Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

On 2/25/2023 at 7:29 PM, alamo said:

Ja som navrhoval, vyjednávať s rusmi o zastavení bojov.

Ale keď sa veľa ľuďom ten vojnový ohníček tak páči a nechce sa nikomu hasiť.

 

On 2/24/2023 at 5:37 AM, alamo said:

Nechceš priame rokovanie medzj -NATO a Ruskom o zastavení bojov na Ukrajine. 

Čím vo výsledku chceš, aby sa vojna ťahala ďalej (výsledok hromada mŕtvol).

 

On 2/22/2023 at 9:20 PM, alamo said:

Ale napríklad to ty si proti zastaveniu bojov, to ty odmietaš rokovania o zastavení bojov s rusmi.. Už celý rok.

To ty tvrdíš že najprv treba úplne vytlačiť rusov z Ukrajiny aj z Krymu.

 

On 2/22/2023 at 8:55 PM, alamo said:

Ja hovorím stále to isté.

O potrebe rokovať s rusmi za účelom zastavenia bojov na Ukrajine. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 2/13/2023 at 9:34 PM, alamo said:

Ja hovorím o rokovaní.. O "ponuke" s ktorou treba rusov (momentálne) podľa mňa osloviť..

Alamo, teraz neviem, ci nerozumies tomu, ze na fore sa daju vsetky tvoje tvrdenia spatne dohladat, alebo si ma len zle odhadol, ze to neurobim.

Ten vtip je o tebe. Aby ti bol uplne sity na mieru, bolo by treba nahradit text "Slecna nepredlzujte znasilnovanie", textom: "Zacnite rokovat u ukonceni znasilnovania. Ak to nespravite, ste za znasilnovanie"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Všetky moje tvrdenia sa predovšetkým dajú vytrhnúť s kontextu. Čo si teraz predviedol. 

A čo teda, navrhuješ ty na Ukrajině, s ukrajinou ďalej? 

Keď Zelenskyj požiada o vyslanie vojakov NATO, aby sa priamo otvorené zapojili do bojov. Čo navrhuješ Zelenskému na to povedať? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Keď je vojna, môžeš buďto "hasiť" a vyjednávať o zastavení bojov.

Alebo do toho "hádzať PLAMO a zalievať benzínom".

Ten kto si nič s toho nevyberie, vyrobí konflikt ktorý sa bude vliecť celé roky.. A potom z neho zdrhne ako z Afganistanu.

Vyber si.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo a ty si inak zdravy? chapes co znamenat rokovat, ake su nutne predpoklady? Nie len tu ale obecne. Myslis ze ked ta v tmavej ulicke prepadnu tak nieco vyjednas? Alebo veris ze dokazes jednat s krokodilom?  

Si uplne mimo reality a ani sa nesnazis pochopit preco.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rokovania sa môžu skončiť aj konštatovaním "s rusmi sa nedá dohodnúť na ničom rozumnom a treba ich vybombardovať do doby kamennej".

Lenže to by najprv nejaké rokovania najprv museli byť.

pred 27 minútami, tyso napísal:

Alebo veris ze dokazes jednat s krokodilom?  

Nedokážem.. Ty si zjavne krokodíl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 hours ago, alamo said:

A čo teda, navrhuješ ty...

Aby si sa vratil do reality a prestal bluznit o rokovaniach.

Lebo tak, ako sa to neda agresorovi znasilnujucom v tmavej ulicke (bez nasadenie patricnych pak), tak sa to neda vyhovorit ani Ruskemu agresorovi.

Ale inac uplne ta vidim, jak v tej tmavej ulicke zacnes zhanat niekoho na rokovanie, a ked slecne sa tvoja aktivita nebude pozdavat, tak ju ju obvinis, ze je za znasilnovanie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Opakujem. Navrhol som, poslať vojakov NATO do Odesy.

Tvrdím že nestačí posielať ukrajincom zbrane, muníciu a peniaze. To je málo.

Súhlasíš aby naša armáda šla do Odesy a možno aj bojovala s rusmi?

Ak nie.. Tak čo iné zostáva? Iba rokovať o zastavení bojov.

Pretože ty nechceš bojovať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

pred hodinou, alamo napísal:

@smiley

Ak nie.. Tak čo iné zostáva? Iba rokovať o zastavení bojov.

Pretože ty nechceš bojovať. 

Bojovať za vlasť a svoju existenciu chcú predovšetkým Ukrajinci, prečo do toho miešaš NATO? Ukrajina, podľa Charty OSN článku 5, má právo na sebaobranu. Ukrajinskí predstavitelia majú právo požiadať o podporu ostatné štáty medzinárodného spoločenstva, keďže Ukrajina je napadnutým štátom. Podľa charty OSN môže Ukrajina žiadať ostatné štáty medzinárodného spoločenstva aj o vojenskú podporu. Keby agresorom nebolo Rusko, dávno by už došlo aj k vojenskej intervencii voči agresorovi. Lenže je to patová situácia, lebo nikto nechce 3. svetovú vojnu a jadrový konflikt, ktorým sa Rusko vyhráža.     

Putin chce rokovať o miery, ale o Luhanskej, Doneckej, Chersonskej, Záporožskej oblasti a Kryme už nie. O čom chce teda rokovať? O tom, že zatiaľ by mu takýto "ústupok" stačil? A dokedy, keď predchádzajúce dohody, ako Budapeštianske memorandum o ukrajinskej nezávislosti a suverenite svojvoľne porušil? Podľa Putinovho výkladu Rusko Budapeštianske memorandum neporušilo, lebo Ukrajinu vojensky nenapadlo, iba ju "denacifikuje". Ak majú byť budúce zmluvy založené na takomto subjektívnom ruskom výklade dejín, potom nemajú žiadnu hodnotu, pre druhú stranu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Na tej karikatúre čo sem dal smiley, by si mohol byť ty..

Mávať transparentom a drmoliť čosi ako "Pane veľmi hlasno protestujem proti vašim hnusným násilným manierom.. A vy slečna, mňa do toho nezaťahujte, ja vám skutočne fandím, ale poradiť si musíte sama.."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

@Tono

Na tej karikatúre čo sem dal smiley, by si mohol byť ty..

Mávať transparentom a drmoliť čosi ako "Pane veľmi hlasno protestujem proti vašim hnusným násilným manierom.. A vy slečna, mňa do toho nezaťahujte, ja vám skutočne fandím, ale poradiť si musíte sama.."

A čo môžeš spraviť voči Rusku, ktoré sa vyhráža použitím jadrových zbraní? Žiadna mierová zmluva nedonúti Rusko, vzdať sa jeho imperiálnych chúťok. Priama vojenská intervencia NATO je príliš veľkým rizikom a tak prichádza do úvahy len vojenská a ekonomická podpora Ukrajiny a sankcie voči agresorovi. Je to smutná realita, najmä pre Ukrajincov.

A k tomu obrázku, ja na rozdiel od rusofilov, neprotestujem za "mier", ale podporujem vojenskú pomoc Ukrajine a sankcie voči Rusku. Možno to znie alibisticky, lebo ja nemusím bojovať, nevraždia moju rodinu, neznásilňujú dcéry, nebombardujú môj dom. Ale keď sú Ukrajinci ochotní bojovať a zomierať za svoju slobodu, tak si zaslúžia pomoc a podporu a mali by ju dostať vo väčšej miere, ako doteraz. Aj keby nás to malo stáť väčšie ekonomické obete. Ak sa Ukrajinci rozhodnú vzdať, budem to rešpektovať.

Ruská propaganda tvrdí, že na Ukrajine bojuje Rusko s NATO. Rusofili zas tvrdia, že USA zneužíva Ukrajincov v boji proti Rusku. Ak je to pravda, prečo má Rusko podpisovať mierovú dohodu s Ukrajinou? Veď podľa Putina, Rusko s Ukrajinou nie je vo vojne? Podľa ruskej propagandy by mal potom Putin podpísať mierovú zmluvu s NATO. Na základe takejto zmluvy by sa obe strany konfliktu, NATO a Rusko, mali z Ukrajiny stiahnuť a tiež aj svoje vojská. To samozrejme nemá logiku, ale ani Putinova propaganda nemá logiku. Putin sa ale logikou zaoberať nemusí, namiesto logiky sa spolieha na zbrane a svoj jadrový potenciál.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

A ty čo teda navrhuješ robiť na ukrajine s ukrajinou, podľa teba rozumného?

Podporovať ukrajincov bojovať kým uch to bude baviť..

A keď ich to prestane baviť, tak povedať "soráč my za to nemôžeme.. to ukrajincov to prestalo baviť bojovať za slobodu"?

Rozumiem dobre? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ťažko je robiť niečo rozumnejšie, keď si napadnutý, ako sa brániť. Otázkou je, dokedy to Ukrajinci vydržia. Je depresívne a demoralizujúce akceptovať, ako agresor, disponujúci jadrovým potenciálom, "rozdáva karty". Organizácie, ako OSN, OBSE... sa môžu iba bezmocne prizerať agresii a vraždeniu na Ukrajine. Ich rezolúcie a vyhlásenia sú v tomto konflikte len morálnym povzbudením. Ak nebude účinná vojenská podpora Ukrajine a ekonomické sankcie voči agresorovi budú sabotované Čínou, Áziou, Indiou, Afrikou, Južnou Amerikou, Putin zvíťazí. Veľmoci sa znova vráta k politike presadzovania svojich záujmov vojenskou silou a narastie aj potenciál globálnych konfliktov. Bude to precedens, že takáto politika je úspešná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, alamo napísal:

To za akých podmienok kto čo ako, má byť výsledkom rokovania a rozhovorov.

trusi jasne povedali, že anektované územia sú už ruské a Ukrajina o tom nechce ani počuť. No tak raď pán politológ, aký bude ďalší postup? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov