Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 51 minútami, irb napísal:

Nová veľká schizma Európy na západ a východ zdarne pokračuje.

Európa je jednotná, to že Rusko sa ocitlo mimo, je dôsledok historického vývoja jeho národa, ktorý bol dlhodobým vplyvom ázijských "civilizácií". Rusko je mentálne bližšie k Ázii ako k Európe, zvrátiť sa to snažili Peter Veľký a Katarína Veľká (pôvodom Nemka), čo sa im čiastočne aj podarilo, ale Vrahimírovi Putlerovi stačili tri dni špeciálnej operácie na to, aby toto mnohoročné úsilie vygumoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, irb napísal:

Nová veľká schizma Európy na západ a východ zdarne pokračuje.

Ked uz je dokonca aj Ukrajina zapad Europy, tak kde je potom vlastne ten vychod?

Akurat sa podcenili moznosti jedneho hovada, ktoremu sa stale ustupovalo, az sa odvazil ist az do takehoto konfliktu.

pred 22 hodinami, slimak napísal:

Neviem ci to stoji za vypocutie. Mne sa ho tazko pocuva,aj nema nejake,ci casto myslienky.

https://www.tyzden.sk/podlampou/86137/pod-lampou-co-sa-stalo-s-dusou-slovenska/?ref=tit

Fasizmus sa na Slovensko velmi lahko vrati.

Dakujem za tip, urcite si to vypocujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Ukrajine sa dostali do rúk údaje o ruskej armáde

Ukrajina získala hard disk so zhruba 100 gigabajtami údajov o ruskej armáde. Disk našla v Černihivskej oblasti na severovýchode Ukrajiny pohraničná stráž.

Obsahuje zoznam príslušníkov ruskej jednotky protivzdušnej obrany s ich životopisnými údajmi. Zároveň obsahuje detaily o ruských zbraniach a údaje o vojenskom výcviku. Časť dokumentov bola údajne označená ako „tajné".

„Ukrajinské bezpečnostné sily teraz majú fotografie, charakteristiku, kópie osobných dokladov a iných dokumentov útočníkov," uviedla ukrajinská Štátna pohraničná služba. (SITA)


Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/22952787/ukrajine-sa-dostali-do-ruk-udaje-o-ruskej-armade

simon-clap.gif

 

 

Síce nie som si úplne istý, načo by orkovia na Ukrajinu nosili dáta o svojej armáde, ale inak veľmi fajn správa :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, smiley napísal:

 

Dakujem za tip, urcite si to vypocujem.

On tiez rozprava to iste, isto aj nieco naviac(ze fasizmus sa tu lahko vrati je nieco isto naviac),ale jemu nerozumiem tak dobre, ako Miklosovi, Dulebovi,Vaseckovi ci staremu Simeckovi,Leskovi. Isto tam bolo aj veci, ved si to pozri.

 

Priklad aj tito dvaja- aj ked je to nizsia liga. Aj tychto sledujem. Ja ich ci rozhovori pocuvam,pri beznej praci(zvysuju mi produktivitu,bavi ma pracovat) ,  uctovanie DPH jednoduche uctovnictvo teda SZCO(aj pri podvojnom). Neviem a musim ich vypnut pri robeni miezd, ci uzavierok. Lebo vtedy sa musim sustredit na pracu. Aj keby som ich mal pustenych ich nepocujem. By ma len rozptylovali tak to vypnem.

Ak rozpravaju  zaujimavo a vtipne, ale je aj inych podkastov co pocuvam, vsetky co ma zaujimaju.  Aj o turistike,dejinach.Piatocek, ci hocico.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

simon-clap.gif

 

 

Síce nie som si úplne istý, načo by orkovia na Ukrajinu nosili dáta o svojej armáde, ale inak veľmi fajn správa :zubiska:

Je normmalne ,ze novy sef RTVS, je v osobnom bankrote? Stat sa to moze hocikomu aj mne, ale budes kandidovat na riaditela RTVS? A este ho zvolia? Ze Zilinka sa stretol s Petrusenkom? Toto sa nemalo nikdy stat. Koho mame za generalneho prokuratora ak nie ruskeho spiona. Teda co bude asi robit s 363 s dalsimi ruskymi spionmi? Ukrajina aj iny svet(aj na maledivach) o tom vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, slimak napísal:

Je normmalne ,ze novy sef RTVS, je v osobnom bankrote? Stat sa to moze hocikomu aj mne, ale budes kandidovat na riaditela RTVS? A este ho zvolia?

Toto asi patri do inej temy, ale nie, nie je to normalne. Na Slovensku je to normalne, ze si z firmy odlievas peniaze do svojho vlastneho.. Pokial to niektorobi uplne naopak, a  zo svojho vlastneho dava peniaze do firmy a snazi sa ju zachranit (a nepodari sa mu to), tak je to rozhodne plus pre manazersku poziciu.

Alebo ty by si za sefa RTVS radsej dalsiu korupcnu vypasenu svinu, ktora si nakradla tolko, ze jej uz ziaden bankrot  hrozit nemoze?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukrajine poslem teraz druhu tisicku. Posle ju zena mame spolocny ucet(relne je to jej. teda ked che ma oat to vie). Resp. len jej ucet. Len ten Ukrajine to poslem, po prvej nemala ziadne pidndy snad nebude mat najblizsie, a planujem a polslem im aj 3.

Nechcem dopadnut ako tento. Ani sa mi to nechce hladat. Chlap co zije na Kryme, jeho syn sluzil ako kuchar na lodi Moskva. Co bola potopena, pizdoval na ruske urady, nakoniec dostali 7 milionov rublov, neviem ci na ucet zeny. Len ju od vtedy nevidel a nezdviha mu telefon. 7,5 miliona to padla ich kurza 120 000 Euro. Realne polovicu, Dal by som cely majetok aby Ukrajinci mali pokoj od ruSSov.

Ja spravim vsetko preto aby moj chalan nikdy nemusel ist do vojny, ci aby sme ju mali tu. A ked bude tu tak sa snou budeme musiet vysporiadat. Preto posielam peniaze Ukrajincom. Uz som poslal aj druhu tiscku. Zena.

Syn sa ma spytal to ozaj si im poslal 1 000euro. Som mu ukazal ucet.

Sme im poslali dalsiu 1000 ,mozno este raz im poslem. Ja osobne povazujem za Slovaka co im posle aspon 5 euro. Pisal som to ja neviec i je gramatiska chyba,poslite Ujrajincom nejake peniaze aby som sa ci moj syn nemusel bojovat ,staci 50 eur.

Ja to posiel na tento ucet.

https://slovakia.mfa.gov.ua/sk/news/vemi-dolezite-very-important

Spravme nieco preto aby dalsi velvyslanec vydrzal dlhsie. Tohto  Zelinsky odvolal , pritom dostal vsetko co nasa armada mala naposledy ,dnes aj stihacky. Kym na nich utocia rusi je ich potrebovat branit, stat za nimi mozno to bude aj rok,potom nech im pomaha aj pn boh.

Ukrajina.png

Ukrajina 1.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa Bielorusko prida Ukrajine aj Bielorusku poslem1 000 euro(samozrejme musia mat slobodne volby,teda zrusit Lukasenska, ja by som ich zobral do EU, ak napadnu Ukrajinu poslem Ukrajine 5 000.

Citát

- Myslíte si, že to, co se děje s Běloruskem a s těmi 7 batalióny nebo BTG, které jsou na naší hranici, je toto zastrašování? Nebo se koneckonců chystají zasáhnout nás v pravou chvíli.
- A o jakých BTG mluvíte?

- Kolik běloruských a ruských vojáků je nyní na území Běloruska poblíž našich hranic?
- Ruských? Obecně mizivé množství, naprosto mizivé.

- Nevidíme růstové trendy, které by představovali hrozbu?
- My je nevidíme, nejsou.

- Plánují...?
- Jsou to naprosto plánované aktivity běloruské armády, které provádí. Věděli jsme o nich dva a půl měsíce přesně před zahájením prvních akcí. V této fázi ze strany běloruské armády Ukrajině nic nehrozí.

- A v blízké budoucnosti?
- Ne v blízké budoucnosti. Jakmile se objeví, věřte mi se o tom dozvíme téměř okamžitě.

- Může krize kolem Kaliningradu nějak ovlivnit další průběh naší války a v zásadě mění nějak situaci na kontinentu? Může to vyústit ve střet, v přímou konfrontaci mezi zeměmi NATO a Ruskem?
- Bohužel kromě mediální složky tady žádná krize není. Bolí to přiznat, ale je to tak.

Aj normalnejsia hranica by bola aby Bielorusko bolo na nasej strane. Teda hranica s ruskom zaminovana,aby bola na hranici ruska. Proste bielorusko k nam aj patri, pol roka demonstrovali, samozrejme aj oni svoju vojnu musia vyhrat. Ich vojaci odmietli bojovat proti Ukrajine. 2000 bojuje na Ukrajine ako dobrovolnici proti rusom.

Ja som Ukrajincom poslal 1% z mojho majetku a je mozne ,ze im poslem dalsiu tisicku aby vyhrali vojnu. To co im zbombardovali rusi som im ochotny pomoct dalsim1%, 99% zaplatia rusi.

Preco to posielam na Ukrajinke velvislanectvo ? Lebo ziadneho Ukrajinca nepoznam. Keby som poznal poslal by som tie peniaze dal jemu. Ak by to potreboval.Mozno by odmietol ak by nepotreboval,aby som dal dalsim. To sa aj deje. Pri materiali,ci sanitkach,ci zbraniach,  My to mame dajte to niekomu inemu. Inej bojovej jednotke co to nemaju, Bol ruzhovorr co im  tam dodava zdravotnicky, alebo pomoc. Sanitky nepotrebujeme. Mame. Ta co dava pomoc uz niekolko rokov do roznych krajin. To zazila prvy krat. Ze odmietli sanitky, im povedali co potrebuju. Sanitky momentalne nie. Inde by tie sanitky zobrali a nechali niekde na arkovisku, oni nie to nepotrebujeme, chceme toto.

Ukrajinci neoavaju ani na tej pomoci, inde by to zobrali. Povedia co potrebuju.

Ja neviem co spravia s mojimi 2000. Odnas beru naftu(mame dve ruri na ropu. uz ju odoberat budeme len mi tou druho, na ukrajinu mozeme posielat naftu, a taku druhu ruru maju aj madari- deda im mozi posielat benzin,madarsko pre mna nieje nepriatel, ani v tejto vojne, co maju navonok postoje,mozni inak sa spravaju v tejto vojne),dnes to posielame vlakmi, tak to bude chodit rurou) ci zaplatil som jeden granat do Zuzany, neviem ci ti uz odviezli. vrajto kupene je,uz su aj vycviceni vojaci ukrajinsky. ci ti bojuje na Ukrajine, co nepocul.  Ukrajine  poskytujeme vela veci,ked som zaplatil tie Zuzany fajn.

Cesi davaju 10krat nasobne viac. Za tie peniaze nakupuju v cesku co potrebuju. Co sa vyrobi v cesku.

Teda ak je to aj unas, tie peniaze som neposlal na Ukrajinu, len keby to bolo za ZuZany, som to poslal nasemu statu A Zuzany dostane Ukrajina. Ale neviem o tom ze by tamm boli.

Rozdiel mezi Slovenskom a Ceskom, v Cesku  su 80% na tej istej vlne a posielaju(aj male ciastky, ctaci aj 5 EURo, stacito jeto takeiste hodnotne ajo mojich 2000, co som si isti ze nejaky slovaci co maju viac im. U nas poslali aj 100 000 ci viac. nas 30%. 40% sa nieco ho boji? Vy chete zit v krajine ako s tym ,co je nepoznam ani jeho prezovku, co som nikdy ani nevinadal? Ja chem zit v krajinie vo bude normalna. Kde nitko noho nebude chiet denaficikovat. Ani ta ten druhy nebude zaujimat,lebo nebude. Vas bavia ludia ako BlaHa? Ten je tu naco, Zilinka? Fico? Pelegriny? Ten zo zolinskeho kraja ani meno neviem, ale ragovala nanho pipina v parlamente bla,,bla,bla.

Ze sa za Gemer(160 000 ) dostal do parlamentu za LSNS jediny poslanec Simko je normalne? Inak jemu presiel aj nejaky debilny zakon, Olana, vytiahlo karty 12 ludia.

Mne russak, spravi  raz zle a skoncil.Mne madar, poliak, rumun,Ukrajinec nikdy neublizil .ty mozu byt na mojich hraniciach, som snimimi kamarat  a keby potrebovali pomoc, ju im dam. Ak sa nevie spravat russak - ja ho nikdy na hranici nechcem. Ak sa sa nevie spravat russaktak ho vyriesime.

Russak ak to citas, vyriesnnie, ze z Ukrajiny vypadnes.Ak z Krymu.

naco je nasa armada? Proti comu je nasa armada?  Proti cechom? neviem si predstavid si tuaciu aby som bojoval proti cechom.  proti poliakom? Proti rakusanom? Ukrajincom, mi budeme mat armadu proti rusom, ci proti madarom,  Madari nas nikdy nespravia utok,lebo budeme mat rovnaku armadu(na utok potrebujes 3 vacsiu a madari to nikdy mat nebudu). A cesi by nam pomohli, mouzno aj ukrajinci,Dnes mozno aj poliaci. V minulosti nam  pomahali aj rumuni. Teda nas  ´problem niesu madari. jediny su russi. a tak sa spravame. Nebojujem s rusmi ale ukrajine sme poslali  S300, vrtulniky asi aj stihacky, tie zuzany  neviem, naftu, naboje,isto aj zdravotnicky material. Moj zaujem je ze na Ukrajinskom uzemi nebude ziaden russ so zbranou, ak mrttvi.  TO sa aj naplna,len by som chcel skorsie pozabijat tych russov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper to je propaganda pre ruski lud. Ta vojna stoji 1 miliardu  Eur denne na ruskej aj Ukrajinskej strane. Ukrajinci sa nemozu vzdat, a tak ako ukoncit co najskor tu vojnu? Dat im viac zbrani a penazi. Je  mozne a dufam - ze russi uz dalej nepojdu , uz na to nemaju.  A dufam ze ukrajinci vymlatia - zabiju kazdeho russa so zbranou. Ten co sa vzda, bude v pohode.

Ukrajinci russom zacali nicit sklady s municiou,neviem preco to nerobili hned. Robia to starou sovietskou technikou(teda ju stale maju. Urobilili to ,ze videli ze im posleme zbrane ako Vilcha,U tocka a podobne co lietaju cca 70 a viac kilometrov. Zacali to nicit,lebo prestali setrit. Setrit russa sa neda, treba tam poslat najviac co sa da. Ukrajinci spravia zbrane ,ci si  ich robia, na 100 km , si vedia spravit asi na vacsie vzdialenosti si ich spravia na svoju obranu.  

Som cital,ci videl nazor ,ze Ukrajinska mafiia bude najvyzbrojenejsia a najsilnejsia, Ja dufam ,ze nebude ani na Ukrajine ,v podstate ani nikde. Zrusia si ju sami Ukrajinci, ci ju zrusia - ci na Slovensko nikdy nepride. Nato je nasa policia, ci SiS,ci vojenska pravodajska sluzba/dufam ze ich poriesia aj zapadne spravodajske sluzby,tie zbrane su len na jeden ucel ak sa zmeni ,tak ten ci sa tak rozhodol nebuce). Im by som zvysil rozpocet ,ale iste nie na ich obohacovanie. Nech si uvedomia na co su. Pcola to nevedel. Pcola siel. 

Mne na Ukrajine nik nezomrel, to neznamena ze mi je to jedno. Tie spravodajske sluzby maju robit pre mna ,nas ak nebudu tak si ich asi budeme musiet poriesit. Mne sa paci to russke hovno Zilinka - je ticho nevie kedy ma odstupit? Nie on neodstupy - lebo si mysli ,ze je najlepsi russky spion. Ja na neho a jeho rodinu nemozem mat nazor. Samozrejme mam.

Tie spravodajske sluzby a ti co sa vedia bit. Dalsia pomoc okrem odminovania, ze im zlikviduju  mafiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper ten 200 kg medved - general,bola hlupost anglickeho bulvarneho platku.

Citát

https://twitter.com/ArbiterOfT...

Vzpomínáte si na "exkluzivní" příběh v Daily Star o "generálu Pavlovi", kterého Putin údajně "vytáhl z důchodu" a poslal na Ukrajinu?

Ano, ukázalo se, že je to naprostá blbost.

S @Lotte_Lambrecht jsme zjistili, kdo je _skutečně_ na téhle fotce. Sledujte nás!

Deník Daily Star v článku citoval anonymní "vysoce postavený zdroj ze zpravodajských služeb".

Převzaly ho prakticky všechny ostatní bulvární deníky ve Velké Británii a spousta mezinárodních novin. V Belgii článek přinesl také @HLN_BE:https://archive.ph/166h9....

Reverzní vyhledávání obrázků toho moc neodhalilo, kromě toho, že nejstarší online verzí fotografie byl ruský tlustý vtip na Twitteru (5. června), který našeho čahouna nazval "vrchním velitelem kantýny".

V červnu fotka kolovala také na Redditu, a to v subredditech r/AbsoluteUnits a PhotoshopBattle.

Meme-stránky se s ní také hodně bavily.

Nikdo se však nezmínil o skutečném kontextu fotografie.

Také spousta lidí byla k příběhu deníku Daily Star skeptická. 'Pavel' je například jen křestní jméno a někteří tvrdili, že kamufláž, kterou má na sobě 'generál Pavel', je ve skutečnosti ukrajinská, a ne ruská.

A tak jsem se stal posedlým pátráním po tom, kde byla tato fotografie pořízena.
K identifikaci osob na fotografii jsme se uchýlili k aplikaci PimEyes a jejím možnostem vyhledávání podle obličeje.

'Pavla' jsme nenašli, ale ukázalo se, že lidé po jeho levici jsou místní správci z Jelanského okresu (Volgogradská oblast), asi 800 km od Moskvy.

Mohli bychom najít našeho "Pavla" v Jelanském okrese? Vzhůru do Google Maps!

Bohužel však pro Jelan, největší město okresu, není k dispozici žádný Google Streetview. Ale pro jeho "centrální park" je k dispozici několik fotografií od návštěvníků.

Asi na padesáté fotografii si všimneme docela výrazného válečného pomníku, který je vidět i v pozadí snímku s "generálem Pavlem".

Dlažba na našem snímku se také shoduje s dlažbou v jelanském centrálním parku.

Důležité je, že přesně na tomto místě se v pozadí zřejmě nachází také menší památník, který se skládá z červenozeleného sloupu a černé pamětní desky.

Potvrdili jsme tedy místo: park v Jelanu ve Volgogradské oblasti, poblíž některých památníků.

Kdy však byla tato fotografie pořízena? Kdo jsou další lidé na ní? A proč je na ní "generál Pavel"?

Ukázalo se, že ty červenozelené sloupy jsou ruské pohraniční sloupy.

Ale Jelan není blízko ruských hranic. Takže zbývá možnost, že se jedná o pomník pohraniční stráže.

A jistě, zelené čepice, které nosí několik lidí na fotografii, včetně našeho "generála Pavla", se ukázaly být (slavnostními) čepicemi ruské pohraniční stráže.

Pohraniční stráž je součástí FSB, nikoli armády.

Je "Pavel" pohraničník?

Na pomoc přichází kolega @Lotte_Lambrecht, který - díky hloubkovému vyhledávání na ruském vyhledávači Yandex - nachází na místním zpravodajském webu Elanskie-Vesti článek o slavnostním ceremoniálu v jelanském parku 27. května 2022, na němž je... větší, originální verze naší fotografie!

Ukazuje se, že jde o místní slavnostní ceremoniál u příležitosti "Dne pohraničníků", svátku (bývalých) pohraničníků v Rusku.

Na oficiálním Telegramu Jelanského okresu dokonce najdeme fotografii "Pavla" u mikrofonního stojanu, jak vzdává vojenskou poctu.

Ale přestože v této fázi našeho pátrání známe přesné místo a datum pořízení snímku a přestože jsme na něm identifikovali několik dalších osob, o "generálu Pavlovi" stále nic nevíme.

To se však brzy změní.

Na ruské sociální síti Odnoklassniki najde Lotte skupinu pro veterány pohraniční stráže z Jelanu.

A brzy poté nacházíme i našeho nepolapitelného "generála Pavla".

Který se ukáže... že není generálem jménem Pavel.

Z našeho "67letého generála Pavla" se vyklube 58letý Ivan Ivanovič Turčin, veterán ruské armády i pohraniční stráže.

Do důchodu odešel v roce 2011, po 20 letech služby na hranicích v Uzbekistánu.

Jeho sociální sítě jsou naprosto nabité fotografiemi z minulosti a několik snímků, na nichž se účastní slavnostního Dne pohraniční stráže v Jelanu, přinejmenším od roku 2013.

Mezi jeho nedávné příspěvky patří recepty, písně a inspirativní citáty. Nic nenasvědčuje tomu, že by se nacházel na Ukrajině.

Takže tento "exkluzivní" příběh - který jako první zveřejnil deník Daily Star a převzaly ho deníky The Sun, Daily Mail, New York Post atd. - se ukazuje jako zcela smyšlený.

Obrátili jsme se na Daily Star s žádostí o komentář, ale do dnešního dne jsme neobdrželi odpověď.

Velmi děkujeme @Lotte_Lambrecht form @Knack za spolupráci na této faktografické kontrole.

Její (podrobný) zápis o našem výzkumu si můžete přečíst zde:
https://knack.be/factcheck/fac...

Sledujte ji na Twitteru pro další hvězdné fact-checky!

Můj vlastní článek (rovněž v nizozemštině, bez paywallu) najdete níže.

Závěrem: Vždy buďte skeptičtí ke clickbaitovým bulvárním příběhům. A nechte Ivana, ať si užívá důchodu.

Děkujeme, že jste nás sledovali!

Konec/

 

Ukrajinci ak to bude mozne, zacnu utok na russov. Ak im to vyjde, uz sa russi pri uteku nezastavia. Teda dufam,pri Chersone su dve cestne mosty a jeden zeleznicny,ktory je zruseny,trat. Teda dufam,ze nebudu riesit len pravobraznu cast Chersonskej oblasti ,kde je mesto Cherson, ale lavobreznu cast  od Zaporozia,obe oblasti idu ku Krymu, ci Azovskemu moru. 

Citát

V průběhu týdne Ukrajinské HIMARSy dvakrát v jednom dni zasáhly ruské sklady, velící střediska a PVO v Nové Kakhovce.
Dnes okolo 5. hodiny ranní začali Ukrajinci dělostřelectvem, letectvem a drony útočit na ruské cíle a hlavně PVO v okolí Chersonu a Černobajivky.
Dále železnice v Antonovce, kde se nachází jediný železniční most, kudy můžou Orci přepravovat posily, techniku a munici do Chersonu.
Že by přípravy na protiútok za účelem konečně vytlačit orky za řeku a osvobodit Cherson?

Citát

 

Ukrajinská vicepremiérka vyzvala na evakuáciu okupovanej časti Chersonskej oblasti. „Vyzývam vás na evakuáciu čo najskôr, všetkými prostriedkami. Nečakajte," povedala Vereščuková.

Varovala, že ruskí vojaci by mohli miestnych obyvateľov používať ako živé štíty a zostávanie v okupovaných okresoch Zaporožskej a Chersonskej oblasti je podľa nej nebezpečné. „Ľudia musia hľadať príležitosť na odchod," vyhlásila Vereščuková, podľa ktorej ukrajinské ozbrojené sily vytlačia okupantov a v oblasti budú veľké boje.

Šéf vojenskej správy Zaporožskej oblasti Oleksandr Staruch uviedol, že minulý mesiac sa do mesta Zaporožia evakuovalo takmer 40-tisíc ľudí. Podľa jeho slov zhruba 30-tisíc ľudí prišlo z niektorých častí Zaporožskej oblasti, približne 6-tisíc ľudí z Chersonskej oblasti a zhruba 1 700 ľudí z mesta Mariupoľ v Doneckej oblasti. (CNN)



Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22954915/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-9-7-2022.html

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.facebook.com/groups/valkaua/permalink/744644840178241/

Stava sa.

https://twitter.com/RALee85/status/1545998759632445441?t=3qR1ASf06HisCdN2CK_Qnw&s=19

Ja som rad, ze tam neposielaju 20 rocnych chalanov, poslat treba tychto, ja by som tam poslal aj ich zeny,nech im varia.

Stratili zamestnanie, ste si vybrali aj hrob. Vsetko ide podla planu.

Tito si to nevybrali. Iste chceli robit nieco uzitocnejsie. Len nie su to russi. A nieje to na Slovenskej hranici.

Ako ze ti russki vojaci si to nevybrali, ci ti dochodcovia? Som si isty, ze Ukrajinci by nesli bojovat proti hocikomu(Rumunsku,Slovensku) ani russku. By sa tam nepostavili na buzerplatci. a..li by na to. Minimalne by sa spravali ako Bielorusi, alebo ani v tej armade neboli. Preco, lebo maju rozum a inu moznost. Robit nieco uzitocne a vedia robit nieco uzitocne.

https://twitter.com/militarylandnet/status/1545792628045791235?s=21&t=haQG39_7udJwBgLItsJ6Lw

Ani títo.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Nepřítel pokračuje v raketových úderech na Donbass.
Zdá se, že ruské systémy protivzdušné obrany, které se relativně (velmi relativně) vypořádaly s útoky pomocí Tochka-U a Hurricanes, se ukázaly jako neúčinnéproti masivním raketovým úderům "Hymers". Dnes Šachtersk opět hoří a detonuje. Silnější než minule.

Během posledních 5-7 dnů bylo zasaženo více než 10 velkých skladů dělostřelectva a další munice, několik ropných skladů, asi tucet velitelských stanovišť a přibližně stejný počet míst personálu v našem blízkém i hlubokém týlu. Stejně jako několik pozic protivzdušné obrany a dělostřelectva. Utrpěly VELKÉ ztráty na personálu a vybavení.

P.S. Nepíšu to proto, abych informoval ukrov o úspěchu jejich úderů - oni o tom vědí lépe a přede mnou. A ne proto, abych se "chlapil" (z čehož mě obviňuje každý pseudovlastenecký zmetek). A abych se zeptal ještě na jednu otázku:
KDY ZAČNE Ozbrojené síly RF BOJ V PLNÉ SÍLE? Tito. při ničivých náletech na dopravní systém tkz. "Ukrajina", přes kterou jsou všechny tyto "Himery", "777" a "Caesaři" (stejně jako munice pro ně) bezpečně a bez překážek dodávány do bojové oblasti?

Prosím o maximální repost. To není to, co potřebuji. (zatím) mi nehrozí, že by mě zasáhly nepřátelské střely.

To napisal Strelkov,aj to co je pod. Tak co "udatny" russ bude utekat pred Ukrajincom co nema byt podla jeho gosudara ani narod? On Ukrajincov aj respektuje(hned od zaciatku vojny,mozno aj pred nou,vtedy som ho nesledoval,teda chape aj zaco bojuju) aj ich velitelov(davnejsie pred tromi mesiacmi,ze su lepsi ako russki), ze nie su narod povedal Putin.

Citát

Dnes v 5 a (opět) v 10 hodin nepřítel zahájil silné raketové útoky na Cherson. V předvečer stejné rány byly způsobeny vodní elektrárně Novokakhovskaya.

Bojovat proti Ukrajine,za ktorou stoji USA,je ta najvacsia piiii.co Putina mohla napadnut. Vacsia mohol napadnut USA. Vtedy by proti russku mozno nebojovala Ukrajina. Ukrajinci by na buzerplatz nenastupili. Srali by nato. Ako aj ja. 

A takto russi zhoria.

https://twitter.com/Blue_Sauron/status/1546115047490977794

My niesme spionmi najviac russkom presla krajina,v tejto vojne sme sa zachovali v celku dobre. Rakusania. Neutralny stat. Oni robia analyzu vojny(spatne som ju nevedel vyhladat, plesaty asi 35 rocny rusky spion,ale ked na nejaku novu nadabim ju tu dam,mozno bude popisovat ako Ukrajinci sikovne obklucili russov). Ako to Ukrajincom nemoze ist. Videl som ich asi dve. Tam boli dva tyzdne stare zabery. Vsetky som videl. A viem co sa tam udialo. Teda Rakusko dole klobuk pred vami. Ste dobre piiice.

Orban vedla. Na toho uplne kaslat.

Rakusania su 27 krajina co pomohla Ukrajine. My sme 20. Madari 28. Cesi 10. To si budem pamatat. Poliaci su 4.ty. Inak najviac pomoci slo z Kanady a USA, co s Ukrajinov nic nemaju. Dani su na 12.tom mieste. Zrejme slusny narod. Ak by Rakusko nebol russmi prelezly stat by boli 9.ty ,ale im staci 27.miesto.

Kanada je 5.ta hned za Poliakmi. Co je ich do Ukrajiny? V Kanade zije necele 2 miliony ludi s korenmi na Ukrajinu. Vela je ich oblasti Alberta,teda asi na zapase Calgary,mohlo byt kludne Oilers vypiskali Oveckina. Sedel tam ak zhnity banan na mantinely. Komu najviac ublizili banderovci(samotni Bandera s tym nemal nic spolocne,sedel v lagri nemeckom)? Poliakom. Ale sa na to vysrali. Nevysrali sa na historiu ta je taka bude,ale im pomahaju. Nam Slovakom asi neublizili nijak, mozno nieco ukradli, mozno bolo 10 Slovakov zabitych. Mozno nejakych policajtov. Nemali ziaden zaujem nas zabijat(ani nemohli,utekali po kopcoch),chceli len utiect do Rakuska. Co sa im asi aj podarilo.

https://www.ifw-kiel.de/topics/war-against-ukraine/ukraine-support-tracker/?fbclid=IwAR1SpTyJLdxmrYsSxRLtSdHha7thULgED4jQiHSQYUp1f7eGPF2aVjnbwnY

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja niesom USA fil. Ale aku moznost mali Ukrajinci? Rusom odovzdaju jadrove zbrane, stym ze respektuju hranice, ci nikdy ich nenapadnu. Napadnu ich a co maju robit? Ukrajinu nemozu napadnut jadrom russsaci, lebo ti traja sa zaviazali potom im Ukrajine ak sa to stane musia ist na pomoc. Ved UK aj USA to robi preventivne. Neevidel som to budapestianske memorandum. Ale vraj ak ich nejaka krajina napadne jadrovimi zbranami musia ist na pomoc.

Rusakov vystrielaju, budu mat aj letectvo,celu armadu. Russak ich uz nikdy nemoze napadnut.Ani sa vyhrozovat, ani 100km okolo ich hranic mat ziadne cvicenia. Nikdy nemusia byt v NATO. Russak si to raz zazil a uz nikdy nezopakuje, lebo Ukrajina bude mat lepsie vojsko aj zbroj. Tak ako Izrael. Aj ked lacnejsie by bolo keby v NATO bolo aj rozumnejsie,ich uz nikdy nenapadne. Aby uz nebola ziadna zbytocna vojna,aj tato je a dost.

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/visegrad24/status/1546147632170647552

Ak chcu korupciu znizit ,teraz sa to da. Teraz su vsetci na jednej lodi, aj nejaky krajsky prokurator siel bojovat(ak sa ten vrati zlocinci to budu mat inak tazke). Takych bolo isto viac. Brat uplatky, 20 rokov zametania,alebo ako to robili na zaciatku  omotat ich okolo stlpa foliou. Jeden nasadzuje zivot druhy berie uplatky.

Inak preco bojuju? Nechcu mat russki mir a snad chcu mat lepsiu krajinu. opakujem sa ja som nikdy nemusel dat uplatok. Som na to hrdy. 10 euro aby som mohol prejst?(v podstate vsade  na aute som bol europe, nikde nechceli uplatok, rumunsku som zaplatil pokutu(prekrocil som rychlost prave tam kde meraju, tam maju tabule tu meriame,potom mi to vysvetloval mlady policajt ,ze kde je ta tabula tam meraju), v madarsku mi pokutu odpustili,len vysvetlili co zle som spravil,ci sa ma spytali preco ma zastavili) Nikdy ani v zahranici. Ja tam pridem ako turista,ale ak odomna bude chciet uplatok tak neviem ako to dopadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://topwar.ru/198572-chto-budet-s-armiej-posle-svo.html

Autor spekuluje ako zlepsit russku armadu. Precital som si celu  diskusiu. A to najlepsie je na zaver.

Citát

Po větě, že není vojenský expert a podobně, měl autor zavřít notebook a nesahat na klávesy.

Inak na tych diskusiach su slusni. Ziadne hanlive slovo. Ked si myslia ze je niekto ko..k to opisu dvoma,ci troma vetami.

Teda russofili tu vidite asi ako je vasa russka armada.

https://liveuamap.com/cz/2022/10-july-zelensky-ordered-to-liberate-the-south-of-ukraine

Citát

Zelenskyj nařídil osvobodit jih Ukrajiny, - ministr obrany Reznikov

Russi zerte.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikstandard.sk/221971/ako-strasit-a-nicit-rusko-sprava-rand-corporation/

Dam z tej druhej strany.

Citát

To nijako ruskú inváziu neospravedlňuje. Rusko nebolo v akútnom nebezpečenstve, teda akýmkoľvek provokáciám mohlo a malo odolať.

Toto dokaze napisat, ako kazdy slovensky rusotrotl, spion, ci dilino.

 Vas nevyrusilo ,ze ziadna strana ako strana na Slovensku nemala tlacovku ,ze Ukrajincom treba pomoct? Ako vlada to spravila(podla mna aj dostatocne,Heger aj verbalne,ale ako stat skutkovo OK) ,aj jednotlivci , myslim politikov(verbalne aj skutkovo), ze im budeme pomahat.  Ale ziadna strana. A to uz preco? To tym tupim volicom to nevies vysvetlit, ani SaS?

 

Ved to volicom musis vysvetlovat preco to robis. Ci len kvoli Amerike?

 

Priemerne denne im rozmrdaju tri sklady. Zatial Strelkov informuje o jednom.Iste su aj dalsie, ked uz nebudu ist po protivzdusnej obrane. 

Citát

Ozbrojené síly Ukrajiny zase zasadily HIMARS další ránu, tentokrát muničnímu skladu v závodě DZTO v Petrovském okrese v Doněcku.

Citát

Pojďme mluvit o složitosti. Vlákno o F-16 F-16 je schopný stíhací letoun, který je ve výzbroji 11 vzdušných sil NATO (Norsko odešlo letos v lednu). Je to stíhačka, kterou Ukrajina s největší pravděpodobností dostane od USA. 1/n

https://twitter.com/noclador/status/1546589483360985090?s=20&t=4Q1HIamu_SD_1wq8rU5EhQ

Americania dali zakazku nato aby tie lietadla mohli mat nove zbrane. Co nikdy nemali a americania tieto lietadla nikdy nevyuziju. Teda asi budu pre Ukrajinu.

Tu je druhy.

https://twitter.com/antiputler_news/status/1546961049202606080?s=20&t=PLI-Jq2wcL2n7L8WDQqdwA

A treti.

https://liveuamap.com/cz/2022/12-july-explosions-reported-near-chornobaivka-kherson-airport

Kludne ich mozu mat aj viac,oni im demoluju tri sklady denne asi uz dva tyzdne.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano,  ukrajina prestala byt temou v novinach,  ale zatial ani americka ani britska podpora neklesa.  Ale ide o kto dlhsie vydrzi, ci zapad alebo rusko.  A to chce politikov co to chapu a chapu ze je lacnejsie teraz porazit rusko ako ho porazat za par rokov.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pri všetkom, keď niečo vypukne neočakávané, tak sa to hneď prejaví na náladách v spoločnosti, pred vyše dvoma rokmi stačil prvý prípad koronavírusu a staré tetky organizovali nájazdy na vykupovanie Detolu a hajzláka. Tie isté tetky, po roku zdieľali statusy po fejsbúkoch, že korona je výmysel a teraz zdieľajú statusy od dezinformátora, že ukrofašisti opekajú ruské deti ako ražniči. To sú tí voliči súčasnej opozície, o všetkom mudrujú, ale blbí sú jak kýbel gitu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 Ruské ministerstvo pripomenulo, že ak Únia prestane odoberať aj plyn prúdiaci cez Ukrajinu, zbaví Kyjev príjmov za tento tranzit.

https://e.dennikn.sk/minuta/2931813

To odkazuju Madarsku? Im maju zmluvne dodavat do 2036? A ma zarazila starostlivost o Ukrajinu. Dva,tri dni dozadu mal Putin starost o ekonomiku v Europe.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-skoly-ukrajina-okupace-deti-zaci-ucitele-natlak.A220712_123459_zahranicni_jhr

Mna to uz Putler ucit nemusis. Som spromoval. A pre picusov, co nevedia co je denacifikacia.

https://topwar.ru/198928-v-minoborony-podschitali-kolichestvo-denacificirovannyh-na-ukraine-za-tri-nedeli-inostrannyh-naemnikov.html

Chapete ciel cesty hrdinskych russov(osloboditelov od pozemskych utrap), denacifikovat Ukrajinu a neskoncia,kym to nesplnia. Tak skor musia Ukrajinci denacifikovat tych russov. Do posledneho lebu.

Cena ruskej ropy. Si to viete pozriet za rozne useky.

https://tradingeconomics.com/commodity/urals-oil

toto je ropa americka? Ci obchodovana v amerike? Potom je este Brent ta je asi so severneho mora. Ta je hned podnou.

https://tradingeconomics.com/commodity/crude-oil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov