenska z NATO. Potom ich rýchlo stiahol. V Maďarsku Orbán vehementne háji ekonomické záujmy Maďarska a sabotuje jednotu EU voči Putinovi. Ak je Orbán presvedčený, že spolupráca s Ruskom a Putinom je pre Maďarsko výhodnejšia, ako členstvo v EU a NATO, môže slobodne z týchto zväzkov vystúpiť a nezneužívať svoj mandát na vetovanie väčšiny krajín v EU.     

Ak by Slovensko vystúpilo z EU a NATO, obnovila by sa kontinuita s klérofašizmu Slovenského štátu. No na rozdiel od minulosti, teraz pod taktovkou Ruského fašizmu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nazdar....ale si sklzol....co ma spolocneho Fico, Orban a spol.  z vojenskou akciou RF na UA....a este tu spominas aj klerofasizmus....no tak to je argumentacna bomba.....vlastne mozes mat pravdu s tou kontinuitou s klarofasizmom.....ocenenie od prezidentky SK za  boj proti komunistom dostali aj traja klerofasisti.....toto si si chcel  precitat?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, informator napísal:

no nazdar....ale si sklzol....co ma spolocneho Fico, Orban a spol.  z vojenskou akciou RF na UA

No veď práve o to ide. Fico a Orbán sa tvária sa, že sa ich agresia Ruska na Ukrajine netýka. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá a skôr, alebo neskôr si musia jednu vybrať. Ak si vyberú fašistický režim Putina, nebolo by to v Maďarsku a na Slovensku prvý krát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  ved situacia je jasna.   Mame tu slovenskych fasistov ako informator co chcu  rusky fasizmus a mame tu ostatnych co nechcu rusky fasizmus.   Uz to nie je ziadne hmliste delenie o tom ci duhove pochody ano alebo nie,  o com chces debatovat ? 

A inak,  vojna sa nas tyka,  jedna strana chce aby Ukrajina vyhrala a ta druha aby prehrala.  Orban sniva o vyhre Ruska a veri ze by to posilnilo Madarsko. 

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tono napísal:

No veď práve o to ide. Fico a Orbán sa tvária sa, že sa ich agresia Ruska na Ukrajine netýka. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá a skôr, alebo neskôr si musia jednu vybrať. Ak si vyberú fašistický režim Putina, nebolo by to v Maďarsku a na Slovensku prvý krát.

a teba sa ako tyka?.......tebe chuti UA fasizmus?.....ako som ti hore napisal, tak pricinenim prezidentky tu uz zaciatky klerofasizmu su, takze preto ti je tak blizky ten "humanny" UA fasizmus?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, informator napísal:

 takze preto ti je tak blizky ten "humanny" UA fasizmus?.....

Nie je mi blízky žiadny fašistický režim. Prežil som v totalitnom režime polovicu života a nechcel by som v ňom prežiť aj zvyšok. Ukrajina je asi tak fašistická, ako Slovensko.

Putinovým cieľom je vojensky obsadiť Ukrajinu, pripojiť ju k Rusku a nastoliť v nej režim podriadený Kremlu. Všetká tá demagógia o denacifikácii a fašizme slúži len na legitimizovanie agresie. Putinova propaganda je adresovaná pre domáce obyvateľstvo, ktoré je odkázané na provládne médiá. Iné názory sú zakázané, pod hrozbou vezenia. Presne, ako v dobe totality, pred rokom 1989 v ČSSR. Asi si to pamätáš, tak ti to nemusím vysvetľovať. 

Putin vie, že v slobodnom svete takáto propaganda nebude hneď tak úspešná. Aj keď sa o to snaží a jeho propaganda už "prináša ovocie" na Slovensku, Maďarsku, Bulhrasku... jeho ambície sú však väčšie. Účinnosť jeho propagandy bude priamo úmerná zhoršujúcej sa ekonomickej situácii v EU, rastu inflácie a určitého otupenia a únavy zo správ z vojnového konfliktu.

Putin možno dosiahne na Ukrajine svoje vojenské ciele. Situácia sa postupne "skonsoliduje", sankcie voči Rusku sa zrušia. Deti ruských oligarchov budú ďalej študovať na prestížnych západných univerzitách a užívať si luxus západu. Znova budú na svojich jachtách brázdiť po exotických destináciách, nakupovať nehnuteľnosti na "prehnitom západe". Nočný vlci sa budú na amerických, nemeckých a japonských motorkách preháňať po Berlíne.

A ruskí "mužíci" a trolovia v EU budú sedieť doma na zadku a Putinovu agresiu voči suverénnemu štátu budú oslavovať. Interpretovať ju budú, ako veľké víťazstvo nad imperialistickým západom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Nie je mi blízky žiadny fašistický režim. Prežil som v totalitnom režime polovicu života a nechcel by som v ňom prežiť aj zvyšok. Ukrajina je asi tak fašistická, ako Slovensko.

aj ja som prezil doteraz polovicu zivota v komunistickom rezime a zacinam badat podobne praktiky u  terajsieho rezimu, ake boli zavadzane v case mojej mladosti a proti ktorym som pravidelne chodil strngat klucama na namestia v 1989 roku.....citim sa podvedeny a zneuzity.....tieto veci ja neodpustam.....takze ak je podla teba na UA to iste ako u nas, tak uz len to je dovod na to, aby som "fandil" RF v tejto vojenskej akcii, tak isto ako som svojho casu "fandil" vojenskym operaciam podobneho typu USA....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, informator napísal:

 som pravidelne chodil strngat klucama na namestia v 1989 roku.....citim sa podvedeny a zneuzity.....tieto veci ja neodpustam.....takze ak je podla teba na UA to iste ako u nas, tak uz len to je dovod na to, aby som "fandil" RF v tejto vojenskej akcii

Ja som bol v 1989 tiež idealista. O to viac ma deprimovalo, že po "nežnej" revolúcii sa znovu dostali k moci bývalí komunisti a príslušníci ŠTB. Keď si zosumarizuješ históriou Slovenska po roku 1989, tak okrem Dzurindovej vlády tu bola pri moci vláda Mečiara a Fica. Moc získali v slobodných voľbách, takže nezostávalo mi nič, len rešpektovať vôľu občanov.

Čo z toho vyplýva? Byť 33 rokov zatrpknutý a frustrovaný z politického vývoja na Slovensku? Najväčšia hlúposť je rozčuľovať sa za hlúposť iných. Dnes aspoň nemusím verejne demonštrovať, že s praktikami vládnej politiky súhlasím, ako som to musel pred rokom 1989. Mať iný názor, ako ten oficiálny, by som si už dnešnom Rusku dovoliť nemohol. A takýto režim podporuje 50% Slovákov. Toto percento úzko koreluje s bývalou voličskou základňou Mečiara a Slotu a dnes Fica, Pelegríniho a Kotlebu. Zmysluplná opozícia k týmto politickým subjektom na Slovensku de facto neexistuje. Súčasná vláda je len karikatúrou toho, čo pred voľbami sľubovala. Tento tristný stav spoločnosti nie je výsledkom "západnej imperialistickej propagandy", ani tej ruskej, ale nás samých.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono, ale ruska propaganda ovplyvnila 20 percent volicov a to vyrazne zhorsuje nase sance na normalnu vladu. Ano, mozeme si to za to sami, ake vidis ze informatorovia tomu sotva pomahaju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Mnoho ľudí, frustrovaných zo sociálnej situácie, potrebuje nájsť vinníka svojho stavu. Populistický politici typu Fica a Pelegríniho dokážu rýchlo ukázať prstom, kto za to nesie vinu. Je to osvedčená taktika, fungujúca na masy s IQ pod 100, ktorí potrebujú jednoduché riešenia. Je neuveriteľné, ako spoľahlivo táto taktika funguje. Neexistuje žiadny racionálny argument, ktorý by ju ohrozil.

Ficová vláda mala počas 2. volebných období možnosť prezentovať svoju víziou sociálnej politiky. Výsledok bola korupcia a obohacovanie "našich ľudí" na úkor štátu. Dnes sú SMER spolu s HLASOM favoritmi budúcich volieb. Slováci doprajú svojej vrchnosti blahobyt, podobne ako ho obyčajní Rusi doprajú svojím oligarchom, aj keby samy nemali na chleba. Hlavne že im propaganda vsugeruje, že hrdinsky vzdorujú západným imperialistom. Majú tak vo svojom živote aspoň nejaký "vznešený" ideál.

Ale skôr je to v Rusku o tom, že keď sa ja nemám dobre, nie som slobodný, nech nie je nikto! Na Ukrajine "hrozilo", že by sa mohli mať lepšie, byť slobodnejší ako Rusi, čo je "imperialistická zrada", za čo si zaslúžia Ukrajinci trest. Zničená Ukrajina u bežných Rusov teraz vyvoláva pocit uspokojenia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator je exemplárny príklad takého postihnutého voliča. Stále bude mlieť dookola rovnaké sprostosti, len aby rozoštvával spoločnosť ako Fico a Blahom. Im tá vojna na Ukrajine náramne prišla vhod, lebo pandémia koronavírusu už strácala na efektivite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slobodná a ekonomiky prosperujúca Ukrajina by z ideologického hľadiska predstavovala pre totalitné Rusko väčšie nebezpečenstvo, ako keby bola v NATO. ZSSR sa rozpadlo sa bez jediného výstrelu z NATO. Putin to považuje za najväčšiu tragédiu a má svojím spôsobom pravdu. Totalitná veľmoc s najväčším počtom jadrových zbraní na svete, sa rozpadla z vnútra. A to už znova Putin nie je ochotný pripustiť za žiadnu cenu, ani ak by bola Ukrajina totálne zničená.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam cas odpisovat, lebo sa idem pobalit a odchadzam k synovi na cca 5 dni.....potom, ak stastlivo docestujem, tak bude cas a poodpisujem vsetkym.....aj demagogom a schizofrenikom...... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Centrální bankéřka s nadsázkou řekla, že neuškodí lekce jógy. „V nynějších podmínkách je důležitá ohebnost. Situace se rychle mění a je na ni potřeba rychle reagovat. Vnější podmínky se nadlouho změnily. V mezinárodní dělbě práce ztrácíme. Vyvážíme se slevou a dovážíme s přirážkou,“ upozornila.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/rusko-na-ekonomickem-foru-v-petrohrade-otevrene-priznalo-ze-je-v-problemech-40400349

 

Ved na to su sankcie. 

https://topwar.ru/197649-koridor-sever-jug-i-ego-skrytye-povoroty.html

Tu rusku stranku davam, len kvoli mapke. Co rusi kupia od Indie?  Pre rusov vyvazat plyn a ropu(a ine nerastne suroviny) malo vyznam do Europy, lebo za za to dostali vsetko co si nevedia vyrobit doma - teda vsetko. Bez prirazok a zliav.  naco su im Eura ci Dolare? Ked si za ne nic nekupia? Preto kludne nemcom zastavia aj NS1.  Len potom ich riesenie len taketo.

Je to to najlacnejsie, ine ani nemaju. Co spravia s ropou? 

Citát

„Nejdůležitější teď není nominální růst ekonomiky, ale rozdělení bohatství mezi lidi. Do popředí se dostává otázka snižování nerovnosti a boje s chudobou,“ uvedla Nabiullionová, z jejíchž slov jasně plyne, že v zemi je problémem právě chudoba a nerovnost.

To sa vyriesi samo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 6. 2022 at 19:14, Tono napísal:

Ja som bol v 1989 tiež idealista. O to viac ma deprimovalo, že po "nežnej" revolúcii sa znovu dostali k moci bývalí komunisti a príslušníci ŠTB. Keď si zosumarizuješ históriou Slovenska po roku 1989, tak okrem Dzurindovej vlády tu bola pri moci vláda Mečiara a Fica. Moc získali v slobodných voľbách, takže nezostávalo mi nič, len rešpektovať vôľu občanov.

Čo z toho vyplýva? Byť 33 rokov zatrpknutý a frustrovaný z politického vývoja na Slovensku? Najväčšia hlúposť je rozčuľovať sa za hlúposť iných. Dnes aspoň nemusím verejne demonštrovať, že s praktikami vládnej politiky súhlasím, ako som to musel pred rokom 1989. Mať iný názor, ako ten oficiálny, by som si už dnešnom Rusku dovoliť nemohol. A takýto režim podporuje 50% Slovákov. Toto percento úzko koreluje s bývalou voličskou základňou Mečiara a Slotu a dnes Fica, Pelegríniho a Kotlebu. Zmysluplná opozícia k týmto politickým subjektom na Slovensku de facto neexistuje. Súčasná vláda je len karikatúrou toho, čo pred voľbami sľubovala. Tento tristný stav spoločnosti nie je výsledkom "západnej imperialistickej propagandy", ani tej ruskej, ale nás samých.

to, ze sa po r. 1989 dostali k moci, nie znovu, ale aj byvali komunisti, mna osobne nefrustruje, pretoze to je z podstate normalne.....no ked sa pozries spatne, tak ani za vlady tej byvalej nomenklatury sa tak nekadrovalo a necenzurovalo, ako teraz za vlady tzv. progresivnej zlozky.....uz dlhsiu dobu ma irituje rozhodovanie bruselskej "elity" a klinec do toho vrazili teraz aktualny spravcovia veci verejnych svojou bolsevickou politikou......nemozem si nejak vybavit taketo protiobcianske konanie tolko pranierovanej dvojice, ako je Meciar a Fico......ja vnimam (citlivo) kadrovanie a cenzurovania, ako najvacsi zlocin....ja som nechodil na namestia kritizovat nejake rozkradacky alebo korupciu, ale cenzurovanie a kadrovanie.....mame to tu zasa a ak je na UA to iste , ako si bol hore niekde napisal, tak preto "fandim" RF v akcii na UA a nezaujma ma, ako si tento vojensky akt RF pomenovala....

Dňa 15. 6. 2022 at 19:58, tyso napísal:

tono, ale ruska propaganda ovplyvnila 20 percent volicov a to vyrazne zhorsuje nase sance na normalnu vladu. Ano, mozeme si to za to sami, ake vidis ze informatorovia tomu sotva pomahaju

neplet sem nejaku propagadu niekoho proti niekomu.....propaganda spoza hranic predsa vyhrava iba tam, kde je domaca politika voci obcanom plodom suterenu....

 

Dňa 15. 6. 2022 at 21:33, Sniper napísal:

informator je exemplárny príklad takého postihnutého voliča. Stále bude mlieť dookola rovnaké sprostosti, len aby rozoštvával spoločnosť ako Fico a Blahom. Im tá vojna na Ukrajine náramne prišla vhod, lebo pandémia koronavírusu už strácala na efektivite.

schizofrenik. ako ty, nema iny argument, tak melie dookola tuto mantru.....

 

docestoval som k synovi v poriadku, ale ta 300 km cesta uz asi nie je pre mna....zapchy na dialnici, burka s krupama, kamiony za zvodidlama a pod. veci predlzili cestu o cca 2 hod..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nechapem jednu vec, naco na Informatora reagujete? Naco je to dobre? Aby Vam povedal kolko Zelensky berie koksu? Ci ma inu pridanu hodnotu? Informator co si zac sa predstav? Ked pride vojna na Slovensko co sa s tebou asi stane(ci tebe podobnych,deti)? 20% ludi.  Mali sme sa SNP kolko bolo gardistov a kolko partizanov?  V hore sa predo mnou neschovas, neviem ako v Bratislave.

O tom Micevovi som sa pomylil o tyzden. Som si pamatal piatok. Urobil to v piatok ale o tyzden neskor(odovzdal rusom nejaku cenu priatelov medi narodmi, priatelstva). Aj tak bol velmi bystri, ja som bol v piwi 2 mesiace. Potom som im poslal 1000 euro. Hned ako parlament zakazal sudcom rozhodovat o ficovi, hned do hodiny.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14084/332127#214

Ak napadnu moju krajinu rusi ci madari, budem sa branit, Poliaci. Ak niekto dlhodobo kolaboruje s ruskom (nepriatelom a si to neuvedumuje) ci aj uvedomuje a dostava za to peniaze. Co ine ako zabit to mozes?

Fico: je to vojna medzi Ukrajinou a ruskom, nie nieje mily informator. Je to vojna dnes medzi mnou a tebou. Aj na Slovensku. Dnes mame vladu, ktora je na spravnej strane. Na ktoru som hrdy. Opacne, mat tu tych z opozicie? ..

Vyznavaci znasilnenia, ublizovania slabsim, si idete na uzemia co Vam patrili? inak len preto vas zabijem. Aj na Slovesku. Ta vojna zasahuje aj na Slovensko. Slovensko vnej je - inak sa to ani neda. sme susedia s Ukrajinou. Aj Madari su v tom. Aj Madari aj Slovaci verim ze susedovi pomozu co najviac budu vediet. Proti agresorovi rusovi. rusa zabit na ukrajinskej zemi aj na madarskej aj na slovenskej.

Ukrajinci to asi vcelku zvladaju. Vybombili rusakom dve velke sklady, teda mesiac na ukrajinu budu posielat tolko co za 8 rokov Ukrajinci im,teda nic . Rusov musis vystrielat, vyzabijat a podla mna aspon 100 km od ukrajinskych hranic. 100 km sa ziadna zbran nemoze dostat k ukrajinskym hraniciam.

Rusko nikdy nebude mat lepsie zbrane ani v tejto vojne nema ako zapadne. Teda im dat zapadne,aby mali pokoj. To sa iste da zabezpecit aj to iste bude. To sa aj deje. Postupne ukrajincov naucia na zapadne dela a vsetko ostatne. To sa aj deje.  A ruske opice  ,fico,kotleba a informator sa budu kukat. Putin a spol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem si predstaviť, ako môže vstať ráno Putin, naraňajkovať sa, pozrieť sa do zrkadla s pocitom, koľko ľudí kvôli jeho zvrátenej ideológii dnes príde o život. Koľko bude zmrzačených, koľko detí stratí rodičov, príde o domov, alebo zomrú. A tí, ktorí ho podporujú sú spolupáchatelia tohoto zločinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Tono napísal:

Neviem si predstaviť, ako môže vstať ráno Putin, naraňajkovať sa, pozrieť sa do zrkadla s pocitom, koľko ľudí kvôli jeho zvrátenej ideológii dnes príde o život.

Pre normalneho cloveka neunosne, ale psychopati s tym nemaju absolutne ziaden problem. Vzdy sa takyto nejaki najdu, napravit treba skor system, aby si nemohli ziskat taku obrovsku moc.

O Rusku som si toho precital uz vela, a toto ma zaujalo najviac: Syndrom naucenej bezmocnosti. Ide o psychologicky fenomen, ze ked je clovek alebo aj zviera prilis dlho vystavene prilis velkemu utrpeniu, tak sa prepne do stavu, kedy si nevie/nechce pomoct ani od lahko odvratitelneho utrpenia. Zaujimavy, ale velmi dlhy clanok tvrdi, ze prave toto sa udialo v Rusku, kde sa ludia uz nepokusaju nic zmenit, pretoze si uplne prestali verit, ze je mozne nieco zmenit:

Rusko na pokraji nervového zhroucení, Liza Alexandrovová-Zorinová

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov