Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 3 minútami, game napísal:

Ukrajinski nacisti by pohodlne nadalej vrazdili ruskú menšinu, co sa od roku 2014 nezastavilo a na co boli mnohokrat upozorneni...

Toto máš od informátora? Lebo podobné žvástiky ruskej propagandy o nejakých (15000) zavraždených ruských civilistoch tu splietal od začiatku vojny, ale odkiaľ nabral tento údaj, to nám neinformovaným nezverejnil nikdy. Keď mu bolo viac krát vysvetlené, že to číslo bol súčet všetkých strán konfliktu a väčšinu obetí tvorili Ukrajinci, teda že nešlo o vraždenie ruských civilistov, ale dôsledok vojny na východe s obeťami na oboch stranách, tak sa zdalo, že na chvíľu dokonca aj pochopil, lebo potom už stíchol. A podobné žvásty šíria aj Harabin, Chmelar a im podobní exoti, všetky obete vydávajú za ruských civilistov.

Neskutočne mňa vie dojať, ako rusofilní trollovia vyplakávajú koľko ruských civilistov vyvraždili tí strašní "ukrofašisti" (presne tých, ktorých nevedia dokázať), ale že ruskí vojaci porušili hádam všetky ženevské konvencie a úmyselne ničia civilnú infraštruktúru vrátane civilistov, to ich akosi záhadne netrápi.

Apropo to vyplakávanie, že nebyť podpory Ukrajiny, že by už bolo po vojne. Ano na chvíľu by bolo. Odporúčam si na wikipédii naštudovať príčiny a dôsledky Mníchovskej dohody.

 

Potom vlastne Hitler a nacistické Nemecko boli nevinní, oni sa len bránili voči poľskej agresii, ktorú Poliaci začali nevyprovokovaným a zákerným útokom na vysielač v Gliwiciach.

TAK, ŽE?!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 52 minútami, game napísal:

Je to obrovska krajina. Behom par mesiacov ozivili značku Moskvich, vysli z ich dielní navrhy, ktore za chvilu zacnu vyrabat. Namiesto odidenych americkych znaciek. Tovarne linky tam zostali...

V tak velkej krajine ozivovali znacku Moskvich "len" 9 mesiacov. Ja som ozivol znacku Volga za tri sekundy.

 

Citát

 

Posledným modelom s názvom Volga bola Volga Siber, ktorá bola verejnosti oficiálne predstavená 29. augusta 2007 na autosalóne „Interavto-2007“ v Moskve. Išlo o osobný automobil strednej triedy s karosériou typu sedan. Výroba bola koncom roku 2010 kvôli slabému predaju ukončená.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Volga_(automobil)

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,   len to nie je pravda.

Pouzivas ruske lzi a tie nemaju s pravdou nic spolocne.  
1. Bez zapadnej podpory by skoncila takato vojna ale zacali by ruske zverstva a na druhej strane by zacala velka partizanska vojna. To je to co zapad ocakaval.   Predstava ze ide o rusku mensinu je nezmysel a ked chces vediet ako to je, tak staci citat rusky telegram.  Od zaciatku slo o Ukrajinu a to ze podla rusov je ruska a ze treba znicit tych co to nechcu.   Rusi  chceli zopakovat Ceskoslovensko, teda rychlo obsadit Kyjev, dosadit si kolaborantsku vladu, ktora pozve rusov oficialne. Rozpustit armadu a presunut rusku armadu na ukrajinu.  
Bidenove zaujmy su nezmysel, rovnako ako hladanie ako to sposobil zapad.  Tato vojna je od zaciatku proti ruskym zaujmom,  aj v najlepsom pripade by ziskali nekonecny konflikt a zapadne sankcie. Ale, nie proti Ruskym snom o tom ze su velmoc.  Mas opakovanie toho co sa stalo v Nemecku v 30 tych rokoch. Revansizmus a nastup fasizmu. 
A nie, Rusko sa nespamata.  Ukradnute linky bez zapadu nebudu vyrabat,  to nejde bez suciastok, podpory strojov a pod.  To co sa stane bude ze  ruske trhy obsadi cina,  pre nu je to vsak len vylepsenie, kedze ich skutocny trh je zapad a USA

A to coho sa hrozia politologovia je ze Ukrajina by nebola koniec,   Rusko by hned zabralo aj Moldavsko.  Ale za par rokov by pokracovalo,  Gruzinsko, Armensko, Kazachstan  a potom Pobaltie, Polsko, Slovensko, Madarsko a Rumunsko.   Slovensko a Madarsko by zrejme ziskali nejakym pucom. 
A o mieri sa hovori,  ale hlada sa mier co vydrzi.  A ten sa zatial s Ruskom neda dohodnut,  Rusko chce primerie na par rokov aby zacalo znovu.   Rusko sa dnes zblaznilo a bez ich porazky sa nic nezmeni. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a inak to je predstava ako ze stacilo dat sudetskym nemcom viac prav a nevrazdit ich, a bol by mier na svete

Btw  vies odkial je slogan ze usa bojuje na ukrajine do posledneho ukrajinca? Ano, spravne stara nemecka propaganda  ako anglicko bojuje za francuzsko do posledneho francuza. 

goebels je zjavne povinne citanie pre fsb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna je game najvacsie prekvapenie. Ja som ju povazoval za tych inteligentnejsich ludi. A ze idu vyrabat moskvich.  Vo fabrike Renault. A budu kupovat nejake cinske auto. Ktore sa v russku nepreda, lebo to nebude mat kto zaplatit. 40 000 zamestnancov vo fabrike vyrobia 100 000 moskvicov(na svateho dindy?). Kolko bude predajcov a servismenov? Nekupia radsej ojazdenu Toyotu z Japonska(pre Japoncov je lacnejsie to predavat(ci dodavat) do Vladivostoku,ako likvidovat doma)? Ci Skodu z Kazachstanu? Inak Skoda z Kazachstanu -  v Cechach stoji 400 000 Kc, vyjde v russku  1 000 000Kc. Realne 2 000 000Kc. Teda vidis realny kurz rubla.

Na Slovensku sa vyrobi asi 1 000 000 aut. V automotiv je zamestnanych cez 70 000 zamestnancov. Oni realne nieco vytvaraju( ci uz vo fabrikach,kde kompletuju auta,ale 50 000 vo fabrikach,kde robia potahy, sedadla, svetla, zrkadla hocico pre auta aj ktore sa montuju inde). V russku bude 40 000 ludi davat dole cinske nalepky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper @tyso @slimak

Parádne ukážky citových výletov a emocionálneho vydierania, ako keby ste mali krámy. Lenže nič s toho čo zo seba súkate, nie sú logické argumenty.

Žiadna definícia cieľov ktoré chcete dosiahnuť, ani prostriedkov ktoré chcete použiť, ani program postupným krokov ktoré treba urobiť pre dosiahnutie cieľa. 

Ste presne ako Matovič, ktorý vymyslí "atómovku", ale lámať si hlavu ako to zrealizovať a odkiaľ nabrať peniaze si musia iný. Samozrejme že potom "atómovka" fungovať nebude, pročež spustíte náreky, že vy za to nemôžete, že to zabral niekto iný kto si "nesplnil domácu úlohu".

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dal si tu nohavicu, ci najdes jeho texty?

Stál měsíc nad domy Jak čírka ve vodě Jak moje svědomí Když zvrací v záchodě

Dostal jsem medaili od nejvyššího Rusa, už nečekám, co řekne pan prezident USA...

jak jsem se změnil já tak změnil ses i ty a přesto líto je mi že už nám nad písněmi společné slunko nesvítí...

--

ale uz v minulosti mal text, jedna pani v americe, strapnila se prevelice, vypila na ex rum a poblila jim bily dum. Ze originalny nebol? Ale mal to vsebe vzdy,preco asi?. Chces byt ako nohavica? Napisal niekedy nieco o pobliti Putina? To asi nejde, ked od neho dostavas metal. Slusni clovek asi byt nejde - ked udavas na svojich spolubcanov,u neho vraj kamaratov. Chces byt ako nohavica? Dobre ze davas verejne o tebe vediet, daj to vediet skym zijes v okoli. Oni to uz o tebe asi aj vedia.

On tam mal aj text, pil sem vodku Gorbatchov -- vidis aky je pripraveny pisat texty. Je to Vanga, ci vie co ma pisat? A preco vie co ma  pisat? Lebo za to dostane metal. V minulosti peniaze. A vas priblblych len zmanipuloval. Teba mozno netrebalo ani manipulovat.

Nohavica nezradil len svojich kamaratov, ale aj obcanov svojej krajiny. Ci posluchacov jeho pesniciek,ako ja. Nikdy moj syn nebude u mna pocut pesnicku futbal. Vysvetlim mu co je pan skladatel zac aby vedel preco.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo sa mylis :)   Opakujes svoje vety, co nemaju zmysel.
Ciel:  Porazit rusov, co je na tom nejasne ze to nechapes? 
     Upresnenie :  idealny ciel je sposobit zrutenie ruskej obrany a ich utek.  Ale ak nie, tak dosiahnut vyznamne vojenske vitazstvo, napriklad oslobodenie Melitopola co povedie k tomu ze nedokazu udrzat Krym.   V takom pripade sa da zacat rokovat,
    Prostriedky:  vojenske dodavky Ukrajine.
A toto su vecim ktore su denne v mediach,  cize mas svoj predstavu ze nie je ciel a tak nie si schopny realne diskutovat.  
A co znamena ze budeme nariekat ? 
 Ano, ukrajina sa moze zrutit,  rusi mozu vyhrat. Buducnost nie je dana,  preto sa snazime aby prisla ta ktora je preferovana.   To ze ty chces z nejakych nejasnych emocionalnych dovodov "potrestat" zapad aj nas, to je tvoj problem.  Zrejme je na vine za tvoj zivot, kedze nechapes ze zan si zodpovedny sam.


Prostriedky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, tyso napísal:

Ciel:  Porazit rusov, co je na tom nejasne ze to nechapes? 

A kde tam máš "to" cieľ víťazstvo demokracie nad totalitou?

Ak to nie je tvoja priorita, tak v čom si lepší ako Putin? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 44 minútami, alamo napísal:

@Sniper @tyso @slimak

Parádne ukážky citových výletov a emocionálneho vydierania, ako keby ste mali krámy. Lenže nič s toho čo zo seba súkate, nie sú logické argumenty.

Zato ty tu súkaš jeden logický argument za druhým. "Lebo Matovič". Ty si také synonymum trojdňovej špeciálnej operácie. Tá sa v hlavách ruSSov splieta ešte aj po deviatich mesiacoch, hoci realita je už niekde úplne inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco sa mi snazis podsuvat nieco co nehovorim ?  Ano lutujem ukrajincov,  nepodporujem agresiu.  Ale keby sa to dialo medzi cinou a juznou koreou, tak by som ziadne peniaze asi neposlal. Ale tu ide o bezpecnost Slovenska, rusky fasizmus je realna hrozba aj Slovensku. 
Ruske vitazstvo by nas stalo vela penazi,  europa by sa musela zacat pripravovat na vojnu a to znamena ovela viac penazi na armadu,  dlhodobo. 
A ak nechapes  preco, tak to su take veci co sa nedaju vysvetlit.  Ak nechapes preco by si nemal tlieskat nasilnikovi ktory znasilnuje, tak to nejde vysvetlit.  To si sa bud naucil v skolke alebo nie.  psychopat sa moze len naucit ze by to nemal hovorit verejne, ale ak ani to nemas, tak s tym nejde nic spravit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolabovanie zdravotníctva je dôsledok tunelovania počas ficovych vlád. Toto s vojnou na Ukrajine nemá nič spoločné. Vyššie ceny za energie by v budúcnosti skôr či neskôr prišli, keďže sme sa doteraz spoliehali na neobnoviteľné zdroje energie. Ale plne chápem, že bežná sedlač tomu nerozumie a ani nechce rozumieť. Rusi nech kľudne masakrujú civilistov na Ukrajine, dôležité je, aby sme si mohli vykúriť izby na 25°. Ešte niečo mimo témy na odpútanie pozornosti od žvástov ruskej propagandy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo sa citi za dav. 15% prianych volicov sa citi za dav. Mne to opravil automat. Pri.je. alamo. banych sa citi ako dav - ci vacsina. Mas moznost sa v januari prezentovat. Aj so svojou skupinou vyznavacou Putlera. 

Alamo prijal si radu?  Vypadni z fora.

https://www.tyzden.sk/svet/51410/nohavica-dostal-od-putina-medailu-za-upevnenie-priatelstva-medzi-narodmi/

Pre mna co klamstva tu davali a boli inteligentni  - ten chlapec z Kosic, co klamal o banderovcoch. Komunista - podporoval Smer. Ten tu nieje asi 3 roky, informator, kludne nech vypadne aj game a alamo. 

Nejde o iny nazor,ide o klamstva co tu pisu, kazdy jeden co som spomenul, toho Kcs(z Kosic) chlapca meno si nespominam, ale velmi dobre sa orientoval geografii, game, alamo, ci informator - vsetko je to odpad(uz sa nepretvaruju). A oni aj vedia ze su odpad,ich nenapravis. Ved sa to uz ani nesnazite.

------------------

Matka ma nazory ako game. Som jej povedal do mojho domu uz nikdy neloz. Bol to moj dom,ci ja som ti to zabezpecila. Byva v mojom byvalom byte co patri bratovi(ja som zato na vymenu dostal dom,vyplatenych mam oboch surodencov). Do mojho domu z nutymi nazormi nepachne. Chce ich mat moze,ale sa uz vidiet nebudeme. Tretinu som zdedil(nezdedil obaja rodicia ziju,prepisalo to na deti ked ja som mal 4-ci 16 rokov)) a dve tretiny od surodencov odkupil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ze som k matke tvrdy? Matka mi nestoji za nic. nechapem ako mozu byt taky ludia ako game.

Vyrobia moskvich. Aj posledny cigan vie ze rusi ziadne auto nespravia a nikdy.

Matka usla od otca. Rok dva byvala v podnajme. Potom vymyslela,ze mohla by ist do mojho bytu ,byvat aj s otcom. Ja a brat sme suhlasili. Otec ten dom nevedel utiahnut.Ci aj by vedel,ale pre jednehostarca to bolo prilis velke, a nezmyselne.

Tak sme si to zamenili, vsteko v tom byte som som tam nechal. Nechcelo sa mi to ztahovat ani by sa to nedalo ztahovat.  Ani to nemalo zmysel.  Postel odtial by sa nedala dat prec, gauc tak isto. Televizor ci ta skrina(myslim stena) - ved to bolo kupene do tej izby - teda ani to nemalo vyznam, aj pracku som tam  nechal. Cisto novy prerobeny  byt som im tak nechal ako bol. lebo mne by sa to nechcelo stahovat. Pobrali sme si len oblecenie a hrnce. Detsky stolik a stolicky.Kde sa ucia deti. Ci na com sedia aj dnes.

Kuchynu ,obyvacku a splanu som nechal tak ako bola.lebo odtial sa nedalo nic zobrat. Rozumne, z detskej stolicky dve a stolik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.tyzden.sk/svet/51410/nohavica-dostal-od-putina-medailu-za-upevnenie-priatelstva-medzi-narodmi/

Zabili irance na krymu. A co cakaju? Ukrajinci zabiju vsetkych co im robia zle.

Este raz mi sme v rodine mali dvoch komunistov,ale oni asi tomu verili. Jeden stupil do komunistickej strany v Kanade ,skorej ako bolo ceskoslovensko a druhy jeho syn ,moj stary otec tiez bol komunista, skoncil obeseseny(on bol obeseny 1962, ja som sa narodil 1978).  tam skoncila stranicka prislusnost v nasej rodine. Ja vrodine nemam arizatorov. Neznasam jednych aj druhych. Neznasam komunistov a neznasam klerofasistov.

Teraz pozeram na tie roky, sestre bola narodena 1971 brat 1973 a ja 1978. Matka ked nasla obeseneho otca mala 14 rokov. Teda ked mala sestru mala 22.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alamo chápem, tí jednoduchší proste nemajú na to mozgovú výbavu, aby tie argumenty pochopili. Oni chápu len ficovému bliakaniu ako strašne bude zle, keď táto vláda bude pri moci.

Len by ma teda zaujímalo, prečo títo nohsledi čo vykrikujú na USA, , NATO proste neemigrujú do toho ruSSka, keď je také úžasné? Však sám Putlerko sa nechal počuť, že s radosťou každému takému udelí občianstvo. A to je to farizejstvo tých našich internetových mudrlantov, sú to len pivné reči od klávesnice :agree:

Nože mi zisti, koľko našich hejslovákov už ušlo do ruSSka pred tou strašnou okupáciou NATO voči ktorej sa tak radi oháňajú? Nájdeš aspoň jedného? :doofywave: Tebe tiež robotu dala západná firma a nie ruSSko za ktoré tu, ty farizej, tak nenápadne kopeš :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco by niekam utekal,ked ho tu zivis, a dilino asi zistil,ze tam by ho poslali na smrt, Ci nie alamo?

To chapem,ze sa nechaju zivit, nechapem preco podporuju russko? Preco mate od nich nieco game a alamo?  Ste podplateni russmi? Ak ano sa nahlaste na vaznicu,ak nie na psychitriu.

 

Moja matka aj s otcom boli 1968 na dovolenke v Bulharsku, tam tyzden ci dva vedeli ze bude oslobodenie. Tam to v radiu ,rozhlase bolo. Sa pytali tych co prisli(cechoslovakov) nic v pohode. Ak sa vratili o tyzden ci dva nas oslobodili. Inak v tedy moja matka vraj bola nasrata na sovietov. Dnes asi drukuje aby zabijali Ukrajincov.  Game aj Alamo tomu drukuju,  ja nie. Spravim vsetko preto a zaplatim aby Ukrajinci boli na Ukrajine. A samozrejme zaplatim za to aby som mal od russsa pokoj. Teda musim podporovat Ukrajincov a rad to robit budem. Rad - musim to spravit.

kludne a rad ukrajincom pomozem, je to aj v mjom zaujme aby tu boli. Robia im zle russi, dobre tak pomozem Ukrajincom. Mna russke ani slovenske liny nezaujimaju ani ma nezaujimaju co chcu. Robia zle mne, ci Ukrajincom, tak sme vo vojne. Ja ani Ukrajinec si ju nevybral. keby nebola vojna, nikdy by ma nezaujimala Ukrajina.  Robite jej zle ,tak ma zaujima a som proti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://topwar.ru/205557-tri-protiv-dvenadcati-pochemu-sluchilos-tak.html

Je mi luto 11 zbytocne zabitych russov. Nemuseli byt, keby nebol ten 12ty . Russky. Zabil ich on ten 12.ty.

Ten za gulometom musel strielat. A ked on bude strielat,je jasne vsetko zive bude mrtve. 

Kvoli nejakemu debilovi zabili 11.tich.  Nieco hrozne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@slimak

Pche..

@Sniper

Väčšina tých ľudí ktorý v 89 zvonili kľúčmi, nijakú demokraciu nemala vo svojich "víziách". Ľudia zväčša chceli viac prosperity a konzumu, farebný televízor, auto, dovolenku pri mori..

Také bolo aj ideologické zdôvodnenie "demokracia + kapitalizmus prinesú viac prosperity a blahobytu pre úplne všetkých".

Čo ty a @tyso ponúkate "ľudu" dnes?

Keci o morálke..

Lenže to zdôvodnenie prečo má byť demokracia lepšia ako totalita, a prečo ju treba požadovať a vybojovať, sa vám vyparilo ako para nad prázdnym hrncom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Prítomní totiž odsúdili pokračujúcu ruskú vojenskú inváziu na Ukrajine oveľa ostrejšie, než sa pôvodne čakalo. Zároveň vyzvali Rusko na bezpodmienečné stiahnutie jeho vojsk.

S týmto textom súhlasili aj obaja doterajší spojenci Moskvy, čínsky prezident Si Ťin-pching a indický premiér Naréndra Módí.

https://hnonline.sk/svet/96053207-india-dava-od-ruska-ruky-prec-pre-napaete-vztahy-s-cinou-si-nemoze-dovolit-stratit-podporu-zapadu

Takze este nesuhlasia russi game a alamo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 hours ago, slimak said:

Pre mna je game najvacsie prekvapenie. Ja som ju povazoval za tych inteligentnejsich ludi.

Mam kolegu, zavodny sachista, vymyslel nejaky algorytmus pre sachovy program, ktori pouzivaju aj ostatni - rozhodne je inteligentny.

Napriek tomu je antivaxer a prebera niektore agrumenty ruskej propagandy. Z ohromneho mnoztstva informacii, ktorym sme zahlteni, mozme sledovat iba nepatrnu cast, a teda velmi zalezi, aky zdroj si vyberieme. Na Internete sa uz daju najst na prve pocutie rozumne znejuce arguemnty prakticky pre lubovolny nazor.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov