Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

3 hours ago, alamo said:

Ale proti tomu aby sa začalo rokovať o zastavení bojov, si furt?

Sme proti tomu, aby sa zacalo rokovat o zastaveni bojov rovnakym sposobom, ako sme proti tomu, aby sa zacalo rokovat o zastaveni znasilnovania pri situacii znazornenej na obrazku toho vtipu. Lebo v obidvoch pripadoch domahanie sa rokovani je podporou agresie.

Si sa na zaciatku ohradil, ze ten vtip nie o tebe, ze si nic take netvrdil, a to, co  som citoval, ze vraj je vythnute z kontextu. Ale teraz sam zas a znovu ukazujes, ako velmi o tebe je ten kresleny vtip.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Komunistické hnutie predstavovalo v minulom storočí významnú spoločenskú silu na západe, Španielsku, Taliansku, Nemecku...neskôr  v Ázii, Číne, Vietname.. v Afrike a Južnej Amerike. Dnes už komunistické učenie Marxizmu Leninizmu stratilo príťažlivosť aj v Rusku. Putin si z Marxa robil posmech a na adresu Lenina sa verejne vyjadril „Položil atómovú bombu pod budovu, ktorá sa nazýva Rusko, a tá sa potom rozpadla," Zdalo by sa, že pre starých súdruhov, ktorí venovali celý život budovaniu komunistickej spoločnosti, to musel byť šok. Ale nestalo sa tak, starí komunisti v Rusku nesú na oslavách podobizeň Putina, Stalina, Lenina a symboly s dvojhlavým orlom, ktoré sú dnes v štátnom znaku Ruskej federácie. Symboly tej monarchie, ktorých predstaviteľov komunisti vyvraždili v roku 1918. Je to schizofrénia? Nie, rovnako, ako nie je schizofrénia, že "súdruhovia" z Afriky najradšej emigrujú do západnej Európy a "súdruhovia" z Južnej Ameriky, emigrujú do USA, namiesto "zasľúbenej zeme" Ruska. Podobne aj Rusi opúšťajú svoju "zasľúbenú zem" a emigrujú do kapitalistického zhnitého západu. Nedávno boli v Nemecku manifestácie ľavičiarov, na podporu Putina. Mimochodom, len v Nemecku dnes žije cca 3 milióny Rusov, ktorí sa zrejme cítia, kvôli odsudzovaniu ruskej agresie na Ukrajine, ukrivdení. Slovenských "súdruhov" ani nespomínam. Tých je podľa prieskumov takmer 50 %. Nuž čo už, pokrok sa nedá zastaviť. Marxizmus Leninizmus síce skončil v prachu dejín, ale totalita zažíva renesanciu. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1632736599451598849

Zastrelia tam Ukrajinca, tak po russky. Dali mu cigaretu a nestriela jeden. Teda zabit ho chceli, ved dostal posledneho sluka. Nie kvoli Slava Ukrajini.  Ze su sprosti ti rusi podla mna ich daju vsetkych troch, ci kolkati tam boli ci strielali, aby uz nikdy nehovorili.

 

Toto medialne zname bude. Ti traja pochybujem ze tu vojnu preziju. A sslovenski dezolati pochodujuci za mier, vas mam za horsich ludi ako primerneho russa. Inak toto je v praxi denacifikacia, toto od prveho russa vstupiaceho na Ukrajinu robia. Za mier.

 

https://www.facebook.com/zomriofficial/videos/235977578997007/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB

Zene som  ukazal aj jedno aj druhe video. Ze on je plateny ma im to vysvetlovat, ved som jej ukazal ze to robi.

Inak vcera sme pozerali film Vtedy amerike..Isiel na dvojke.

Spravili to zle asi v tych Michalovciach. Nemali to robit v kulturnom dome,kde ked sa ti dostane 100 debilov snimi nic neurobis. Na namesti 100 - 300 debilov, ak bude 3000 Michalovcanov to vadit nebude. Len o tom aj i Michalovcania musia vediet a nespravit to na malom pristore, 200 debilov sa ti tam nasackuju ti o tom vedia.

O tom vojakovi on uz legenda bude. Preto bozabijaju ten zzver, lebo si to natacali. Lebo russki zzver si neuvedomuje co robi. A co sposobi. A dalsie zbrane.

https://twitter.com/WarMonitor3/status/1632811463243968512

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, slimak napísal:

Zastrelia tam Ukrajinca, tak po russky. Dali mu cigaretu a nestriela jeden. Teda zabit ho chceli, ved dostal posledneho sluka. Nie kvoli Slava Ukrajini.

Dobry postreh,   vedel ze ho zastrelia.  Vedel ze neberu zajatcov.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/azovsouth/status/1633159827219181586?s=46&t=0spkhvhTRvbGl-Bwh5h1FA

Russki zajatci dostali najest. Tiez ich mohli otravit,ale naco by to robili? 

Ak chces aby sa ti super vzdal, aby si ziskal ich priestor lahsie. A nema inu sancu a motivaciu. Ich nemozes strielat, travit. Ukrajinci to nemozu robit a uz vobec ak by a pravdepodobne aj na Ukrajinskej strane niekoho zdavajuceho zabili, to je vojna. Ale ak by to Ukrajinci vo velkm robili, poprve by sa im russi nevzdavali a podruhe by to malo pre nich neblahy vplyv na donorov, a oni su ta to odkazani.  Na podporovvatelov. A samozrejme su inteligentnejsi. Prikl, su svedkovia co sa tam stalo, nie pre sudy v Haagu, ale doma v russku. preto ich mozno potom russi zabiju.

U russka je to inak, to video u nich v russku znamena, ze aki su hrdinovia. Ziadnu pomoc aj tak nedostanu.  Preco tu russka spolocnost toleruje alebo vyzdvihuje? Si mysli ,ze je to spravne? Lebo su na tom velmi, velmi zle, vo vsetkom. A chcu aby za to trpeli Ukrajinci, presne ako u nas dezolati.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://svet.sme.sk/c/23144199/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-9-3-2023.html

16:19

Rusko má zdroje na to, aby pokračovalo vo vojne na Ukrajine ďalšie dva roky. Povedal to šéf litovskej vojenskej spravodajskej služby Elegijus Paulavičius s tým, že to však bude závisieť aj od podpory od iných štátov.

„Zdroje, ktoré má momentálne Rusko by stačili na pokračovanie vojny v súčasnej intenzite dva roky,“ skonštatoval šéf rozviedky.

„Ako dlho je Rusko schopné viesť vojnu, bude tiež závisieť od podpory ruskej armády zo štátov, ako je Irán a Severná Kórea. Ale ak sa pozriete na to, čo má dnes Rusko, ako napríklad strategická rezerva, vybavenie, munícia, výzbroj - môže ju viesť v súčasnej intenzite dva roky,“ dodal.

My nemáme dva roky.. U nás budú voľby v septembri. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ruská mentalita je nekompatibilná zo západnou civilizáciou. K tomuto záveru dospeli už ruský intelektuáli od 19. storočia. Z tohoto uhla pohľadu sú Rusi výnimoční národ. Sú presvedčení, že ich úlohou je spasiť svet, ale len prešľapujú zľava do doprava, takže sú stále na tom istom mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to vidím trocha inak. Ono sa zle sranduje, keď riešiš prežitie, základné potreby. Mentalita je skôr nejaké o nejakých zvyklostiach v danej lokalite. Mňa udivuje jedna vec, Putin, ako aj iní v minulosti svoje túžby, emócie, zvrátene potreby dal na piedestál a zvyšok sveta, najviac Ukrajinci a Rusaci z tohto dôvodu riešia o to viac boj o prežitie, základné potreby, neistoty atď. Vďaka jednému človeku trpí celá planéta, no áno to je ta výnimočnosť a inteligencia ľudí. Ja myslím, že nám nie je čo závidieť, ešte máme pár Leonardov, aby sme sa kochali nad výnimočnosťou ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 34 minútami, robopol napísal:

 zvyšok sveta, najviac Ukrajinci a Rusaci z tohto dôvodu riešia o to viac boj o prežitie, základné potreby, neistoty atď.

Ved to je realita. Kvoli jednemu cloveku. Dopisujem teraz si to odseru Ukrajinci.Preto im treba pomoct, aby sa tam menej znicilo,boli mensie skody. Ak od nich pride este jedna dalsia vojna. Uz si to odseru russi.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, robopol napísal:

J Ja myslím, že nám nie je čo závidieť, ešte máme pár Leonardov, aby sme sa kochali nad výnimočnosťou ľudí.

Vidím, že iba ja nie som skeptik. Strácam vieru a ak tu je Boh, tak mu nerozumiem. Jedinou nádejou je, že po smrti tu nuž nič nie je, iba to "nádherné" a upokojujúce nič...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby tu bol prečo by mal zasahovať? Boh je výplod ľudí, ktorí si želajú spravodlivosť a zmysel aspoň po smrti. Veď nakoniec buď rád, že nebudeš nekonečne dlho v záhrade šťastia, zdravia, vtipov a toho všetkého dobrého, lebo ako poznám ľudi, tak na to aby sa to zvrtlo v nekonečnej záhrade nebude treba nekonečný čas..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, robopol napísal:

Veď nakoniec buď rád, že nebudeš nekonečne dlho v záhrade šťastia, zdravia, vtipov a toho všetkého dobrého,

Často uvažujem nad tým, aký pokoj je vo vesmíre na planétach, kde nevzikol život. Žiadne násilie, žiadny predátori... Má život na tejto planéte nejaký zmysel, veď priniesol len utrpenie. Nakoniec aj Ježiš bol podľa Biblie ukrižovaný na planéte Zem. Na Marse by k takejto brutalite nedošlo. Boh to predsa musel vedieť skôr, ako k tomu došlo.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

„Chápu potřebu obnovit rusko-evropské vztahy po válce, ale to není ani zdaleka reálné,“ řekl Orbán. „Proto musí maďarská zahraniční a hospodářská politika důkladně přemýšlet o tom, jaké vztahy můžeme navázat a udržovat s Ruskem v příštích 10 až 15 letech,“ dodal.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-orban-naznacil-ze-madarsko-muze-prehodnotit-vztah-k-rusku-40425416#dop_ab_variant=884911&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest216_firmy_novy_backend_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

Madari boli a su energeticky velmi naviazany na russko,preto sa tak spraval. A pochopil ,ze mu to nepojde. Teda musi vymysliet nieco ine.  Teda preto sa tak spraval.  Nech si to preberu Madari ci chcu takeho premiera  vraj hej, ved ovidime v buducnosti.

A mozno aj toto

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-orban-nemluvi-pravdu-temer-polovina-madaru-souhlasi-s-protiruskymi-sankcemi-40424273

Ja su susedom mojim neprajem nic zle, ak sa oni budu mat dobre budem sa mat aj ja. Historicky(davnej) su Madari viac previazany so Slovenskom, ako Cesko ci Polsko. Z blizkej historii , moj najlepsi sused su Cesi, Poliaci, Madari, Rakusania a Ukrajinci.  teraz potrebuju  pomoc Ukrajinci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Citát

První fází je popírání – v této fázi spolu bojuje hlava a srdce. Ještě nechceme uvěřit tomu, že se něco zásadního skutečně stalo a změnilo.

Druhou fází je hněv – je lhostejné, na koho se náš hněv a vztek zacílí a proti komu se obrátí. Hledáme viníka mimo nás samotné.

Třetí fází je smlouvání – zdánlivě se v ní vracíme o stupeň níže. Snažíme se zaměřit pozornost na to, jak bychom docílili původního stavu.

Následuje fáze deprese – může se projevovat pocity bezmoci, únavou, nedostatkem energie, plačtivostí nebo problémy se spánkem. Tato fáze stojí mnoho sil a energie, protože v ní svádíme boj o samotné bytí.

Závěrečnou fází je smíření – teprve zde jsme změnu schopni přijmout a smířit se s ní. Začínáme pomalu odkrývat, co nám vzala a co přinesla.

Zdá sa, že si v štvrtej fáze..

Gratulujem..

O týždeň, o dva?  Možno dostaneš chuť diskutovať o nejakom racionálnom riešení tejto situácie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 51 minútami, alamo napísal:

@Tono

Zdá sa, že si v štvrtej fáze..

Gratulujem..

O týždeň, o dva?  Možno dostaneš chuť diskutovať o nejakom racionálnom riešení tejto situácie. 

Podla mna alamo predbhiehas, russi budu vo stvrtej faze snad o 2 mesiace. Teda si este negratuluj.

Ci si myslis, ze realne nieco stoji na tebe ,Tonovi ci mne? Ci nasich stihackach?

Ak im realne posleme peniaze, Ukrajincom to pomoze.

Citát

Aký zmysel má nekonečná bitka o Bachmut?

Na jednej strane sa mi páči Zelenského postoj, že tu nebojujeme preto, aby sme potom púšťali nejaké územie, a rozumiem logickému argumentu, že je tu nejaký pomer mŕtvych 1 : 7. Robota, mäso, 1 : 7. Rozumiem tomu argumentu, že nebudeme utekať preto, že po nás strieľajú. Ak by sme to robili, kde by sme sa zastavili? Na druhej strane to môže byť aj veľký lišiacky krok a Ukrajinci niečo veľké chystajú. Ťažko povedať, som tu iba mäso.

https://dennikn.sk/3275057/slovak-bojuje-za-ukrajinu-mrznem-v-diere-v-zemi-sledujem-ci-idu-rusi-ukryvam-sa-pred-dronmi-a-bombami/?ref=mwat

Stretli ste sa na Ukrajine s korupciou?

Pri pohľade na svoje vybavenie sa na jej dôsledky dívam. Ukrajina v tejto vojne nebojuje iba proti agresorovi z Ruska, bojuje aj sama so sebou. Pre mňa to nie je žiadny kultúrny šok, pochádzam totiž zo Slovenska.

Ako vyzerá v týchto dňoch váš deň?

V podstate sa starám o to, aby sme mali teplo v dome. Rúbem drevo a starám sa, aby nám v ňom 24 hodín horel oheň. Žijem tam s jedným Ukrajincom. Veľmi si s ním rozumiem ľudsky. Po dvoch dňoch idem na pozíciu a 24 hodín som tam, niekedy aj len sto metrov od Rusov. Mrznem v nejakej diere v zemi, kde je to buď zamrznuté, alebo je tam voda a blato. Tam sa znovu schovávam pred dronmi, a keď delostrelci strieľajú naším smerom, tak sa ich snažím mysľou presvedčiť, že tu nikto nie je a nemá teda zmysel, aby po mne strieľali. Striedame sa v pozorovaní a sme pripravení na všetko.

Slovensky dobrovolnik na Ukrajine. Ja uz nemam predplatne, ale rozhovor je na internete. 

Ma 45 rokov ako ja. Nehra sa na nic, ale hrdina je. Den je na fronte a dva dni si susi veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, slimak napísal:

Ci si myslis, ze realne nieco stoji na tebe ,Tonovi ci mne? Ci nasich stihackach?

V demokracii by vraj malo záležať aj na mne, Tonovi alebo tebe. 

Ale ak na tom, čo ja si myslím, hovorím alebo chcem vôbec nezáleží.. Tak nechápem prečo je s toho čo ja si myslím, hovorím alebo chcem toľko ľudí vytočených.

Citát

Ak im realne posleme peniaze, Ukrajincom to pomoze.

Pomáhajme ukrajincom.

Len teda rád by som vedel, aké máme "cieľe" a "plány" pre ich dosiahnutie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajina-v-potizich-droli-se-podpora-usa-a-zkuseni-bojovnici-jsou-mrtvi-nebo-zraneni-40425744

Ukrajinská obrana se ocitá v čím dál vážnějších politických, materiálních i personálních problémech. Vyplývá to ze zpráv, které prosakují do západních médií. Server Politico v pondělí konstatoval, že se drolí politická podpora nejdůležitějšího ukrajinského spojence USA a deník The Washington Post upozornil, že na bojišti padli nebo byli zraněni takřka všichni ukrajinští vojáci, kteří měli nějakou zkušenost z boje.

A navyše, ukázalo sa,  že hlavne "doma" treba zachraňovať celé roje bankstrov a iných podnikavcov, ktorý vyrobili alebo nakúpili veľa veľa digitálnych shitcoinov a iných takých podobných "cenností".

Nuž.. Nedá sa všetko naraz zachraňovať, čosi treba pustiť k vode.

Uvidíme čo pustia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov