Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

Naco su mne  peniaze, ked u susedou zabijaju deti, starcov ci vsetkych.  Ja som trosku iny ako madari. Toto poslala zena jej kamaratke, Ukrajinke co bude pomahat drobnym Ukrajincom. 

Nikdy som nepomohol ciganovi, nikdy LGBTI, som si isty nikdy nepomozem volicom fasistov, a kumunistov a cirkvi.  Ukrajincovi, ciganovi(ak na nich budu pachat zrudnost,ktoru nebudem vediet tolerovat) ak bude nutne  financne prispejem. U Ukrajincoch mi to je zjavne ze im pomoct musim.

Blaha sa pytal kde zmyzol ,kovid a tam kde cigansky problem. Ani Axela to dnes nezaujima.

pomoc Ukrajine.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa tyka toho, kto dlhsie vydrzi, cital som optimisticky odhad, ze Rusko by malo za par mesiacov vojensky skolabovat. Pri sofistikovanejsich zbraniach su zavisli od suciastok zo zapadu, nedokazu ich vyrobit ani opravit, a teda ani dlhodobejsie prevadzkovat. Vyvinutie zbrani nezavislych na suciastkach zo zapadu, by trvalo roky. Ale aj pri jednoduchsich zbraniach, su schopni vyrobit iba desatinu z toho, co spotrebuju - a prakticky nikdo im zbrane nepreda.

Tak snad sa tento odhad nemyli.

 

On 10/20/2022 at 11:39 PM, slimak said:

Zaujimave vlakno o priehrade Kakhovka. Objem nadrze je 10 nasobny ako vsetky slovenske priehrady.1,8 km vs 18,2 km3. Gabcikovo -Cunovo je 1%. Ostatok Slovenska je 9%.

Ono priehrady by mali byt konstruovane tak pevne, aby sa narusenie na jednom mieste nesposobilo kolaps celej hradze. Takze jedna naloz asi nebude stacit a instalovanie viacerych moze byt problematicke. Rusi to mozu rozstrielat raketami, ale to potom sa to uz nebude dat zvalit Ukrajincov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte treba poriešiť tie drony čo ruSSku Irán nedodáva, dokonca ani PESkov nevie odkiaľ sa berú.

Bez dronov by už nemali čím útočiť. Bombardovanie ukrajinských miest po útoku na Kerčský most bolo len výkrikom do tmy, podľa mňa minuli posledné zvyšky vlastnej munície. Intenzitou bombardovania chceli len akože ukázať koľko rakiet majú. Keby ich mali naozaj toľko, tak by útočili stále.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Citát

Přezimujte v cizině, vyzývá vláda Ukrajince kvůli energetice zničené Rusy

Ukrajinská vicepremiérka a ministryně pro reintegraci dočasně okupovaných území Iryna Vereščuková v úterý vyzvala Ukrajince pobývající v cizině, aby se nevraceli na zimu domů. Země podle ní potřebuje následující měsíce nějak přežít a energetické sítě, poškozené ruskými útoky, by návrat milionů lidí nezvládly.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-zima-iryna-verescukova-navrat-uprchliku-valka-rusko.A221025_151035_zahranicni_kha

Takže.. nová humanitárna utečencká kríza, je prakticky hotová..

Prídu aj ďalší.. Za teplom a svetlom..

Ten náš nový rozpočet, na to bude pripravený? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ale rusky narativ,  ako vidis vojnu zacali aj  bez toho.  Ale Ukrajina v NATO by znamenala ze by sa toho neodvazili.   To je ta realpolitika,   odstrasenie silou.   A tej jedinej Putin rozumie.
A zjavne este nechapes ze Putinove slova su bezobsazne, su to klamstva.  Sleduj co robi a nie co hovori. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Hmm.. Čo vlastne chcem ja?

Podľa mňa, každá tvoja idea ako "riešiť problémy", je recept na katastrofu.

Som presvedčený že pokračovať v tomto "podniku",  tak ako chceš "ty". Povedie k totálnemu rozvratu západnej spoločnosti, k úplnej strate dôvery "ľudu" v schopnosti "elít", možno nakoniec k rozkladu a zániku EU.

Ťažká morálna dilema.

Ja fakt nemám, nijakú motiváciu sa tu s tebou hádať.

Stačí mlčať.. Nechať blbých kaprov, nech si ten svoj rybník konečne vypustia..

 

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ruská všivač, ktorá momentálne upodozrieva UK, že disponuje špinavou jadrovou bombou. Mám čoraz silnejší pocit, že táto cigánska RF búda chce ukončiť ?   agresiu jadrovou zbraňou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všivač večne musí vymýšľať nejakú sprostosť, len aby odklonila verejnú mienku od Ukrajiny, raz je to genocída rusov, potom nacifikácia vlády, teraz že jadrovú bombu chce odpáliť, keby Goebbels mal po ruke takú kvalitnú propagandu ako táto všivač, tak doteraz by sme sa nedozvedeli, že Nemecko prehralo Druhú svetovú.

 

pred 12 hodinami, alamo napísal:

Vzhľadom k tomu že práve snaha o prijatie do NATO, je casus belli pre konflikt..

Ale kdeže, rusi by si už nejaký dôvod vždy vymysleli, tomu ver. Dám si do google najnovšiu ruskú sprostosť "desatanizácia" a čo mi vyhodilo na prvom mieste hovorí samo za seba, v tom blogu je to trefne popísané.

A naša mentálne jednoduchšia časť populácie verí nielenže tomu, že sú tam nacisti, ale dokonca aj satanisti a do konca roka z rusov vyšplechne, že oni tam vlastne bojujú proti mimozemšťanom. A ver tomu, že naša mentálne jednoduchšia časť populácie uverí aj tým mimozemšťanom. To čo robia rusi je viac menej logické, po 8 mesiacoch už sú zúfalí z tej trojdňovej špeciálnej operácie, tak vymýšľajú sprostosti, ale kto im toto žerie, by mal dobrovoľne vrátiť občiansky preukaz a požiadať o odbornú pomoc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, alamo napísal:

Stačí mlčať.. Nechať blbých kaprov, nech si ten svoj rybník konečne vypustia..

Keby si mlcal, tak by to bolo v poriadku.  lenze nemlcis a snazis sa podporit fasistickeho agresora.  Ale inak,  nechces sa pozriet na uspesnost svojich predpovedi za posledne roky ?  Pretoze atakujes uspesnost Chmelara.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 10/26/2022 at 10:07 AM, alamo said:

Vzhľadom k tomu že práve snaha o prijatie do NATO, je casus belli pre konflikt..

NATO je obranny pakt, prakticky nepouzitelny na presadzovanie zaujmov.

Len na zopakovanie, USA nevyvijala snahu prijat nas do NATO, to my (nase elity) sme vyvinuli znacny tlak, aby nas tam dostali. Ako paka sa pouzilo hlavne to, ze nam zapad nieco dlzi za to, ako nas po vojne podhodili ZSSR.

Podobne je to Ukrajina, co sa snazi dostat do NATO a ruska agresia jej v tom vydatne pomaha.

Alamo, aj chrapun v krcme si vzdy najde dovod, preco ti dat po papuli. Ale snad sa nebudes vazne zamyslat nad tym, ze je to tvoja vina, lebo si na nho krivo pozrel a bohvie ci aj nepousmial...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NATO nie je casus belli,   ale pre Rusko je obdobie pred vstupom do NATO posledna moznost zautocit.  Aj preto Finsko a Svedsko vstupuje teraz, ked je Rusko neschopne zautocit. 
ale ak pristupime na hru ze Rusko moze zautocit, nieco obsadit a potom sa dohodne mier kde si to moze nechat, kedze ma jadrove zbrane, tak to Rusko bude opakovat.  Pobaltie, Polsko, Slovensko, Rumunsko.  To su krajiny kde si Rusko narokuje svoje imperium.
Dalsia vojna tak bude horsia,  Rusko bude pokracovat kym to pojde. A na dalsiu vojnu sa lepsie pripravi. 
Takze teraz je sanca to zastavit,  kedze Rusko spustilo vojnu na ktoru nebolo dobre pripravene a jeho porazka moze spustit zmeny v Rusku.  A ak nie,  tak aspon vieme ze ta dalsia bude zase na Ukrajine a mozeme sa aj my lepsie pripravit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč sranda, na Ukrajine sa len opakuje história, Fíni to zažili v tzv. Zimnej vojne, vtedy im rusi ukradli a anektovali Karéliu. Zvyšok územia Fíni ubránili a pre Stalina celá "špeciálna operácia" skončila hanbou.

A konkrétne tu https://sk.wikipedia.org/wiki/Zimná_vojna len si namiesto Fínsko dajte Ukrajina a máte to jak cez kopirák.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano,  tie podobnosti ukazuju ako sa Rusko nemeni.  Napriklad aj tam sa vytvorila hned kolaborantska vlada v Teriokoach, ktora poziadala o pomoc a pripojenie k Rusku.  
A aj Rusko Japonska vojna z 1905   ma iste podobnosti, tiez to bola taka mala specialna operacia a skoncila potopenim ruskeho lodstva. 
ale mne napadli ine vojny,    Napriklad Alzir, ten Francuzi  chapali ako Francuzsko, nie ako koloniu.  A ich vojna tam bola brutalna,  podobne ako na Ukrajine.  A Francuzsko zachranil az de Gaulle,  ktory sa odtial stiahol.  Inak hrozilo ze doma to skonci prevratom.  Len Putin nema jeho inteligenciu. Aj ked ego a aroganciu asi ano.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobne Taliani sa snazili o Tunis.Rovnako schopne ako russi.

Rozdiely su dva , Ukrajinci su inteligentnejsi a maju pomoc.  Ta pomoc nieje len kvoli Ukrajincom ako takym. Hranice sa nemenia silou a to russko musi pochopit.

Tento policajt si zasluzi vysluhovy dochodok. Pise knihy nejde do politiky. Jeho praca ci dalsich 160 ludi co robili zverstva, pochytali vsetkych. Alebo ziaden nieje volny, Su mrtvi, su odsudeni a su sudom zbaveni vini.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-valecne-zlociny-jsou-nepromlcitelne-pachatele-v-jugoslavii-si-take-mysleli-ze-jim-to-projde-40412795

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proti Ukrajincom moze bojovat len blazon(ze ich chce zabit na jeho uzemi, to nedovolim ani ja). Odzaciatku hovorim ze su inteligentnejsi. Teda aj ked su slabsi(menej stvrtina,slabsi mali menej techniky) vyuziu maximu co vedia. 

Videa +25.

https://www.youtube.com/watch?v=wv-rB0eO-9Q

Nikdy neutoc proti Ukrajincovi, v jeho krajine. Ja by som to robil rovnako.

Na zaciatku vojny v technike mali presilu 10:1 , dnes je to 1:1. V delach,ci tankoch. Rusov co tam pridu len pozabijaju.

Ako snimi russi chcu bojovat?

https://twitter.com/PaulJawin/status/1587855360014032909

https://twitter.com/auto_glam/status/1587921629719379969

Neverim ze to bude dlha vojna. Russi na to nebudu mat ani ekonomicky, ani vojensky. Teda Ukrajinci zabiju este 100 000 russov do pol roka a to skonci.

Po vojne Ukrajinci chlapy co bojovali budu to mat v hlave posunute(ludski), budu tam potrebni psychiatri. Tym Ukrajinskym vojakom aby to lahsie zvladli, na zivot bez vojny.80% to zvladne,ale 20% bude postihnutych. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov