Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

alamo, samozrejme som povedal co su nepravdy, 

napriklad tu o tom ako ukrajinci  vrazdili rusov

ako biden vlastni ukrajin

ako pfizer nevykonal testy

Toto su lzi lahko vyvratitelne a ich povod je v konspiracnych mediach platenymi rusmi. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, staci aby rusko prejavilo dobru volu a stiahli sa z ukrajiny. A bude mier, ukrajina prestane dostavat zbrane. Ale nezachytil som ze by si ty alebo game sli pred rusku ambasadu. ziadate aby ukrajina kapitulovala a nechala sa obsadit ruskom.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

napriklad tu o tom ako ukrajinci  vrazdili rusov

Veď vraždia.

https://m.mojevideo.sk/4tmu

Citát

ako biden vlastni ukrajin

No len dočkaj, keď sa zíde nový kongres. Republikáni si zgustnú, pri verejnom vyšetrovaní. 

https://www.cbsnews.com/news/hunter-biden-laptop-data-analysis/

Citát

ako pfizer nevykonal testy

Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) pravděpodobně prošetří smlouvu z května 2021 na nákup 1,8 miliardy dávek vakcín proti koronaviru v hodnotě přibližně 35 miliard eur (856 mld. korun), a to na základě soukromých textových zpráv mezi Ursulou von der Leyenovou, předsedkyní Evropské komise (EK) a Albertem Bourlem, generálním ředitelem společnosti Pfizer.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zalobci-setri-nakup-vakcin-i-sms-von-der-leyenove-40412704

A toto je čerstvá novinka.

https://www.telegraph.co.uk/news/2022/11/26/pfizers-ceo-rapped-regulator-making-misleading-statements-childrens/

Pfizer’s CEO rapped by regulator for making ‘misleading’ statements about children’s vaccines

Dr Bourla claimed youngsters aged five to 11 benefited from vaccination but the pharmaceutical watchdog said the remarks misled the public

..

Rusko dobrú vôľu neprejaví, museli by sme ich k tomu donútiť. 

Lenže naše západné elity sú bohužiaľ spolok trtkov, ktorý radšej usankcionuje vlastných občanov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

 

Rusko dobrú vôľu neprejaví, museli by sme ich k tomu donútiť. 

Lenže naše západné elity sú bohužiaľ spolok trtkov, ktorý radšej usankcionuje vlastných občanov. 

Ved to sa stane a trtkovia by to mohli uz pochopit.

 s kolaborantmi.

Citát

 

Bude sa dať žiť a hovoriť s ľuďmi, o ktorých sa vie, že kolaborovali?

Neviem, čo bude o rok. Čakám, že sa skončí táto vojna a že na našej Ukrajine bude mier. A kolaboranti… tí, ktorí vzali môj dom, už tam nie sú, tam je prázdno. S tým sa vyrovnám. Ale s tými kreatúrami nebudem hovoriť.

Tých, o ktorých viem, už som nahlásila našim úradom. Tie sa nimi budú zaoberať. Predtým sme sa kolaborantmi tak veľmi nezaoberali. Ale teraz sa to bude musieť urobiť, aby sa zase niečo nestalo.

Viete, ľudia z Mariupola sú na tom omnoho horšie. Je ich tu veľa. Mám tam jednu známu…

Niektorí kolaboranti sú, zdá sa, stále rovnakí. U nás sa na konci druhej svetovej vojny z najväčších kolaborantov stávali veľkí „vlastenci“ s páskou Revolučných gárd na ruke… 

Vždy som hovorila: Ak sa vám nepáči žiť na Ukrajine, zbaľte si kufre, choďte do Ruska. Prečo nám sem ťaháte ten „ruský svet“? My ho nechceme, ak vy áno, tak si tam choďte. U nás v Chersone bolo dosť ľudí, ktorí čakali, až Rusko príde. Čakali na Putina. Chceli to urobiť ako v Donecku (vo východoukrajinskej metropole, ktorú ovládli a s ruskou pomocou od roku 2015 udržali proruskí separatisti – pozn. red.). A kvôli nim sa to začalo.

https://dennikn.sk/3123531/budeme-vas-branit-pred-nacistami-kam-by-si-sla-povedal-jej-rusky-vojak-ukrajinka-nasta-spomina-na-utek-z-chersonu/?ref=tit

 

Co normalne by si chcela ci by sme chceli robit s kolboratmi?  

Ak sa vám nepáči žiť na Ukrajine, zbaľte si kufre, choďte do Ruska.

Co inak to chces vyriesit? 

Teda game nedavaj synovi svoje sracky do jeho hlavy. Ak tvoj syn to preberie dopadne zle.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem si predstavit hocikoho, mozno madara na ukrajine za II.svetovej vojny. 

Vy by ste takto lezali v diere, kde viete ze vas zabiju? Som si isty ze to Ukrajinci niesu. Lebo ak chcu utiect mozu, ved to je nenormalne. 

Bol jeden rus, sa snazil najst hocijaku dieru,behal vkuse, a potom sa vzdal. Dronu. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukrajinci ich musia pozabijat ak chcu mat pokoj. A ja chcem aby mali pokoj ja im budem posielat peniaze a staty zbrane. 

Teda naco im posielame peniaze a zbrane? Aby to vyhrali? Hicijake nic, aj mandelinka je pra mna uzitovnejsia ako russ.

Ti 11 russi nemuseli umriet. A ich mi je luto - mali sancu aby prezili. 

Od zaciatku vojny a mne to bolo hned jasne, ze Ukrajinci ich len pozabijaju tych russov. Lebo nemaju inu volbu. uz vyzabijali russku armadu - profesioalnych vojakov, teraz budu zabijat  koho tam poslu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz zacnem diskutovat.

Začala sa zákopová vojna..

Podla mna nie. Odkial to ma alamo neviem. Game mu dala + 

Dnes je to ina vojna ako zakopova, russi sa ani zakopat nevedia. Ked im tam padaju tie granaty male, si nevedia spravit striesku? Hocico dat nad hlavu? Nie nevedia,teda asi zakopova vojna to nebude. Nebudu tam tri roky ani tri mesiace. 

 

 Volodymyra... ked oblecie svoj vojensky kostym, 

On asi uspesny bude aj v pizame. 

A to bolo asi vsetko co tu bolo napisane, ci naco som nereagoval. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

game hovori ze ukrajinci vrazdili ukrajinskych rusov pred invaziou.  BTW dal si video kde strielali do noh zajatcov, to sice nie je pekne ani v sulade s konvenciami ale nie je to vrazda. Tak skus lepsie hladat.

Bidenov syn je podozrivy z prijatia uplatku 5 mil USD, to je sotva dokaz ze Biden vlastni Ukrajinu.   A uprimne to je suma, ktora by aj u nas bola chapana ako druhotriedna.  Aj nasi zlodeji vo vlade maju stovky milionov.

 

A opat, ziadne vysetrovanie pre "Pfizer netestoval co mal" nie je,  vysetruju mozny uplatok a su len velmi slabe indicie.

Cize su to klamstva a sotva si ich vyvratil. 

Rusko dobrú vôľu neprejaví, museli by sme ich k tomu donútiť.   A preco teda naliehas na mier ci nedodavanie zbrani ?
Donutit sa daju na bojisku.
A sankcie:  Tie bolestive su plyn a ropa, ostatne bolia tak maximalne firmy co do Ruska vyvazaju a tie vedia ze tam biznis konci.  Technicky uz ide len o sankcie co upchavaju diery, nic zasadne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, game napísal:

Zatial umieraju na oboch stranach mladi ludia a o mieri ani slovo, ako povedal jeden klasik: kde chces mier, neposielaj zbrane..

Ale ved napis, ako si predstavujes ten mier. 

Nejake rokovanie? Ukrajinci nechcu rokovat, nemaju o com, na ich uzemi cudzi vojaci ostreluju raketami mesta, unasaju a vrazdia civilistov ..alebo si myslis, ze keby rokovali, prehovorili by Rusov, aby sa stiahli?

Rusi by podla vsetkeho radi vyjednavali. Najskor by chceli,  aby im zostalo obsadene uzemie, horda by na nom nejake percento obyvatelov vyzabijala, nejakych by deportovali na Putinovu prevychovu, poodnasali by chladnicky a televizory, slovenski dezolati by sa radovali nad dalsim genialnym tahom Putina a nad tym vsetky by lietala biela holubica mieru.

(iba ak v paralelnej realite)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A k zakopovej vojne :  Dnes je tam len prestavka koli pocasiu, kedze sa nedaju dobre pouzit tanky ani zasobovat jednotky. Caka sa na mraz a ukrajinsku ofenzivu. 

Ale zakopy sa predsa pouzivaju stale od 1 sv. vojny.  To nie je zmena,  v skutocnosti teda chce alamo zamrznuty konflikt ako na Donbase od 2014.  A to sa moze stat,  to chcu teraz rusi.  Prestavku aby mohli dozbrojit a neskor pokracovat.  Preto ich babky v europe teraz kricia o mieri. Ale nie je v zaujme ani Ukrajiny ani zapadu.  A teda ani nas. 

BTW,    mna vyrusuje klamstvo ze im ide o mier.  Ak niekto chce aby sa nedodavali zbrane, tak chce aby vyhralo Rusko.  Ale hanbi sa to povedat.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco mu to je?

Ten granat aj tak sa knemu dokotula a crepinu dostane a zomrie. Keby si postavil striesku mal by sancu. 

Mne je luto aj toho russa. Je to tiez clovek. Ale russovi nieje luto ani toho rusa ani Ukrajinca, teda chapem ze ich zabijat musia. 

https://twitter.com/ukraine_world/status/1596827233288876032/photo/1

Zabijau russaci novoredania. A asi to aj pod igelitom budu mat tazke,. Russ z Ukrajiny zivi neodide.

Ja pisem ze Ukrajinec ich zabije, iste zabije(ako pisem Ukrajinec je zabijak -to vobec nie tak myslim, oni to musia spravit, aj ja ako Slovak by som tak konal, zabijal russaka), Ale aj ja ako Slovak by som to spravil rovnako ,zabijal by som votrelca. Ukrajinec nema na vyber. Musia ich zabijat ako mandelinky.

Normalnejsie a idealne aby aj russi sa spamatali aj madari. Nepchali rypaky kde im ich nerozkopu.

Raz si na koni si myslis a raz v madarsku.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusove-se-mozna-chystaji-opustit-zaporozskou-elektrarnu-40415699

granat.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Takže podľa teba "dobrý" Ukrajinci, vôbec neostreľovali "zlých" Ruských separatistov, celá roky od roku 2014, ani z mínometov ani raketami.

A tiež streliť zajatého nepriateľa do kolena a nechať ho pomaly vykrvácať, nie je ani mučenie ani vražda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a dobri separatisti nestrielali ?  Slo o klasicky rusky zamrznuty konflikt, kde sa vojaci ostrelovali na linii fronty. Podla minskych dohod obe strany stiahli tazke delostrelectvo a ostrelovali sa tak gulometmi a lahkymi delami. 

Novorossia :  https://en.wikipedia.org/wiki/Novorossiya
(Dnesny ciel ruska.   Ked sa nepodari cela Ukrajina)

 


A aspon ako ochrana civilistov to ciastocne fungovalo, pocet mrtvych civilistov klesal. V roku 2021 podla OBSE ich bolo 22, 14 na ruskej strane a 8 na ukrajinskej strane, z toho  8 zomrelo na minach.    
A delo sa sotva da pouzit ako nastroj na vrazdenie ruskych ukrajincov.  Mozno ako nastroj teroru ale podla poctov to tak nebolo.   A za ten cas zo separatistickych oblasti  ( cca 5 mil. ludi pred 2014 ) odislo na Ukrajinu 1,2 mil ludi a do Ruska 600 tisic.   A vsetkym co chceli patrit na Ukrajinu robili zle,  to ale nespominate. 
A par km dalej mas Mariupol,  kde vacsina hovori po rusky a po 2015 tam nikoho nezabili za to ze hovori rusky a to tam sedel ten diabolsky "Azov". Ani neutekali do Ruska.    Tak tam hladaj ako Ukrajinci tyrali Rusov.   Nie to ze DNR a LNR  spravili pre miestnych peklo. Ved tam vladnu paseraci a zlocinci.  Doslovne.  


Ak by rusom zalezalo na civilistoch, tak by uplne stacilo aby donutili separatistov prestat strielat a bol by tam klud.   
alebo to posunut na OSN a poslat tam modre prilby, ktore by oddelili bojujuce strany.  
Ale to nebol rusky ciel,  v 2014 to v skutocnosti zacali ruski nacionalisti bez prikazu a jasnej strategie.  Chceli obsadit "Novorussiu", teda cele pobrezie cierneho mora az po odesu.  A Moskva  nechcela vtedy eskalovat boj ale ani ustupit Ukrajine.  Cielom tak bolo vytvorit republiky v ramci Ukrajiny pod spravou Moskvy a s pravom veta v ukrajinskom parlamente.  Ako nastroj destabilizacie Ukrajiny.    A tak udrziavali konflikt,  neposlali dost zbrani na utok ale dost na obranu.   Odstranili  prilis nezavislych a agresivnych miestnych velitelov a dosadili poslusnejsich.  
 

A dalej konspirujes,  nenechali ich vykrvacat. Cielom je zabranit aby sa po vymene vratili na bojisko. Skus sa teda drzat reality, nie rozvijat svoje omyly do absurdnosti. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 11/27/2022 at 12:46 AM, game said:

Zatial umieraju na oboch stranach mladi ludia a o mieri ani slovo, ako povedal jeden klasik: kde chces mier, neposielaj zbrane...

Vsak nech najprv prestanu rusi "posielat" zbrane na Ukrajinu: 97% (!!!) ruskych raketovych utokov su civilne ciele, vsak to sa uz neda ani vojnou nazvat, to je genocida.

Ako si v tejto situacii predstavujes mier? Ze nechame, aby rusi vyzabijali vsetkych ukrajincov: vojakov aj civilistov? A ani potom sa to nezastavi, vsak rusi Slovensko jasne oznacili ako dalsi ciel.

Iny klasik zas hovori, ze s teroristami sa nevyjednava.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O mieri ale hovoria vsetci,  nie je pravda ze ani slovo o mieri nie je.  Len sa dost lisime v predstavach ako ten mier ma vyzerat.

A ktory klasik to o vojne povedal ? 
pretoze mila game je to viac ako pokrivene,

OSN po 1945  hovori V roku 1945 prijatím charty OSN sa právo na vojnu zúžilo na 2 možnosti a to pri sebaobrane a z rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN.  
A tak Ukrajina sa brani podla medzinarodneho prava,  ten kto dodava zbrane Rusku, ten pacha zlo a je proti medzinarodnemu pravu. Pretoze to nie je cestny suboj ale agresia. 
Ukrajinska obrana je podla medzinarodneho prava, podla krestanskej etiky a aj podla zdraveho rozumu.  Dodavat zbrane obeti je spravne.  Ak Ukrajina zacne viest nespravodlivu vojnu, tak potom nebude spravne jej dodavat zbrane.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K Nohavicovi..

Citát

 

Autor je redaktorom Českého rozhlasu

O známom pesničkárovi Jaromírovi Nohavicovi sa v Česku práve veľa hovorí a píše. Nevydal nový album, nevypredal arénu ani nikomu nezachránil život, len napísal krátky popevok, v ktorom vyhlasuje, že o všetkom na svete rozhoduje prezident USA. Je to jednoduchá dvojakordová pieseň na úrovni detskej riekanky, a keby ju neskomponoval Nohavica, asi by po nej neštekol ani pes. Nohavica a jeho názory však stále priťahujú, najmä teraz, keď pláva proti prúdu spolu s dezinformačnou scénou. Asi sa opäť cíti ako disident.

Pre poriadok by stálo za to citovať predposledný verš Nohavicovej rýmovačky: „Tá raketa bola ukrajinská alebo ruská, počkajme, čo povie prezident USA“ – so zjavnou narážkou na raketu, ktorá spadla v Poľsku. Keď som ju počul prvýkrát, cítil som sa trápne za niekoho iného. Asi to poznáte, niekto vo vašej prítomnosti bľaboce nezmysly a vám je tak trápne, že prevrátite oči a snažíte sa dostať z dosahu.

[ Odoberajte na e-mail denný seriál Vývoj bojov na Ukrajine - fakty a názory odborníkov. Odoberajte jedným klikom. ]

Pritom som Nohavicu počúval bez rozpakov aj po tom, čo sa ukázalo, že bol informátorom Štátnej bezpečnosti, či dokonca v roku 2018, keď dostal medailu od Vladimira Putina. Len pre zaujímavosť, Nohavica ju po ruskej invázii na Ukrajinu na rozdiel od slovenského spisovateľa Jána Štrassera nevrátil. Ale moji priatelia už dávno odpísali Nohavicu práve z tohto dôvodu. Keď sme boli v lete na výlete v Bosne a navštívili sme múzeum tunela, ktorý zásoboval Sarajevo počas srbskej blokády, počúvali sme Nohavicovo Sarajevo. Mysleli sme si, že je o obliehaní mesta. Nie je a môj priateľ Milan povedal, že proruský Nohavica by predsa nespieval o zlých Srboch.

Nohavica ako hudobník, ktorý sa v 80. rokoch preslávil skvelými piesňami proti režimu, krásnou poéziou a silným prejavom, má zjavne pocit, že proti nemu musí byť aj dnes. Pri jeho smole byť proti znamená byť na strane dezinformátorov a konšpirátorov každého druhu. Nie je sám. 17. novembra som v Prahe sledoval protestný pochod s názvom Česko na prvom mieste, ktorý by som skôr nazval Česko na druhom mieste po Rusku. Na pódiu bol Pepa Nos, známy folkový spevák spred roku 1989, ktorý recituje ešte hlúpejšie verše ako Nohavica.

Do tejto skupiny patrí aj Ivan Hoffman, bývalý slovenský spevák, skladateľ a publicista, ktorý považuje vojnu zo strany Ukrajiny za vopred prehranú a dodávky zbraní Ukrajincom podľa neho len odďaľujú mier a zvyšujú počet obetí. Za vojnu, samozrejme, môže Západ…

Chápem túžbu byť v opozícii, pretože obvyklé vykresľovanie Ukrajiny v mainstreamových médiách ako jednoznačne dobrej krajiny je niekedy únavné a proukrajinské nastavenie lezie mnohým ľuďom na nervy. Ukrajinci sú skvelí v PR a vojnovej propagande. Mnohé informácie sú tabu a ešte dlho zostanú tabu a až po čase sa dozvieme, kde bola v mnohých udalostiach pravda. O vojnových zločinoch si nerobím ilúzie. Chodím na vojnovú Ukrajinu a viem, že niektoré veci sú v skutočnosti iné, ale to nič nemení na tom, že Ukrajinci vojnu nezačali a iba sa bránia. A chcú sa brániť, hoci bez pomoci Západu by na tom boli oveľa horšie.

Ale späť k Nohavicovi a ďalším pesničkárom narodeným v polovici minulého storočia. Nerád to píšem, ale mám pocit, že to súvisí s vekom. Ich svet zanikol a je čoraz ťažšie preraziť v novom svete s originálnym nápadom. Ísť proti prúdu je obdivuhodné, ale keď si človek pomýli rieku s kanálom, pôsobí to smiešne. Nohavica pre mňa zostáva vzorom, ako nedopadnúť.

https://dennikn.sk/3127052/nohavica-nas-vzor/?ref=tit

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako samozrejme viacmenej suhlas s blogom, len jedna fakticka:

8 hours ago, slimak said:

.... počúvali sme Nohavicovo Sarajevo. Mysleli sme si, že je o obliehaní mesta. Nie je a môj priateľ Milan povedal, že proruský Nohavica by predsa nespieval o zlých Srboch.

Aku argumetacnu vahu ma to, co autorovi blogu povedal jeho kamarat Milan? Keby mu povedal, aby skocil z mosta...

Nohavica je kontroverzny aj bez politickeho pozadia, jeho tvorba je mix umeleckych pesniciek a povrchnych gycov, ako folkovy spevak robi koncerty na stadionoch.

9 hours ago, slimak said:

Ale moji priatelia už dávno odpísali Nohavicu práve z tohto dôvodu.

Neviem, ako sa spevak "odpisuje", jeho pesnicky su stale rovnako dobre (alebo rovnako zle) ako predtym. Radi si to idealizujeme, ze spevak musi zit tym, co spieva vo svojich piesnach. V skutocnosti to ale mozu byt dva uplne rozdielne svety. Ak je skladba dobra, nakolko velky problem je moralna bezuhonost autora?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kritika dodávania zbraní Ukrajine argumentom, že "sa len zbytočne predlžuje vojna" je asi najprimitívnejší argument aký som kedy zachytil na internete. Keby sa nedodávali zbrane Hitlerovým odporcom, tak doteraz tu pochodujeme so vztýčenou pravicou. Ale načo si kvôli dezolátom hubu drať podobnými príkladmi, takých treba poslať rovno na psychiatriu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 hours ago, Sniper said:

Kritika dodávania zbraní Ukrajine argumentom, že "sa len zbytočne predlžuje vojna" je asi najprimitívnejší argument aký som kedy zachytil na internete.

Tak schvalne. Ja som este pocul ten, ze bombardovanie elekrarni a rozvodovej elektrickej siete v Kyjeve a na uplne opacnom konci Ukrajiny je regulerny vojensky ciel, lebo to vraj spomalil Ukrajincov pri postupe - maju vela zeleznicnych lokomotiv na elektrinu, ktorymi pri vypadkoch nemozu transportovat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to na pomedzi, hlavne ked rusi doma hovoria ze cielom su obyvatelia. Technicky ide o ciele dvojiteho urcenia a pri pripadnom sude by to bolo urcite nejasne. Ale to ze otvorene hovoria o snahe zasiahnut obyvatelstvo aby to donutilo vladu kapitulovat im dost stazi obranu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este stale ani slovo o mieri? Zbrane zbrane zbrane, zbranezbranezbrane

Mimochodom najnovsi vtip bezi kdekade v x jazykoch po nete: usa poslali odkaz ukrajincom, aby strielali pomalsie, nestihaju s nabojmi...  😔

Suhlasim, nie je to vtipný vtip. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, game napísal:

Este stale ani slovo o mieri? Zbrane zbrane zbrane, zbranezbranezbrane

Pokiaľ sa nezložia ruské zbrane, tak k jednaniu o mieri len ťažko dôjde. Ruské zbrane a obete na Ukrajinských civilných obyvateľoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov