Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

Takto sa vítajú osloboditelia v Chersone. Nie ako ten deduško v Dumbasse, ktorý monotónnym hlasom čítal na kameru text, ktorý mu podstrčili ruSSi, v ktorom ďakoval, že už konečne prišli

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Ruské jednotky pred ústupom z Chersonu zobrali aj zvieratá z miestnej zoologickej záhrady. Podľa zakladateľa hnutia za práva zvierat UAnimals Olexandra Todorčuka odviezli na okupovaný Krym zvieratá viacerých druhov - "od lám a vlkov až po somáre a veveričky".

https://svet.sme.sk/c/23066331/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-14-11-2022.html

Takže aj kamarátov so sebou zobrali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je stranka volgogradskych novin. Mate tam rubriku zomrel  na Ukrajine. Inak im prasklo to potrubie splaskov,maju aj otom vedla rubriku a plno clankov. Teda tieto noviny pisu ovela slobodnejsie. Normalnejsie.

https://v1.ru/text/tags/погиб на украине/

Kazdy den su tam pribehy o zomrelom, ako zil(co robil ako sa dostal na frontu a kolko mal deti) ako bojoval(profesionalny vojak, dobrovolnik, ci mobilizovany) a kedy zomrel. Na konci je napisane kolko pochovali okrem neho v tom dni. Vtych novinach niesu zapisani vsetci pochovani vo volgodradskej oblasti - tolko kolko dostali informacii.

Volgogradska oblast ma 2,7 miliona(polka Slovenska), sam Volgograd 1,1 miliona(to je asi az 16 mesto v russku 5ty Kazan ma 1,3 miliona,teda nie periferia,aj ked oproti Kazani mozu byt chudobnejsie mesto). Denne v priemere je 5 zverejnenych pohrebou. najvyssie cisla boli 14,ci 19? Su aj nezverejnene. Oni tie niektore tela dostanu velmi rychlo mozno aj po tyzdni. Vela ich padlo 24.10. a ich uz v novembri pochovavali.

5 zverejnenych,5 nezverejnenych , 10 co sa uz nenajdu,  20 bez ruky ci nohy.  20 z vojny vysinutych? 

Volgogradka oblast denne prijde o 60 postihnutych vojnou a 20 zmiznutych do zahranicia to je 80 dospelych chlapov o 20 000 za rok? Na Slovensku sa narodi 28 000 chalanov. Polovica je 14 000. Teda oni za 9 mesiacov,prisli o jeden cely rocnik. A mozno tych schopnejsich.

Je tam diskusia aj pod kazdym jednym clankom. Ta diskusia mi prisla celkom normalna. Pri tych dobrovolnikoch, mal mat rozum. Lutuju teraz mobilizovanych, malo to vyznam? bolo nam to treba?

------

Toto je z topwar. Vojenska russka stranka. Sa bavia klko zostrelili himmarsov. A ci to je problem ci nie. Aj tam sa uz normalne o tom bavia.

A nech sa potesia aj kremloboti.

https://refresher.sk/125060-Jedna-hufnica-Zuzana-ktoru-Ukrajine-darovalo-Slovensko-bola-znicena

Zas na vyvazenu.

https://twitter.com/CrimeaUA1/status/1592215938333827072?t=xBhUQm3op12xJi5cIciMWA&s=19

Ten ostrelovac musel byt blizko. Lebo sa orientovali spravne. Aj ked mozno nie,len ho odtial cakali. A ked tam mierili asi aj strielali.  Ale museli pocut vystrel,lebo sa hned zanim otocili, mozno poculi jeho posledny zvuk.

 

stalingrad.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na zaciatku vojny tu bolo toto video.

Nemal nikdo prilbu. Im to bolo jedno. Proti Ukrajincovi v boji nevyhras. Nevyhras ak ich naseres a ches im zobrat zem. Neviem ako oni povazuju Krym za svoju zem. Ak ju  povazuju ako svoju zem, nik im nezabrani rusussov odtial vystrielat. Ani Zelensky to nedokaze.

 

Ja som na zaciatku bol zmeteny,ci vystraseny, potom som hladal co je russ zac. Ukrajinci sa medzi tym branili. A potom dobre Ukranajinci sa brania budem ich podporovat a poslal prvu 1000.

3500 eur som im poslal na branenie, 3500 im pomozem aj na obnovu. Nech si co najskor obnovia,zdroje elekriny, vody ci plynu. Komu to tam poslat? Na ambasadu v Bratislave? Asi to poslem, tam,aj tak neviem kam, a je spravodliv aby mali Ukrajinci pokoj vsade a potom sa budu riesit elektrina voda a pod. Teda este mozem poslat na ambasadu v Bratislave  3 500 mozni to niesu zle utratene peniaze. Ak su na armadu, ci na ich diplomaciu. Ja pomaham cudzej krajine. Chcem len aby sa mali dobre(ziadnu vojnu ,russakov vyzabijat aj z Krymu) a boli priatelski k mojej krajine. Inak to chce aj Putin.

 

To ze russaci tak trielia pred Ukrajincami je asi kvoli comu?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boha, ja posielam svoje peniaze Ukrajine a nejaky vymrdi podporuju Iran ci russko?

Ja posielam peniaze aby sa mohli branit. Vymrdi aby mohli zarobit. A russi ich zabijat. Chcem vediet kto su vymrdi. Aj na finacnej sprave.

https://www.ta3.com/relacia/26268/podporuje-sr-ukrajinu-alebo-rusko

A sa vymrdi budu cudovat preco su vymrdi? To nieje nuty Blaha.

Ta firma z Prievidze - vyvaza rakuske motori do Iranu. Aneskor dopadaju na Ukrajinske  elektrarne, ci teplarne. Chcem vediet kto je za tou firmou z Prievidze a vyviest ho na Ukrajinu.  Detto s financnikom co to spravil. Alebo, nech kludne im to kludne vysvetlia Ukrajinci. Na nasom uzemi.  Ak to robli v case vojny,alebo vedeli o tom ,ze to moze dopadnut na Ukrajinu. Minimalne aspon uz nikdy nebude podnikat a nikdy.

Inak aj rakusan o tom iste vedel.

Pre mna je vsetko nelegalne co ublizi Ukrajine. A ten obchodnik co to preda je za to zodpovedny. A zodpovednost treba vymoct.

Takto,treba to vysetrit. Ci vedel ci nevedel ako neskoro to bolo po 24.2.2022. Systemove opatrenia sa iste zradia aj mimo Matovica.

Namiesto toho aby nasmerovali firmy na pomoc a podporu Ukrajiny. ved na tom mozu ovela viac zarobit. Podporuju ako Ukrajinu viac rozmrdit. MAtovic. Co cakas od chuja klerofasistuanalfabeta podporovatela mafiana. nutejsi je len madar, ved  takeho ma z 54 miesta.

Inak chcel by som vidiet co by kvicali Kollar a Matovic. A oni kvicali aspon kollar(na zaciatku septembra ked SAS skoncila vo vlade),ze mame nakupovat plyn od russov.  Tak ako Orban ur. Chcel by som vediet co by tie svine teraz kvicali.

Ja vam len predpoviem co sa stane do buducnosti. Doteraz dlh bol cca 1- 0% ,ale to skonci. Uz si poziciavame za 4%.  

https://standard.sk/275730/praskla-dlhopisova-bublina-matka-vsetkych-bublin/

Tridsaťročný americký štátny dlhopis (učebnicová definícia bezrizikovej investície), ktorý bol emitovaný v máji 2020 s kupónom 1,25 percenta, sa pred dvoma týždňami obchodoval za cenu 50 centov na dolár istiny.

Po matovicovych dlhoch isto budu snapat,kto? Lebo too bude platit kto?

Dlh 60 miliard dlhu - pri nula uroku je nula, pri 4% uroku je? 2,4 miliardy. Kolko rozda na deti 1,2 miliardy, teda tie deti to ako zaplatia? Utecu z krajiny. On za rok urobi dlh 8 miliard, co za posledne dve roky spravil 12 miliard. Chapete preco mu zena neda penazenku?

Mne sa najviac paci poslanec Klus. Ten nevytiahne karticku,lebo aj tak prejdu vsetky zakony,kvoli nemu a v jednom zakone cisto LSNS fasitom,nie Zazivot,ti boli proti.  Ale aj ti fasisti boli za zakon,lebo pre nich bol dobry. Poslanec Klus tam ma otaznik. Teda presiel zakon, a on nan nema ani nazor. On chce fukciu v Bruseli, a nedostane ju za schvalenie rozpoctu.  To nie nedostane tu funkciu za schvalenie rozpoctu - to nieje korupcia,lebo vsetci 5 rokov vedeli co je Klus sa chuja, ze ide po funkcii,teda vsetci to vedeli,aj to ze Matovic je magor.

Klus nevytahuje karticku nie onto nerobi. Trihodiny predtym to spravil. Preco? aby zvysil svoju cenu?

Poslanec Klus pise.

. Verím, že osobitne volič SaS vie rozlíšiť aký je rozdiel medzi ZDRŽ a ZA.

Politolog z BB to nevie ze hlasoval za. 

Citát

“Klus hlasuje s fašistami” - aj v tomto prípade platí, že ja nemám ako čo i len tušiť, ako zahlasujú ľudia, ktorí sa do NR SR dostali na kandidátke K-ĽSNS. A ak by sme chceli aplikovať opačnú logiku, tak klub SaS obštruuje rovnako s Kotlebovými či Ficovými poslancami.

Som si isty ,ze vedel ze nebude hlasovat Kuffa,druha Kufa a Traba,vedel zebude hlasovat z inymi 4 LSNS poslancami, medzi nimi ten najinteligentnejsi z fasisov podla Matovica a spol. Teda vedel velmi presne ze na nom ten zakon stoji, tak isto ako na fasitoch bude stat rozpocet a na nom. Potom dostane to miestecko. Nieco ako to liberalne trdlo v OLANO co je teraz statnym tajomnikom na zahranicnych veciach. Takychto lahko skorumpovatelnych a v priamom prenose ludi tam mame. Klus tam bol pred nim a sa rozplakal ze o to pride. Oni ti dvaja ci Seliga,ci Sipos nas maju zastupovat?

Fasisti aspon hlasovali za - bol to dobry zakon pre nich. Poslanec Klus,len vedel,ze tam ma nechat kartu. 

Nebolo by hlupe pre fasistov, ze tam nechaju len kartu,? bolo, preto hlasovali za. Klus hlasoval za otaznik,rovnako ako fasisti za. Fasisti za to iste nieco dostanu iste aj Klus.

https://www.postoj.sk/118338/sef-liberalov-hovori-o-volebnej-korupcii-no-podla-klusa-mu-miesta-ponukal-sulik?page=4

 

Klus.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ma ale najviac zarazilo. 

https://v1.ru/text/tags/погиб на украине/

Ti vojaci na pohlad su normalni ludia. Nie od niekal z tajgy co by nemal co robit, ci sa zaco najest. Policajt vysetrovatel, absolvent oxfordu, ucitel malovania, zvarac, manazer, elektrikar.   Vsetko povolania co mohli byt pre russko uzitocne, nie on sa ide nechat na Ukrajinu zaat. Tak to dopadnu vsetci.

Je tam jeden ze v zavode im povedali,ze maju ist 5ti, a hlupak sa prihlasil. 

Tie diskusie su normalne. Lutuju ich aj tu situaciu. Co nechapu, tych dobrovolnikov, mal uz 25 rokov, uz mal mat rozum. Profesionalnych vojakoch, ci mobilizovanych, ti zato nemozu, ale sami russi nechapu motiv dobrovolnikov.

Vzdy budem fandit Ukrajincovi, a oni musia zabit asi 100 000 russov(60 000 uz zabili,este dalsich 100 000), potom sa spamataju. A nech prezije jeden Ukrajinec a zabije 100 russov.  A oni ich zabiju, ale naco tam lozia? Aj russi z gauca ako ja vedia, ze to prehraju a tich 100 000 zabiju. Uz tam nik nepojde bojovat.

Male polmesacne dieta v postielke a on sa necha zabit na Ukrajine. Dalsi,jeho otec bol nezvestny od cecenskej vojny a on je mrtvy. Matka ma 50-60 rokov?

Priklad hladal som toto

Citát

Gennadij Tarbušin odpočíva vedľa mobilizovaného 36-ročného policajta Alexa Michaleva , 29-ročného manažéra Sergeja Alekseeva , 43-ročného zamestnanca PSC Alexandra Zabalujeva a 33-ročného továrenského robotníka Sergeja Gorbunova , ktorý zomrel na Ukrajine.

dalsi 4 pochovani. Bol tam nejaky clovek co aj hraval futbal, vdiskusii tam bolo , ze mal radsej hrat ten futbal,ako sa vliect do vojny.

Teda v tej diskusii uz su normalni ludia - neviem ako to bolo na zaciatku vojny.

Resp. preco to pisem, v tychto regionalnych novinach co su menej cenzurovane sa dozvies aj ako rozmyslaju normalne ti ludia. Aj ked mozno normalni su len pri ich umrtiach.

A posledna vec. Na to pohrebe bude 40 ludi. Mrtvi nerozprava,ale ti kriply co sa vratia , ci aj tie ine cele trosky rozpravat budu(aj na Ukrajinskej strane taki su - ale je rozdiel vyhrat vojnu(za narod) a prehrat,pre nic,za tvoju nohu). Teda to uz zasiahlo celu populaciu vo Volgrodade.  Ja som nepoznal cloveka co zomrel na Covid. Neviem ci je taky aj vo Volgograde, ale tam iste budu poznat cloveka co zomrel na Ukrajine, ci je bez ruky. Ide o mladych ludi.

Ukrajinci sa isto inak budu spravat k svojmu aj beznohemu veteranovi ako russi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, slimak napísal:

Tridsaťročný americký štátny dlhopis (učebnicová definícia bezrizikovej investície), ktorý bol emitovaný v máji 2020 s kupónom 1,25 percenta, sa pred dvoma týždňami obchodoval za cenu 50 centov na dolár istiny.

To je pravda ale to neznamena ze je tam riziko,   len vzrastol vynos. Dnes zarobis na dlhopise viac a tak nechces drzat nizko vynosne starsie dlhopisy. Ziadna bublina nepraskla, len narodne banky sprisnuju menovu politiku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste,  ale robis to preto aby si zarobil viac a nie preto ze sa bojis straty.  Ziadne praskanie bubliny to nie je.   mas rozdiel urokov, mas splatnost,  je teda jedno ci to robia viaceri, kedze cenu si vyrata kazdy rovnaku.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si žiada ráznu odpoveď a protireakciu..

Navrhujem aby NATO "obetovalo" jeden ks. strely Tomahawk.

(akože náhodný odpal.. nešťastná náhoda.. soráč..)

A zbombardovalo ním, niekde pri Voroneži.. kadibúdku..

To by bolo vážne bolestivé poškodenie Ruskej infraštruktúry..

A zdrvujúca demonštrácia technologickej a ekonomickej (+intelektuálnej) nadradenosti..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak to bola raketa, ktorá zostrelila inú raketu, tak takáto protivzdušná ochrana mi príde dosť kontraproduktívna, keď vzlietne jedna raketa, aby zostrelila druhú, to potom padajú dve rakety.

Ideálny by bol asi systém Phalanx, to Američania nemohli dodať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapci vy vôbec neviete používať tentononc.. naratív..

Ani robiť agitprop.

Správne je povedať "bola to raketa, vyrobená v rusku.." 

Na otázke kto ju vystrelil, potom vôbec nezáleží.:vysvetlujem:

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

protiraketa ma  destrukcny system aby sa znicila ked netrafi.  Ale bola vyrobena v Rusku.  :) 

A alamo,    za prve je to dosledok toho ze Rusko striela rakety blizko polskej hranice,  takze sa netvar ako idiot. 
Za druhe,  ano, keby slo o poruchu ruskej rakety tak by sum bol vacsi.  Ale pokial to nebol umysel, tak by to dopadlo rovnako.

 

1.  Predpokladam ze Rusko prave dostava dorazne varovanie aby to neopakovali, nech nestrielaju na ciele do 50 km od hranice.  Rusko bude oficialne popierat a obvinovat zapad s eskalacie a neoficialne to dufam spravi.  Eskalacia nie je v zaujme ani zapadu ani Ruska.  A je dobre spravit kroky aby sa koli idiocii raketovych velitelov nestalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Môžem sa tváriť ako chcem..

Ale, ako sa asi tvária bratia Česi a čo si myslia o pani ministerke? 

Citát

Za smrt dvou Poláků je odpovědné Rusko, řekla ve Sněmovně Černochová

AKTUALIZUJEME 16. listopadu 2022  12:22

Exministr obrany z ANO Lubomír Metnar neprosadil, aby Sněmovna projednávala informaci vlády o událostech v Polsku, kde v úterý rakety zabila dva polské občany, a o následné komunikaci členů vlády Petra Fialy. Metnar poukázal na to, že Černochová napsala na Twitteru, že považuje za „prokázané“, že dopadly ruské rakety. „Za smrt dvou Poláků je odpovědné Rusko,“ řekla před poslanci Černochová.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-ministryne-obrany-cernochova-exministr-obrany-metnar.A221116_121244_domaci_kop

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ktori, ze ?  
Ze je zodpovedne Rusko, to je jasne.      Ale zaroven je potvrdene ze ju vystrelili ukrajinci. 
BTW mne to bolo jasne uz vcera, ked americania povedali ze nevedia potvrdit ze bola ruska.  Napriek tomu ze nasi rusofili zasadne amerike neveria, tak americania neklamu.  Casto nehovoria uplnu pravdu ale prichytit ich pri klamstve je tazke.  A kedze vystrelene rakety sleduju, tak vedeli ze na miesto dopadu nic nemierilo.  Mohlo sa stat ze pri snahe ju zostrelit ju odklonili ale najpravdepodobnejsie bolo ze je to S300 co netrafila a neznicila sa. 

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Ideálny by bol asi systém Phalanx, to Američania nemohli dodať?

Tu by bol nanic,   Phalanx chrani na vzdialenost cca 1-3 km,  je urceny na ochranu lodi.  Tu by pomohol keby bol priamo tam kam cielila raketa co bola zrejme trafostanioca.  Tolko ich nie je na svete aby vedeli chranit trafostanice na Ukrajine. 
Jedno z ponauceni na ukrajine je  ze bude problem s proti raketovou a protidronovou ochranou.  Lacna a plosna ochrana proti dronom bude fakt vyzva. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov