Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

Preco u nas skucia za mier? Preco v Trencine, ci v Trnave su ti ludia?  Skucia lebo skucia russi a oni skucat musia. Russi skucia lebo to prehraju. 

 

Inak nas stat, co sa priznal ze bral 500 euro dostal 3 rocnu podmienku. podporil LSNS 10 000 eurami. Ja som poslal Ukrajine 4500 eur z mojho uctu mam na to.  Ten chlap ,co je nezamestnany, dal LSNS 10 000 euro. Odkial.  

 

Citát

 

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici v utorok schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným Bohušom Garbárom v kauze poskytovania informácií ruskej tajnej službe.

Súd ho uznal za vinného zo zločinu vyzvedačstva a zločinu brania úplatku. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere troch rokov s podmienečným odkladom a s probačným dohľadom počas skúšobnej doby troch rokov. Súd mu vymeral aj finančný trest vo výške 15-tisíc eur, trest prepadnutia majetku 1 000 eur a tiež povinnosť zúčastniť sa na troch hlavných pojednávaniach v korupčných kauzách až do vyhlásenia rozsudku.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/658585-garbar-z-hlavnych-sprav-dostal-za-donasanie-ruskym-tajnym-podmienku/

 

Ja osobne asi nas stat branit nebudem. Nebudem davat svoje telo, ked takto sa spravaju k spionom.  teda tento stat je v .

Tohto pustia a niekoho z mariskov seknu na 12 rokov?  Kym to tak bude, ze tento nesedi 15 rokov a opacne, za tento stat bojovat nebudem, nema to zmysel. Ma? a Aky?

Ten sudca ak to tak rozsudil ---- rozsudil Slovensko gratulujem. Naco ja mam polozit svoj zivot, ked mas spiona a sudcu. Sudca - nech hned zajtra spravy tlacovku a vysvetli preco tak rozhodol. Hned zajtra.

Sudca to nespravi. Ja odporucam sudcovi spravto a hned.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dvakrat som mal travu vsebe(ked som mal 20rokov). Za to ma daju do basy? Ja som velmi, velmi nasraty. 

Spion - co robi pre iny stat, mati robit ti zle a robi zle a dostane podmienku.  Teda dufam na toho sudcu je nasadena vojenska rozviedka.  Ci SiS. Policia.  Ci mam ho vyriesit ja?  Nebola by to hanba ze to nevedia spravit nase sluzby? Ci aj nase sluzby dostali nieco ako aj sudca a su uspokojene? Inak toje strasna hanba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Graham Allison je profesorem vlády na Harvard Kennedy School, kde byl zakládajícím děkanem. Je bývalým náměstkem ministra obrany USA 

https://foreignpolicy.com/2023/02/23/russia-war-ukraine-one-year-battlefield-statistics/

Citát

Zpráva obsahuje tucet dalších ukazatelů, které osvětlují výsledky a cenu jednoho roku války na Ukrajině. Patří mezi ně jedno z nejpřísněji střežených tajemství Kyjeva: ukrajinské oběti. Západní tisková zpravodajství o válce nabídla o tomto problému jen málo zpráv, ale spolehlivé odhady americké vlády počítají s více než 130 000 zabitými nebo těžce zraněnými ukrajinskými vojáky – přibližně stejný počet, který Rusko ztratilo z více než třikrát větší populace než Ukrajina.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

130 000 zabitych ci aj tazko zranenych ukrajinskych vojakov iste asi je a neviem 20 000 - 30 000 civilistov. A co maju spravit Ukrajinci vzdat sa?  Hned by pozabijali 500 000 vojakov a ich zeny. Keby nenaslli ich 300 000 by pozabijali len tak.

-----------------

Teda Ukrajinci nemaju inu moznost len sa branit,lebo ich pozabijaju, a preto aby ich nepozabijali, im treba dat zbrane.

Snad maju dost zbrani aby russakov vykopli aj z Krymu,ale dufam ze uz maju dost zbrani a lebo budu mat aby uz na nich nikdy russaci nemohli utocit. Teda tato vojna stala 200 000 Ukrajincov zivot ci zdravie a tolko isto asi russakov.  Ano spolu to uz bolo 400 000 zbytocnych obeti. Mozno dalsich 400 000 este bude, ale na Ukrajinskej strane to niesu zbytocne obete. Oni bojuju o svoju nezavislost, zaco bojuju russi neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo na rozdiel od tvojej minulej izraelskej spravy toto su cisla doveryhodnejsie. Ale nechapes ich kontext, ukrajina mala vysoke straty minule leto v case ked malo rusko velku prevahu v delostrelectve. Ale trend je teraz iny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Layenová sa prekecla vlani v novembri. 

Citát

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/648866-stodvadsat-tisic-zabitych-ukrajincov-brusel-na-ziadost-kyjeva-vymazal-udaj-von-der-leyenovej/

Stodvadsať tisíc zabitých Ukrajincov? Brusel na žiadosť Kyjeva vymazal údaj von der Leyenovej

Ruská agresia spôsobila za viac ako deväť mesiacov na Ukrajine neopísateľné utrpenie, zomrelo kvôli nej už odhadom vyše 100-tisíc ukrajinských vojakov a viac ako 20-tisíc civilistov. Tento citlivý údaj v stredu zverejnila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Vzápätí ale z jej Twitteru zmizol aj s pasážou videa, kde spomína ukrajinské straty.

@tyso

Súdruh politruk.. Zjavíš aj k tomu, nejaký správny kontext a trend?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerozumiem nad čím sa historik, politológ a vojenský stratég alamo neustále čuduje a pohoršuje, nepriznávanie vlastných obetí je bežnou záležitosťou každej armády, trusi doteraz priznali len niekoľko málo tisíc mŕtvych, neviem presne o aké číslo ide, ale viem že je veľmi zábavné vzhľadom na doterajší priebeh bojov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj laicky odhad je ze Leynova nepozna vojensky zargon a miesto mrtvych mala pocet mrtvych a ranenych neschopnych boja.  Ale kedze neuviedla zdroje tak len hadam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Leyenová bola šesť rokov, nemecká ministerka obrany v Merkelovej vláde. Úspešne priviedla nemeckú armádu, do komatózneho stavu.

Ale dá sa predpokladať že niečo aspoň s toho "vojenského žargónu", sa na ňu za šesť rokov nalepilo.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne by som si nechával naporúdzi aj takú možnosť, že všetci títo politici povedia práve to, čo chcú, aby ľudia počuli, hlavne, aby sa tým zamestnávali a verili resp. spochybňovali to (podľa osobného založenia). 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Účel svätí prostriedky a v politike to vždy platilo dvojnásobne.

Prečo by vlastizradca a kolaborant Fico nevykrikoval, že sa nebude podriaďovať diktátu Bruselu, na Ukrajinu by nedodával zbrane a s truskom chce uzavrieť "mier"? Nuž preto, lebo vidí koľko percent populácie by si to tak želalo, tak prečo si tam nenahnať body? A áno, je to presne ten istý Fico, čo predčasom predával zbrane do Sýrie a vykrikoval, že pre Slovensko nie je iná alternatíva ako byť v tvrdom jadre . Ešteže na Slovensku je toľko priblblých voličov "s vlastným názorom". A aký je ten ich "vlastný názor" pevný, vidíme na preferenciách Smeru, ktorému tá jednoduchšia časť populácie zožerie každú blbosť.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   opakujem ze neviem odkial mala informacie.  Ale kedze nemecko ziadne konflikty neviedlo, tak  zamena slova straty za mrtvych je mozne vysvetlenie.  Ale odhady ukrajinskych strat publikovali rozne zdroje,  tento bol uleteny.   Ale ty mas jasny deficit v schopnosti hladat a overovat informacie.   A ked k tomu pridam ze mas problem aj s chapanim obsahu a vlastnym filtrovanim toho co citas, tak   nie je divne ze nechapes co sa deje a preco realita je ina ako tvoja predstava.   Chybaju ti vsetky potrebne spatne vazby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@irb

Niečo na tom bude. Tu máme tiež taký príklad.. tysovčiny.

Počas tzv. utečeneckej krízy tyso tvrdil, že každý má právo utiecť pred vojnou, a rozčuroval sa na slovákov že to nechcú chápať.

Dnes sa rozčuľuje nad slovákmi, ktorý vypisujú listy že nechcú ísť bojovať na ukrajinu.

@tyso

Opakujem. Ukrajincom sa míňa kanonfuter.

Citát

https://hnonline.sk/svet/96069780-mnohi-ukrajinci-sa-skryvaju-armada-nahana-bojaschopnych-muzov-na-ulici-ci-v-obchode-povolala-aj-bezrukeho

Mnohí Ukrajinci sa skrývajú, armáda naháňa bojaschopných mužov na ulici či v obchode. Povolala aj bezrukého

Bizarný prípad z Ľvovskej oblasti ukazuje, že ukrajinská armáda rok po začiatku ruskej invázie s mobilizáciou výrazne pritvrdila.

Pozvánky k odvodným komisiám sa rozdávajú na uliciach, v obchodných centrách, na pohreboch padlých vojakov, na checkpointoch aj v lyžiarskych strediskách v Karpatoch

Podľa mňa ten moment, keď Zelenskyj prestane žiadať iba o finančnú a materiálnu podporu, "zázračné" zbrane atď. A na rovinu vybalí, že potrebuje priamu vojenskú podporu, vojakov NATO ktorý by išli na ukrajinu a aktívne sa zapojili do bojov.. ten moment sa nezvratne blíži.

Akú odpoveď, navrhuješ dať potom Zelenskému? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, irb napísal:

politici povedia práve to, čo chcú, aby ľudia počuli, hlavne, aby sa tým zamestnávali

nie kazdy je Matovicov klon,   toto nie je dobra politicka prax kedze  potom tie svine novinarske  vytahuju co povedal predtym a teraz.  A to potom vyzera hlupo.

pred 8 minútami, alamo napísal:

Dnes sa rozčuľuje nad slovákmi, ktorý vypisujú listy že nechcú ísť bojovať na ukrajinu.

keby si cital co pisem a nie co by som podla teba mal pisat, tak by si sa dozvedel veci :) Takze zase ti zlyhala pamat. To je ale alamovcina :),   nebud skromny.

A k tvojej otazke :  To ze by Zelensky bol najradsej aby zapad podporil vojensky ani nemusis pochybovat. To je dost prirodzene.  Ale nestane sa to, USA nepojde bojovat na Ukrajinu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, tyso napísal:

..toto nie je dobra politicka prax kedze  potom tie svine novinarske  vytahuju co povedal predtym a teraz.  A to potom vyzera hlupo.

Svine novinárske?

:kvetinka:

A aj preto..

Rád by som počul od teba priamu odpoveď, na otázku. 

Čo povedať Zelenskému, keď požiada o to aby sme mu poslali aj nejaký ten kanonfuter? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, alamo napísal:

Opakujem. Ukrajincom sa míňa kanonfuter.

nechapes rozdiel medzi datami a anektdotami.    Ale tak z dobreho srdca ti vysvetlim co sa deje aj ked viem ze to nepochopis. Mobilizacia sa primarne deje nie rozdavanim pozvanok, to skoncilo za cias Marie Terezie.   Vojenske spravy  maju zoznamy a ludi volaju.  Ale na Ukrajine dnes pouzivaju pozvanky aj inym sposobom,  rozdavaju ich tym co robia problemy napriklad ze ich najdu v case zakazu vychadzania. Nie je to ani tak sposob mobilizacie ako upratovanie ulic.

pred 3 minútami, alamo napísal:

Rád by som počul od teba priamu odpoveď, na otázku. 

Ano, nechapes odpoved,  tak predklad pre teba : NIE.    Ale pekne sa ucis, ked nechapes, spytaj sa.

pred 6 minútami, alamo napísal:

Svine novinárske?

A pre istotu,   to bola ironia.  Ak nevies co je ironia, spytaj sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže odpoveď Zelenskému.

pred 9 minútami, tyso napísal:

NIE. 

To nie je odpoveď.. Ja že mu dáš prípadne aj nejakú dobrú radu. Podobne ako Macron a Scholz. 

Podľa mňa práve preto, že Zelenskyj už začal požadovať aj kanonfuter, poradilo mu to Duo Šulíni aby sa zachoval ako štátnik..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam iste pochybnosti ci by si pochopil aj komplexnejsiu odpoved.  Nuz ale urcite si v niecom dobry, len to nebude geopolitika.

ale inak vtipne:
Alamo: Rád by som počul od teba priamu odpoveď, na otázku. 
Tyso: Nie
Alamo: To nie je odpoveď

Komentar od

Matúš 5:37 SLB

"Ale nech je vaša reč: áno - áno; nie - nie; lebo čo je nad to, je od zlého. " :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavý komentár. 

Citát

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cile-USA-splneny-Ty-tajne-Drulak-prekvapive-ke-konci-valky-730735

Zatímco na Západě se vnímání pokračování války mění, u nás slyšíme stále, že jediný možný výsledek je vítězství Ukrajiny a totální porážka Ruska. Čím je dáno, že čeští politici jsou ve své podpoře Ukrajiny takto striktní, přestože to nemusí mít odraz v realitě?

Kdyby to nebylo tragické, bylo by to směšné. Jenže je to tragické. Diagnóza je celkem jednoznačná. Jde o přesný důsledek nepolitičnosti české politiky. Současná elita hlásící se k havlismu pokračuje v nahrazování zahraničněpolitického úsudku morálním úsudkem. Neuvažují v termínech možné-nemožné, výhodné-nevýhodné, oni uvažují v termínech dobro a zlo. Jenže zatímco diskurs dobro a zlo na Západě používají skoro všichni, v druhém sledu pečlivě zvažují, co je výhodné a nevýhodné a co je možné a nemožné. Kdežto česká elita, která je teď u moci, je nepřipravena k této úvaze a nechávají se vést čistě morálním diskurzem a věří své vlastní propagandě. Možná si neuvědomují, že jde o propagandu, možná věří, že jde o realitu. Pokud si něco tak silně morálně osvojí, těžko to mohou ze dne na den změnit. Pokud jste bytostně přesvědčený, že jste na straně dobra, musíte v těch kolejích jet až do nějakého nešťastného konce. 

Naštěstí naše elita o tom rozhodovat nebude, to budou dělat jiní. Ta zdejší elita bude v budoucnu postavena před hotovou věc a pak s bručením někam zalezou. Podobně jako to bylo v případě Afghánistánu. Jen si vzpomeňte před tím zhruba rokem a půl, jak ty stejné české elity byly tak zklamané a naříkaly, co to ti Američané udělali. Přitom nešlo o nic nového, takové obraty se v americké zahraniční politice objevují s železnou pravidelností. Ti moralisté tady napřed vylezou, jásají a zamořují českou politickou debatu svými pseudomorálními výroky a později, když je dožene realita, na pár let zalezou a neslyšíte o nich do chvíle než se objeví nová bitva proti jiné říši zla. Nejde o nic nového, to zde vidíme dávno.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize je zaujimave presne co ? Ze to publikoval prorusky konspiracny web a znamy prorusky propagandista ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Parlamentní_listy
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-byvaly-velvyslanec-nahrava-ruske-propagande-stat-ho-propustil-kvuli-usporam-222944
 

Alebo ze si zase uveril niecomu len preto ze sa to podoba na tvoje predstavy ?  Ano vieme ze sa chovas ako prorusky alamo, neschopny si najst aj nazory mimo bubliny. Neschopny kriticky mysliet a overovat si fakty .   Ale to je davno zname, nie zaujimave.
Alebo nam  povies co je tam zaujimave ? Teda nieco nove,  hodne pozornosti ?
Ale tak z dobreho srdcka ti skusim zbytocne vysvetlit zmysel clanku o natlaku na Zelenskeho.  Kedze ho prebrali aj normalne media, tak mozeme predpokladat ze zdroj je skutocny a nejde o fake.  Takyto unik sa deje v dvoch pripadoch, bud existuje vladna opozicia voci dnesnej politike a takto robi natlak na vladu alebo priamo vlady testuju odozvu aby  zistili nalady na nieco take.   Nie je to oficialne stanovisko,  nemusia ho popriet ani im to nespocitaju ak sa bude diat nieco ine.   Nie je to teda zmena politiky ani slub ze to tak bude.  Patri to k politike ale nema to vahu skutocnej zmeny.   Zobrat to ako seriozny podklad pre uvahy je  chyba.  Je to skor priznak rizika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Tvoja reakcia je najzaujímavejšia.

To ty si tu napísal, že odpoveď Zelenskému na jeho žiadosť o poslanie vojakov NATO byť "NIE".

Plácaš sa v tom, jak žubrienka na dne vyschnutej kaluže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

21 hours ago, Sniper said:

... čo chcú teraz trusi s anektovanými oblasťami na Ukrajine, to chceli Nemci so Sudetami.

A este snad, ze vdedajsi mierotvorci zariadili, aby ich Nemci dostali zadarmo spolu s Ceskom - "aby nebola vojna".

Vysledok snahy mierotvorcov: jedna z najkrvavejsich vojen v dejinach ludstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov