Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 45 minútami, Sniper napísal:

A kde všade si to overuješ? Na RT? Daj zdroj, rád si to overím. A overil si si aj Putinove tvrdenia, že ruské vojská zasahujú len v doneckej oblasti? Lebo ruskú armádnu techniku údajne videli aj v okolí Charkova, Kyjeva, Ľvova, Odesy a ďalších niekoľko desiatok ukrajinských miest mimo východu, kam vyslali údajne mierové misie.

chces naznacit, ze Rusko o sile cca 160 000 vojakov ma v plane obsadit celu UA?.....dnes napr. v RTVS Macko obdivoval (po vojenskej strategii) dokonalost ruskeho utoku v UA, ale pochyboval o moznom obsadeni UA, ako celku.....a co sa tyka obsadenosti miest, tak tam sa rusi velmi netlacia, maximalne tadial prechadzaju dalej.....co maju v plane neviem a mam dojem, ze to nevie okrem Putina nikto, ale o nejakom obsadeni krajiny nemoze byt ani reci....skor to bude zamer znicit a znefunkcnit vojenske objekty a infrastrukturu a stiahnut sa na hranicu dotyku uznanych republik......a zdroje si casto overujem u nevesty, ktora ja z UK a ma kontakty na rozne tamojsie zdroje aj na tie, co su nie proti rusom.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rusko potrebuje demilitarizovať Ukrajinu a potom bude stačiť aj 160 000 vojakov na kontrolu územia. Či ale bude mať priamo pod kontrolou len Doneck a Luhansk, a zo zvyšku Ukrajiny bude len niečo ako klientsky štát alebo sa nakoniec stane súčasťou Ruska, to nemám odvahu predpovedať, isté je len to, že Ukrajina už nebude mať taký stupeň samostatnosti, aký mala doteraz. Predpokladám, že by mohla mať podobný status ako Fínsko, ktoré bolo niekoľko rokov po skončení 2. svetovej pod vojenským vplyvom Ruska, čo zapríčinilo, že nevstúpilo na NATO, hoci malo záujem. Teraz pred chvíľou som počul, že v Rusku si fakt myslia, že ide o mierovú misiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ty siris tolko klamstiev ze bud klames o overovani alebo netusis ako sa nieco overuje. 

Sniper,  znicit infrastrukturu ukrajiny im velmi nepomoze,  to sa za pomoci EU a USA da rychlo opravit.  Zatial sa neda povedat nic,  urobili prieskum bojom, ale je len prvy den. Ani sa nezda ze by ziskali vzdusnu  nadvladu.  Podla putinovych slov je logickym cielom Kyjev a vytvorenie nejakej  okupacnej vlady, ktorej by pomohli rozdelit ukrajinu.

Doneck a Luhansk uz mali a nezdalo sa ze by ho chceli.  To nie je Krym s namornou zakladnou.  Aj dnes ho len platia a ziadne prinosy to nema. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je celkom jasne o čom sa dohaduje čina s ruskom, ak čina vyhlasuje, že pomôže rusom., tak toto nie je normálne. A sankcie by nemali paralyzovať rusov (rusi nie su putin) a Eu, ale mali by cielene paralyzovať oligarchov a rodinu putina, či tu kseft bandu putina. proste by sa mali zamerať na tych čurakov, čo to spachali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, tyso napísal:

Ani sa nezda ze by ziskali vzdusnu  nadvladu.

Ukrajinská protivzdušná obrana je prakticky zničená, ale Ukrajinci dostali naspäť pod kontrolu letisko neďaleko Kyjeva. Ale očakávam, že v noci bude spustená ofenzíva proti Kyjevu, Rusi sa budú snažiť čo najskôr ovládnuť vedenie krajiny.

 

pred 14 minútami, robopol napísal:

čina vyhlasuje, že pomôže rusom

Noooo, kedysi dávno som čítal také články, že raz príde veľká vojna, ktorá bude posledná a v ktorej budú bojovať Rusko a Čína na jednej strane, proti USA a Európe na druhej strane. A Antikrist má prísť z východu. Každý by čakal, že to bude možno až 2,5-metrové hovado s rohmi na čele, ale vyzerá to na 160 centimetrového Liliputa s plešinou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, robopol napísal:

Nie je celkom jasne o čom sa dohaduje čina s ruskom, ak čina vyhlasuje, že pomôže rusom.,

však nad týmto špiritizujem už od rána. ako starému pragmatikovi mi otvorená vojna nedáva zatiaľ nijaký zmysel. Putina by som nepodozrieval z toho že je debil, takáto operácia sa musela pripravovať mesiace, ale celú tú dobu začínalo byť stále jasnejšie, že ukrajina časom skolabuje aj bez vojenského zásahu, tak načo tam teda hnal vojská... a už vôbec nechápem na kerého boha potrebovali obsadiť Černobyl.

btw, dnes som čítal že ukrajinci pracujúci v ČR dostávajú povolávacie rozkazy do armády, dúfam že nám neodvedú aj nášho Borisa z roboty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

Takých ešte bude, čo pred dňami vykrikovali, že Rusko nezaútočí a všetkým varovaniam sa smiali, že ide o hoaxy. Politológovia z lazov už dodiskutovali

Kiezby vsetci zareagovali ako Zeman a verejne priznali, ze sa mylili - a zaroven sa zmenili na zodpovednych ludi. Zeman prekvapivo prepol na mod zodpovedneho statnika, takyto vynikajuci prejav nemal uz roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 36 minútami, Sniper napísal:

Rusko potrebuje demilitarizovať Ukrajinu a potom bude stačiť aj 160 000 vojakov na kontrolu územia. Či ale bude mať priamo pod kontrolou len Doneck a Luhansk, a zo zvyšku Ukrajiny bude len niečo ako klientsky štát alebo sa nakoniec stane súčasťou Ruska, to nemám odvahu predpovedať, isté je len to, že Ukrajina už nebude mať taký stupeň samostatnosti, aký mala doteraz. Predpokladám, že by mohla mať podobný status ako Fínsko, ktoré bolo niekoľko rokov po skončení 2. svetovej pod vojenským vplyvom Ruska, čo zapríčinilo, že nevstúpilo na NATO, hoci malo záujem. Teraz pred chvíľou som počul, že v Rusku si fakt myslia, že ide o mierovú misiu.

no ale dolezite je to, co si kto (ty, ja alebo Putin) predstavuje  pod slovom demilitarizacia.....vyradenie voj. skladov, letisk, zbrani a municie?.....zrusenie armady UA ako celku?......toto sa da, ale neda sa demilitarizovat spolocnost a to so 160 000 armadnym zborom nebude mozne ukontrolovat......preto u mna prevlada skor to odstranenie resp.znefunkcnenie popisanych objektov resp. zbrani a arzenalu....stiahnutie sa do pozicii hranic tych dvoch republik a odtial monitorovat situaciu v celej UA.....a som si isty, ze sa uz nikto potom neodvazi budovat na UA nejake vojenske objekty alebo tam dovazat zbrane ako doteraz......preto to pomenovanie mierova misia, je asi z ruskej strany opravnen, pretoze oni su si isti, ze takto bude zabazpeceny mier....

pred 12 minútami, tyso napísal:

informator, ty siris tolko klamstiev ze bud klames o overovani alebo netusis ako sa nieco overuje. 

Sniper,  znicit infrastrukturu ukrajiny im velmi nepomoze,  to sa za pomoci EU a USA da rychlo opravit. 

ja co potrebujem, si dokazem overit......

ale pomoze, pretoze pod dozorom vojsk, ktore budu na tej spominanej hranici, nepride na UA ziadny investor,  ktory bude mat v plane vybudovat to, co rusi preventivne znicili....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, game napísal:

v podstate len kopírujem to, ako sa bežný svet, bežní ľudia stavajú k americkej agresii....

Co konkretneho agresivneho spravila USA v Ruskej vojenskej invazii na Ukrajinu?

Tieto reci mi pripominaju klasicku scenu z domaceho nasilia, ked niekto vycita zene, ze preco agresivne vyprovokovala muza az tak, ze jemu chudakovi uz neostavalo nic ine, len ju do modra zmlatit. Rusko je v tomto konflikte jedinym a jasnym agresorom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Objavil som, ze mate aj takuto temu.

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ukrajina-invaze-valka-strategie.A220224_211229_vojenstvi_alv

Zatial sa Ukrajinci vcelku drzia. Tam bude rozdiel v motivacii vojakov, kde sa bojuje, Putin urobil zle rozhodnutie. 

https://mobile.twitter.com/visegrad24

Toto je twiter,kde je asi najviac sprav,co som nasiel a ma zaujimaju. Niektore mozu byt aj nepravdive(vymyslene - klamlive). Samozrejme je to zive ,ze raz to obsadia jedni,potom ich vytlacia, obnovia sa boje a ..priklad teraz by to nakladne letisko pri Kyjeve malo byt pod kontolou Ukrajincov, ci tam do rana naletia rusi,ci rakety? Asi uz nie,ale vylucit sa to neda.

Ja osobne ocakavam a dufam, ze to Ukrajinci zvladnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 minútami, smiley napísal:

Kiezby vsetci zareagovali ako Zeman a verejne priznali, ze sa mylili

Pár sa takých nájde, ale dosť aj takých, čo tie svoje nezmysly budú trepať naďalej. Kremeľským trollom je to jedno, sú to najatí žoldnieri.

 

pred 13 minútami, informator napísal:

no ale dolezite je to, co si kto (ty, ja alebo Putin) predstavuje  pod slovom demilitarizacia

Bude to niečo na spôsob Západného Nemecka po 2. svetovej. Čo to si mohlo dovoliť, ale nie veľa.

 

Citát

preto to pomenovanie mierova misia, je asi z ruskej strany opravnen, pretoze oni su si isti, ze takto bude zabazpeceny mier....

Ano, niečo ako ruskij mir, na ten spôsob, ovládnutie krajiny, ktorá nebude vymýšľať s NATO a . Čím vlastne Putin dosiahne čo chce a bude to považovať za víťazstvo. Ale otázne je, či ho to nevyjde nakoniec draho, keď teraz sa už zhovadil pred celým svetom a príde o dôveru. nielen on aj celé Rusko, čo môže mať vážny dopad na ruskú ekonomiku.

 

pred 5 minútami, slimak napísal:

Zatial sa Ukrajinci vcelku drzia. Tam bude rozdiel v motivacii vojakov, kde sa bojuje, Putin urobil zle rozhodnutie. 

Ja som na 100% presvedčený, že ak by to Ukrajinci udržali a Rusom sa nedarilo nastoliť svoju diktatúru, tak tento konflikt ich vyčerpá ekonomicky, čo bude mať na ich hospodárstvo zničujúci dopad. Ale Ukrajina nie je Afganistan, Ukrajina je skoro samá rovina, územie priam stvorené na mohutnú ofenzívu. nie samé kopce, odkiaľ sa dá prepadávať a potom utiecť ako myši do dier. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sankcie vyhlásené, nová železná opona sa zrejme stane realitou, štáty EU budú konečne nútené investovať do obrany, napriek tomu, že politici roky tvrdia že sa to "nedá" ... kedy dôjde Bruselskému politbyru, že green deal sa odkladá na neurčito? ak ho totiž nezrušia, tak budúci rok 9.5. sú rusi v Bruseli a Uršula bude podpisovať bezpodmienečnú kapituláciu :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, Sniper napísal:

Ano, niečo ako ruskij mir, na ten spôsob, ovládnutie krajiny, ktorá nebude vymýšľať s NATO a . Čím vlastne Putin dosiahne čo chce a bude to považovať za víťazstvo. Ale otázne je, či ho to nevyjde nakoniec draho, keď teraz sa už zhovadil pred celým svetom a príde o dôveru. nielen on aj celé Rusko, čo môže mať vážny dopad na ruskú ekonomiku.

nevyjde draho....hm....zasa sankcie?.....poviem ti topo svojom......nech si strcia sankcie do analu, pretoze Brusel a USA nuvazuju ako uvazuje rus....to co je likvidacne pre obcana EU alebo obcana USA (nehovoriac o politikoch), tak to je pre rusa nepostacujuce ako trest....ak je rus presvedceny o svojej pravde, tak dokaze pretrpiet ine veci, ako nejake smiesne sankcie, ktore zacnu casom porusovat ti, co ich na rusko uvalili....no a to nepisem o postoji ciny a indie, ktore rusko urcite nezatratia a taktiez staty latinskej ameriky, ktore nemaju v laske USA a budu konat s trucu a aj taka brazilia sa urcite prida na stranu ruslka, takze to nie je tak o potrestani ruska alei ba o akejsi predstieranej humanite s UA, pretoze strata zo sankcii bude asi vacsia u EU a USA kde sa ekonomika uz aj tak prepada a nie su uz tak finanncne silne ako pred cca 25-30 r.

ja to vnimam a velmi citlivo, takto.....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rusko je závislé na ekonomike , bez nej by bolo chudobný štát ako Moldavsko, ale ak majú rusáci pocit, že do takej Bolívie sa im bude ľahšie a ekonomickejšie exportovať ropa a plyn, tak hodne zdaru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto by mal ist bojovat?  Podla mna ako ja 45 rocni. kto sa ma ockovat 55 +. Je nezmysel aby tam sli 18 rocne deti. To co je dnes sme zavinili my 45 rocni, nie moje dieta 15 rocne. Ci ten co ma 25 rokov a male dieta. ten ak chce nech sa prida. ja som si reprodukcnu funkciu splnil aj coto odzil. 45 rocny  aj vie zaco bojuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zelenskyj žiada európske krajiny o vojenskú pomoc. Plne ho chápem, armády NATO by mali vtrhnúť na Ukrajinu a masívnym útokom zaútočiť na ruské pozície. Ideálne by bolo keby po vytlačení vojsk si ti začali hasiť priamo na Moskvu, obsadili Červené námestie, zbúrali Kremeľ a zajali Putlera. Ten by potom musel podpísať kapituláciu a uznať zvrchovanosť Ukrajiny. Ruská armáda by bolo rozpustená a Ríša zla pred kolapsom. Ale takáto vojna by skončila hríbovitými oblakmi, čo by nás vrhlo do doby kamennej. Ja chápem Zelenského, ale Európa nebude riskovať veľký konflikt. Môže spraviť len to, že Ukrajinu bude logisticky podporovať dovtedy, pokým sa Rusko neunaví. Takáto vojna je veľmi nákladná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vojensky to nie je mozne,  europske krajiny to same nedokazu.   To co Ukrajine chyba je schopnost postavit sa ruskemu letectvu  a to by dokazala len amerika.   Preto ruskym agentom tak vadia americke zmluvy.

A  tak na rozdiel od nasich "mierotvorcov"  vidim  ukrajinsky problem v tom ze USA mala prilis velke pochopenie pre Rusko.  keby dodali a vycvicili na ukrajine baterie patriotov uz v 2014,   tak  by dnes rusko len zlostne nadavalo ale neutocilo.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a ako som predpokladal, už sa začína hovoriť aj o Moldavsku a Gruzínsku.

https://www.teraz.sk/zahranicie/putin-chce-ukrajinu-vymazat-z-mapy-nar/614714-clanok.html

S Gruzínskom by Rusko ešte rado zatočilo a pomocou odštiepeneckých republík Abcházska a Južného Osetska sa bude snažiť krajinu ovládnuť. Moldavsko padne prakticky bez boja, je vojensky slabé, na exponovanom území. Putler sa chce zapísať do dejín ako obnoviteľ ZSSR.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No som rad, že sankcie sú v mnohých prípadoch konkrétne a nie len, že odstavime rusku ekonomiku.. Ak by putil tiahol do boja aj proti iným krajinám tak z toho by už vznikol medzinárodný konflikt a už by nikto nepochyboval o tom, že je šialenec a treba ho zastaviť vojensky. 

Zatial nebombarduje civilné ciele, čo sa ale može zmeniť po čase..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hranica je NATO,   pri gruzinsku  by ziaden iny konflikt nebol,  moldavsko by uz ani v novinach nebolo.  Otazka je co by si dialo pri Finsku,   nie je v NATO ale je to ina skupina ako byvale republiky 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bezpečnosť celého sveta závisí od toho červeného tlačítka s jadrovými zbraňami. To je achillova päta celého tohto systému už skoro 100 rokov. No a neexistuje technológia, ktorá by eliminovala túto hrozbu. Potom tu vyskakuje kadejaký diktátor s vyhrážkami, že ak niekto zasiahne tak ho vyhladí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa nepáčia aj tieto čínske hratky, ako keby Putin bol dohodnutý s Čínou, tesne po olympiáde si vtrhne na Ukrajinu. Kludne to mohli v Pekingu upiect, a teda nakoniec toho Putina podrží Čina, lebo aj v jej zaujme je, aby NATO sa nerozširovalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov