Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

Poláci nikdy neboli s Rusma za dobre. Fuu tí sa velice hnevajú na seba. Na územie nato si netrúfnu ani spolu Lukašenko s Putinom lebo tak by sa pól sveta na nich vrhlo lebo NATO to má v zmluve a v nate je už všelikto. Však aj nás budú poliaci chrániť. Jedine čína keby išla ale zas pre nich to je ďaleko a nemá zmysel. Darmo stoja akože pri Rusku, možno materiálne pomôže ale ísť proti Európe si netrúfnu veď sú obchodní partneri. Oni tam si budú svoje veci riešiť okolo číny. Putinovi nepomôžu nebojte sa a Poliaci sú naši spojenci. Veď aj ropovod sme si snimi prepojili a Ukrajina nám dá elektriku veď plno tých nuclear plant majú a tiež budú naši spojenci. Už nič nám Rusi nemôžu. Už neni 1968 červená armáda to bolo kedysi už sú neni takí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Píše sa Poliaci a nie Poláci, ty sedlák a namiesto politológie a ekonómie sa radšej venuj zbieraniu vratných PET fliaš z kontajnerov, to ti ide rozhodne lepšie.

 

Zaujímavý rebríček, kto najviac pomáha Ukrajine:

https://forbes.ua/inside/polshcha-estoniya-ssha-ta-shche-17-krain-yaki-naybilshe-dopomagayut-pid-chas-viyni-reyting-druziv-ukraini-vid-forbes-24082022-7895

Slovensko je na 10. mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

!

Ukrajina začala ofenzívu na juhu krajiny

https://www.teraz.sk/zahranicie/ukrajinska-armada-spustila-v-chersonsk/657046-clanok.html

ruské okupačné vojská tvrdia, že je to výmyslel a prelomenie ruských obranných pozícii, ústup okupantov, hukot sirén a výbuchy v Chersone nič nemajú s týmto údajným útokom spoločné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Dodatek k obnovení.
Přímo ve směru Cherson (z Ochakovsky Liman do Snigirevka:

Dnes přešel nepřítel na široké frontě (ve třech směrech: 1. Kirovo-Aleksandrovka, 2. Stepovaja Dolina-Pravdino, 3. Krasnoje Znamja - Ternovje Pody) do útoku. V každém směru na BTGr. Otočeno podle klasiky: před tanky v bitevní linii, za nimi bojová vozidla pěchoty a pěší pěchota. Předtím celou noc způsoboval střelné škody odpalovacím zařízením, zálohám a dělostřelectvu. Naše dělostřelectvo uštědřilo útočícímu nepříteli masivní požární porážku. Výsledkem bylo, že nepřítel neměl úspěch v prvním směru - přišel o 4 jednotky techniky, pěchota, která nestihla při ústupu na tanky naskočit, byla při ústupu rozdrcena. Ve druhém směru se nepřítel zmocnil pevného bodu a vstoupil do Pravdina (na farmu na východním okraji), ale po palebné porážce se stáhl na své původní pozice. Ztratil tři tanky a bojové vozidlo pěchoty. Ve třetím směru tam, kde bylo méně dělostřelectva, se zmocnilo Thorn Pody, v tuto chvíli se ho naši snaží odtamtud vyrazit. Dochází k boji.

P.S. Můj názor, že ofenziva v této oblasti měla demonstrační charakter, zůstal nezměněn.

P.S. Nepřítel opustil Thorn Pods. Naši obsadili vesnici (což v mých očích navíc potvrzuje demonstrativní charakter útoků v této oblasti, ačkoli tyto demonstrace byly pro nepřítele velmi drahé).

https://m.vk.com/wall347260249_662308

 

Som si isty, ze Ukrajinec je inteligentnejsi ako russ. A toboz na bojisku. Ukrajinci tam maju najinteligentnejsich , kvoli tomu ze ide o ich zivoty. Teda nemaju problem vybrat najlepsich z najlepsich. Najmotivovanejsich. Teda ziadnu hlupost nespravia. Aj ked vzdy ak nieco robis sa moze spravit chyba. Dnes robili len utok aby vedeli ako sa russ bude spravat. On je tam uz odrezany a nebude mat zasoby. Toto co spravili dnes ,ak maju taktiku zopakuju aj dalsich 5 dni, ak si vyhodnotia, ze je to dobre. Som si isty, ze z Chersonu zivy bojujuci russ neodide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teba to nenapadlo? Preco roz..ali Severodoneck, Lysicansk a Rubiznoje? Vsetky tie tri mesta co su vedla seba mali cez 100 000 obyvatelov. Popasnaja ta ma len cez 20 000 nikdy uz nebude nicim. Ale cely donbas a to od roku 2014. Preco sa Ukrajinci brania?

https://m.vk.com/igoristrelkov?from=profile

Tam sa dnes bojuje a bude. A informacie nebudeme mat ani od strelkova(ked sa to zacalo pisal aj po hodine). Ale dosial platilo co nejeky general tlacovkar povedal bolo 100% opacne.russky mluvci. Ukrajinci o tom nebudu hovorit,ani ziadne videa odtial nebudu, Ukrajinci su disciplinovani. Lebo vedia preco.

Ja im len zazelam Ukrajinskym vojakom aby sa im darilo.

Slava Ukrajine ,Hrdinom slava.

Ukrajincom dat len viac zbrani. Aby ukrajinske zeny neznasilnovali, musich vystrielat. Nema zmysel tam vozit tabletky po. To bol ten co to tam vozil pomoc nazaciatku(on to pochopil a zacal pomahat Ukrajinskej armade,ci obrane). Aj tabletky po. Zeny Ukrajinske ktore su tam ochranis len tak ze vystrielas, russkych parchantov.

Aj cela vojna skonci ked vsetkych russakov vystrielas. Cim viac zbrani dat Ukrajincom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu mate odkedy Putin planoval napadnut Ukrajinu. A preco.

Inak axel, vcera ovela vacsie forum ako mas ty. Za den skoncilo. Ze sa to stane.

https://www.armadninoviny.cz/specialni-diskuse-ukrajina.html#diskuze

V cechach(v Prahe) v sobotu bola proruska demonstracia, moderator napisal,kto na nich bude brizgat,nech sa sam odhlasi. A ta stranka skoncila. Pol roka tam boli najlepsie informacie, este dnes ti viem najst kvoli comu ich majitel nastval, len volne, kto dal plus, na nazor aby sa odhlasil sam. Boloto vcera okolo 15:00, ja to sledujem skoro vzdy. 

Majitel John Grohman ci ako sa vola, je Babisovec, ci Zemanovec, tto tim ludom napisal, a pozri sa ako mu ta stranka dopadne, ja som tam chodil kvoli informaciam. Je taka doba - neodhadol zakaznikov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, slimak napísal:

V cechach(v Prahe) v sobotu bola proruska demonstracia,

na záberoch z demonštrácie nebolo vidieť jedinú ruskú vlajku, len české. a demonštrácia nebola o rusku, ale o tom že vláda ČR má robiť za čo je platená - riešiť záujmy českých občanov, a nie BruSSelu či niekoho iného.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 29. 8. 2022 at 22:46, slimak napísal:

Som si isty, ze Ukrajinec je inteligentnejsi ako russ. A toboz na bojisku. Ukrajinci tam maju najinteligentnejsich , kvoli tomu ze ide o ich zivoty. Teda nemaju problem vybrat najlepsich z najlepsich. Najmotivovanejsich. Teda ziadnu hlupost nespravia. Aj ked vzdy ak nieco robis sa moze spravit chyba. Dnes robili len utok aby vedeli ako sa russ bude spravat. On je tam uz odrezany a nebude mat zasoby. Toto co spravili dnes ,ak maju taktiku zopakuju aj dalsich 5 dni, ak si vyhodnotia, ze je to dobre. Som si isty, ze z Chersonu zivy bojujuci russ neodide.

Z tohto ma napadol úryvok z nejakého filmu. Rozprávali sa dvaja rímski vojaci počas vojny v nejakej krajine ktorú si chceli podmaniť: My sme tu len preto že nás sem poslali, a bojujeme lebo sme za to platení... Ale títo domáci bojujú za svoju slobodu, za svoj domov, im na tej krajine záleží, tak dávajú do toho všetko... Tak to netreba brať že rusko je veľmoc a musia snimi prehrať. To isté by sa stalo stalo aj s Taiwanon keby si čína trúfla. Aj z afganistanu vyhnali sovietov. Aj vo vietname si ťažko dali rady s domácim vietkongom. Sú doma, poznajú kraj, bojujú za svoju krajinu, môžu viesť partizánsky boj keby ich aj obsadili. Na tomto stroskotali aj rimania. Nemohli len tak hocijakú krajinu obsadiť. Domáci sa búrili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, clovek2 napísal:

na záberoch z demonštrácie nebolo vidieť jedinú ruskú vlajku, len české. a demonštrácia nebola o rusku, ale o tom že vláda ČR má robiť za čo je platená - riešiť záujmy českých občanov, a nie BruSSelu či niekoho iného.

Ja len tak ze ta vojna nieje len Ukrajine, uz to dnes pochopili mozno aj Nemci. Ja len Axelovi chcem nieco ukazat.

A to druhe, je trosku nizsie.

Druhy prispevok a skoncilo forum,len na jednu temu Ukrajina. Fungovalo 6 mesiacov. Napisal blbost a uz sa tam ti ludia nevratia.  Toto nema nic spolocne s Axelom. Len som mu to chcel ukazat.

Inak ja som mu minus nedal, a mohol. Ja sledujem co sa deje. A dam, ved ten vyrok mam najdeny, pre Axela.

 

 

 

Jan.png

Jan 1.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 minutes ago, clovek2 said:

na záberoch z demonštrácie nebolo vidieť jedinú ruskú vlajku, len české. a demonštrácia nebola o rusku, ale o tom že vláda ČR má robiť za čo je platená - riešiť záujmy českých občanov, a nie BruSSelu či niekoho iného.

Podľa organizátorov by ČR mala vyhlásiť neutralitu, vyviazať sa z politickej podriadenosti voči a zaistiť si lacné dodávky plynu z Ruska.
aha,  a to ze to chce aj Rusko, to je cista nahoda.  A rovnako to ze sa podobne protesty sucasne konali aj vo Francuzsku a Nemecku.  No verime, aj verit budeme.   Ale podozrenie ze to spoluorganizovalo Rusko mam velmi silne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dal som mu minusko ja som tam len bol pozorovatel. Malsom dat plusku Alfimu,dalsom. Nech ma vyhodi babicovsky ,ci Zemanvsky zmrd. . Inak to bolo dobre forum.

Na Sme v diskusii je bolo aj bude, vela dobrych informacii. 2,3 slovaci tam davaju informacie. V podstate, to co bola aj na armadninoviny. 

Jan 2.png

Jan 3.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vraj nase(dnes Ukrajinske) stihacky pracuju v boji. Nech im sluzia.

Inak ako na tom fore vyriesili trolov? Co prispevok 100 CZK.  Napisali X 3prispevky, Z 4 prispevky  Y 3prispevky.  1000 na ukrajinsku ambasadu. A prestali tam prispievat. A nereagovali na nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-rusko-uz-prohralo-povzdechl-si-nekdejsi-vudce-doneckych-separatistu-girkin-40407884#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Podla Strelkova uz Rusko prehralo, ved to je jasne, na co sa tam trepalo? Ze Krym si zoberu spat som isty ,ze zoberu. Ako daleko pojdu neviem.

Dnes ich zahanaju Ukrajinci russov,kam ich az zazenu neviem, hranica RUS -UKR  asi nebude ta hranica. Russ nema uz ani cim ani kym utocit na Ukrajinu. To najlepsie je uz zdochnute. Speznac ci VDV, su dobri,ale na nieco ine co maju plnit, oni branit nevedia Nemaju na to nic,lebo oni su na nieco ine.. Teda ich Ukrajinci len pozabijaju. Tychto chlapcov poslali na pravy breh Dnepra, Je mozne a pravdepodobne,ze tychto si nechaju nakoniec.  Vyriesia najprv Izium, Doneck, Melitopol.

Russ vie spravit len klip aby nejaku cast nas zastrasil. Nepride Vam to cudne? 

 

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/penize-na-demonstrace-konci-u-muze-bez-prijmu/r~9c4ad4042cfc11edbe29ac1f6b220ee8/

Aky je rozdiel medzi mnou a taky hovadom platenym z russka? Nemam dlhy a viem poslat nieco Ukrajine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.google.com/maps/place/Vysokopillya,+Chersonská,+Ukrajina/@47.4920902,33.5158967,4656m/data=!3m2!1e3!4b1!4m13!1m7!3m6!1s0x40c41aa25d9bf967:0xf3a5478c8e3121fe!2sCherson,+Chersonská,+Ukrajina,+73000!3b1!8m2!3d46.635417!4d32.616867!3m4!1s0x40c4b428e247e30f:0x469f9ac56ac93696!8m2!3d47.488789!4d33.5317326

Isli Ukrajinci cez toto mestecko asi ako Jelsava. Chlap isiel bez helmi, mozno je teplo. Nech si davaju pozor. teda ak to sli, bolo jasne ze aspon 5-10 km russi niesu.

Co som ja zachytil, Tam idu novi vojaci, vycviceny. Ty stary si pojdu oddychnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cital som nejaky nazor russkeho vojaka.  Od OBu(rieka) . Maju dlhy a nevedia sa ani uzivit. Preto isiel do armady(on nebol v armade, len sa nechal najat na vojnu). Aj ked na zaciatku fandil Ukrajine. Nemaju ziadna nabozenstvo ako ja , vedia zabijat. Aj ja to dokazem. Ale nepotrebujem ist na Ukrajinu. 

Toto je indian ako pred 300 rokmi,co si mysli ze nieco vyriesi. Minimalne pre svoju rodinu. Len to zastrelit. Inak to aj on chce,nechce prist ako bez nohy.

Vymyslam si? viem to najst, dva dni dozadu a bolo to v diskusii na sme.

Toto treba oplotit,Putina, moskovcania ani Petrohradcania taki primitivni niesu - ale taketo zvery a z nich tie zveri robi Putin. Ci vyuziva. To su ty co im kradnu chladnicky ci mysy na sranie. Spravis to raz, uz ma nezaujima ani Moskovca, ci petro.. ,spravil si to aj ty,kazdy jeden.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ruska propaganda je tu neuveritelne smiesna,   story ze poslu komando na unos inspektorov, vsetci s nacistickymi tetovaniami, ukrajinskymi pasmi a dolarmi vo vacku,  to uz vyzera ako sabotaz FSB. 
A ukrajinci im nasledne ukazali ako sa takato akcia robi naoazaj, komando priplavalo na clnoch, uspesne pozabijali FSB bunku, zapalili budovu kde sa pripravuje referendum a zmizli.  Bez strat.
https://gur.gov.ua/en/content/v-kam-iantsidniprovskii-znyshcheno-sklad-biuleteniv-psevdoreferendumu-ta-bazu-fsb.html

najdi
5 rozdielov :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som pred troma rokmi nepoznal rozdiel medzi Ukrajincom a  russom. Ja ho nepoznam ani dnes(nepoznam ziadneho russa,ani Ukrajinca. Ci uz poznam, som im poslal 3000 eur. Aby sa mohli branit. Rozdiely dnes samozrejme vidim. Vela stastia Ukrajina, Slava Ukrajine a hrdinom slava ci podakovanie. 

Mam sa venovat aj kootom?  U nas na slocensku ci rakusku ci nemecku? Ci taliansku a francuzsku.? Ci madarsku?

Naco? Preco?

Nemecka AfD, ti ludia strana. Ze nech zima je unas co najvacia aby sme pomrzli a russi vyhrali vojnu. To je na videu, inak preco by ste tomu neverili ked 30% slovakov to tak chcu.

U nas tie strany su LSNS,ci Smer. V Madarsku myslia to iste,  co si mam mat aky vztah? Ako len zabit. Kolaboranta z nepriatelom, co a naco? Ho zivit, Zabit. Som si isty ze ten slovak zabieje mna ci moju zenu,deti,rodinu.  Preto sa bud spamatajte alebo bude te ....

Keby sa to stalo Madarom co Ukrajine,inak sa to moze stat. Poslal by som aj madarom 3000,ci siel za nich bojovat. Madarov moze napadnut ak ich bude srat a oni seru vsetkych, teda vsetky krajiny. 

Keby ich Rumuni chceli vsetkach vystrielat, by som  im to rozmluvil. Samozrejme sa to nikdy nestane. Ze madar ,je madar, ma vediet ako sa spravat aj EU ci NATO

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak pridam trochu konspiracii.  Podla toho co viem, tak wagnerovci sa stali elitnou castou vojska, priamo podriadenych putinovi.  ( obdoba s SS sa neda prehliadnut).   Zrejme Putin dufa ze v pripade problemov s armadou zachrania, ale zase historia nam hovori ze pretoriani vedia okrem ochrany cisara aj urcovat kto sa nim stane.    Po prehre Ruska s tak wagnerovci mozu stat vojenskou juntou, ktora bude vladnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je konšpirácia.

A ak 3 dňová špeciálna operácia prestane ísť podľa plánu (ona podľa plánu nejde už 194 dní, len sa im to akosi nechce priznať), tak môže dôjsť v Rusku k prevratu (ale k reálnemu, nie takému o akom vykrikoval Fico, keď ho opozícia chcela odvolať). Myslím, že zatiaľ je to nízka pravdepodobnosť, ale v krajine s jadrovými zbraňami by to mohlo byť nebezpečné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco som poslal Ukrajine 3 000 euro? Kvoli tzmto ludom, ci vojakom ci civilistom. Trvalo mi trosku kym som pochopil ,ze aj vojaci aj ti civilisti to chcu, som si isty, ze ti vojaci oslobodia vsetkych.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov