Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

 

Dneska komedia. Na topware je uz uplne ina diskusia ako bola pred 4 mesiacmi. Uz to ani nemazu,je tam prispevok ze Putin by si mal dat dol buzerantske okuliare. Rusi su aj rozcarovani,aj si robia srandu. 

https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1568295702945566722

Vela z toho som videl uz predtym, nevidel som Arsenal, Balaklia -nove zasoby pre Ukrajincov.

Proste russom sa dari.

Tu je vacsia cast co Ukrajinci spravili za 3  dni. Toto vedia spravit,kvoli roznym vediam,  aj pomoc satelitov, aj naplanovanie, aj vlastne to som chcel najviac vyzdvihnut ze oni o sebe vedia,kde aka situacia. Ze vedia medzi sebou komunikovat - to russi nevedia. Preto Ukrajinci  to vyhraju. 

https://twitter.com/tarmojuntunen/status/1568227635641331713

 

https://twitter.com/andrewofpolesia/status/1568232548836204545?cxt=HHwWgoCz6bfMvcMrAAAA

Girskin,kto si to chcete pozriet si pozrite. Ma to 12 sekund?

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SME Minúta: Ukrajinské jednotky pokračujú v postupe, Rusi evakuujú Izjum

https://svet.sme.sk/c/23005245/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-10-9-2022.html

Aktuálne má Ukrajina za posledných pár dní navrch, zaznamenala postup nielen na juhu v Chersonskej oblasti, ale aj na severovýchode v Charkovskej a územné zisky zaznamenala aj v Donbase. Putin prednedávnom nariadil dobyť celý Donbas do 15. septembra, čo sa im nepodarilo za posledných 198 dní, možno teda zmáknu za 5 dní. Čert im bol dlžen takú 3 dňovú špeciálnu operáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Podľa viacerých správ naše jednotky rýchlo opustili Izyum. Ak je to tak (potvrdené viacerými zdrojmi), potom:
1). "Dobre, že je to tak" - v podmienkach, keď bola včera posledná cesta pod priamou paľbou nepriateľa a hrozbou jej priameho zachytenia - riskovať úplné obkľúčenie a následnú nevyhnutnú porážku - by bol vrchol dobrodružstva, hraničiaceho s zločinu.
2) Unáhlený ústup nevyhnutne povedie k veľkým stratám ustupujúcich jednotiek na technike a výstroji a – citlivo – na ľuďoch.
3) Všetky zásoby nahromadené na mieste budú opustené - to znamená, že po opustení kotla sa naše jednotky ocitnú s akútnym nedostatkom munície, paliva a mazív a všetkého potrebného, čo znamená, že nebudú môcť okamžite vstúpiť do bitka.
4) Napriek tomu je stiahnutie obkľúčeného zoskupenia strategicky správnym rozhodnutím, napriek všetkým stratám s tým spojeným. Zachránené jednotky a formácie – po reorganizácii a doplnení – sa budú môcť opäť zapojiť do boja. Ale otázka páchateľov obkľúčenia a porážky - to nikdy neodstráni.

https://m.vk.com/wall347260249_662962

 

Podla mna tito vojaci russki uz bojovat nebudu. Ked si vsimnete ukrajinskych vojakov co to oslobodzuju, maju ciste uniformy. Ziadne diery. Preco, lebo to su novi vojaci co dosial nikde nebojovali,ale isto poriadne cvicili. Ti co bojovali vo februari pri Cernigove 1.tankova sa davaju dokopy. Asi pojdu na Krym. Ukrajinci aj braniacich vojakov obmenili. 

Russi sa vypratali aj z Lymanu,uz tam su asi Ukrajinci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobrý článok

https://svet.sme.sk/c/23005389/uspesna-ukrajinska-protiofenziva-ako-prebehla-a-ake-su-styri-klucove-zistenia.html

aktuálne to vyzerá na kolaps ruskej armády na východnom fronte.

Ak rašisti neustoja túto ofenzívu, ruský režim to bude mať dosť ťažké.

Je tu však jeden problém, môže to dôjsť tak ďaleko, že rašisti zo zúfalstva použijú taktické jadrové zbrane. To už by muselo zasiahnuť aj NATO a ideme do vojny.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som cital myslienku,neviem najst, ze aby sme si predstavili akosi dnes musi pripadat,ci co zaziva separatisticky velitel(Strelkov,je russ z Moskvi), ale aj on, ci nejaky separat co to myslel uprimne, ze chcel aby donbas patril do russka..

Kym tam nevpadli russi hral 8 rokov remizu v zamrznutej vojne, kde ich russi podporovali.

V 2021 zomrelo na nasledky bojov 7 ludi celkovo na oboch stranach.

Teraz mu pokapalo viac chlapov ako za 8 rokov. A dnes ma proti sebe ovela vacsiu a silnejsiu ukrajinsku armadu aku kedy by si prial mat proti. Utekajucich russov. Ziadna vyhliadka pozitivna na nic, pre neho. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/JAMnewsCaucasus/status/1568525467036139520

 

Je spravne ,ze kolaboranti ci separatisti vedia kam ist. Do russii. Takto utekaju aj z inych miest, ci Donbasu(dnes som to videl aj od Svatove),ci Krymu. Takto sa to ma robit a bez vojny. Zmiznes kam ta to tiahne. Ak si to nestihol predat, kludne bez zbrane v ruke ak tam nieco mas predas. Ak si bol slusny clovek, a mal kamarata Ukrajinca, ti pomoze. Nieco ako pri arizacii, ci benesovych dekretoch. Mozno to tak zle medzi nimi nebude. Ze sa niekedy budu moct vratit na dovolenku. ALe russi co sa citia ako russi nech zmiznu z Ukrajiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oni ich ani nepustia, keby chceli teraz zdrhnut, russia ich nepusti cez hranice. Oni ich nepotrebuju v russii, ale aby vzdy robili problemy na Ukrajine. Maju pas vedia snad kam maju ist. 

Teraz colnici maju problem s preclievanim pracok a zachodov, ved vlastne jedina ozajstna sila co zastavi ten utek russkych vojakov, je russky colnik. preto nemaju cas na tychto novych zhanacov passportov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tosu tak velke mnozstva penazi, ze sa to neda ani minut. My tu mame SLovakov ,Madarov  a este neviem aky trolov z russka, co chcu aby som im pomohol, bacov CHokot dostanete. Pohrdam vami.

Pre tu organizaciu je to tazke rozdistribuvat , resp, nechcu to urobit ani nevedia naraz,teda distribucia bude trvat aj rok, aj pomahat im budeme musiet viac aj ako rok, ci aj po vojne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Co čeká zrádce na osvobozených územích: Arestovič promluvil o osudu kolaborantů
https://glavred.info/ukraine/c...
Milovníci Ruska budou definitivně potrestáni, slíbil poradce OP.
Kolaboranti, zrádci a gauleiteři okupovaných území budou potrestáni po úplném osvobození Ukrajiny od ruských nájezdníků.
Aleksey Arestovich, poradce prezidentské kanceláře, na své facebookové stránce poznamenal, že už nebudou žádné pokusy o „porozumění a souhlas“ a všichni zodpovědní půjdou do vězení.
„Ukrajina se změnila. Už tu nebudou žádné sentimenty vůči kolaborantům a okupantům, pokusy „...rozumět a domluvit se“. Zavřou tety a strýce učitele, kteří se chystali učit ukrajinské děti lásce k Rusku. Ti, kteří si dobrovolně přijdou pro ruské pasy a aktivně podpoří okupanty, budou potrestáni. A nejlepším trestem za zradu je vězení,“ napsal Arestovič.
Zdůraznil, že Rusko tuto válku prohrálo. A všichni zrádci budou potrestáni. "Putinovy jednotky odejdou samy nebo zůstanou navždy v ukrajinské zemi. Všichni kolaboranti, zrádci, kteří rozhodli, že Rusko je na Ukrajině "...navždy" - se mýlili," řekl poradce OP.
Arestovič zdůraznil, že kolaboranti se nyní mohou „rychle vydat na cestu zpět do svého milovaného Ruska“.

V Melitopolu v Záporožské oblasti zahřměly tři exploze - síly odporu zaútočily na místní kolaboranty. Jak řekl starosta Melitopolu Ivan Fedorov ve vysílání národního zpravodajského maratonu, na třech adresách, kde žijí zrádci, zahřměly exploze.
Bylo také oznámeno, že 7. září bylo zničeno velitelství Jednotného Ruska v Melitopolu, kde se vetřelci a kolaboranti připravovali na „referendum“. Zorganizovali velitelství v zajatých prostorách „Novaja Pošta“.

Zradcov nenazval tych co zobrali russky pas. Inak slusne by bolo odist.

Napadli ma dva veci ako ich vyhodit, z vrtulniku vykopnut v 2metrovej vyske, ci zaplotit hranicu, ci tam daju miny je ich vec a poslat ich za plot.  Mozno Ukrajinci si snimi poradia nejak inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Slovensku prevažuje želanie, aby vojnu vyhralo Rusko - https://dennikn.sk/3008629/na-slovensku-prevazuje-zelanie-aby-vojnu-vyhralo-rusko/?ref=tit

Napada ma riesenie:

  • Slovensko daruje polovicku svojho uzemia Ukrajine
  • Ukrajina sa na oplatku vzda rovnako velkeho uzemia (napriklad Krym) v prospech Rusov
  • Deportujeme tam tu polovicku slovakov, co chcu, aby vojnu vyhralo Rusko - nech si tam tu vyhru Rusov uzivaju naplno.

Prisli by sme sice o polovicu nasho uzemia, ale zbavili by sme sa prakticky vsetkych chrapunov....

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla krajov najdelozatnejsi su v Nitre, to viem aj pochopit kvoli madarskej propagande, ale dalsi su Trencin a  Presov. BB je tak isto ako Trnava. Lepsi su len KE a BA.

Davam totu lebo neviem,ci aj ostatni to videli. Ze ti mladsi su debilnejsi?(nad 60 rokov ma prekvapili) Kde su ti inteligentnejsi ci by do diskusie prisli? Ked sa pozerate na grafy si pozerajte len 1 a 10. Kraje skaly. 2,3,4,5,6,7,8,,9 niesu podstatne.

podla veku.png

podla stran.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som tu dal nazor Simecku na toto,lebo ja to nechapem, 20% za russko chapem.
https://dennikn.sk/3012494/zelat-si-vitazstvo-ruska-je-sice-nemoralne-ale-nemusi-to-byt-to-iste-ako-nadsene-nadrzanie-zlu/?ref=tit

Citát

Lenže táto časť spoločnosti nestratila morálny kompas z jednoduchého dôvodu: nikdy ho nemala. Je amorálna, lebo jej to velí historická skúsenosť, podľa ktorej sa morálny postoj v živote nevypláca. Velí jej to skúsenosť, podľa ktorej Slovensko nikdy nebolo subjektom dejín, lebo vždy bolo len vo vleku svetových pohybov, na ktoré nemalo vplyv. Pokojný život mal na Slovensku ten, kto sa im prispôsobil.



Tych 20% za russko to nikdy v hlave pokope nemali. To je ta cista 1 cerveni. Ta sed 2-9 to je o com pise.
 

Citát

Táto časť spoločnosti si želá víťazstvo Ruska preto, aby všetko zostalo pri starom, vrátane nízkej ceny plynu. Som si istý, že rovnaký postoj mala väčšina aj v roku 1989 – keby sa jej vtedy niekto spýtal, či si želá pád komunizmu a radikálnu zmenu, ktorá po ňom nasledovala, bola by proti.



Priklad ,preco su nerozhodni? Lebo su sebci, Ukrajinu nechceme do EU ,lebo by pobrala - rozkradla vsetky peniaze co zatial posielaju nam, aj ked z toho maju holy ony - vid Orban a jeho situacia, ci aj na Slovensku je to rovnake. Priklad na zaciatku sa rozpravalo, ze Ukrajina nemoze ponizit Putina. Aby neboli problemy s jadrovymi zbranami, ci aby putin vedel ztoho vyjst pred domacim publikom ako vitaz. To uz sa asi nepodari. Ci si myslia,ze ked russko vyhra, ze bude lacny russky plyn, nikdy uz lacny russky plyn nebude a nikdy ani nebol.Teraz platime cenu a nie malu. 

Ja som tiez,aj priklad pri ockovani nebol presvedceny ci ano ci nie, nevedel. neskor som sa rozhodol, vobec som sa nemusel ockovat. Dal. Ale deti som nedal. Vlastne som mohol dat len syna.

Ale ten priepastny rozdiel medzi stranami,  ci sa dali ockovat booster hodnota 7,13, zaockovany 5 a nezaockovani 3,43 , vo veku to ani nemas, ani v regionoch(najhorsi NT4,6 , BB aTT 5,1 KE 5,4 a BA 6,2- to ostatne od 4,7 po 5). 

Ale vidi na tom aj dve pozitiva:
 

Citát

Tým prvým je holý fakt, že hoci je želanie väčšiny tragickou správou o morálnej integrite spoločnosti, nemá vôbec žiaden vplyv na to, ako sa bude vojna na Ukrajine vyvíjať. A ak Ukrajina zvíťazí a Rusko prehrá, tá istá časť spoločnosti prijme túto zmenu bez odporu, lebo je zvyknutá na to, že svetové pohyby sa dejú bez jej vôle a pričinenia. Dokonca sa možno prispôsobí a začne nadŕžať Ukrajine.

Tým druhým záverom je postoj optimistu, ktorý poloprázdny pohár vidí ako poloplný: mňa totiž príjemne prekvapuje, aká veľká časť spoločnosti (hoci to nie je väčšina) morálny kompas má. Vrátane politickej elity, ktorá je dnes pri moci.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že väčšina Slovákov by si želala víťazstvo Ruska, nie je výsledkom ich racionálnej, morálnej, ale emocionálnej voľby. Podobne sa to odzrkadľuje aj v domácej politike. Podpora Mečiara, alebo dnes Fica, Pellegríniho, Mazureka, Kotlebu...je tiež výsledkom emocionálneho rozhodnutia. Bázu týchto voličov spája frustrácia z ich spoločenského a sociálneho postavenia, keď ich ambície nezodpovedajú ich schopnostiam. Sociálne rozdiely v spoločnosti len umocňujú ich nenávisť k systému, v ktorom im ich schopnosti nedávajú záruku realizácie.

Realizácia ich osobných ambícií v totalitnom systéme, nie je totiž založená na ich schopnostiach, talente, ale na lojalite k systému a jeho vodcovi. Kto zažil obdobie od roku 1948 do roku 1989 vie, že v tomto období sa kariéra robila vstupom do KSČ a verejným súhlasom s okupáciou v roku 1968. 

Čo sa dá očakávať od národa, ktorí do roku 1918 nemal vlastnú identitu. Za obdobie industrializácie, kultúrneho a vedeckého rozvoja, počas 1. republiky, ku ktorému nemalou mierou prispeli aj Česi, sme sa im odvďačili heslom "rež a rúbaj do krve po tej českej papule". Toto krátke obdobie vystriedala kolaborácia s Hitlerom, ktorá vraj Slovenskému národu konečne zaručila "suverenitu".

Po roku 1945, keď sa po Jaltskej konferencii Slovensko dostalo pod sféru vplyvu Sovietskeho zväzu, sa oportunisti rýchlo "zorientovali". V podstate sú dejiny Slovenska dejinami národa, ktorý svoju identitu vždy hľadal v kolaborácii s nejakou totalitnou mocnosťou. A tak sa nemožno čudovať, že to Slováci robia dodnes. Dnes si môžeme vybrať, či vidíme svoju budúcnosť v EU, alebo v Putinovej totalite. Ak si však zvolíme totalitu, žiadnu inú voľbu budúcnosti už viac nebudeme mať. Bohužiaľ, možnosti voľby sú dnes obmedzené, preto že alternatívni politici na Slovensku, ale ani v EU, nevynikajú morálnymi, ani profesionálnymi schopnosťami.

Totalitný režim, pre 50% Slovákov, nepredstavuje žiadnu tragédiu. Naopak, na toto obdobie spomínajú s nostalgiou. To je typická logika národa s mentalitou otrokov. Spoliehajú sa na to, že totalitný vodca a jeho oligarchia, im zaručí suroviny, energie a sociálne istoty.             

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 32 minútami, Tono napísal:

Ak si však zvolíme totalitu, žiadnu inú budúcnosť už viac nebudeme mať.

Vedla v Ukrajine ludia bojuju a umieraju za slobodu - muzi opustaju zeny a deti, ktore mozno vidia naposledy. Tuto ohromnu obetu prinasaju preto, aby im zaistili lepsiu buducnost.

A u nas su lenivi kvoli slobode a buducnosti pohnut trochu hlavou.

Taki podobni a taki rozdielni sme si s ukrajincami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trochu o našej mentalite. Každý deň chodím so psom na prechádzku po lese. Jeden týpek, mimochodom lekármi uznaný invalid :smile:, v lese píli stromy, aby predal drevo a prilepšil si k invalidnému dôchodku. Cigarety a alkohol sú dnes drahé, tak sa chopil iniciatívy. 

Hodil som s ním reč, vraj "skur vená táto vláda, prezidentka... už aby vyhral Fico". No čo som mu mal na to povedať? Miera škody, ktorú napácha on je marginálna, voči tomu, čo tu robí oligarchia. Tá má navyše všetko "zlegalizované" a ich aktivity sú vždy v medziach zákona.

Tak, nech si ten chudák aspoň pofajčí a po práci nech si dá pár pív. Zaslúži si za svoju "prácu" možno viac, ako mnohí naši politici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vam nepride cudne ze OLANO tam nema v podstate asi je1% co dali 1,2,3,4? Ja by som povazoval normalne, rozlozenie obyvatelstva(na celu SR) ako ma KDH. V com je OLANO volic iny ako KDH? Podla prieskumov to vyslo ako Hlas. Tie tri posledne strany to uz je iny ulet. Nenormalne velke rozdiely.

Dnes som pozeral srandy, jedna je o russku , chodia kludne po chodniku kde sa sablou, ci nejakou rekvizitou ohana. Chlapec sa nanho len pozrie ci mu nieje zle a zeny tam len tak chodia. To druhe to bolo ako v posmeskoch na russko, chcel som to ukazat detom, ale uz spia.

To druhe video je tiez zaujimave, preco sa ta kamera pohla za padajucim telom?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov