Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

to sa da chapat aj inak......

pred 4 hodinami, sahara napísal:

Sme toho názoru, že zvrchovanosť a územná celistvosť všetkých štátov by sa mala rešpektovať a ciele a princípy Charty OSN kolektívne dodržiavať,“ dodal. 

....mozno si Cina pripravuje podu pre prevziatie Tajwanu......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto môže teraz zastaviť vojnu na Ukrajine, tak to sú samotní občania Ruska. Keby masovo vyšli do ulíc na protest proti Putinovej vojne, donútili by ho skončiť tento masaker.. Ak nie, tak s ním súhlasia a majú na ňom podiel. Oni si ho zvolili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, informator napísal:

...drazdenie hada bosou nohou sa moze skoncit rozne....

Rozmyslam, ako sa dalo nedraztit. A jedine, co ma napada, ze by Ukrajina bez boja ponukla svoje uzemia Rusom, aby ich obsadili. Povzbudene takymto utokom by ale Rusko zacalo chystat okupacne aktivity proti dalsej krajine. Takze alternativa "nedrazdit bosou nohou" by skoncila tym, ze by Rusko ziskalo vsetky uzemia, o ktore by malo zaujem.

 

pred hodinou, Sniper napísal:

Agresívny panelák v Kyjeve po zásahu ruskou mierovou strelou

Budme zas spravodlivi, pravdepodobne nebolo zamerom (ani vojenskym, ani politickym) trafit obytnu budovu. Aj ked samozrejme pri ostrelovani v takom rozsahu je jasne, ze nejake zbludile strely zasiahnu aj civilne ciele - a predsa sa rozhodli to urobit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som to písal už vyššie, pre rusákov nie je žiadna iná alternatíva ako postupne obsadzovať územie bývalého ZSSR. Tie ich reči o možnej jadrovej vojne a prerušeniu diplomatických vzťahov so Západom tomu nasvedčujú. Rusko treba izolovať a ničiť ekonomicky. Tento štát sa postupne prepadáva do demografického zúfalstva, tak je to len otázkou času, kedy sa rozloží úplne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, Tono napísal:

Kto môže teraz zastaviť vojnu na Ukrajine, tak to sú samotný občania Ruska. Keby masovo vyšli do ulíc na protest proti Putinovej vojne, donútili by ho skončiť tento masaker.. Ak nie, tak s ním súhlasia a majú na ňom podiel. Oni si ho zvolili.

Pozor, volby v Rusku nemozno povazovat za slobodne. To je ako keby niekto tvrdil, ze sme si za socializmu volili Komunisticku stranu Slovenska.

Ale inac suhlas, najucinejsia paka na Putina by bola mohutna obcianska nespokojnost, kedze hlavnym dovodom vojny su volebne preferencie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Putinova podpora Rusov po anexii Krymu stúpla na 90%. Potom klesla na 70% . Ak Putin vojensky dobyje Ukrajinu, stúpne mu popularita podobne, ako po anexii Krymu. Netreba si robiť ilúzie. Podobne, ako s tým Slovanským bratstvom, o ktorom mnohí rusofili búznia. Ukrajina je dobrým príkladom tohoto bratstva a pre nás by to malo byť varovaním. No tiež si nerobím ilúzie. Tých 50% Slovákov, čo podporujú Putina, už túžobne očakáva jeho víťazstvo nad "Ukrajinskými nacionalistami, Benderovcami a NATO", ktoré je podľa nich a Putinovej propagandy, za vojnu zodpovedné. Tí všetci majú "krvavé ruky", aj keď sedia doma na zadku. Dúfam, že sa na to nikdy nezabudne.

 

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 32 minútami, smiley napísal:

Rozmyslam, ako sa dalo nedraztit. A jedine, co ma napada, ze by Ukrajina bez boja ponukla svoje uzemia Rusom, aby ich obsadili. Povzbudene takymto utokom by ale Rusko zacalo chystat okupacne aktivity proti dalsej krajine. Takze alternativa "nedrazdit bosou nohou" by skoncila tym, ze by Rusko ziskalo vsetky uzemia, o ktore by malo zaujem.

 

ja neviem, nie som politik, ale iba obycajny protivojnovy dezolat, no pravdepodobne rokovanim z rusmi, kedze je to velmoc a ma svoje zaujmy, ako aj UK, USA, Cina, Francuzsko....ked uz spominam iba tieto vo svete rozhodujuce vojenske mocnosti.....toto, co sa stalo,  je vyustenie dlhodobeho procesu a nie otazkou nejakeho pol roka.....no vojnovy stvaci v USA a EU su velmi alergicky na svoje predstavy o spravodlivom usporiadani a nevahaju obetovat nevunne obyvatelstvo....vid teraz UA...

 

 

pred 3 minútami, Tono napísal:

. Tých 50% Slovákov, čo podporujú Putina, už túžobne očakávajú jeho víťazstvo nad Ukrajinskými nacionalistami, Benderovcami a NATO, ktoré je podľa nich a Putinovej propagandy za vojnu zodpovedné. Tí všetci majú "krvavé ruky", aj keď sedia doma na zadku. Dúfam, že sa na to nezabudne.

50%?.......oni robia svetovu politiku?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, informator napísal:

toto, co sa stalo,  je vyustenie dlhodobeho procesu a nie otazkou nejakeho pol roka.....no vojnovy stvaci v USA a EU su velmi alergicky na svoje predstavy o spravodlivom usporiadani a nevahaju obetovat nevunne obyvatelstvo....vid teraz UA...

takže podľa teba je v tom putin stále nevinne, však? a ty nie si protivojnový dezolát, si obyčajný ruský troll. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,    ty siris presne to co vsetci proruski trollovi a v rovnakom case.   Takze viem ze klames.   Staci sledovat ruske media a presne viem na co "prides vlastnou hlavou".  

A ano je to dlhodoby proces, ked si zapad nahovara ze predsa nie je v zaujme ruska aby sa to dialo.  Keby prisli tvrde sankcie v 2014 a rychla podpora vyzbrojeniu Ukrajiny, tak by dnes   vojna bola len na FB, kde by si ty a tebe podobni PROvojnovi dezolati vykrikovali o zlej Amerike.

Lenze sa to nestalo a tak mame skutocnu vojnu na nasich hraniciach.   A zrejme Putin uveril vlastnym lziam o tom ako je Ukrajina nestabilna a ze sa mu rychlo ukrajinci vzdaju.  To je tak ked sa vladca zbavuje tych co s nim nesuhlasia.   

To je aj odpoved preco mal mal aj podla teba nedostatocne sily.  Ale to znamena aj to ze mozeme prejst do brutalnej fazy podla ruskej vojenskej doktriny, kde najprv delostrelectvo znici oblast a potom ju obsadia tanky a pechota.  To potom nebudu desiatky mrtvych civilistov ale tisice.  Toto sa udial v Groznom aj v Syrii.   A toto podporujes.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 41 minútami, sahara napísal:

takže podľa teba je v tom putin stále nevinne, však? a ty nie si protivojnový dezolát, si obyčajný ruský troll. 

kazdy ma maslo na hlave, ale Putinovo terajsie jednanie, je iba nasledok priciny a ta pricina bola arogantna a bezohladna politika USA.....no a tak na okraj....radsej byt ruskym trollom, ako oznacujes mna, ako byt arogantnym vojnovym stvacom, ako si ty, pretoze viditelne podporujes politiku USA aj za cenu zivotov nevinnych obcanov a  tvoje snazenie, je teraz vidiet na UA....si spokojny?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, tyso napísal:

  To je tak ked sa vladca zbavuje tych co s nim nesuhlasia.  

tak toto sa uz tiez dlhodobe deje aj v statoch EU a USA.....mozno aj preto svetova politika je v takom rozvratenom stave v akom je....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

no pravdepodobne rokovanim z rusmi, kedze je to velmoc a ma svoje zaujmy, ako aj UK, USA, Cina, Francuzsko...

No vsak z Ruskom rokovali. Diplomaticke rokovania boli zastavene z Ruskej strany, autonomia Donecka a Luhanska bola pre Rusov nepripustna. Jedina dalsia moznost by bola venovat Rusku tie uzema (ako aj dalsie, ktore by pozadovali neskor, a teda bolo by tam aj Slovensko) zadarmo. To, ze sa nenechame, nie je arogatnost ani beozhladnost, to su elementarne principy politiky civilizovanych krajin.

Zapad ma maslo na iba zato, ze na toho hada bosou nohou nedupol poriadne hned po Kryme a nepridusil ho tak, aby teraz uz nemohol rozputat vojnu z Ukrajinou.

Ja som niekedy tiez veril, ze za vsetko zle moze USA, ale to som male dieta, ktoremu bola hlava intezivne preplachovana komunistickou propagandou. Ako moze mat  tak intezivne preplachnutu hlavu dospely clovek v slobodnej krajine, mi ostava zahadou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, informator napísal:

Putinovo terajsie jednanie, je iba nasledok priciny a ta pricina bola arogantna a bezohladna politika USA.....no a tak na okraj....

No daj nejaký príklad tej arogantnej a bezohľadnej politiky USA. Realita je taká, že Rusko napadlo svojho suseda, bombarduje jeho mestá a núti utekať jeho obyvateľov na Západ. To tiež len tak na okraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, Sniper napísal:

No daj nejaký príklad tej arogantnej a bezohľadnej politiky USA

odpoveď bude prinajmenšom zahmlená a nebude v nej chýbať obhajoba putina. jo.. a ešte tam budú nejakí vojnoví štváči, prípadne fašisti a hneď za tým nevinný ukrajinský ľud.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak pokial ja viem a nie iba ja, tak UA ignorovala cele roky Minske dohody, ktorych plnenie garantovala Francuzska a Nemecka strana...tolerovali vrazdenie armadou UA civilne obyvatelstvo tamojsej ruskej mensiny, ale stale obcanov UA......to ti zili netrha?....ake pouzili prostriedky na ich presadenie a teda donutenie UA k ich dodrziavaniu?......oni vlastne svojou ignoraciou dali Putinovi zamienku a o krokoch USA uz ani radsej nepisem.....teraz sa vyvinovat a alibisticky poukazovat na Putina, je akt topiaceho chytajuceho sa slamky....

ja som zasa za komunistov veril, ze najvacsie zlo na svete je SSSR a USA su tym dobrym anjelom.....po pade komunistov, som sa casom presvedcil, ze je to vlastne naopak resp. su oba staty na jednej "dobrej" urovni....za ich ciny vzdy trpel niekto iny....ale popravde su mi teraz rusi ovela sympatickejsi ako agresivny americania....to neznamena, ze schvalujem ich vpad ma UA, no popol na hlavu si musia najviac sypat staty EU a USA...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator,   cele roky si nic o donecku nepisal.  Nebol pokyn. 

A hlavne o tom nic nevies.  Cele roky tam stali ruski zoldnieri v jednych zakopoch a  na druhej strane ukrajinska armada. A vzajomne po sebe strielali.    Minske dohody hovorili o zastaveni palby a to sa nikdy nestalo.    Nebolo to v zaujme rusov,  drzali kluce od miesacky.  

A pravda je taka ze vojaci su rozni,  urcite najdes aj na ukrajinskej strane pripady ked namierili delo nie na ruske opevnenie ale niekam dalej,  rovnako sa to dialo na  ruskej strane.  A je fakt ze to nikoho v europe ani v Kyjeve uz nezaujimalo.  Minske dohody boli od zaciatku nastavene tak ze nefungovali.  Rusi zasadne odmietli sa stiahnut a bez toho odmietla ukrajina uznat ich autonomiu a nechat im pravo veta v parlamente.   

Ale co presne mala spravit EU ?  Cely problem bol v rusku,  normalne by tam dohodla modre prilby, oddelila bojujuce strany, pripravila volby a nasledne moderovala proces dohadovania.    Ale to nebol rusky plan a nedovolili to spravit.  A bez natlaku na rusko sa to nedalo ukoncit.   Ale to si nekrical ze treba silne sankcie aby tam bol mier,   to si nemal v pokynoch.

A teraz mas v pokynoch odsudzovat USA, ktore s tym nic nemaju,  tvrdit ze je to vina ukrajiny a ze to mala vediet ( este pred mesiacom si to nevedel a hovoril ze rusi nezautocia,   vtedy bol pokyn maskirovka) a ze nas sa to netyka a hlavne nemame ukrajine pomahat.   

Toto su tvoje ulohy a tak ich plnis.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, informator napísal:

no tak pokial ja viem a nie iba ja, tak UA ignorovala cele roky Minske dohody, ktorych plnenie garantovala Francuzska a Nemecka strana...tolerovali vrazdenie armadou UA civilne obyvatelstvo tamojsej ruskej mensiny, ale stale obcanov UA

Kde a kedy ukrajinská armáda vraždila civilistov? Daj už niečo konkrétne konečne, čo potvrdí, že ukrajinská armáda denno denne zúrivo bombardovala kobercovými náletmi mestá ako Doneck, Luhansk. Minské dohody sa uplatňovali od roku 2015, medzi povstalcami a Ukrajinou sa vytvorila 30 kilometrov široká demarkačná línia, ktorú porušovali ruské tanky, inak od roku 2015 bola celá situácia v štádiu zamrznutého konfliktu, ktorý bol ukončený uznaním oboch republík Putlerom a tie si následne vyžiadali návštevu ruskej armády. Tak o čom to tu stále tliachaš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

ale popravde su mi teraz rusi ovela sympatickejsi ako agresivny americania....to neznamena, ze schvalujem ich vpad ma UA, no popol na hlavu si musia najviac sypat staty EU a USA...

Nie si sám. Podobne zmýšľa 50% Slovákov. "Zradili Slovensko! Pozvali armádu USA!"

https://www.aktuality.sk/clanok/ptj14qh/bilbordy-smeru-o-vlastizradcoch-miznu-firma-ktora-ich-vylepila-nechce-sirit-nenavist-a-odstranuje-ich/

Keby mali Ukrajinci aspoň také pochopenie pre Putinovu mierotvornú politiku, ako väčšina Slovákov, dávno by ho už vítali chlebom a soľou.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Medzitým v Česku

Citát

 

Český najvyšší štátny zástupca (prokurátor) Igor Stříž predtým varoval občanov, aby neschvaľovali útok Ruska na Ukrajinu, neakceptovali inváziu ani ju nepodporovali alebo neschvaľovali predstaviteľov Kremľa. Mohli by sa tým vystaviť trestnému stíhaniu, napísal Deník N.

"Za istých podmienok by mohli čeliť aj trestnoprávnej zodpovednosti za trestný čin schvaľovania trestného činu podľa § 365 trestného zákonníka, prípadne za trestný čin popierania, spochybňovania, schvaľovania a ospravedlňovania genocídy podľa § 405 trestného zákonníka," uviedol Stříž v tlačovom vyhlásení.

https://www.teraz.sk/zahranicie/demonstranti-v-cesku-sa-dostali-do-pot/615123-clanok.html

 

To by mohlo byť aj u nás, bolo by menej boľševikov na Facebooku.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, Sniper napísal:

Medzitým v Česku

To by mohlo byť aj u nás, bolo by menej boľševikov na Facebooku.

 

Netýkal by sa takýto paragraf aj GP Žilinku? No ten by si asi uplatnil paragraf 363 sám na seba. Generálny prokurátor Ruskej federácie je na sankčnom zozname EU, v oblasti ľudských práv. To chcú trestať len ruských internetových trollov? 

https://dennikn.sk/2670617/generalny-prokurator-tam-funguje-ako-putinova-zbran-cesta-do-moskvy-zilinku-diskredituje-vravi-rusky-politolog/

Dúfam, že do Moskvy išiel Žilinka preto, aby generálnemu prokurátorovi Ruska vyjadril svoj neochvejný postoj, že "dôrazne odsudzuje agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine a anexiu Krymu...

https://www.teraz.sk/slovensko/generalny-prokurator-dorazne-odsudzuj/614440-clanok.html

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidim ze ste tu vsetci uplny sialenci a podporovatelia vrazdenia na Ukrajine......ocakavam, ze sa vsetci aj ti co su v dochodkovom veku prihlasia do ukrajinskej armady a pojdu bojovat proti putinovi....budem sa za vas  modlit a drzat vam palce.....ale urcite mate odvahu iba za pocitacom a robenie prehlaseni......ja by som okamzite isiel donutit obe strany krokovaniu alebo z pozicie silnejsieho by som tam prisiel spravit poriadok s celou silou NATO.....ale nasa "elita" tam radsej posle zbrane, aby bolo este viac obeti, viac utecencov, ktori su uz dopredu zamestnany, takze ucel sa plni a  chybajuci lekari, kamionisti, zdravotnici a rozne odborne profesie si miesto najdu a chybajuca pracovna sila je dodana....toto bol plan?....skor uverim tomuto,ako akejsi poctivej politike zo strany agresorov z USA...

a tu este si pozrite "pionierske" tabory na UA.....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov