Jump to content
Sniper
Message added by Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Recommended Posts

Posted
On 6/5/2025 at 11:17 AM, tyso said:

uvidime,  ale  vsetci varia z vody pretoze nie su ine zdroje ako ukrajinske, tak  by som to zaradil do zelanych ale neoverenych sprav.

Ano, vari sa sice z vody, na druhej strane to vyzera, ze Ukrajincom sa podarilo odpalit naloz na Kercskom moste tak, ako chceli oni.  Zabralo to vela pripravy a asi to dobre prepocitali, ako to spravit tak, aby to na most malo destrukcny ucinok. Pokial sa teda nieco mimoriadne nepokazilo, tak sa da predpokladat, ze to tak aj dopadne.

Posted

Putin oznamil ciele vojny aj termin.   Do konca roku 2026 chcu obsadit ukrajinu az po dneper.    No,  tak uvidime :)  Ale tak je jasne ze rokovania o mieri su celkom zbytocne.

  • 3 weeks later...
Posted

coraz castejsie sa objavuju spravy o moznej priprave rusov na obsadenie suwalki.   V rusku o tom diskutuju milblogeri uz rok,  
1.  Uz samotna hrozba sa da pouzit ako natlak na EU aby znizila pomoc Ukrajine,  vytvorenie realnej hrozby zlepsi vyjednavaciu poziciu Ruska.
2.  Utok na NATO aj ked limitovany,  ak bude uspesny, tak moze viest k faktickemu rozpadu NATO.  Ak USA nezasiahne, tak v tom poliaci ostanu sami, kedze Nemecko dnes nie je este schopne postavit dostatocnu armadu.   Obsadenie uzkeho koridoru, ktory je riedko obyvany  naozaj prinesie dilemu,  ist do vojny s ruskom koli niecomu takemu alebo uzavriet dohodu ? 
3.  Je to v sulade s ruskym nastavenim,   eskalaciou k deeskalacii.   

Ale samozrejme to moze dopadnut aj velmi zle a tej tretej svetovej sa dockame. 

Posted

Pochybujem, to by rusi zarúbali už príliš vysoko, išlo by o priamy útok na územie NATO a poľská armáda je minimálne tak dobre vyzbrojená ako tá ukrajinská. Navyše proti rusom by sa nepostavili len Poliaci ale aj minimálne Pobaltie.

  • Upvote 1
Posted

no,  dufajme.  Ale na blbe plany je Putin expert. 

  • 3 weeks later...
Posted

Hackeri zničili infraštruktúru Gazpromu.

Uvidíme, aký to bude mať efekt.

Posted

Je fakt, že ničenie nám ľuďom ide naozaj perfektne. Či už sú to Rusi, tí sú v ničení naozaj majstri, ale aj Ukrajinci, Slováci, no a v neposlednom rade aj Palestínci, Izraelci, či Američania. 

 

Proste NIČIŤ, to je také naše, ľudské. 

  • 5 weeks later...
Posted

Tak mame dalsiu moznost tipovat.    Povedu tieto rokovaniu k niecomu realnemu?  Nastal totiz pomerne posun,  americania tvrdia ze rusi suhlasili s nejakou formou bezpecnostnych zaruk,  co je nutna podmienka k akemukolvek rokovaniu s ukrajinou.   A hned sa zacali aj rokovania kde buduce NATO uz hovori o vojakoch na fronte po primerii.   To sa mi ale zda  len ako pasca,  predstava ze zapadne vojska dokonca s americkou podporou budu na ukrajine je nieco co Rusko nechce.  A tak cakam ze do toho Rusko hodi vidly, napriklad bude chciet aby tam boli cinania alebo dokonca arabi.   
 

Posted

To zalezi aky je realny stav v ekonomikach v Rusku a na Ukrajine. Kolko maju vojakov a o tom ja neviem nic,presne. Ukrajinci vedia co ich caka, ved si to zazili od budapestianskeho rokovania, od roku 2014 od roku 2022, tak snad oni si to vedia vyhodnotit.

Posted
Dňa 18. 8. 2025 at 21:56, tyso pridal:

Tak mame dalsiu moznost tipovat.    Povedu tieto rokovaniu k niecomu realnemu? 

Ja už neviem. 

Každý deň záleží na tom, ako sa Donald Trump vyspí, ráno vstane, naraňajkuje.. A úspešne vyse#e.

Poradie týchto činností sa v jeho veku, môže prudko meniť.

Podľa toho má potom náladu..

Posted
pred 13 minútami, alamo pridal:

Každý deň záleží na tom, ako sa Donald Trump vyspí, ráno vstane, naraňajkuje.. A úspešne vyse#e.

Poradie týchto činností sa v jeho veku, môže prudko meniť.

Podľa toho má potom náladu..

To je paradox civilizácie, že miliardy ľudí závisia od toho, ako sa Trump vyspí.

Posted

@Tono

Nech žije civilizácia..

Ale, to že stále nemá toho "spoločného hovorcu" - vyjednávača, ktorý by ju zastupoval. To je omnoho väčší problém. 

"Európsky lídri" kolektívne, definitívne začali vypadať aj fungovať, ako banda "trtkov", bez najmenšieho vplyvu a významu.

Posted
pred 16 minútami, alamo pridal:

@Tono

"Európsky lídri" kolektívne, definitívne začali vypadať aj fungovať, ako banda "trtkov", bez najmenšieho vplyvu a významu.

To mi pripomína výrok prisudzovaný Stalinovi, ako odpoveď na kritiku Vatikánu. Stalin vraj ironicky povedal. "a koľko divízií má Vatikán?"

  • Thanks 1
Posted

@Tono

Vatikán samozrejme divízie nepotrebuje, on pôsobí skrz "duchovno".

Lenže " lídri" nemajú ani len tú "vieru v čosi".

Posted
pred 8 hodinami, alamo pridal:

Lenže " lídri" nemajú ani len tú "vieru v čosi".

Tam bude asi pálčivá otázka, že čo by to "ČOSI" malo vlastne byť.

Čo by malo byť jednotiacim prvkom , za ktorý chceme my, občania, položiť naše životy? 

Posted

ak za nic, tak potom budeme davat zivoty za rusku risu.  

Posted

Takže ani tebe nič nenapadá? 

 

Ono stále ešte zostáva možnosť, že nie za Ruskú, ale za Americkú ríšu. Uvidíme.

Posted

bohuzial,  dnes aj to zacina byt moznost.    Takze bud sa europa bude rychlo zjednocovat,  ( aby bol ten skutocny :hovorca:) a to znamena centralny  rozpocet podstatne vyssi ako dnes,  europska armada finacovana z europskeho rozpoctu, zahranicna politika len na centralnej urovni atd.  Alebo skoncime ako menu bud na ruskej alebo americkej strane. 

Posted

Keď človek stratí svoj vlastný zmysel, hľadá v nádeji niekoho iného, kto by mu ten zmysel dal.

Posted

hm, to to uplne nesedi.   Skor kdo nechce živit vlastní armádu, brzo bude živit cizí

Posted
Dňa 20. 8. 2025 at 9:19, irb pridal:

Čo by malo byť jednotiacim prvkom , za ktorý chceme my, občania, položiť naše životy? 

Ja neviem..

Mali by sme zbrojiť.. Ale za čo? S jade na to zohnať peniaze?

Po Španielskom blackoute, vysvitlo že musíme za ťažké miliardy zrekonštruovať energetickú sieť. Lebo solár a veterníky za to nemôžu..

Ceny energií, majú dopad na Ukrajinu.. Kým my vyrobíme jeden delostrelecký granát, Rusi ich za rovnakú cenu vyrobia asi tak päť..

To nie je dobré skóre ako vyhrať vojnu..

Ja neviem.. Čo vlastne chcú elity..

Minimálne sa musia rozhodnúť čo chcú, pokračovať v greendelovaní, a prehrať na Ukrajine?

Alebo s greendelovaním, aspoň začať brzdiť?

Posted

to je jasne ze priorita je teraz zbrojenie,   to je vysledok jednani  a vidiet to aj to vo financiach.   A s green dealom je to teraz trochu v pohybe.    Na jednej strane zavislost na rope a plyne je jednoducho strategicky problem,  takze sa urcite nezrusi snaha o alternativne zdroje.   Ale brzdenie sa uz deje,  ved sme slubili Trumpovi ze od neho kupime viac plynu. 

A k cenam granatov,   to je dost ine,   ich cena vyletela nie koli cene elektriny ale koli dopytu.   A kedze sa pomerne intenzivne stavaju nove fabriky, tak ich cena klesne.   A rusi ich zase nevyrobia pat, kedze sme videli ze musela helfnut severna korea.  Rusi teda maju podobny kapacitny problem,  mozno tiez stavaju fabriky.  

Posted

Priorita je teraz zbrojenie.

Ktovie, či by bolo zbrojenie prioritou, keby NATO zostalo v západnej Európe a keby nebolo poprijímalo všetky tie východoeurópske krajiny. 

Niekto asi povie, že určite, lebo Rusko je už také - výbojné a pažravé.

Ale ak je to tak, tak Rusko bolo vždy také - a mala už od začiatku s tým počítať a zbrojiť a zbrojiť a zbrojiť. 

 

Dnes to je však už úplne jedno. Čo bolo, to bolo. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy