Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 5 hodinami, tyso napísal:

USA uplne jasne hovorili ze na ukrajine nezasiahnu, nebudu tam mat vojakov.  Jedina pomoc je spravodajska a dodavka zbrani.  V case ked ste tu sirili ako USA provokuje rusov k zasahu.   Ukrajinci sa mozu citi podvedeni ale takto to je. Rovnako ako v 68 NATO nezasiahlo v Ceskoslovensku a ani to nebolo v plane. 

A v realite NATO nikdy nezasiahlo, kedze ziaden jeho clen nebol napadnuty.   Ukrajina nie je vynimka,  zasahovalo USA a k niektorym jeho misiam sa pridali aj clenovia NATO ale nikdy nevyhlasili vojnu.  Ukrajina ziadnu zmluvnu zaruku nemala a preto sa ju snazili ziskat, to znamena clenstvo v NATO.   Keby bola v NATO, tak by utok na nu znamenal automaticky vojnu so VSETKYMI clenmi NATO.   Takuto ochranu nie je jednoduche ziskat aj ked sa o nu snazite Slovensko pripravit. A takyto konflikt by sice nemusel znamenat jadrovu vojnu ale lahko by nou mohol skoncit.

A ty nesiris iny pohlad ale rusku propagandu a klamstva.  To je rozhodne iny level. 

tak naco potom sa spravali na ukrajine sposobom, ze rusom s toho praskali zilky?......bud su tak hlupy alebo tak arogantny....ja tipujem druhu moznost....ze sa na ukrajinu uz minimalne dva roky po zeleznici valia zbrane a na UA fungoval kopec vojenskych instruktorov z NATO a pod. akcie na budovanie statnosti v ramci ukrajiny.....zodpovedny politicky cinitel ma vediet, co tento skoliaci a vyzbrojovaci program nutne musi priniest zo strany Ruska......no a kedze teda politici EU a spicka vedenia NATO nie su hlupaci, ale iba arogantne hovada, teda museli vediet, ake mozu byt nasledky....nasledky prisli a odnesu si to obcania UA, pretoze nasi clenovia mierovej misie usli skor, ako sa spicka UA nazdala.....komediant Zelensky to asi uz pochopil....toto sa nemuselo stat, ale US politika sa nemeni, menia sa iba osoby, co ju siria.....este raz.....vyuziju, zneuziju, odhodia.....toto hore popisane ty povazujes za moje klamstva, rusku propagandu, ktoru ja sirim?....to su fakty, ktore ty asi nikdy nestravis......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, informator napísal:

toto hore popisane ty povazujes za moje klamstva, rusku propagandu, ktoru ja sirim?....to su fakty, ktore ty asi nikdy nestravis......

všetko, čo si tu popísal je len ozvena Lavrovových slov, že Ukrajina nemá právo robiť si na vlastnom území čo chce. lenže ona má. a práve to dokazuje. a mimochodom, NATO prisľúbilo dodávky ďalších zbraní. takže putin sa môže aj na hlavu postaviť, nič nedosiahne.

inak tí dvaja sú ako hitler s goebelsom, len majú iné mená. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, sahara napísal:

všetko, čo si tu popísal je len ozvena Lavrovových slov, že Ukrajina nemá právo robiť si na vlastnom území čo chce. lenže ona má. a práve to dokazuje. a mimochodom, NATO prisľúbilo dodávky ďalších zbraní. takže putin sa môže aj na hlavu postaviť, nič nedosiahne.

inak tí dvaja sú ako hitler s goebelsom, len majú iné mená. 

neviem ci to Lavrov povedal ako to tu ty pises, ale iste je to, ze ani taky Iran si nesmie na svojom uzemi robit co chce, ani Irak, ani Turecko, ani niektore Africke staty, ani take Madarsko,  ani Polsko, ani Venezuela a mohol by som pokracovat.....tak preco taka Ukrajina by mala byt nejak vynata z tejto zostavy statov a moze si robit  na svojom uzemi co chce....

a co sa tyka dodavok zbrani pre UA od nasich spojencov, tak to je v poriadku.....neprotestujem a nech tam navalia dalsie zbrane pokial sa da......trpiet budu zasa iba obycajny ludia a elity si budu medlit ruky zo ziskov.....: (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 43 minútami, informator napísal:

Iran si nesmie na svojom uzemi robit co chce, ani Irak, ani Turecko, ani niektore Africke staty, ani take Madarsko,  ani Polsko, ani Venezuela

Iste, ale nikto im preto nehádže bomby na hlavy a neobsadzuje ich. Američania to skúsili v Iraku a Afganistane, ale už sa poučili. Teraz je na rade Putin. A ty zmrd, ktorý si ho doteraz obhajoval, zrazu lutuješ obyčajný Ukrajinský ľud? Čo si ty za hajzla?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odpor ukrajincov asi rusi necakali, tazenie rusov sa spomaluje. Je naozauj smutne, že v tomto svete zo strachu pred vyhražanim sa Putina vojensky nepomože nikto. Obdivujem ako to zvlada Volodimir.  Všetci sa pokakali akurat on nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,     rusko napadlo ukrajinu v 2014,  ukrajinci sa sice udatne branili ale dostali na frak.  Co ocakavas ze mali robit ? No zacali budovat armadu.   A to povazujes za neuveritelnu drzost, ktoru rusi nemohli dopustit.   Co, susedna krajina sa chce branit ? To je drzost znasilnej zeny, ktora chodi na sebaobranu.   

Je neuveritelne ake si ty hovado a co dokazes obhajovat.   Ukrajina ma armadu tak desatinovu voci rusku,  nebola ziadnou hrozbou ale narastali potencialne skody ak by ju chceli napadnut.   A podla teba susedia Ruska nemaju ziadne pravo na obranu, maju pocuvat a keby nahodou nie,  tak im to Rusi vysvetlia.  Vies,  ceskoslovensko si to zazilo a je fakt hnusne to  branit.  Ale to ze si nemoralne hovado,to  viem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, robopol napísal:

pocuj trol informator, a ako to sedi s tvojim presvedcenim slobody, ty spravidlivy troll, ty nemozes nieco na svojom uzemi? odkedy?

ano, nemozem vela veci, pretoze respektujem aj suseda......

pred 28 minútami, sahara napísal:

Iste, ale nikto im preto nehádže bomby na hlavy a neobsadzuje ich. Američania to skúsili v Iraku a Afganistane, ale už sa poučili. Teraz je na rade Putin. A ty zmrd, ktorý si ho doteraz obhajoval, zrazu lutuješ obyčajný Ukrajinský ľud? Čo si ty za hajzla?

tak mozno sa aj Putin v case pouci ako aj americania,.....no a preco by som nemal Putina obhajovat, co spravil takeho ineho ako robia USA?.....este raz to tu napisem.....vdaka tejto nestastnej akcii Putina, som sa presvedcil, ze USA su najvacsie zlo na svete....UA je toho poslednou ukazkou......BUDOVAT SVOJU BEZPECNOST NA UKOR  BEZPECNOSTI INEHO,, je fakt v poriadku?!!!!.....

pred 14 minútami, tyso napísal:

Je neuveritelne ake si ty hovado a co dokazes obhajovat.   Ukrajina ma armadu tak desatinovu voci rusku,  nebola ziadnou hrozbou ale narastali potencialne skody ak by ju chceli napadnut.   A podla teba susedia Ruska nemaju ziadne pravo na obranu, maju pocuvat a keby nahodou nie,  tak im to Rusi vysvetlia.  Vies,  ceskoslovensko si to zazilo a je fakt hnusne to  branit.  Ale to ze si nemoralne hovado,to  viem

ked som svojho casu dokazal obhajovat aj zabezpecovanie si svojej bepecnosti USA sposobom ,ako teraz spravil Putin, tak teraz nemozem?.....USA zatiahli do vojny UA a usli odtial prec.....gratulujem tk vojmu humannemu zmyslaniu... : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, informator napísal:

no a preco by som nemal Putina obhajovat, co spravil takeho ineho ako robia USA

Presne pre to. Týmto si dokonale odhalil pre koho robíš a aká "úprimná" je tvoja obáva o ukrajinský ľud. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator ty si alebo ako sa hovorí "uzitočný idiot" alebo platený ruský troll. Takže už by si sa mohol slobodne priznať, keď tu slobodu taky vyznavas. Mimochodom slobodne si nakazil svojho suseda covidom? či si ho rešpektoval?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Sniper napísal:

Rusko je závislé na ekonomike , bez nej by bolo chudobný štát ako Moldavsko, ale ak majú rusáci pocit, že do takej Bolívie sa im bude ľahšie a ekonomickejšie exportovať

no neviem teda ... rusi sa práve vedome od európy odstrihujú, a nevyzerá že by ich to trápilo. podceňovanie protivníka v takejto situácii sa zvyčajne nevypláca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako koho v rusku,  putina mozno nie.  ale budu mat menej penazi, menej na zbrojenie a vyssiu zavislost na cine.   De facto opustia europu, budu mimo vedy, sportu aj kultury.   Ak toto chcu,  tak prosim ale nehovor ze to velku cast ludi trapit nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, robopol napísal:

informator ty si alebo ako sa hovorí "uzitočný idiot" alebo platený ruský troll. Takže už by si sa mohol slobodne priznať, keď tu slobodu taky vyznavas. Mimochodom slobodne si nakazil svojho suseda covidom? či si ho rešpektoval?

a k comu sa mam slobodne priznat?......a suseda som nenakazil, pretoze on mal covid minimalne o kvartal skor.....a ja som si daval velky pozor aby som nahodou niekoho nenakazil a dodrziaval som vsetky mozne preventivne opatrenia.....a ty mna posudzujes podla seba?....

pred 29 minútami, sahara napísal:

@informatorObhajujem a podporujem tu Ukrajinu a každého, kto jej chce pomôcť. Je mi jedno, či USA, Nemecko, Litva, Poľsko... Ty len dookola obhajuješ putina.

no a ja som niekde vyjadril radost z toho, ze sa rusi nasilim nasackovali na UA?.....ja tu iba vinim z tejto "mierovej" akcie USA a ich "mierovu"politiku....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, informator said:

USA zatiahli do vojny UA a usli odtial prec.

Toto sice siri ruska propaganda uz par mesiacov ale doteraz som nepocul jediny aspon vzdialene  uveritelny argument.   USA donutila rusov zabrat Krym a  vytvorila konflikt na donbase ?  Pretoze odvtedy rusi ohrozuju  ukrajinu.  

a od vtedy sa rusi pripravuju na velku vojnu zo zapadom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, ale Krym nie je cela UA, tak isto, ako aj US zabratie casti Kuby, nie je cala Kuba.....

Nemci k nam dovezu rakety Patriot.....konecne aj na SK budeme mat obranny system, ktory nas postavi do linie striel z Ruskej UA....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, informator napísal:

.ja tu iba vinim z tejto "mierovej" akcie USA a ich "mierovu"politiku.

Takže chudáčik Putin je v tom celkom nevinne? Posratý až za ušami sa nechal škaredými američanmi zavliecť na Ukrajinu a pritom to tak strašne nechcel. Ty si fakt padnutý na hlavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, clovek2 napísal:

no neviem teda ... rusi sa práve vedome od európy odstrihujú, a nevyzerá že by ich to trápilo. podceňovanie protivníka v takejto situácii sa zvyčajne nevypláca.

Samozrejme, že sa musia stavať do role, v ktorej im pomáhajú aj husté reči, ale vyhrážať sa svetu jadrovou vojnou je už cez čiaru

https://www.teraz.sk/zahranicie/zacharovova-sankcie-proti-putinovi-a-l/615016-clanok.html

A za danej situácie sú toho schopní. Jedna vec im však zrejme skríži plány, tetula pozabudla na to, že pred 30 rokmi malo ZSSR okolo 300 miliónov, teraz o niečo menšie Rusko nemá ani polovicu a toto číslo z roka na rok klesá, Rusko má jeden z najhorších demografických vývojov vo svete, navyše samotní Rusi strácajú podiel v populácii na úkor miestnych kmeňov žijúcich v tajge. Tak aby zvyšok sveta mal ešte s kým "hrať tieto hry".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Čínsky veľvyslanec pri OSN Čang Ťün vyhlásil, že Peking je „hlboko znepokojený“ posledným vývinom situácie na Ukrajine. Uviedla to v sobotu agentúra DPA. „Už to prerástlo do takého bodu, ktorý si neželáme vidieť,“ povedal Čang Ťün počas výnimočného zasadania Bezpečnostnej rady OSN v piatok. „Sme toho názoru, že zvrchovanosť a územná celistvosť všetkých štátov by sa mala rešpektovať a ciele a princípy Charty OSN kolektívne dodržiavať,“ dodal. 

žeby predsa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov