Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

https://topwar.ru/202361-huzhe-vraga-bezgramotnost-i-nekompetentnost-rossijskoj-armii.html

Tento clanok je aj dobry, ale este lepsia je diskusia. Bol som v Rusku?, nie, ale oni asi hej.Jedineho rusa co som sa rozpraval, na windsurfingu mi to slo dobre jednym smerom a nevedel som to dat inym ako do mora este dalej, plaval vedla mna rus, vies na tom ist hej, ze daj to na breh, nevedel, ale spolu sme to odlacili(musel si to tlacit plavanim,asi 200 metrov, potom bolo plytke more) na breh. Viacej sa pozabijaju rusi medzi sebou ako ich odstrelia Ukrajinci. Madar aj Orban ma nos na vitazstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Medvedev vyhlásil, že neverí v odvetu západu, ak použijú v UK jadrovú zbraň. No neviem, rusi sú v koncoch resp. cez fiktívne referendum budú považovať útok, ako na vlast ú krajinu. Takto chcú vyvolať konflikt západnej agresie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto Rusko "bojuje"

https://www.teraz.sk/zahranicie/meta-odhalila-dezinformacnu-siet-kto/663302-clanok.html

Kybervojna je pre mnohých ešte neznámy pojem, ale diktatúry majú prepracovanú taktiku ako tento druh vojny viesť.

Ak teda natrafíte na nejakej sociálnej sieti na profil, v ktorom sa na vás vyškiera 89 ročná senilná babka odnekadiaľ z dediny pri Detve a stránku má plnú hovadín o Rusku, tak s vysokou pravdepodobnosťou ide o falošný účet, aký sa spomína v článku. V skutočnosti dotyčná babka ani len netuší, čo sa deje, na druhej strane sedí žoldnier najatý Kremľom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukrajinci im tam hadzali prazdne harky. Ci ani na referendum nesli. Behali im po panelakoch s vojakmi. Tie zenske, ci ti co sa aktivne podielali ci na referendu ci na hocicom proti Ukrajine dostanu aspon 5 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.kyivpost.com/article/opinion/op-ed/glen-grant-ukraine-can-build-army-beat-putin.html#pll_switcher

Ak si to date do prekladaca vam to prelozi. To je clanok z januara 2018.

https://www.armadninoviny.cz/glen-grant-putin-musi-napadnout-ukrajinu.html

Ci tu je to po cesky. Ukrajinska Armada sa zrejme zmenila. Keby bola taka ista ako russka(co v 2014 bola) len 5-10 nasobne mensia by musela prehrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľká dilema pre našu protiukrajinskú fašisticko-boľševickú opozíciu, nová talianska vláda pod vedením krajnej pravice podporila Ukrajinu

https://www.teraz.sk/zahranicie/meloniova-ukrajina-moze-pocitat-s/663360-clanok.html

Asi si pozriem statusy od tých idiotov z Republiky, ak ich medzitým nevymazali :zubiska:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

„U LNR a DNR to budou hranice z roku 2014. Cherson a Záporoží – ohledně hranic budeme pokračovat v konzultacích s obyvateli těchto regionů,“ odpověděl v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na otázku, zda Rusko anektuje tyto regiony celé, nebo jen jejich části.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-anexe-ukrajina-oblasti-chersonska-zaporozska-hranice-peskov.A221003_124329_zahranicni_bro

 

Podla mna sa mluvci plete. Hranice budu ako boli 2007,2003, ci 1994.

Citát

 

Kdyby poslouchali sousedy, tak to už dávno vědí.

Řekla jim to jedna Ukrajinská babička už v únoru: Rusko má hranice tam, kde putin dostane přes hubu.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 000 cechov sa vyzbieralo v priemere po 100 euro  na Tomasa. 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ukrajina-tank-kampan-tomas-sbirka-darek-putin.A221003_114319_domaci_drb

Na presovsky cinziak nas bolo 100 000 po 50 euro, to stacilo. Na  5  milionov. Teda byvanie nove pre vsetkych.

Ukrajincom posles 100 staci im to na tank. Ja som im poslal 3 000(teda na 30 tankov,keby ostatni Slovaci(v pocte 11 000) by boli ako ja) budu mat 20 neprestrielnych viest. teda zachrania jedneho dvoch ci 5tich chlapov. Ale oni ochrania ci uz Zaporozie ,Krivy Rog, ci  Kyjev, ci vsetko co budu vediet. A hlavne russov odtial vystrielaju.

Dnes som si to(tuto temu cital) , kedy prestali tu pisat Putinovci? Ked som im tu ukazal ze som im poslal peniaze.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len ukazka jedneho ruskeho nacionalistu
"POZNÁMKY VETERÁNA

Ešte raz opakujem – dobrí Ukrajinci nie sú, neboli,  zásadne nie sú a nebudú. Ukrajinizmus ako liaheň separatizmu a rusofóbie treba psychicky zničiť spolu s omylom mládeže sovietskeho Ruska – Ukrajiny. Iba Malé Rusko a Nové Rusko. Už žiadni Ukrajinci."

A bohuzial ludia ako on v poslednom case formuju postoje Kremla. 
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Svojim spôsobom mi je tých "obyčajných " rusov aj ľúto ! Už neviem po koľký krát , ak to dobre počítam bude to 9 x čo prídu o všetko ! Ten kremeľský diabol si to dobre spočítal. urobil si zo 140 milionového národa rukojemníkov.
Najprv o 50% zhodnotil rubeľ na 60rb/1USD , potom zablokovať všetky bankové operácie , učičíkal rusov o sile ruskej ekonomiky . Ešte dnes sú miliony rusov čo nadšene tlieskajú o genialite vodcu , ako nechával ukrajinskú armádu "trieskať" Chaimarsy do prázdnych kotlov po tajnom ustupe rusov do "vopred pripravených opevnenách pozícii....
Tearz keď rusi sa zobúdzajú a robia posledný zúfalý pokus ako si zachtániť svoje peniaze kremľský diabol zdevalvuje rubeľ na reálnu hodnotu čo je podľa mňa tá vekslácka 120-150 rb/1USD ! A Rusko stratí na cene 100-150% z hodiny na hodinu .
Ale možno sa mýlim ? Bude to aj 200% ?

To je z diskusie AN. Ale tak to je. Tato vojna dlho trvat nebude - ekonomicky pol roka. Vojensky ? 3 mesiace?

Putinovi neslo o Donbas, tam sa na nich vy... Chce pristup po susi(Mariupol mu aj zavadzal) na Krym a vodu z Dnepra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, tyso napísal:

A bohuzial ludia ako on v poslednom case formuju postoje Kremla. 
 

Ruskú verejnosť všeobecne vojna na Ukrajine moc nezaujíma a to z dôvodu, že ide o profesionálnu armádu,  žoldnierov, tak nech si umierajú. Samozrejme do momentu mobilizácie, tu už ide o synov, vnukov. Pochybujem, že bude  Putinova popularita narastať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tej piatkovej show co som sa dozvedel, to neboli moskovcania, z velkej casti uradnici pozvazani 200-300 km od moskvi a robotnici ktori chceli 1500 rublov tiez tam mohli ist. Mavatka(co im rozdavali) - tie ich zastavy skoncili v kosi. Mozem najst fotku ale vo velkom kontajneri natrepanych 300-500 ruskych zastav. To uz ja by som sa hanbil, keby tam boli Slovenske by som ich vybral odtial. Nikdy som nasu vlajku v ruke nemal.  To ked poskakuje a dupe na russku vlajku gruzinske dievcatko,islo von z obchodu a na zemi ruska vlajka sputinom sa zarazilo,ako macka odtiahlo, a potom donho koplo. nepohrdaju nimi len zahranicni,ale aj sami domaci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

52 minutes ago, slimak said:

Putinovi neslo o Donbas,

No,  prvy plan bol cela Ukrajina,  dosadit tam svoju vladu a ta by im odsuhlasila docasne umiestnenie vojsk. Scenar Ceskoslovensko.
ked nevyslo, tak druhy plan bol zabrat vychodnu ukrajinu az po odesu s moldavskom.   Tiez nevyslo.
A teraz je plan  nieco zabrat a dufat ze sa to utrasie.  A ze ukrajinci po zime budu ochotni jednat.   O donbas naozaj nikdy neslo. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zelensky sa vyjadril ze s putinom nikdy jednat nebude. A Biden sa snim nerozprava(ani nebude rozpravat) od decembra minuleho roku? S kym chce jednat?

Na chersonskom kraji vcera potiahli cez 20 km, dnes robia dalsich 20 km, o par dni(4) budu pri meste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tom Chersone kde to prelomili vraj rotovali VDV vojakov(russkych) ved kto to vydrzi 7 mesiacov. Dali tam zalozakov(mobilizovane sily) a uz utekaju. Samozrejme Ukrajinci na nich dali novych vojakov.

Celu vojnu Ukrajincom karta ide. Maju to premyslene. Americania davaju informocie a oni to vedia vyhodnotit. A zrejme(ci uz aj dnes maju) dostanu dostatok zbrani. U russov je to uplny opak. Nemaju ani co strielat. Nevedia kam.

Co este Putin nespravil ako Hitler?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-putinova-osobni-armada-jde-bojovat-na-ukrajinu-40410492#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano treba mu doniest dve kanistre benzinu. Putin samovrazdu nespacha, to musia spravit russi.

Citát

Nedostatečná rotace. Jednotky 126. brigády bojují od března. Vojáci odcházeli na dovolenou v nejlepším případě na 5 dní. Sedm měsíců v první linii bez střídání. Neustálé boje, zranění, zkušení a ostřelovaní muži byli ze štábu vymláceni sedm měsíců v kuse. Koncem srpna stejní muži vyřadili 128. zakarpatskou brigádu AFU, takže zde byl vyhlášen smutek. Poté zůstali stejní muži na svých pozicích. Ukrajinci se vystřídali, stáhli 128 na odpočinek, přivezli další tankové jednotky a o měsíc později nás vyřadili z našich pozic. Zázraky se nedějí, ať jsou naši vojáci sebevětší hrdinové, pokud vesnici brání 15 mužů, zatímco nepřítel sedm měsíců útočí na jednotky a ostřeluje je, dříve nebo později jednotka ztratí svou bojeschopnost.

Tu je popisane(to napisal russ) co som pisal nad tysom, toto som videl dnes, ci teraz, to co som pisal som zachytil, asi to bolo jasne aj vcera ci pred tyzdnom.

Citát

 

2. Soudě podle charakteru ztrát, nepřítel používal taktiku, aby se vklínil mezi naše opěrné body. Při divokém nedostatku pěchoty seděli naši na opěrných bodech, tedy ve vesnicích a na plantážích. Nepřítel strávil měsíce průzkumem, aby našel místa, kudy by mohl proniknout mezi pevnosti. Dále se do spěchu zapojily mobilní jednotky. Řady našich vojáků byly silně vyčerpány, opěrné body se držely, ale mobilní zálohy buď nebyly, nebo nestačily na průlom. Podpůrné jednotky se držely, ale okamžitě se během prvních hodin ocitly v obklíčení, bojovaly až do vyčerpání BC a vyrazily s bojem. Armáda měla tak málo sil, že obklíčené muže ani nechytila, většina z nich vyšla k nám. Počasí bylo smolné, obě strany nepoužily dělostřelectvo. Je tedy logické předpokládat, že kdybychom měli určitý počet BTG vybavených těžkými vrtulníky, které by byly schopny dohlédnout na několik kilometrů, průlom by byl zastaven. Ale nemám žádné údaje o tom, že by tankisté bojovali do posledního muže, promiňte mi to.

[12:47 PM]

3. Chlapci na místě hromadně hlásí, že naše taktické znaky, tedy "Z" a "V", byly použity na nepřátelské vybavení, což přispělo ke zmatku v prvních hodinách bitvy, kdy se fronta hroutila. Pokud je to pravda, znamená to, že nepřítel má americký síťově orientovaný systém řízení bitvy, kde jsou všechny jednotky na bojišti propojeny sítí a označeny na počítačích, a to i na úrovni roty, natož na úrovni praporu a pluku. I seržant roty v Humvee, BMP nebo T-64 tak na obrazovce vidí, kde jsou jeho vlastní jednotky a kde ostatní, a je mu jedno, jaké značky jsou na pancíři. Pokud tomu tak je, je to velmi špatné, protože se jedná o kvalitativně novou úroveň kontroly vojsk. A náš ústup je důsledkem ztráty rovnice.

 

Toto nieje utok tankov. To je boj diel. Ano aj nasich Zuzan. A rychleho manevovrania Ukrajinskych vojsk. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nj.. ked tu citam take veci, ze Ukrajinci to maju premyslene a usa dodavaju len informacie... to predsa neveris ani ty so svojou nenavistou voci Russom, ze to je takto pravda, ze nie... 

Europa uz ani nedodava zbrane, krajinam zostalo tak na vlastnu obranu.... debilom ako su Slovenski otcovia vlasti zostalo akurat hole nebo... Dnes som kdesi pocula, ze Ukrajina dostala v peniazoch 80 miliard dolarov, zbrane v tom nie su zapocitane... politologovia a bezpecnostni politologovia a pravdepodobne najmudrejsi politik americkej sceny Henry Kisinger aj vo svojom pokrocilom veku,  a mnohi dalsi, ktori to cele sleduju bez predpojatosti, dnes uz vedia, kolko z tej sumy sa fakt dostalo na chod a obnovenie krajiny... zbytok zozrala korupcia a zahranicne ucty... napriek tomu mister Zelensky denne natiahne svoje zelene divadelne tricenko a sadne pred kameru pozadovat. Nie prosit ani ziadat... pozadovat.

Nemate z toho pocit, ze mu trt zalezi na svete ludstve ci vlastnom narode ... doslova pracuje na tretej svetovej. Slova dalsich politologov, mimochodom. 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ruSSi považujú spievanie tejto piesne za trestný čin, tak zaspievajme tým pSSom!

 

Oj u luzi červona kalyna pochylylasja.
Čohos naša slavna Ukrajina, zažurylasja.
A my tuju červonu kalynu pidijmemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!
A my tuju červonu kalynu pidijmemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!

Ne chylysja, červona kalino, maješ bilyj cvit.
Ne žylysja, slavna Ukrajino, maješ dobrij rid.
A my tuju červonu kalynu pidnimemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!
A my tuju červonu kalynu pidnimemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!

Maršyrujut naši dobrovolci u kryvavyj tan, (jiná verze: Vystupajut naši dobrovolci u kryvavyj tan)
Vyzvoljaty brativ-ukrajinciv z moskovskych kajdan (jiná verze: Vyzvoljaty rivnu Ukrajinu z moskovskych kajdan)
A my našich brativ-ukrajinciv vyzvolymo, (jiná veze: A my tyje moskovskyje kajdany rozirvemo)
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!
A my našich brativ-ukrajinciv vyzvolymo, (jiná veze: A my tyje moskovskyje kajdany rozirvemo)
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!

Oj u poli jaroji pšenyci zolotystyj lan.
Rozpočaly strilci sičoviji z vorohamy tan. (jiná verze: strilci ukrajinsky)
A my tuju jaruju pšenycju izberemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!
A my tuju jaruju pšenycju izberemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!

Jak povije bujneseňskij viter z širokych stepiv,
Ta proslavyť po vsij Ukrajini sičovych strilciv,
A my tuju strileckuju slavu zberežemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!
A my tuju strileckuju slavu zberežemo,
A my našu slavnu Ukrajinu, hej, hej, rozveselymo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vojna na Ukrajine je podľa ruskej propagandy vojnou, ktorú vyprovokovalo NATO. Rusi vraj na Ukrajine nebojujú proti Ukrajincom, tých totiž za národ Putin ani nepovažuje. Podľa jeho ideológie „Ukrajinci a Rusi sú jeden národ“. Podobnosť Putina s Hitlerom nie je náhodná. Anschluss Rakúska a Mníchovská dohoda, mala zjednotiť nemecky hovoriace obyvateľstvo, ako jeden národ. To bol začiatok a výsledkom tejto ideológie boli milióny mŕtvych.

Rusko zatiaľ zabralo relatívne malé územia Ukrajiny, čo ho stálo už desiatky tisíc životov vojakov, techniky a stratu prestíže slávnej ruskej armády. Pritom Rusko prenajalo Číne územia na Sibíri, väčšie ako Británia, kde Čína bezhlavo ťaží suroviny, nelegálne ťaží drevo, devastuje životné prostredie. Bohatne z toho iba úzka skupina oligarchov a mafiánov. To zrejme ruským patriotom neprekáža.

Rusi sa opájajú ideológiou, že sú príslušníci národa s mesiášskym poslaním. Sú jadrovou veľmocou, boli prví v dobývaní kozmu, čo im má zabezpečiť rešpekt celého sveta. Očakávajú, že podľa toho by sa s Ruskom malo jednať. Lenže realita je iná. Rozpad ZSSR bol podľa Putina najväčšou katastrofou a tragédiou. Putin sa pre Rusov, pred 20 rokmi, stal symbolom obnovenia poriadku, práva, prosperity a obnovenia pozície Ruska, ako svetovej veľmoci. Nepodarilo sa mu naplniť tieto očakávania a tak sa z neho stal iba diktátor, ktorý namiesto prosperity ponúka bežným ruským občanom pochybnú ideológiu, ktorá má kompenzovať ich frustráciu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, Sniper napísal:

 a za to som dostal ban na 24 hodín, sú normálni?!

Pozri si diskusie v denníku Pravda. Tam nájdeš kremeľskú propagandu, bez cenzúry ... Denníku Pravda to zvyšuje návštevnosť a tým aj zisk z reklamy. A proruskí troli majú aspoň platformu, kde si môžu denne ventilovať frustráciu z bezvýznamnosti vlastnej existencie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov