Jump to content

Rusko - ukrajinský konflikt

member2793
Sniper
Message added by Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Recommended Posts

pred 41 minútami, Sniper pridal:

Tam je vysvetlené ako alamovi vymyli mozoček.

a bohuzial to funguje, alamo veri ze to ma z vlastnej hlavy.

pred 2 hodinami, Sniper pridal:

Tam je vysvetlené ako alamovi vymyli mozoček.

Podľa mňa sa alamo len inscenuje do role nezúčastneného pozorovateľa. Z takejto pozície je morálka nepodstatný faktor. Morálka hrá ale významnú úlohu. Na rozvrat morálky nepriateľa vynakladá Ruská propaganda obrovské finančné prostriedky a dobre vie, čo robí... V krajinách, ako Slovensko, táto propaganda zapustila už silné korene. (Ale na Slovensku to nikdy nemala  ťažké. Tu si vždy našla "úrodnú pôdu"). Pre Rusov sú ale dôležitejšie krajiny, ako Nemecko, alebo Francúzsko... kde na demoralizáciu a šírenie hoaxov, investuje oveľa viac prostriedkov. 

Súčasní obdivovatelia Putlera, ruSSov a protiukrajinsky orientovaní ficoidi sú už ako bežní Nemci počas Tretej ríše, Hitlerovi a Goebbelsovi tlieskali bez ohľadu na to, akú hovadinu vybrechli na pódiu.

Už je len otázne kam to až dôjde, ale táto dekáda bude ešte veľmi zaujímavá a veľa dôvodov na radosť nebude. A to len z jedného dôvodu, že Západ nie je schopný rázne reagovať.

Už na začiatku vojny mali ICANN a RIPE odstrihnúť Rusko od internetu a alamovi by až tak nevymyli mozek, že by si musel vymýšľať imaginárnych Ukrajincov podporujúci Putlera.

pred 16 hodinami, Sniper pridal:

Už je len otázne kam to až dôjde, ale táto dekáda bude ešte veľmi zaujímavá a veľa dôvodov na radosť nebude. A to len z jedného dôvodu, že Západ nie je schopný rázne reagovať.

Západná Európa nebola 80 rokov konfrontovaná s vojnovým konfliktom, ktorý by ohrozoval jej existenciu. Politici EU, konfrontovaní s novými udalosťami, ako vojna na Ukrajine, neboli schopní adekvátne reagovať. Otázkou je, či budú schopní reagovať aspoň dnes, alebo si strčia hlavu do piesku a radšej sa budú venovať byrokracii, ktorá je ich naturelu tak blízka.

pred 16 hodinami, Sniper pridal:

..a alamovi by až tak nevymyli mozek, že by si musel vymýšľať imaginárnych Ukrajincov podporujúci Putlera.

Citát

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slava-Rusku-Ponizeni-ukrajinskeho-veleni-Syn-generala-natocen-na-VIDEO-751037

Ivan Syrskyj, syn Oleksandra Syrského, který je od února 2024 velitelem ukrajinských ozbrojených sil, poblahopřál Rusku k dobytí Avdijivky. Video se šíří sociálními sítěmi, Ivan Syrskyj v něm prohlašuje: „Sláva Rusku!“

Oblečen je do černého trika s logem Z, tedy se symbolem ruské propagandy, který je používán k vyjádření podpory invazi. „Díkybohu jsme kozáci“ – stojí na zádech trika.

Ivan Syrskyj též oznámil své plány na získání ruského občanství.

„Jsme na generálním konzulátu Ruska. S námi je syn vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Ivan Syrskyj... Sláva ruské armádě, dobyli jsme Avdijivku, slavíme další vítězství! Avdijivka je naše,“ říká vůdce australských kozáků ruského původu Semjon Bojkov.

Sláva ruské armádě, dobyli jsme Avdijivku, slavíme další vítězství! Avdijivka je naše,“ říká vůdce australských kozáků ruského původu Semjon Bojkov.

To je debilný výrok, ktorý pojem homo sapiens evolučne posúva na úroveň primátov.

pred 4 minútami, Tono pridal:

To je debilný výrok..

Vzhľadom k tomu. Že všetci sa nachádzajú v Austrálii.. Ďaleko..

"U protinožcov".. Dalo by sa zafilozofať, že od tiaľ vidia všetko pretočené o 180⁰.. "Uhol pohľadu"..

Ale pojem "debilina" znie výstižnejšie.

Nemal by teraz, tatko novopečený vrchný veliteľ, radšej podať rezignáciu?

Vojna na Ukrajine je rezignáciou rozumu. Z tohoto hľadiska by mal rezignovať Putin. Nuž ale keď má Putin v Rusku 85% podporu, potom nie je dôvod aby rezignoval Putin, ale aby tam rezignoval rozum.  

@alamo

Zase si trafil mimo..

Ide o to čo si o tomto pomyslia, tý obyčajný Ukrajinci v zákopoch?

Ja sa domnievam. 

Pomyslia si "Máme vrchného veliteľa, ktorý nedokázal ani len správne vychovať vlastného syna. Ako môže taký chujlo, veliť armáde? Poslal ho do bezpečia, až do Austrálie. Ale nás nadžgal, do týchto sračiek."

Z hľadiska propagandy, ktorá ma oslabiť morálku Ukrajincov, je to dobrý argument. Ruská propaganda pracuje... Ale morálku Ukrajincov bojovať, posilujú aj zverstvá, páchané Ruskou armádou. A tá sa svojich praktík určite nehodlá vzdať. Ak by ti znásilnili ženu, zabili dieťa, zbombardovali dom, nekládol by si si politické ciele, motivovala by ťa aj pomsta.   

@Tono

Zase si trafil mimo.

Otázka.

Bolo by rozumné, aby pán vrchný veliteľ Syrskyj okamžite, najlepšie zajtra ráno, oznámil že rezignuje na svoju funkciu?

Dokážeš odpovedať áno alebo nie?

(je to... už iba..  v podstate I.Q. test..)

VLASTNE.. DNES RÁNO!!!

Nemám dosť relevantných informácií, aby som si vytvoril názor. V každom prípade vojna na Ukrajine prebieha aj v oblasti šírenia propagandy a demagógie, ktorá ma oslabiť morálku nepriateľa. Ak je nejaký Ukrajinský veliteľ, alebo politik skorumpovaný, potom by mal rezignovať.

Lenže podstatou vojny na Ukrajine je Ruská agresia voči suverénnemu štátu. A akákoľvek reálna, alebo potenciálna korupcia v radoch Ukrajinskej armády, neospravedlňuje tento fakt.

Napríklad za to, čo na Slovensku vystrája Fico a jeho suita sú zodpovední jeho voliči. Nie je to kolektívna vina všetkých Slovákov. Ale máš pravdu v tom, že ak by som mal bojovať za dnešné Slovensko, ktoré by riadila koalícia na čele s Ficom, Dankom, Kaliňákom, Pellegrínim, Gašparom... radšej by som dezertoval.

Dňa 18. 2. 2024 at 16:16, alamo pridal:

Osobne neposlal a nepošlem. Lebo už som toho poslal, viac ako dosť. 

Tie stíhačky MiG 29 a raketový systém S 300 atď, boli tiež tak trochu moje, platil som to s mojich daní.

Je mi absolutne jasne ze si im neposlal ani cent. Vies co by som ja dal tebe?  Asi ako svojim rodicom. 

Ale zas nebud v smutku, co rozpravaju ako posielali a kolko pomahali ak ich bolo 100 000 Slovakov je vela. Na Bozenu5 co realne dali peniaze nebolo ani 200. Nedavaju ani herci ani sportovci, su rovnaki ako vy vsetci ostatni. Ani lekari, politici(na bozenu dalo trio poslancov z KDS 220 euro) ani moja sestra ani moj kamarat, co maju peniaze. Teda realne pomahaju Ukrajincom 200- 2000 Slovakov. Ti ostatni su sebci.

Dilino nic neposlal,ale poslal viac ako dost. On to platil z dani.

pred 14 minútami, slimak pridal:

Vies co by som ja dal tebe?  Asi ako svojim rodicom. 

Takto verejne sa chváliť, že si z dysfunkčnej rodiny. 

Hm..

Ano je,ma prisla navstivit sestra asi dva tyzdne dozadu. To sa nestretnes ani som mnou? Ako som si to poskladal, tak ani nemam chut. A naco? Je mi znej viac nevolno ako z rodicov.

Sebectvo chapem, blbost tiez, ale tam su aj dalsie defekty.

Citát

Bývalý prezident označil dobytie Kyjeva za nevyhnutné. "Ak nie teraz, tak niekedy neskôr," uviedol Medvedev.

https://www.teraz.sk/zahranicie/medvedev-vyzval-na-anexiu-odesy-pripad/776541-clanok.html

Tak už je to jasné, mier tak skoro nebude, čo na to hovoria chcimírovia?

Dňa 21. 2. 2024 at 0:10, alamo pridal:

@alamo

Zase si trafil mimo..

Správne, sebakritika je veľká cnosť.

@Sniper

Otázka je.. Ako dlho to bude ešte baviť tých obyčajných Ukrajincov, čo majú robiť "kanónenfutr"?

Podľa mňa, ich to prestalo baviť. V "polovici decembra minulého roka.."

A ty? 

Mňa už iba nudíš..

Chceš diskutovať, alebo ďalej súťažiť v trollingu?

V zásade, aj keby sme sa tu spolu, nejakým zázrakom dohodli spolu.

Toto a tamto je "realita", alebo "hento a tamto je správne".

Čo to ovplyvní, na výslednom behu vecí?

Trt makový.

Až to je skutočne frustrujúce.

:blush:

..

V reále.. Môžeme sa iba dohadovať "o výledok".. Ako to nakoniec "dopadne"..

pred 1 hodinou, alamo pridal:

Podľa mňa, ich to prestalo baviť. V "polovici decembra minulého roka.."

hm a toto vies niecim podlozit ?  

Minulý rok v Bachmute, bojovali doslova do posledného domu.

V Avdejevke, omnoho dôležitejšom mieste. Rusi obsadili menej ako 10% pevnosti.  A "prdlo to".

pred 2 hodinami, alamo pridal:

@Sniper

Mňa už iba nudíš

Chceš diskutovať, alebo ďalej súťažiť v trollingu?

Trolluješ tu iba ty a keď ma začneš nudiť, od čoho ďaleko už nemáš, tak dosúťažiš tu veľmi rýchlo.